گل آقا شیرزی با 4.5 میلیون دالر وارد بازی انتخابات می شود
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۳۷    ۱۳۹۲/۳/۱۶ کد خبر: 52818 منبع: پرینت

قرار است که گل اقا شیرزی به نامزد مورد نظرش در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان مبلغ چهار و نیم میلیون دالر بپردازد.

هفته گذشته وی در یک جلسه خصوصي گفته که پول انتخابات آينده کانديد مشخص خود را می پردازد اما این پول از آمریکا برایش می آید.

اکنون او به فکر اين پول نيست که در اينده مصرف خواهد شد زيرا امريکايي ها ميدهند

وی در باره اینکه به چه نامزدی ممکن است کمک کند گفت: منتظر کانيديد برتر هستم تا باوي ايتلاف کنم و هنوز اين اعلان زود است.

وی اضافه کرده است که این مبلغ همان پولی است که وی در انتخابات ریاست جمهوری اوباما به او کمک کرده و اینک اوباما می خواهد جبران کند.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   گل آقا شیرزی پدر وبابا کلان شیرزی 4 میلون دار داشت .کرزی ....است که این والی خاین خیانت کار را والی مقرر کرده است, مردم بیچار نان خوردن ندار والی ....ملی لاف از چهار ونیم میلون دالر حرف می زند. ما مردم غریب وبیچار وبی نوا ی افغانستان از خداوند( ج) روزی را می خواهم کرزی ,محمد کرزی, شیرزی ,فهیم قسیم , حسین بچه فهیم نی , بچه قسیم محکم شوند. این دوذ دان ومافیای دولتی اند وتمام داری و خزانه دولت این ....خارت کرده اند.
عدالت خوا در افغانستان

>>>   در واقعیت این پول مواد مخدر است زیرا شیرزی شخص کلیدی
قاچاق مواد مخدر در تبانی امریکا است .
دوراندیش

>>>   4.5 میلیون دالر پول است که ازطرف امریکا برای شان داده میشود وخودش به بیشتر از 45 میلیون دالر وارد کمپاین انتخابات میشود
منبع موثق

>>>   هرجواسیس که ریشه مردمی ندارد متکی به پول است . شکرخدا یکبار این پول را بین اجنتان خود ازطریق کاندید مورد نظرشان شاید کدام شهروند امریکایی توزیع فرمایند هم پول شانرا میخوریم هم ناکامشان میسازیم . انشا الله !
فاریابی

>>>   همه اینها یک موش وطن فروش خایین هستند که سال نوکری دشمن را کرده است
حبیب الله یوسفزی

>>>   اﺯ ﻛﻞ اﻏﺎ ﺷﻴﺮﺯﻱ. ﻛﻨﺪﻫﺎﺭﻱ. ﻛﻪ ﭘﺪﺭﺵ اﺯﺟﻤﻠﻪ ... ﺑﺎﺯاﻥ ﻣﻌﺮﻭﻑ ﻛﻨﺪﻫﺎﺭ. ﺑﻮﺩ ﻫﻔﺘﻪ ﻳﻚ ﻣﻟﻴﻮﻥ ﺩاﻟﺮ ﻋﺎﻳﻴﺪ ﮔﻤﺮﻙ ﺗﻮﺭﺧﻢ اﻭﺳﺖ ﻭﺭﺷﻮﺕ. ﻗﺎﭼﺎﻕ. ﻭﻣﻮﺳﺴﺎﺕ. ﺗﻮﻟﻴﺪﻱ ﻭﺷﺮﻛﺘﻬﺎﻱ ﺷﺨﺼﻲ اﻭ ﻫﻨﻮﺯ ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﻧﺸﺪﻩ اﺳﺖ ﻭاﻳﻦ ﺑﺎﺭ. ﻣﻴﺨﻮاﻫﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ اﻳﺘﻼﻑ. ﺷﻤﺎﻝ ﻣﻤاﻣﻠﻪ ﻛﻨﺪ ﺗﺎ ﭼﻬﺎﺭ ﺳﺎﻝ ﺩﻳﮕﺮ اﻭ ﺑﻪ ﺣﻴﺖ ﺣﺮﻳﻒ ﮔﻴﺘﺲ. اﻣﺮﻳﻜﺎﻳﻲ اﺯﻟﺤﺎﻅ ﺛﺮﻭﺕ. ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.
ﺧﻴﺮ اﻧﺪﻳﺶ ﺷﻤﺎﻟﻲ

