زخمی های انتحار کابل خواستار مجازات عاملین
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۰۷    ۱۳۹۲/۳/۲۳ کد خبر: 53129 منبع: پرینت

اگر دادگاه عالی عاملان حمله های انتحاری را محاکمه می کرد، مخالفان مسلح دولت قادر به افزایش حمله های انتحاری و انفجار نمی شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان(afghanpaper.com)، برخی از باشندگان کابل با ابراز این مطلب همچنان ضعف نهادهای کشفی و امنیتی را سبب افزایش ناامنی ها در کشور می دانند.

یک روز پس از حمله خونین طالبان در برابر دروازه دادگاه عالی در ساحه مکرویان سوم هنوز وضعیت در این ساحه به حالت عادی برنگشته است. در رویداد حمله دادگاه عالی 17 تن کشته شده است و نزدیک به 40 تن زخمی شده اند.

مخالفان مسلح دولت توانسته اند در 2 روز پی هم 2 حمله بزرگ را تنها در شهر کابل انجام دهند.

از سویی کارمندان شهرداری در تلاش هستند تا پارچه های گوشت قربانیان را جمع آوری کنند. حتی درخت ها هم زیبایی خود را از دست داده اند.

پارچه های آهن و حتی بخش های کوچکی از بدن قربانیان بر شاخه های درختان به چشم می خورند. باشندگان کابل از نهادهای کشفی سخت انتقاد کرده و آنان را به ضعف در عدم مهار حمله های انتحاری و انفجاری می کنند.

انفجار کابل به حدی مهیب بوده است که شیشه های برخی از بلوک های مکرویان سوم که در نزدیکی این رویداد قرار دارد به کلی از بین رفته است. همچنین زخمیان رویداد انتحاری کابل از دولت می خواهند تا عاملان اینگونه رویدادها را بازداشت کنند و در برابر دیدگان مردم حلق آویز کنند.

وضعیت شماری از زخمی شدگان هنوز وخیم است. مسوولیت حمله انتحاری در برابر دادگاه عالی را که بیشتر قربانیان آن غیر نظامیان بودند طالبان به دوش گرفتند.

کد (18)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   تا وقتی کی حامد کرزای در ساری قدرت باشه فکر نکنم کی از طلبان را عدم یا جزا بوده باختری کی طالبه برادرای حامد کرزای استان خداوند حامد کرزای را زوتر از افغانستان گوم کنه تابا کرد مردمی مظلومی افغانستان را در طی ۱۱ سالی کی ریسی جمور بود
کرک از قندوز

>>>   وقتی مردم به مه چی گویند و امید خود را به امریکا ویا اینکه بگویند هرکه را امریکا انتصاب کند -همان شخص رییس جمهور است - و از خود تحرک و هوشیاری به خرچ ندهند و سیل بین باشند- و بعد هم بگویند کرزی بهتر از ربانی بود و حالا خوب است- و در انتخاباتها شرکت نکنند و حق خود را ازحلقوم امریکا وغرب نگیرند و بگذارند که هرچه شد- بشود- و در انتخابات آینده هم سیل بین باشند ویا هم هزاره وازبک وتاجیک بازهم به یک اوغان یا پشتون رای دهند ومسله همینطور به پیش رود و حکومت پشتونی هر روز با انتحاری مدارا نماید و آنتحاریها را تا داخل شهر بدرقه نمایند و اگر دستگیرشد دوباره رهایشان کنند - پس از خود کله نمایید و از خدا هیچ توقع بخشش و آرامی را نداشته باشید.
کابلی

>>>   مسوول تمام این حملات اتحاری کرزی است بخاطریکه کرزی گفت که خط دیورند را به رسمیت نمی شناسم و از همان روز به بعد حملات انتحاری افزایش یافته است.

>>>   اضحار عجز نزد ستم پيشه ابلهيست
اشك كباب باعث طغيان اتش است
كاش كرزي اين را ميدانست ....

>>>   کوک از قندوز ! لطفا املا و انشایت را تقویه کن من که نتوانستم بخوانم بخاطریکه فکر کنم از لسان ایرانی استفاده کردید و یا اصطلاحی نوشتید که نوشتن تا حرف زدن بسیار فرق است.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است