به رییس جمهور کرزی ناگفته های خود را بگویید
موضوع هفته: 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۵۶    ۱۳۹۲/۱/۲ کد خبر: 49563 منبع: پرینت

ضمن تبریک سال نو :

اولین موضوع هفته شبکه اطلاع رسانی افغانستان ( afghanpaper ) در سال 1392 هجری شمسی را اختصاص می دهیم به ناگفته های مردم عزیز کشور به رییس جمهور کرزی .

همه عزیزان ببینده سایت می تواند آنچه را که تا کنون نتوانسته اند به رییس جمهور خود بگویند، آن خواسته هایی که در دلشان باقی مانده و حتی این امکان فراهم نیامده تا این موضوعات را به گوش یکی از مسوولان برسانند، انتقادات بجا و پیشنهادات سازنده ای که احساس می نمایند از دید رییس جمهور مخفی مانده است، را به محترم حامد کرزی یادداشت نمایند.

عزیزان در هیات مدیره شبکه اطلاع رسانی افغانستان تمام تلاش خود را خواهند کرد تا این در دل ها و ناگفته های شما هموطنان عزیز را به دفتر ریاست جمهوری با عنوان درخواستهای ملت از رییس جمهور ارسال و پیگیری نمایند.

باشد که این زیر بنایی باشد برای ارتباطی وسیع بین مردم و مسوولان کشور.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   خداوند هر چه زودتر از شر تو... ما را نجات بدهد. این خواست ملیون ها ملیون انسان سر زمین ماست.

>>>   سال نو تبریک به همه!
به جناب کرزی میخواستم بگویم که اگر فکر میکند که با طرفداری از طالب و پشتون های خود ادامه دهد نه تنها که کمکی نکرده به این... بلکه یک خیانت بزرگ را مرتکب شده اینها آنقدر در ... فکری قرار دارند که نیکی به آنها خیانت به آنهاست کرزی تا حال بیشترین خیانت را به قوم خود و دیگر اقوام مرتکب شده وگرنه دیگر اقوام خود میدانند که چه قسمی با صلح و صمیمیت زندگی کنند. یک مثل است که میگه مواد گندیده را هر چه بتکانی بوی اش بیشتر میخیزد، باید نابود کرد.امیدوارم مطلب را گرفته باشین
بیطرف از مسکو

>>>   غلامی قندهاری ها را به خارجی ها یکبار دیگر ثابت ساختی! در غضب نان ککرک شوی!

>>>   آیا شما بعد از ختم دوره ریاست جمهوری خویش در افغانستان مسکن گزین میشوید، یا دوباره به خارج پناه میبرید؟

>>>   سال نوتان تبریک محترم ریس صاحب جمهور دولت اسلامی افغانستان. در ضمن تبریک سوال من از نزد شما محترم این است.
چرا کرزی صاحب از کدرهای تحصیل کرده دانشگاهی ملت تاجک و هزار معاونان خود را انتخاب نکردی که باعث افتخار ملت تاجک و هزاره معاونان شما در طی دوره حکومت داری شما محترم می بود؟ معاون اول شما متهم به نقض حقوق بشر ... برادر معاون صاحب اول حصین فهیم متهم به بحران و دستبرد کابل بانک که گویا این کار به همکاری معاون اول شما محترم صورت گرفته باشد.عاون صاحب دوم شما از موقف معاونیت متهم به غصب زمین های دولتی و شریک در شهرک سازی حاجی نبی برادرشان است. تشکر بخاطریکه وضع دولت چندان خوب نیست از ذکر نام خود پرهیز می کنم.

>>>   اگر شما قبلاً میدانیستید که با آمدن شما همراه قوای خارجی ده ها هزار مردم افغانستان باز هم کشته و زخمی میشوند، بشمول اطفال، زنان، بزرگسالان، آیا باز هم با قوای خارجی غرض بدست آوردن قدرت وارد افغانستان میشدید؟

>>>   چرا کسانی که توسط قوای خارجی از بین میروند و یا زخمی میشوند، برای شان کمک مادی میشود و به آنهایی که توسط مخالفین دولت ازبین میروند، کمک مادی صورت نمی گیرد؟

>>>   آیا ما باید زرع کوکنار را که در حقیقت زهر است و سبب مبتلا شدن و از بین رفتن میلیون ها انسان در داخل و خارج افغانستان میشود، بخاطر عدم موجودیت کشت بدیل برای دهقانان، تحمل کنیم؟

>>>   کرزی در گروگان حزب اسلامی قرار دارد زیرا تصمیم گیرندگان در رهبری نظام فاروق وردک-خرم - صباوون -ارغندیوال -زاخیلوال- یون - داودزی و غیره میباشد نه کرزی و علت بدبختی کشور در همین است.
دوراندیش

>>>   آقای کرزی!
شما بمنظور گریز از محاکمه تاریخ دست به هر خس و خاشاک می اندازید، بر علاوه اینکه این نوع اعمال ماجراجویانه در نجات شما کمک نمیکند، بلکه پله گناه های شما را سنگینتر میسازد. فراموش نکنید که شما مزدور یونیکال بوده اید و توسط همین امریکائی ها بقدرت رسانده شده اید. به حرف های ضد امریکائی شما کس اعتماد نمینماید. بهمه معلوم است که هر عضو کابینه شما وسیله یکی از استخبارات کشورهای غربی بخصوص سی آی ای به شما معرفی و عز تقرر حاصل نموده اند. اگر درحرفهای شما صداقت وجود دارد یکی ازین اجنتها را سبکدوش نمائید که وابستگی شان به کشورهای بیگانه اظهر من الشمس است. پس دست از تلاش مذبوحانه برداشته و خود را تسلیم سرنوشت که همانا دادگاه مردمیست بسپارید که مطمئناً از ان نجات ندارید. هر قدر به قدرت بیشتر باقی بمانید بهمان اندازه عقوبت شدید انتظار شما را خواهد داشت.
کوهی

>>>   سال نو را به همه هموظنان تبریک گفته.... نمی دانم از کجا شروع کنم
مهاجر

>>>   جنب ريس صاحب سلام بر شما
من شخصا به شخصيت و وطپرستي شما باور كامل دارم أطراف يأن شما نامردان و استفاده جويانااند كه تنها خود را سير مي سأزند در فكر أبرو و عزت شما نيستند با گم نمودن أيشان باور كنيد مردم شما را تا أخير عمر ريس قبول دارند
فولاد كوهي

>>>   جناب محترم حامد كرزي ريس جمهور !
ثانيآ فرا رسيدن بهار را بريت تبريك ميگويم، و استدعا ميكنم كه از امراض طالب و حكمتيار و نادر خان در امان پروردگار باشيد. اغاي كرزي، تا زمانيكه مشاورين حزبي و أفغان ملت ها شما را مشوره دهند، بخداوند قسم كه بدنامترين رييس جمهور وطن ميشوي. بياييد عاميانه صحبت كنيم ايا كسانيكه مجاهدين و مردم بيچاره ما ترور انتحاري ميكنند شما انها را برادر خطاب ميكنيد؟ أيا يكبار منحيث يك مسلمان، (نه مسلما نانيكه نيم قران ره قبول كردن) متوجه شديد
كه درين وطن تاجك، هزاره، ازبك و... چي ميخواهند و با با اجدادت در حق اين مردم چه كرد. در عصر فعلي هر زعيم كشور ما خواسته هاي اينان را متوجه نشود و بازي فريب و ريا بكند اينده وطن باز به جهالت و تعصبات قومي و مليتي ميرود. اميدواريم يكبار اشتباهات خود را با جرعت بگويي و فردا نشود كه به ميز محكمه كشانده شوي.
بخشي لندن