>>>   زنده بادشیرزی من یک تن ازکسانی هستم که برایش احترام شدیدقایل هستم شخص باغیرت است همچنان قلب ودل کلان دارد.
هرچه که میخواهدبکندحق شان است زنده باشدشیرزی
امین ازمشهد

>>>   گل آغا به او با ما ( ۷ ) میلیو ن دالر داده بود

>>>   در زمان انتخابات ریاست جمهوری امریکا در سال ۲۰۰۸ جو بایدن که در آن زمان عضو کنگرس بود به کابل آمد و میخواست پنجاه میلیون دالر را بنام کمک از جانب امریکا به افغانستان بپردازد و این پول میبایست دو باره به حساب بانکی کمپاین انتخاباتی اوباما انتقال می یافت.
حامد کرزی از ترس جمهوری خواهان این پیشنهاد را قبول نکرد و بایدن را به ننگرهار نزد گل آغا شیرزوی فرستاد. گل اغا شیرزوی این پول را بنام کمک به ولایت ننگرهار گرفت و همه را دوباره به حساب اوباما انتقال داد.
زمانی که اوباما بعد از پیروزی به افغانستان آمد با بغل کشی همراه گل آغا شیرزوی از او سپاسگزاری کرد. حالا اوباما از همان پول سه ونیم میلیون دالر را دوباره میپردازد.
شما خود فکر کنید که چقدر پول های دیگر ازکمک های افغانستان خورد و برد شده است.

>>>   مرگ بر شما میلیونر ها ! نان خوردن تانرا نداشتید، حا لا از میلیون واز اوباما حرف میزنید که همه اش خون ملت را ریختید
و کاسه تانرا لبریز کردید.
میلیونر شناس

>>>   شیر زی از جمله جانیانی است که بعد از حاکمیت دوران محترم نجب الله با چور و آدمکشی میلیونر شد. و خود را از جمله مجاهدین
نخبه قلمداد میکند.
کبیر علم

>>>   هاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاه
اګر این شل اقا گرزی نمیبود اوباما ریاست جمهوری امریکا را خواب هم نمیدید

>>>   گل آقا شیرزی میلیونر چور کابل است. با جانیان چگونه باید برخورد شود؟ باید در راس دولت قرار گیرند!
تماشاگر چور کابل

>>>   انتخبات و دموکراسی معنی نداره او برادر هر کسی که پول داشت با تاسف مردم هم سخنش را احترام موکنه و کسی نیست که پرسان کنه که این پول را... پیدا کردی... میفرستم به تمام این ملیونرها و تمام شانرا درسرچوک باید به دار اویزان کرد. انتقام خو گرفتنی هستیم بهتر است این وطن راترک کنید

>>>   آقای فاریابی،
تو فکر میکنی که ما امریکایی ها را فریب میدهیم؟ نخیر این تصور خطاست.
1. هیچ یک کشورعقب مانده کشور های پیشرفته را در طول تاریخ فریت داده نتوانسته .
2. اگر امریکا 60 میلیارد مصرف کرد عوض آن 60 بیلیون از معادن و سرمایه های کشورت اخذ کرد. که هزار برابر آنرا از من و شما گرفت.
3. امریکا ناکام نیست، زیرا اگر در کشورمن وتو کسی کشته میشود به آنها صدمه نمیرسد. فاکت اینست که در آینده ها به حساب
تریلیون از کشور من وشما اخذ میکند.
اگر این تریلیون ها را که اضافه تر از 2 تریلیون است بالای 30 میلیون نفوس کشو ر مساویانه تقسیم کنیم به هر هموطن ما میلیارد
میرسد و این کشور کشور میلیاردرها میشود. یعنی آنوقت همه من و شما میلیاردر میشویم و این محاسبه دقیق است نه شوخی.
اکنون تصور کن که کی کی را فریب میدهد و نا کام میسازد.
سیل بین چورکانی ها از کابل

