تغییر قانون تک فرزندی در چین
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۲    ۱۳۹۲/۱۰/۵ کد خبر: 63524 منبع: پرینت

ینگ ونژوآنگ، مدیر کمیسون ملی بهداشت و تنظیم خانواده چین به خبرگزاری رسمی آن کشور گفت انتظار می رود تغییر سیاست چین در بخش هایی از کشور در سه ماهه اول سال ۲۰۱۴ اجرا شود.

به گزارش بولتن نیوز، پکن ماه گذشته اعلام کرد به میلیون ها خانواده اجازه داشتن فرزند دوم را می دهد. این عمده ترین تسهیل در سیاست سختگیرانه تک فرزندی است است که نزدیک به سه دهه در چین اجرا می شد. اقدام دولت بخشی از طرح افزایش نرخ باروری و کاستن از فشارهای مالی بر کشور است که با بالارفتن آمار سالمندان رو به روست.

آقای ینگ می گوید مقامات چین در حال سرشماری از تعداد زوج های واجد شرایط هستند.
انتظار می رود کنگره ملی خلق چین، که بیشتر اعضای آن مطیع بی چون و چرای اوامر حزب کمونیست حاکم بر کشورند، اواخر همین هفته سیاست جدید را رسماً به تصویب برساند.

این اقدام موجب هجوم مردم برای تهیه لوازم نوزاد و فرآورده های تسریع کننده باروری شده است.
یک مقام ارشد دولتی ماه گذشته گفته بود چین نهایتاً محدودیت های تنظیم خانواده را حذف خواهد کرد، اما به نظر نمی رسد این کار را در آینده نزدیک انجام دهد.

خبرگزاری شین هوآ روز سه شنبه ضمن گزارش بحث در پارلمان بر سر این موضوع، ادامه اجرای قانون تنظیم خانواده، و مجازات خاطیان از آن را مهم دانست، و به نقل از جیانگ فن عضو کنگره گفت: «چین همچنان جمعیت بسیار زیادی دارد. تغییری در این وضع پیش نیامده؛ و بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی ما ریشه در این واقعیت دارد. نمی توانیم خطر رشد غیرقابل کنترل جمعیت را بپذیریم.»

چین با یک میلیارد و چهارصد میلون نفر، پرجمعیت ترین کشور جهان است. دولت می گوید سیاست محدود کردن خانواده ها به داشتن تنها یک فرزند – که ٪۶۳ جمعیت را دربر می گیرد – از سال ۱۹۸۰ به این سو جلوی تولد ۴۰۰ میلیون کودک را در این کشور گرفته است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   ماننــــد افغانستان در هر فاميل پانـــــــــــزده طفل تولد كنيد وبگوئيد روزي اشرا خداميدهد ووقتي راه رفتن را بلد شد براي بدست آوردن روزي آنرا به اروپا امريكا استراليا ايران پاكستان بفرستيد تا طعمه نهنگ ها يا شكار مرزبانان سرحدي شود
يا براي بدست آوردن روزي بخور نميررايگان در مدرسه هاي ترورست پروري پاكستان شامل گردند يا اينكه در ايران چوپاني كنند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است