>>>   جناب رئيس جمهور كرزي. عرض سلام ادب و احترام به محضر جنابتان.ابتدا سال نو را بر شما و هموطنان ارجمندم تبريك و شادباش عرض مينمايم. اميد براينكه سال 1392سال. سالي باشد براي بايان جنگ. سالي باشد با آرامش و اسايش براي مردوم عزيز و رنج كشيده اي افغانستان و همچنين سالي باشد كه در آن صلح سبز افغاني برويد. تا خداي عزه وجل نعمتهايش را بر ما ارزاني داشته و همچنين سلام گرمم را به خانواده هاي شهدا و معلوليني كه به دست فراموشي سبرده شده است. تقديم ميدارم.و از دربار قادر لايزال براي آنان صبر دنيوي.و اجر اخروي خواهانم. جناب رئيس جمهور ملت سريف افغانستان خواسته هاي زيادي دارد كه شما و كابينه ات در طي اين دو دوره رياست تان بر مردوم نشان داديد كه از عهده اي هيچ يك از آنها بر نميآييد. 1صلح بايد ار در كشورمان. 2راه ندادن خائنين و مجرمان جنگي كه طي سالها متمادي بر اين مردوم ظلم كردن و به هر بهانه و نيرنگي خون ما را ريختن به بست هاي دولتي.3اين جلادان و سفاكان مزدور بايد محاكمه شود. 4جنابعالي گروه... فاشيست طالبان را هر روز برادر خطاب ميكنيد.آيا جنابتان كه رئيس جمهور ما ملت هستي چطور اين اجازه را به خود ميدهي؟ مگر آنها به مردوم و ملتت رحم ميكن؟ مگر آنان نيست كه هر روز صدها طفل و سغير زن و مرد بير و جوان بي گناه را به خاك خون ميكشد؟ آيا برادر با برادر چنين ميكند؟؟!! 5 طالبان و در راس آن گلبددين خونخار برادر ما نيست كه هيچ. بلكه دشمن صف اول ما مردوم است كه به هيچوجه نميخواهد افغانستان رنگ آسايش و آرامش را ببيند. 6فراهم كردن هر چي سريعتر زمينه و امكانات براي بازگشت مهاجرين از كشور ايران و ساير نقاط جهان.7شماها و امسال شما ها و بزرگتر از شما ها هم نميتوانند زبان شيرين مادري ام را كه همان دريست از بين ببرد. اين نوع افكار بليد و شيطاني را از سرتان بيرون كنيد. زيرا نا ممكن است.8 خانواده هاي شهدا و معلولين نبايد بيشتر ازين فراموش شود آنها براي عزت ما و شما تن به شهادت و از خود گذشته گي دادن. اين خود جاي شرم است براي دولت كه از آنها غافل باشد. 9در كابينه ات رجال هاي زيادي داريد كه تعصب نزادي و مذهبي از سر و صورت آنها ميبارند. كه هيچكدام كفايت بست و مقامشان را ندارند.و همچنين نداشتن شناخت كافي از سياست.و عدم برخورداري از افكار و ايده هاي سياسي اجتماعي. 10سفيران و كاركنان شان در سفارت هاي افغانستان من جمله در ايران. به هيچوجه رفتارهاي درست و مودبانه اي با مراجعين عزيز كه به به ناچار قدم به آنجا ميگذارد ندارد بخصوص كاركنانش. كه متاسفانه از سواد كافي هم برخوردار نيست. 11تا به كي ما و دولت مان محتاج كشورهاي خارجي باشيم؟ تا نيازهاي مالي دولت را تامين كند؟ آياچنين دولتي چند سال دوام ميآورد. 12افرادي كه فاقد انديشه هاي سياسيست و فاقد مصدرخدمت به مردوم است را به كار نگيريد.13عزت و شرف و ننگ افغاني مان را به ماها برگردانيد.اسلام عليكم ورحمته الله وبركاته.
قادررضاي ولايت غزني.ولسوالي ناهور.قريه جسكه شيبار.

>>>   برویت جدیدترین اخبار میدان وردک خروج خارجیان از آن ولایت آغاذ شده بنابرین در قناعت بیگانه ستیزی افغان پیشتاز شدند. در صورت ادامه امکان دارد جناب کرزی مو سفید آزادی بخش افغان شناخته شوند.
فاریابی

>>>   ای میهن عزیز با تمام بخل و هجمه های بدخواهانت تو را خواهیم ساخت
با عرض سلام و تبریک سال نو به تمامی مردم غیور و بردبار وطنم و اما سخنم با ریاست محترم جمهوری افغانستان: امروز هم به تاریخ می پیوندد و میدانید اهل قلم واقعیات را خواهند نگاشت امروز که زمام امور را در دست دارید جبران کنید. سر نوشت بخشی از انسانهای خدا در گرو عملکرد شماست.خواسته قلبی بنده از شما اراده شجاعانه، تصمیم گیری با محوریت انسان مداری نه نژاد و... تدبیر با در خدمت گرفتن دانش نه احساسات و... عمل با در نظر داشتن پاسخگویی در برابر خدا و خلقش است. امیدوارم که در مدت باقی مانده بخشی از الام وارده جبران شود.
محصل امیدوار و دور از وطن

>>>   روز بدرا نبینی که این قوم سرکش را 12 سال تمام رهبری و اداره کردی که چنین توان را در دیگر رهبران افغان نمیبینم
شاه پیری از مزار

>>>   بنده به جناب كرزي عرض ميدارم اگر در مدت يازده سال يك مديريت قوي ميداشتي مسئولين صادف، وفادار، متعهد به مردم، مردم دوست، خدادوست، بشر دوست، انسان هاي بااحساس را مسئوليت بدوش شان مي سپردي امروز افغانستان و مردم افغانستان به اين حالت نميبود ميداني اقتصاد و فرهنگ جز اساسي پيشرفت بك ملت است اين همه امكانات ميسر شده از جانب كشورهاي خارجي اگر دست يك مسئول مسلمان مومن و با دياتت ميبود امروز نه طالبي بود نه جنگي اگر كرزي صاحب ميگويد جنگ را خود خارجي ها به همكاري همسايه ها براه انداخته اند پس چرا در همان اوايل به ملت دورغ گفتي اگر از سياست هاي پشت پرده خارجي ها خبر بودي در حق ملت جفا كردف خون همين شهدا درافغانستان و پاكستان در همين يازده سال بگرده تو و امثال توست وقتي خدت با تيم كاريت با خارجي ها زد و بند داشتي ملت را فراموش كردي امروز كه وقت آخر قدرت تو شد گناه را بگردن خارجي ها مييندازي حيف كه تاريخ براي آينده از تو چه ياد خواهد كرد.
اقبال