>>>   ما از گل اغا جان پشتیبانی عام و تام می نماهیم- واقعآ گل اغا جان ما ادم فهمیده تحصیل کرده و یک سیاست مدار برجسته افغانستان است که دارای ایدیولوژی مترقی و مردمی میباشد.
قد و قواره رئیس جمهور را هم-
حال که گپ به گل اغا بازی رسید بانین که یک شوق کرده در میدان بیاید!
اگر چور کرده برای مردم جور کرده که یک وقتی به ایشان خدمتی کند.پشت گپ ها خورد و ریزه نگردید.

>>>   گل آقا شیرزی اگه هر چی است ادم خدمت کار است شما بروید ولایت ننگرهار ببیند بعد قضاوت کنید اگه چند والی دیگه مثل گل اقا شیرزی میداشتیم افغانستان الان تا حدی اباد می شد
سلیمان خیل

>>>   در اوغانستان هر كس زيادتر اختلاس و خيانت كرد زيادتر مورد تائيد قرار ميگيرد عايدات گمرك تورخم قرار دادي هاي حكومتي و ده ها دغلي و خيانت كه مردم جلال آباد از ان بخوبي خبر دارند اينها دست آوردهاي شيرزي است به همين دليل شايد شيرزي صاحب برنده انتخابات شود يا عطا محمد نور ببينيم گــمـــرك حيـــــــــرتـــان برنده ميشود يا گــمــرك تـــــــــورخــــم؟ در بالا امين از مشهد نوشته شيرزي صاحب غيرت دارد
امين جان!
غيرت تو داري كه رفته ئي به ايران صدها طعنه و حقارت را قبول داري... كار ميكني و براي فاميلت نان حلال بدست مي آري! اما او را كه تو با غيرت مي خواني مليشه هاي پاكستان در پيش چشمش داخل خاك افغانستان پوسته ساختند و او سيل بين بود ميگفت اين موضوع مربوط مركز است
تو همين را غيرت ميگوئي ؟ كسيكه غيرت دارد اختلاس نميكند. كسيكه غيرت دارد در ميدان هوائي آلمان همراه پشتاره دستگير نميشود تو خبر استي او در جلال آباد مصروف چه است؟

>>>   ايـــــــــن دور كانـديـدها مــربـــوط گــــمــــرك ســالار هـــــاست
گــــمــرك حــــيــــــرتان و گـــــــمــــــــــرك تـــــــــــور خـــــــــم
هـــر كس زيادتـــر غـنـيـمـت كــرده بــاشـــد بــــرنــده خــواهـــد بـــود

>>>   4.5 مليون دالر تنها زكات سرمايه شيرزي صاحب ميشود گرچه از پول حرام زكات نميشود اگر حلال ميبود همينقدر ميشد