>>>   اگر چی ضد ریس جمهور ما منافقت ها و دسیسه های زیاد میشود باز هم از صبر و هوشیاریش تشکر... ما مثل سابق بگردن یکدیگر نیستیم میخ کوبی نمیکنم سر یکدیگر را نمیبریم وغیره وغیره کم تم روزهای مشکل زنده گی سپری و کار داریم... ما شکر میکشیم و واپس امدن... را نمیخوایم.
ذکر علی شریفی

>>>   اقای کرزی دوره اول که به مردم وعده و نویدها را داده بود که هیج کاری نکرد و دفعه دوم با خلیلی و محقق تعهد کرد که به نفع کرزی کمپاین کند تا حقوق مردم هزاره را در نظر بگیرد ولی این خواب خیال بیش نبود و تعهد کرزی این بود که جاغوری با ازدیاد نفوس سه ملیون هفتاد هزار باید ولایت شود و همان طور بهسود.
پنج وزارت خانه و بازسازی راه های موصلاتی هزارستان باید صورت بگیرد. شما عملا مشاهده کردید که اقای کرزی تحلیف یعنی سوگند خورد که با تعهد خود در قبال مردم افغانستان بدون تبعیض قومی عمل میکند ولی این کار نشد که نشد.. غیر از تعصب ما چیزی ندیدیم.. طی این مدت طالبان را فقط از زندان ازاد نمودند و به نفع طالب کار کرد...
از ولسوالی جاغوری