>>>   کل آقا شیرزی بسیار سخاوتمند است خدا حفظ کند

>>>   شیرزی اساس تربیه و تعلیم ندارد پدرش شوق سګ جګنی را داشت و در عین وقت قوماندان عادی تنظیم محاذ ملی پیر ګیلانی بود و بعد از وفات پدرش و بعد از سقوط نظام داکتر نجیب بحیث قوماندان جبهه پدرش تعیین گردید و پیشه پدرش (سگ جنگی و... ) را نیز به میراث برد. قوماندانان جهادي قندهار شیرزی را بخاطر بد اخلاقی به شهر قندهار اجازه ورود را نمی دادن، البته متآسفانه قندهار شاهد جنگهای تنظیمی شدیدی گردید و در آن وقت يك هيأت صلح به قندهار سفر كرد و از هر دو طرف خواستند که هیآت یک نفر بسیار ضعیف و نا اشنا را برای چند روز به حیث والی مقرر مینماید و بعد از اتفاق نهای بين دو طرف كسي دیګری را تعیین مینمایند، در تشكيل هيأت افراد تنظيم گیلانی بیشتر بود و آنها شیرزی را بحیث والی مقرر نمودند وقتی شیرزی والی شد از سمت ولایت استفاده نمود و تلاش نفاق بین حزب و جمعیت را تشديد بخشيد و از امکانات ولایت استفاده نمود... و در همان وقت سند غلامی خویش را به (آی اس آی) تسليم داد كه بعداً به حيث والي قندهار و بعداً وزير و تقريبا 9 سال ميشود والي ننگرهار میباشد.
شیرزی در روزهای اول سه شرکت خویش را بخاطر بازسازی در ننگرهار تاسیس نمود و تمام کارمندان آن شرکت ها افراد پنجابی (آی اس آی) بودند البته در روزهای اول کارش از ای اس آی پول دریافت مینمود اما 6 سال میشود که خودش در بدل پست ولایت خویش به پاکستان ماهانه پول میپردازد.
البته در روزهای اول شیرزی بسیار احتیاط میکرد وچهره اصلی خویشرا نشان نمی داد و فکر میکرد که مردم ننگرهار شاید بسیار متدین و پابند اصول دینی باشند و در تمام مجالس خود را مجاهد ومسلمان ... معرفی مینمود با مرور زمان فهمید که تصور اش غلط بود در ننگرهار اشخاص را یافت که تمام خدمات وخواهشهای شیزی را برآورده میساخت وهر روز افراد همطبیعیت اش زیاد میشد که بالآخره گپ به مجالس آزاد شراب خوری و رقص و....وو... کشید.
وهمچنان فهمید که در ننگرهار کسی جرأت گفتن حق را ندارد شروع به دزدی های علنی بنام باز سازی و عواید شاروالی و عواید ترازی تورخم و... نمود. و صاحب میلیاردها دالرشد که به قیمت (364) ملیون دار در نیویارک هوتل خرید وبه ملیارد ها دالر د دبی جایداد خرید و مصارف یک شب قماراش دو نیم میلیون دالر است که رکلب کزینو جرمنی شاهد آن است و حال میخواهم سر اصل موضوع صحبت نمایم این که شیزی میخواهد چهار و ینم میلیون دالر را به کاندید دلخواه اش بدهد این یک مبلغ بسیار ناچیز است و میخواهد کاندیدان را متوجه خود بسازد البته در انتخابات قبلی اعلان کرد که خودا کاندید نموده است و بعدا چند تن از بزرګان قندهار را که افراد خودش میباشند دعوت داد که شما نزد رییس جمهور کرزی بروید و بین ما صلح کنید که آنها نزد کرزی آمدن وگفتن که ما بین شما و شیرزی صلح میکنیم کرزی گفت درست است و از طرف من اختیار دارید آنها نزد شیرزی رفتن و شیرزی برایشان گفت من برای تنازل خویش شروطی دارم و کرزی آنرا باید بپذیرد و گفت:
من باید به حیث والی ننگرهار باقی بمانم.
و کرزی تعهد نماید که عواید بازسازی- ترازو – و شاروالی در اختیار من باشد و کسی حق بازپرس آنرا ندارد.
تعیینات در ولایت ننگرهار در اختیار من باشد.
همان بود که کرزی پذیرفت و تا حال شیرزی سرمایه و عایدات افغانستان را به غارت میبرد و در قمارخانه های خارج آنرا برباد مینماید.
خیانت های شیرزی به مردم ننگرهار:
1-گسترش دادن فساد اخلاقی... و... در ننگرهار سابقه نداشت.
2-عادت دادن تمام ژورنالستان و علما و ملکهای قومی به رشوت که هر کدام اینها از شیرزی معاش ماهانه غیر قانونی میگیرند.
3- فروش تمام زمین های حکومتی بنام های شهرک وغیره.
4-نفاق اندازی بین اقوام شینوار مهمند وخوگیانی بخاطر این که حکومت بکند.
البته سخنان من به اساس درد دلم است نه تعصب ودشمنی شخصی من به رسانه های تصویری چنلج میدهم که نمی توانند راپور واقعی بازسازی را از شهر جلال آباد تهیه نمایند بخاطر که شش سال میشود در ننگرهار هیچ نوع بازسازی صورت نگرفته. و ما علینا الا البلاغ...
ناصح از شهر جلال آباد