>>>   ازین وطنفروشی کرده برایت خودکشی بهتر است. هر چه زودتر خودکشی کن!!
نادر

>>>   ﻣﻦ ﺑﻪ ﺭﻳﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭ ﺣﺮﻑ ﺩﻟﻢ ﺭا ﻣﻴﮕﻮﻳﻢ ﻛﻪ ﺷﻤﺎ ﺭﻳﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭ ﻳﻚ ﻛﺸﻮﺭ ﻫﺴﺘﻴﺪ ﻭﻟﻲ ﻭﻋﺪﻩ ﻣﻴﺪﻫﻴﺪ و ﻭﻓﺎ ﻧﻤﻲ ﻛﻨﻴﺪ. ﺩﺭ اﻣﺎﻧﺖ ﺧﻴﺎﻧﺖ ﻣﻴﻜﻨﻴﺪ. اﻳﻦ ﻛﺎﺑﻞ ﺑﺎﻧﻚ اﻣﺎﻧﺖ ﻣﻠﺖ اﺳﺖ ﭼﺮا اﺯ اﻥ ﺩﺭ ﻛﻤﭙﺎﻳﻦ ﺧﻮﺩ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻛﺮﺩﻳﺪ ﻭ ﺷﻴﺮﺧﺎﻥ ﻣﻆﻠﻮﻡ ﺭا ﺯﻧﺪاﻧﻲ ﻛﺮﺩﻳﺪ ﻭ ﺭﻳﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭﻱ ﻛﻪ ﻋﺪاﻟﺖ ﻧﻜﻨﺪ. ﻭ ﺩﺭ ﻗﻀﺎﻭﺕ ﺑﺮاﺩﺭ ﺧﻮﺩ ﺭا ﺗﺮﺟﻴﺢ ﺩﻫﺪ ﺣﺘﻲ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ ﻫﻢ ﻧﻴﺴﺖ ﺯﻳﺮا ﺳﻴﺮﻩ ﺭﺳﻮﻝ ﻛﺮﻳﻢ ﻭ ﺧﻠﻐﺎﻱ ﺭاﺷﺪﻳﻦ ﺭا ﺩﺭ ﻭﺟﻮﺩ ﺷﻤﺎ ﻧﻤﻲ ﺑﻴﻨﻢ. ﻭ ﺳﻮﻡ ﺣﺮﻑﻫﺎﻱ ﺑﺮﻳﺎ ﻣﻴﻜﻮﻳﻴﺪ. ﻣﺜﻼ. ﺑﺎ ﻫﻴﭻ ﻛﺲ ﺻﺎﺩﻕ ﻧﻴﺴﺘﻴﺪ. ﻭ ﻫﻤﻪ ﺭا ﻓﺮﻳﺐ ﻣﻴﺪﻫﻴﺪ. ﻭ اﻣﺮﻭﺯ ﻣﻠﺖ ﺑﺎ اﻛﺜﺮﻳﺖ. ﻗﺎﻃﻊ ﺷﻤﺎ ﺭا ﻣﻴﺸﻨﺎﺳﻨﺪ ﻛﻪ ﺳﺨﺖ... ﻫﺴﺘﻴﺪ. ﻭ اﻣﺮﻭﺯ ﻫﺰاﺭاﻥ اﻧﺴﺎﻥ ﺭا ﺑﺎ ﺣﺮﻑ ﺧﺎﻟﻲ ﺧﺎﻧﻪ ﻧﺸﻴﻦ ﻭ اﺯ ﺧﻮﺩ ﺁﺯﺭﺩﻩ ﺳﺎﺧﺘﻪ. اﻳﺪ. ﻭ ﺑﺎﻳﻚ ﺣﺮﻓﺖ ﻣﻠﺖ اﻃﻤﻴﻨﺎﻥ ﻧﺪاﺭﻧﺪ...
ﺟﻨﺎﺏ ﺭﻳﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭ ﻗﺒﻞ اﺯ ﺗﻮ ﻫﻢ اﻳﻦ ﺧﻂﻪ ﺳﻠﻂﺎﻥﻫﺎ ﺷﺎﻫﺎﻥ ﻭ ﺭﻭﺳﺎﻱ ﺟﻤﻬﻮﺭ ﺩﻳﺪﻩ اﻧﺪ ﻫﻤﺎﻥ ﻂﻮﺭﻳﻜﻪ ﺷﻤﺎ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ اﻧﺎﻥ ﻗﻀﺎﻭﺕ ﺩاﺭﻳﺪ ﺭﻭﺯﻱ ﺧﻮاﻫﺪ. رﺳﻴﺪ ﻛﻪ اﺧﻼﻓﺖ ﻫﻤﺎﻥ ﻗﻀﺎﻭﺕ ﺭا ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺷﻤﺎ ﻧﻴﺰ ﻛﻨﺪ. ﻋﺪاﻟﺖ ﻋﻤﺮ ﻓﺎﺭﻭﻕ ﻭ ﻋﻠﻲ ﻛﺮﻡ اﻟﻠﻪ ﻭﺟﻬﻪ ﺭا ﺳﺮ ﻣﺸﻖ ﻗﺮاﺭ ﺩﻫﻴﺪ ﻛﻪ ﺩﺭ ﻗﺼﺎﻭﺕ ﺷﺎﻥ ﻋﺒﺪاﻟﻠﻪ ﺑﻦ ﻋﻤﺮ ﻭ ﺣﺳﻦ ﺑﻦ ﻋﻠﻲ ﺑﺎ ﻏﻼﻡ ﺣﺒﺸﻲ ﻳﻜﺴﺎﻥ ﺑﻮﺩ ﻭ ﻋﻠﻲ ﻛﺮﻡ اﻟﻠﻪ ﻭﺟﻬﻪ ﺩﺭ ﻭﻗﺖ ﺧﻼﻓﺖ ﺧﻮﺩ ﻣﻴﮕﻔﺖ ﺑﺨﺪا ﺳﻮﮔﻨﺪ اﺳﺖ. ﻛﻪ ﺩﺭ ﻗﻠﻤﺮﻭﻡ ﻏﺮﻳﺒﻲ ﺷﺐ ﮔﺮﺳﻨﻪ ﺑﺨﻮاﺑﺪ ﻭ ﻣﻦ ﺳﻴﺮ ﺑﺨﻮاﺑﻢ ﻋﺪاﻟﺖ ﻧﻴﺴﺖ. ﻭ اﻣﺮﻭﺯ ﺩﺭ ﭼﻬﺎﺭ ﻛﻴﻠﻮﻣﺘﺮﻱ اﺭﮔت ﺩﺭ ﭼﻬﺎﺭ ﺭاﻫﻲ ﻗﻤﺒﺮ و ﻛﺮﺩ ﻭ ﻧﻮاﺣﻲ اﺕﻃﻔﻞ ﻫﺎ اﺯ ﮔﺮﺳﻨﮕﻲ. ﻭ ﺧﻨﻚ ﺟﺎﻥ ﻣﻴﺪﻫﻧﺪ. ﻭﻟﻲ ﻣﻴﺮﻭﻳﺲ ﺑﭽﻲ ﻧﺎﺯ ﻭ ﻧﻌﻤﺖ ﻣﻴﺨﻮاﺑﺪ ﻭ اﻧﻬﻢ ﺩﺭ ﺭﺧﺘﺨﻮاﺏ ﭘﺮ ﻗﻮ . ﭼﻲ ﻃﻮﺭ ﻭﺟﺪاﻧﺖ ﺁﺭاﻡ ﻣﻴﮕﻴﺮﺩ.? ﺑﺎﻻﻱ ﻫﺰاﺭاﻥ ﻃﻔﻞ ﺗﺠﺎﻭﺯ ﺩﺳﺘﻪ ﺟﻤﻌﻲ ﺻﻮﺭﺕ ﻣﻴﮕﻴﺮﺩ ﻭﻟﻲ ﻓﺎﻋﻠﻴﻦ اﻧﺎﻥ ﻓﺮﺯﻧﺪاﻥ اﻋﻀﺎﻱ ﺩﻭﻟﺖ ﺩﺭ ﻛﺎﺑﻴﻨﻪ ﻭ ﭘﺎﺭﻟﻤﺎﻧﺖ ﻟﻤﻴﺪﻩ اﻧﺪ.ﺣﻘﻮﻕ ﻣﺎﺩﻱ ﻫﺰاﺭاﻥ اﻧﺴﺎﻥ اﺯ ﺩﺳﺖ ﻣﺘﺤﺪﻳﻦ. ﻭ ﺧﺎﻧﻮاﺩﻩ اﺕ ﺗﻠﻒ ﺷﺪﻩ اﺳﺖ ... ﻭ ﺑﻪ ﻣﺘﺼﺮﺭﻳﻦ ﻫﻤﻴﻦ ﺟﻨﺎﻳﺖﻛﺎﺭاﻥ ﺧﻮﺩﺕ ﻣﻮﻗﻊ ﻋﺮﺽ ﺭا ﻧﻤﻴﺪﻫﻨﺪ ﻭ اﻳﻦ ﺟﻨﺎﻳتﻛﺎﺭاﻥ ﻻﻑ ﺯﺩﻩ اﻧﺪ ﻛﻪ ﺩﻭﺭ ﻭ ﺑﺮ ﺭﻳﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻣﺎ اﺳﺖ ﻛﻪ ﻣﺎﻧﻊ ﺷﻨﻴﺪﻥ ﻧﺎﻟﻪ ﺷﻤﺎ ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﺷﺪ ﻭ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﻫﺴﺘﻴﺪ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺑﺪﻝ ﭼﻲ اﻳﻦ ﻛﺎﺭﻛﺬاﺭاﻧﺖ اﺳﺘﺨﺪاﻡ ﺷﺪﻩ اﻧﺪ ﻭ ﻓﺮﺩا ﻫﻤﻴﻦ. ﺭﺳﻮاﻳﻲ ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺑﺪﺳﺘﻮﺭ ﺑﻴﮕﺎﻧﻪ. ﺯﻫﺮ ﻧﻴﺰ ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﺧﻮﺭﺩﻧﺪ. ﻋﺪﻩ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻛﻪ ﻫﻢ ﺗاﺭﺝ ﺷﺪﻩ اﻧﺪ ﻭ ﻫﻢ اﺯ ﺩﻭﻟﺖ ﺑﻴﺮﻭﻥ ﺷﺪﻩ اﻧﺪ ﻭ ﺷﻤﺎ ﭼﺸﻢ ﺩﻳﺪﻥ ﻭ ﻛﻮﺵ ﺷﻨﻮا ﺭا ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ. اﺯ ﺩﺳﺖ ﺩاﺩﻩ اﻳﺪ ﻭ اﻣﺮﻭﺯ ﻣﻠﺖ ﺑﺎ ﺭﻳﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭ ﺑﻴﻤﺎﺭ اﺯ ﻭﺟﻮﺩ ﻓﻴﺰﻳﻜﻲ ﻭ ﻭﺟﺪاﻥ ﺑﺴﺮ ﻣﻴﺒﺮﺩ. ﻧﺸﻨﻴﺪﻩ اﻱ ﻛﻪ ﮔﻔﺘﻪ اﻧﺪ ﺑﺎ ﺣﺎﻛﻢ ﻛﺎﻓﺮ ﻋﺎﺩﻝ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺭا ﺳﺰﺩ ﻭﻟﻲ ﺑﺎ ﭘﺎﺩﺷﺎﻩ ﻇﺎﻟﻢ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺭا ﻧﺴﺰﺩ ﻇﻠﻢ اﺯ ﻫﺮ ﻣﺮﺣﻠﻪ ﺩﺭ ﺣﺎﻛﻤﻴﺖ ﺷﻤﺎ ﻗﻮص ﻫﺎﻱ ﺻﻌﻮﺩﻱ ﺭا ﭘﻴﻤﻮﺩﻩ اﺳﺖ. ﻭ ﺑﺎ اﻳﻦ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻧﻜﺒﺖ ﺑﺎﺭ ﻣﺸﺒﻮﻉ. اﺯ ﻓﺴﺎﺩ ﻇﻠﻢ ﺳﺘﻢ ﺑﻴ ﻌﺪاﻟﺘﻲ ﻭ ﻓﺮﻳﺐ ﺗﺎ ﭼﻲ ﻭﻗﺖ اﺩاﻣﻪ ﻣﻴﺪﻫﻴﺪ? ﺑﻬﺘﺮ اﺳﺖ ﺳﻨﮕي ﺭا ﻛﻪ ﻭﺭﺩاﺷﺘﻪ. ﻧﻤﻴﺘﻮاﻧﻲ ﺑﻪ ﺯﻣﻴﻨﺶ ﺑﻜﺬاﺭ. ﻭ ﻫﺮ ﺭﻭﺯﻱ ﺗﻂﻮﻳﻞ اﺩاﺭﻩ ﮔﻨﺪﻩاﺕ ﻣﻠﺖ ﺭا اﻓﻜﺎﺭ ﻭ ﻧﺎﺗﻮاﻥ ﺗﺮ ﻧﻤﻮﺩﻩ اﺳﺖ ﻭ اﻧﻜﺸﺖ ﺷﻤﺎﺭﻱ اﺯ ﺩﻭﺭ ﻭ ﺑﺮﺕ ﻣﻠﻴﺎﺭﺩﺭ ﺷﺪﻩ اﻧﺪ ﻭ ﺷﺐ ﻏﺮﻕ ﺩﺭ... ﻭ اﻳﻦ ﻣﺤﻔﻞ ﻫﺎ ﻏﺎﻟﺒﺎ ﺩﺭ ﻣﻨﺎﺯﻝ اﺭاﻛﻴﻦ ﺑﻠﻨﺪ ﺭﺗﺒﻪ اﺕ ﻭﺯﻳﺮ ﻣﺎﻟﻴه اﺕ ﻭ ﺑﺮاﺩﺭﺵ ﻭ ﻧﻴﺰ ﺣﻤﻴﺪ ﺻﺪﻳﻖ. ﺯﻟﻤﻲ. ﺭﺳﻮﻟﺖ. ﻭ ﻣﺨﺪﻭﻡ ﺭﻫﻴﻨﺖ ﺩاﻳﺮ اﺳﺖ.... اﻳﻦ ﻣﻠﺖ ﻋﺎﻣﻞ ﻫﻤﻪ اﻳﻦ... ﺭا ﺑﻲ ﻛﻔﺎﻳﺘﻲ. ﺟﻨﺎﺏ ﺷﻤﺎ ﺑﺮاﺩﺭاﻥ ﻭ اﻓﺮاﺩ ﻧﺰﺩﻳﻜ ﺒﺨﻮﺩﺕ ﻣﻴﺪاﻧﻨﺪ ﻭ ﺑﺲ.
ﭘﺮﻭﻳﺰ. ﭘﺎﺭﺳﺎ

>>>   جناب اقای کرزی روز دوم حمل 1393 در رستورانت شایسته در دوبی مهمان داشتم ناگهان نظرم به یک گروپ افتاد که گفتند عضو پارلمان است با یک تعداد دوست های خود دور میز نشسته بودند وکیل صاحب دو نفر گرل فریندهای اوزبکستانی خود را هم باخود اورده بود که بون جزدی ترین شرم و حیا با هم چیلم دود میکردند درینجا ازین قبیل کارها بسیار است هوتل ها از دیسکو مملو است و کارهای بی حیای ازین قبیل فراوان است ولی میگویند که این شخص با وجود اینکه عضو پارلمان است رفیق شخصی جناب شما هم ایست و در هر مجلس به دوستی ریاست جمهوری میبالد. وکیل صاحب احمد شاه رمضان نام داشت و با گروپ معیتیشو دو گرل فریند اوزبکیش چنان جنجال و سرو صداهای را براه انداخته بود که از شرم اب شدیم اگر خواسته باشید حدود ده نفر شاهد و فیلمی هم از ایشان پر نموده ایم که اگر ضرورت باشد میتوان در اختیار گذاشت
جان علی از بلخاب

>>>   عرض سلام و تهنیت به مناسبت سال نو خورشیدی .
فرصت آن است تا بین قوای مادی و ظرفیت های معنوی بی مثالی که در بطن جامعه ناشناخته باقی مانده هماهنگی ایجاد گردد. کادر توانمند ملی و مبتکر در سازمان ملل متحد گماشته شود. شعار سازی بخاطر وحدت ملی به پیمانه وسیع در مطبوعات به رسالت همه گانی تبدیل شود. به مخالفین پیوسته به دولت مصروفیت تامین کننده معشیت شریفانه ایجاد گردد. سناریو و اجماع ملی طرح و فرا خوانده شود. توانمندی های ملی باز نگری گردد. اراده ملی به خاطر دفاع از ارزش های ملی زنده و به محک قضاوت تبدیل گردد. برخورد قاطع به سلوک پسندیده مدیریتی تبدیل گردد. اصل مکافات و مجازات زنده ساخته شود. از زمان پیشرو در اعتماد بصورت اعظمی استفاده صورت گیرد. ریاضت های اقتصادی در همه عرصه ها اعمال گردد و... با مورال و ایمان به پیروزی توکل به خدا داشته باشند.
با عرض حرمت...

>>>   خداوند بزرگ مردم مظلوم افغانستان را هر چه زورتر از گير کرزی که غير از بدبختی ديگر کدام ارمغان ندارد خلاص کند

>>>   جناب رییس جمهور ...
آیا بعد از ختم وظیفه تان (اگر امریکابخواهد) به ...میروید و یا ...استراحت مینمایید؟؟؟؟؟؟
ضمیر کابلی

>>>   ...اگر تو واقعا مرد جهادی هستی همان طوری که باروسها جنگ کردی با امریکای هاهم بجنگ روس ها هم کافر هستند امریکای هم کافر هستند فرق بینشان نیست

>>>   کرزی صاجب سال نو برای خودت و فامیل محترام تان تبریک باشد.
کرزی صاحب زمانی که معاون اول شما سخن از دهن باز می کند ما که دری زبان و پنچشیری هستم نمی دانم که این چی می گوید و خجالت می کشیم در بین دیگر مردام درست که در طول تاریخ افغانستان مغزیزن پنچشیر از جمله مغزیز اففانستان وهواخواهان سلطنت امیر دوست محمد خان و امیر شیر علی خان و امیر عبد الرحمن خان امر حبب الله خا ن و امان الله خان هم درزما ن علیحضرت محمد ظاهر شاه الی داکتر صاحب نجیب الله نمک حلالی به ثبوت رسانده اند. عا لیجاه لنگر خان, سپ سا لار غلام حیدر خان , میر مرزاخان سرهنگ , سپ سالار حسن علی خان میرزا همزله خان حاجی احمدیارخان فتح خان خدمات صادقانه در زمان امیر شی علی خان و امیر عبدالرحمن خان در جنگ افغان انگلیس و مجادله و گیردار نورستان و هزاره جات انجا داده اند احمدیار خان درزمان امرحبیب الله خان و میرزا فقیر احمد خان در زمان حکومت امان الله خان تور ن جنرال غلام علی خان معین عبد الا حمدخان سکندر خان از زمان حکومت نادر خان الی علیحضرت ظاهر خان ریس تنظیم وظیفه انجام داده است و عبد الحمید محطات معاون شهد داکتر نجیب الله.