>>>   از جيب خليفه مي بخشد عرق نريختانده كه پولش حلصل زحمت و كارش باشد

>>>   این وظیف اوغاناست که با هر استعمارگر به همان تناسبی که برای شان واسکت شادی بازی میدوزند- شادی بازی کنند. این ... سلیمان کوهی از پدر -پدر همین خیانت و وطنفروشی رسم شان است و جز خیانت کاری را یاد ندارند- همین خیانتست -که اینها را اکثریت و دیگران را دراقلیت قرار میدهد- وقتی استعمار اکثریت بسازد - کی میتواند که اقلیت بیفرهنگ بگوید؟؟؟
دموکراسی امریکایی از نوع پاکستانی

>>>   مگر در این مملکت قحط رجال آمده که گل آغا شیری با این سر و کله رئیس جمهور آینده سرزمین افغانستان (خراسان) را تعین کند؟ این پول ها در بدل کدام خیانت ملی و وطن فروشی بدست آمده است؟
کابلی

>>>   ناصح جلال آبادي
من با شما موافق أم وي يك إنسان. بي سواد است كة فقط از حكومت كرزي باج ميكرد
فولاد

>>>   این شیر زوی ودوستم ودیگر چپاول گران مرگ را به یاد دارند یا نه

>>>   به توجه سیل بین چورکانی ها ازکابل ! فکرمیکنم شما نان جویده میخواهید . چون تسلیم بی قید و شرط هستید و به دیگران هم همین مصلحت را میدهید . درایام جهادهم بعضی کابلی خصلت جناب شمارا داشت تا اینکه مجاهد آمده هفتادهزار کابلی غافل را قتل عام کرد . اگرطفل معنی مال من و مال تورادرک کند شماهم اورا فریب داده نمیتوانید همین است که بحران کنونی به ضرر جهادیون و سردمداران قدرت روان است .
فاریابی

>>>   ﺑﺠﻮاﺏ. ... ﻛﻪ ﺩﻭﺳﺘﻢ ﻭﻛﻞ اﻏﺎ ﺷﻴﺮﺯﻱ. ﺭا ﭼﭙﺎﻭﻟﻜﺮ ﻧﺎﻣﻴﺪﻩ. اﺳﺖ. اﻭﻝ ﻭﺟﺪاﻧﺖ. ﺭا د ﻧﻆﺮ. ﮔﺮﻓﺘﻪ. ﻓﺮﺯﻧﺪ ﺑﺮﻭﻣﻨﺪ. ﺧﺮاﺳﺎﻥ, زﻣﻴﻦ اﺑﻮﻣﺴﻠﻢ. ﺧﺮاﺳﺎﻧﻲ. ﻳﻌﻘﻮﺏ. ﻟﻴﺖ. ﺻﻔﺎﺫﻱ. ﺛﺎﻧي ﺳﺘﺮ. ﺟﻨﺮاﻝ ﻋﺒﺪاﻟﺮﺷﻴﺪ. ﺩﻭﺳﺘﻢ. ﭘﺎﺩﺷﺎﻩ. ﺗﺮاﺵ ﺭا ﺑﺎﻳﻚ ﺭﺷﻮﺕ ﺧﻮاﺭ. ﭼﭙﺎﻭﻝ ﻛﺮ ﺭﺑﺪ ﻧﺎﻡ ﻛﺎﺭ. ﺑﻨﺎﻡ . ﻛﻞ.اﻏﺎ. ﺷﻴﺮ ﺭﻭﻱ ﺩﻳﻮاﻧﻪ ﻣﻘﺎﻳﺴﻪ. ﻛﺮﺩﻥ ﺑﺪﻭﺭ. اﺯ ﻋﺪاﻟﺖ. ﻭاﻧﺼﺎﻑ. اﺳﺖ .
اﺭﺵ. ﻛﻤﺎﻥ. ﺩاﺭ