>>>   كرزى صاحب من كفتنى خاصى ندارم
جون ديكران همه جيز را با تو مدارى كفته اند..
نه بلى تو قابل قبول است نه نى تو
خلاصه ده قهرى كرفتار زود كرفتار شوى

>>>   اﻗﺎﻱ ﻛﺮﺯﻱ. ﺧﻮاﺳﺘﻢ ﻳﻚ ﻗﺼﻪ ﻛﻮﺗﺎﻫﻲ. ﻛﻪ ﺑﺮ ﺷﻤﺎ ﺻﺪﻕ ﻣﻴﻜﻨﺪ ﺑﺮاﻳﺖ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﻛﻨﻢ.
ﻛﺴﻲ ﻧﺰﺩ ﻟﻘﻤﺎﻥ ﺣﻜﻴﻢ ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﻛﺮﺩ ﻛﻪ اﻱ ﺣﻜﻴﻢ ﻓﺮﺯاﻧﻪ. ﺭﻳش اﻡ ﺩﺭﺩ ﺩاﺭﺩ ﻭﻟﻂﻔﺎ ﻣﻌﺎﻟﺠﻪ اﻧﺮا ﺗﻮﺻﻴﻪ ﻛﻨﻴﺪ ﺣﻜﻴﻢ اﺯاﻭ ﭘﺮﺳﻴﺪ, ﺧﻮﺭاﻛﺖ ﭼﻴﺴﺖ? اﻭ ﮔﻔﺖ ﺧﻮﺭاﻛﻢ ﺑﺮﻑ اﺳﺖ. ﻟﻘﻤﺎﻥ ﺣﻜﻴﻢ ﺑﺮاﻳﺶ ﮔﻔﺖ ﻧﻪ ﺩﺭﺩﺕ ﺑﻪ اﺩﻡ ﻣﻴﻤﺎﻧﺪ ﻭﻧﻪ ﻫﻢ ﺧﻮﺭاﻛﺖ ﺑﻪ ﺧﻮﺭاﻙ اﺩﻡ ﺷﺒﻴﻪ اﺳﺖ. ﺩﺭﻳﻦ ﺣﺎﻟﺖ اﺯ ﺷﻤﺎ ﻧﻴﺰﻳﻚ ﻛﺎﺭ ﻭ ﻛﻔﺘﺎﺭ ﺷﻤﺎ ﺑﻴﻚ. اﺩﻡ ﻛﻼﻥ ﻭﻳﺎ ﻳﻚ ﺫﻋﻴﻢ. ﻛﺸﻮﺭ ﻧﻤﻴﻤﺎﻧﺪ. ﺩﺭ ﺣﺮﻓﺖ ﺳﺨﻦ ﺑﺮﻳا ﮔﻔﺘﻲ. ﻭ ﺩﺭ ﻋﻬﺪﺕ ﻭﻓﺎ ﻧﻜﺮﺩﻱ. ﻭ ﺩﺭ اﻣﺎﻧﺖ ﺧﻴﺎﻧﺖ ﻛﺮﺩﻳﺪ. اﺯﻳﻦ ﺭﻭ ﺷﻤﺎ ﺳﺰاﻭاﺭ ﺑﺮﺁﻭﺭﺩﻩ ﺷﺪﻥ ﺣﻞ ﻣﺸﻜﻞ ﻣﺮﺩﻡ ﻧﻴﺴﺘﻴﺪ. ﻓﺴﺎﺩ ﻭﺭﺷﻮﺕ ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻧﺖ ﻋﺎﻟﻤﻜﻴﺮ اﺳﺖ. ﺩﺭ ﺳﭙﺮﺩﻩ ﻫﺎﻱ ﻣﺮﺩﻡ ﺩﺭ ﺑﺎﻧﻚ ﻫﺎ ﺧﻮﺩﺕ ﻭ ﺧﺎﻧﻮاﺩﻩ اﺕ ﺩﺳﺘﺒﺮﺩ ﻛﺮﺩﻳﺪ ﻭ ﻣﺨﺎﻟﻒ ﺳﻮﮔﻨﺪ. ﻭ ﻋﻬﺪﺕ. ﺩﺭ ﺩﻭ ﻣﺮاﺗﺐ ﺭﻳﺎﺳﺖ ﺟﻤﻬﻮﺭﻱ ﺗﺒﻌﻴﺾ. ﻭ ﻧﺰاﺩ ﭘﺮﺳﺘﻲ ﺭا ﺑﻤﺮﺣﻠﻪ ﻧﻬﺎﻳﻲ اﺭﺗﻘﺎ ﺩاﺩﻳﺪ. ﺩﺭ ﻏﺼﺐ ﻣﺎﻝ ﻣﻠﺖ ﻭ ﻣﺮﺩﻡ ﺩﺳﺖ ﻃﻮﻻﻧﻲ ﺩاﺭﻳﺪ. ﺩﺭ ﻓﺮﻳﺒﻜﺎﺭﻱ ﻭ ﭘﻨﻬﺎﻥ ﻛﺎﺭﻱ ﻭﺩﺭﻭﻍ ﺩﻳﮕﺮ ﻛﻮﻱ ﺳﺑﻘﺖ ﺭا اﺯﺗﻤﺎﻡ ﺳﻴﺎﻩ ﻛﺎﺭاﻥ ﻭ ﺩﺭﻭﻏﻜﻮﻳﺎﻥ اﺩﻭاﺭ ﺗﺎﺭﻳﺦ ﺭﺑﻮﺩﻳﺪ.. ﻭ ﺩﻳﻜﺮ ﻧﻤﻴﺪاﻧﻢ ﻛﻪ ﻳﻚ ﻛﺎﺭ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻧﻔﻊ ﻣﺮﺩﻡ اﻧﺠﺎﻡ ﺩاﺩﻩ ﺑﺎﺷﻴﺪ ﻭﺟﻮﺩ. ﻧﺪاﺭﺩ. اﻳﻦ ﺑﺮاﺩﺭت ﻣﺤﻤﻮﺩ ﻛﺮﺯﻱ ﻫﺴﺖ ﻭ ﺑﻮﺩ اﻳﻦ ﻭﻃﻦ ﺭا ﻣﺎﻧﻨﺪ اﻓﻌﻲ. ﺑﻠﻌﻴﺪ. ﻭ ﻫﻨﻮﺯ ﺩﻧﺪاﻥ ﻫﺎﻱ ﺧﻮﺩ ﺭا ﺗﻴﺰ ﻧﻤﻮﺩﻩ ﭘﺎﺳﭙﻮﺭﺕ ﺁﻣﺮﻳﻜﺎﻳﻲ. ﺭا ﺗﺴﻠﻴﻢ ﻭ اﻣﺎﺩﻛﻲ ﺑﻪ ﺷﺮﻳﻚ ﺷﺪﻥ ﺩﺭ ﻗﺪﺭﺕ ﺩﻭﻟﺘﻲ اﻳﻨﺪﻩ ﺭا ﺩاﺭﺩ ﻛﻪ ﻣﻦ ﺑﺠﺎﻱ اﻭ ﻣﻴﺸﺮﻣﻢ ﻭﻟﻲ. اﻭ ﺑﻪ ﻫﻴﭻ ﺻﻮﺭﺕ ﻧﻪ ﺷﺮﻡ ﺩاﺭﺩ و . ﻧﻪ.ﻫﻢ.ﺣﻴﺎ ﻣﻴﻜﻨﺪ. ﻭﻳﻌﻨﻲ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺷﻤﺎ ﺧﺎﻧﻮاﺩﻩ. ﮔﺸﻧﻪ.ﭼﺸﻢ ﺗﺎﺭﻳﺦ ﺑﺩﺭﺣﺎﻓﻆﻪ ﺧﻮﺩ ﻧﺪاﺭﺩ. ﻭاﺯ ﺧﺪاﻭﻧﺪ ﺧﻮاﺳﺘﻪ اﻡ ﻛﻪ اﻳﻦ ﻣﻠﺖ ﺑﺨﺎﻙ ﻭ ﺧﻮﻥ ﺧﻔﺘﻪ ﺭا اﺯ ﺩﺳﺖ ﺷﻤﺎ... ﻧﺠﺎﺕ ﺩاﺩﻩ ﻭ ﺭﻧﺞ ﻭﻋﺬاﺏ اﻳﻦ ﻣﺮﺩﻡ ﺭﻧﺞ ﺩﻳﺪﻩ ﺭا اﺯ ﻓﺮﺩ ﻓﺮﺩ ﺧﺎﻧﻮاﺩﻩ. اﺕ ﺑﮕﻴﺮﺩ. اﻣﻴﻦ ﻳﺎ ﺭﺏ اﻟﻌﻠﻤﻴﻦ.
ﺯاﻫﺪ ﮔﻮﺷﻪ. ﻛﻴﺮ