>>>   شیر زی صاحب اگر وطن پرست هستی این پول را در کمپاین
رمضان بشردوست مصرف کن می سزد
احمد نجیب کابل

>>>   شیرزی خوب کار کرد اما دچار فساد اخلاقی, جاسوس خارج, بی تحصیل,معامله گر است جای شک نیست که خارجی ها برایش مکم نکنند ولی شخص ملی نمیباشد وابسته به بیگانه است.عادل نیست.تقوا وتواضع سیاسی ندارد.اخلاق خوب ندارد. حتا گفته میشود که ...باز هم است من نمیدانم که واقعیت دارد یا ندارد.
بااحترام نجرابی.

>>>   هرگز انتخابت نمی کنیم

>>>   در حقیقت تمام بی نظمی وبی عدالتی اردست کرزی ...

>>>   پوال را ای اس ای ونواز بیشرف داده ند و پشتیبانی میکنند ..
غم خورک کابلی

>>>   امرالله صالح در رکاب اشرف غنی در انتخابات آینده
قرار منابع موثق قرار است امرالله صالح رییس پیشین امنیت ملی طی یک معامله در بدل کرسی معاونت اول ریاست جمهوری در انتخابات آینده ریاست جمهوری در پهلوی اشرف غنی احمدزی قرار خواهد گرفت. امرالله صالح در بین منابع استخباراتی امریکایی چند تن را قانع کرده اند تا از وی حمایت کنند و برای وی لابی گری کنند.. فعلا وی مورد اعتماد ترین شخص سازمان سیا میباشد
اما آمریکایی ها در مورد اشرف غنی تردید دارند و هنوز مطمین نیستند که اشرف غنی شخصی است که بتواند همه گروه ها را راضی کنند و بهترین منافع امریکا را تامین کند.
گفتنی است که ارتباطات اشرف غنی و امرالله صالح از چندی به این سو آغاز شده است و امرالله صالح به اشاره اشرف غنی درموضوع تذکره الکترونیکی نیز جانب پشتون ها و ارگ را گرفت و گفت اقوام در تذکره ذکر نشود و فقط افغان خطاب شویم.
آقای صالح در محفلی که معلوم بود از قبل به نفع آقای احمدزی طراحی شده، چنان سخنانی را به نفعِ او ابراز می‌کند؛ سخنانی که بدون شک معرف اصلی شخصیت سیاسی آقای احمدزی نمی‌توانند باشند. چون آقای احمدزی، نه شخصیت سیاسیِ مدبری است و نه شخصیت اکادمیکِ قابل اعتنایی. حرف‌هایی را هم که برخی رسانه‌های غربی در مورد او به عنوان یکی از صد شخصیتِ اندیشمند جهان گفته‌اند، تنها مصرف سیاسی دارد و بس. زیرا با آن‌همه شخصیت‌های علمی و فرهنگیِ جهان که می‌اندیشند و حاصل اندیشۀ آن‌ها هم مشخص است، آقای احمدزی اصلاً به حساب نمی‌آید. اسلاوی ژیژک فیلسوف معاصرِ جهان که ده‌ها کتاب فلسفی نوشته، به عنوان شخصیت اندیشمند از سوی این‌گونه رسانه‌ها معرفی نمی‌شود و آن‌وقت آقای احمدزی، عنوانِ یکی از صد اندیشمند جهان را به خود می‌گیرد

>>>   هر کسی که به پول ریاست جمهوری معامله کند دولت در خطر است تا مردم ریئس جمهور خود را انتخاب کنند
ما نمی توانیم بگویم یک نفر به مقدار پول وارد بازار انتخابات آمد و برد از آن او باشد

>>>   صالح زمانی خودش را کاندید خواهد کرد و اشخاصی چون این اشرف غنی را بحیث معاون هم قبول نخواهد کرد۰


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است