>>>   کرزی صاحب سلام جوشان خود را برایت تقدیم می کنم
ریس صاحب جمهور محترم شما در مراسم تحلیف سوگند خدمت صادقانه خوده اید. آیا می شود که در قضیه بحران کابل بانک سوگند صداقت شما را خداوند (ج) و مردم افغانستان به چشم بیبیند که محمود کرزی و...از موقف شمایان استفاده کرده اند و پول هنگفتی را از کابل بانک دستبرد کردند یک روز کرزی بدست خود آنها را محاکم کرد؟

>>>   سلام و عرض حرمت دارم بخدمت شما دست اندرکاران سایت افغان پیپر این جای بساخوشی است که این شبکه پشنهادات و انتقادات مردم بی دادرس این سرزمین را به جناب رییس جمهور درمیان میگذرد.
و در ضمن چند سوال داشتم و امیدوارم جوابات آنرا از مقامات ذیصلاح آن جویا شوید جناب والی صاحب ولات غور و جناب شاروال صاحب آن که از ساکنان ولایات شمالی میباشند در ولایت غور هر نمره رایشی که 16 مترعرض و20 متر طول دار به مبلغ 51000 افغانی بفروش میرسانند وبه روی آویز مبلغ 50000 افغانی تذکرمیدهند آیا این نظر رییس جمهور وزارت مربوطه میباشد؟
خوب این جاه دو مسله قابل پرسیش است، اگر این حکم بلند بردن قیمت زمین مهر و تایید شورای وزیران و ریاست شهر سازی را دارد چرا به سطح ملی تطبیق نمیگردد و دوره آزمایشی آن به سرزمین که نه آب دارد نه برق و نه دیگر سهولت های امرار معیشتی آزمایش میگردد؟ یا اینکه غور و مردم آن لابراتوار آزمایشی میباشند؟ آیا بکدام قانون یک بام و دو هوا ذکر شده است؟ آیا مردم غور مسلمان و یا افغان نیستند؟ یا بخاطر اینکه وزیر و یا معین و سفیر ندارند این بها را باید بپردازند.
تا جایکه من خبر دارم و نقل قول از دوستان خود میکنم ولایت همسایه ما هرات که یکی از ولایت های درجه اول و دارای 3 بندر تجارتی یک نمره زمین رهایشی به مبلغ 13500 افغانی و یا چیز بیشتر ازین برای نیازمندان ( شهروندان) خود بعد از استملاک یعنی زمین را از اشخاص صاحب زمین به بهای بلند خریداری و به مبلغ نازل آنرا قسط وار به شهرواندان خصوصآ به معلمین، کارمندان دولتی، اهل کسبه و دیگر نیازمندان خود قباله و یا سند ملکیت میدهد که دارای سرک پخته، برق دوام دار، آب صحی و دیگر سهولت ها میباشد و همچنان اخبار بهتر از ولایت های هلمند، قندهار و مزارشریف نیز شنیدم خدا کند که واقیعت داشته باشد، و توجه زمام داران آنها به شهروندان شان قابل تمجید و موستجب دعا اند. در پناه خدا باشد کسی که در رفاه وآسایش بنده گان خدا میکوشد.
جنابان محترم این خدمت به مردم فقیر و عقب مانده مردم افغانستان است و یا خدمت؟
سر و صداهای در کوچه و بازار از زبان جناب شاروال وجود دارد که آقای کرزی بخاطر جمع آوری پول کمپاین آقای عبدالقیوم کرزی مرا به غور بهمین ملحوظ ارسال نموده آیا این شایسته شان شما است که این جفاع را بحق مظلوم ترین ملت روا داشته اید ؟ اگر نه خیر چرا جلو همچو غارت گران سرمایه ملت و آبروی و حیثیت دولت را نمیگیرید

>>>   لعلی از بدخشان
جناب ریس صاحب جمهور سلام و سال نو را برایت تبریک عرض مینمایم. بعدآ احترامٌا به اطلاعتان میرسانم اینکه در کشور ما شما تقریباٌ 20 وزارت خانه و 34 ولایت دارید. اگر شما هفته یک بار فقط وضعیت ولایت و وزارت خانه ها را از زبان مسولین کتبی بشنوید و زریعه تفتیش های صادقتان معلومات ها را جمع آوری کنید و برای کارمندان درست و صادق مکافات و برای تنبلان و خاینین مجازات بدهید کشور بطرف آبادی ارامی پیش خواهد رفت.
اگر اینهمه کمک ها و همکاریهای جامعه جهانی را بچشم قدر بیبنید و دشمنان افغانستان را دشمن و دوستان ان را دوست خطاب کنید یک برازنده گی خوبی را بوجود خواهید اورد.
اگر لطف نموده همین دفتر اصلاحات اداری را که اصلاٌ فساد اداری است و در گوشه ارگ شما قرار دارد سال یک بار ارزیابی کنید یک کمک بزرگ برای مردم فقیر و بی واسطه لایق این وطن خواهید کرد.
اگر قبل از صحبت ها ی تان محتویات سخن رانی تان رایک بار با مشارین واقعی و وطن دوست مشوره کنید و بعدآٌ سخن رانی بدارید کاری خوب خواهد شد.
تشکر

>>>   کرزی صاحب شما را... خان فریب داد و خود او یک انسان بدنام در نزد جامعه بین الملی و تاریخ بود و شمار را هم بدنام تاریخ ساخت. کرزی صاحب در نزد تمام مردم آگاه افغانستان این سوال است که چرا کرزی صاحب فریب خورد در مورد انتخاب... خان کم سواد و دلیل ناکامی شما در دولت داری همین انتخاب فرد ظالم و بدجنس و پلیت و فاسد اجتماع است خداوند (ج) آزر است و فرد عدالت و خیرخواه و امانتکار و امانت دار دوست میدارد و کمیاب اش می کند در دنیا و آخرت.

>>>   دوستان عزیز سال نوی 1392 و نوروز باستان به همه عزیزان مبارک باد.
ملت عزیز ما درد دلهای فراوان دارد، خاطره های تلخ و شیرین زیاد است اما مشکل ما این است که کسی گوش شنوا و چشم بینا ندارد.
کرزی بیچاره راه را گم کرده است و نمیداند چه کند. آخرین امیدهایش برای دستیابی به مهر باراکو باما بود به یآس میدل گردید در حالیکه محبوبیت خود را در داخل نیز از دست داده بود. اکنون در محاصرهء یک گروه از معجون مرکب افتاده که این گروه بجز از منافع خود دیگر به چیزی نمی اندیشند حتی از وجود کرزی استفاده می کنند. پاکستان... که تا دیروز از وی حمایت میکردند اکنون با درک رو به انزوای کرزی او را دیگر حمایت نمی کنند و در چستجوی بدیل وی اند.
به نظر بنده یگانه راه برای کرزی که بتواند ازین منجلاب جان بسلامت ببرد این است که فورا باید استعفا دهد و قدرت را به یک حکومت موقت واگذار نماید تا این حکومت موقت برای انتخابات آینده آمادگی بگیرد. اگر واقعا کرزی دلسوز ملت است و وطن خود را دوست دارد و برای آیندهء خود و تاریخ اندکی برای خود ابرو ببرد باید اینکار را بکند در غیر آن هم ملت و هم خود را بتاه خواهد نمود که تاریخ وی را به نیکی یاد نخواهد کرد زیرا تاریخ رشوت نمی خورد تا بد نام را نیک نام بسازد و نیک نام را بد نام. هنوز کرزی وقت اندکی در اختیار دارد تا ازان برای خود و آیندهء خود استفاده برد.
مرویس گلزاد کابل

>>>   تا حال در دنیا سراغ ندارم چونین ریس جمهور که کوچه بازاری صحبت کند بدون کدام تفکر هر چه از دل تنګ اش می براید میګوید... مردم ما هم میدانند امید و توقع بیش از این نداریم جای برای ګفتن معنا ندارد تنها به یاد شادګل می افتم خنده میکنم ۰

>>>   سلام بر همه دوستانیکه در صفحه این نظریات خود را ارایه کردند.
دوست های عزیز به قول یک برادر ما که ګفته خداوند ما را از شر کرزی نجات دهد. نه تنها از شر کرزی که امسال کرزی که در دور و برش است هم نجات دهد.
میفهمید؟ کرزی بدبختانه کسی را از وی نظر میګیرد که آقای خرم نامیده میشود.
آقای خرم یک شخص کاملا وطن فروش و نیشنلیزم است و هر مشاورت که از وی آقای کرزی به دست میاورد، عملی میکند که یکی از مهمترین عملکرد وی خارج شدن آمریکای ها از ولایت میدان وردک است که بدختانه شاهد بسیار زیاد خرابی ها ما و شما خواهیم بود.
به ګونه مثال: والی پروان به ده ها بار پیشنهاد کرده که من را اجازه دهید که طالبان را از منطقه غوربند دور کنم، ولی کرزی به چندین بار مخالفت از خود نشان داده و مانع وی در حصه اقدام والی پروان میشود که این هم دست شوم آقای خرم که از مهمترین اعضای چوکات حزب اسلامی به شمار میرود، من نمیګویم که تنها کرزی چنین است، هر کی به جای کرزی هم در این وطن ریاست را بر عهده بګیرد چنین وطن فروشی را اختیار خود میسازد چون تهداب افغانستان بدبختانه کچ مانده شده و از ابتدا دست های شوم در سرنوشت این ملت بازی کرده. خداوند ما و شما را از شر تمام بدبختی ها دور کند. آمین
روحید از کابل

>>>   ...اکنون پیشنهادات ذیل تقدیم میشود:
در تقرر و تعینات تیم ارگ تجدید نظر صورت گیرد زیرا اینها قوم پرستی را دامن زده رییس جمهور را از واقعیت ها دور نگهمیدارند. بسیاری مسایل مهم را به مقام انعکاس نمیدهند.
گروه افغان ملت را از چوکی های کلیدی کم کنید.
وردکی ها را از مقامات یک اندازه کم شوند و محدود شود...
در وزارت مالیه و تجارت تجدید نظر شود.
بااحترام داکتر ع.ف. کابل.

>>>   شخص خودی ریس صاحب یک آدم بسیار رحم دل و انسان شریف است این اطرافیان اوست که او را نام بد کردن چهار نفر... گرد او را حلقه نموده است. مردم افغانستان بسیار مردم ناشکر است اگر شما باز هم به ارمان آقای کرزی نشدید باز هر چه که میتوانستید بگوید یک متل است. که میگه ( یوم البدتر است) در افغانستان بهتر نیست.
عبدی

>>>   اقای کرزی بهترین رئیس جمهور در بدترین شرایط کشور بود واست ،ایکاش مردم یکبار دیگر و تا زمانیکه او زنده است او را بحیث رئیس جمهور بپذیرند تا ان بزرگوار بتواند مرحله دوم کاری اش را که پاک سازی کشور از وجود افراد مفسد و استفاده جو میباشد درمرحله اجرا بگذارند
کاکه از کابل

>>>   این ادم از سرنوشت شاه شجاع وببرک پند نگرفت. فکرکرد که وطن فروشی چه معنی داره. فکرنکنی که تو را بادارانت پناه میدهد انزمان گذشته خود همین امریکاییها و انگلیسها دست و پاب سته تسلیم ملت میکندت و پیام ملت به اعضای وطنفروش...هم همین است انشاالله که به زودی قدرت بدست ملت خواهد افتاد ...تصفیه حساب خواهیم کرد. به امید خدا .
مجاهد

>>>   ما به وجود كرزي صاحب افتخار ميكنيم مشروعيت كرزي شخصيت كرزي نسبت به روساي جمهور همه منطقه برتر است

>>>   خداوند عاقبت مارا بخیر کند با این قومگرایی که ترویج کردید

>>>   بانو/خانم شاه پیری ازمزار: واقعیت راخودت گفتی...رهبری کردن همچو یک قوم سرکش کار اسان نیست
ستاره ازامریکا

>>>   فارسی ستیزی نکنند. فیصله شورای وزیران تان بنام کلمات بیگانه یک دسیسه فارسی ستیزی است آنرا باطل کنید. وزیران قوم گرا را بر طرف کنید. وردک هارا از پست ای مهم کم کنید زیرا در خدمت قوم خود اند. وزیر خارجه تان قرا راخبار این سایت لست منسوبین را ا ترتیب نموده شصت فیصد به نفع پشتئن ئ40% سایرین. که این کار وی درست نیست.
بااحترام عبید اللله از نجراب.

>>>   اولآ سلام واحترامات خود را به تمام گرداننده های افغان پیپر می رسانم بعدآ به آقای کرز می گویم که بد ترین شرایط از لحاظ امنیتی در همه بعدهای کشور از هرزمان کرده زمان حکومت خجالت آور شما بوده برای اینکه طالب ها 5 سال تمام با تمام بدعت شان به مردم وعزیز و کشور بلا کشیده ما یک خدمت کردند به نظر بنده که زو ر گوها وسلاح داران را نابود ساختن کسانیکه بالای املاک دولتی در زمان حکومت ربانی خانه ساخته بودن بنام ملکیت دولتی از آنها به رویت مساحت زمین مالیه اخذ می کردند ولی از برکت خیانت ملی نظام و نظام داری شما تمام املاک دولتی و شخصی چور چپاول شد بالای خانه های شخصی مردم قباله های ساخته کی که قضای شما بالای آنها مهر تایید گذاشت ساخته شد در قریه هاییکه یک قوماندان بود الحال چندین قوماندان به وجود آمده پیاده دفاتر از مراجعین حق می گیرد کارمندان را بگذار من شخصآ از پو شیدن پطلون به بازار می شرمم زیرا مردم از مامورین دولت زیاد نفرت دارند آنها را دیده فکر می کنند که الحال به اذیت و زار ما می پردازند و ازما حق می گیرند و عامل تمام بد بختی های خویش مامورین نظام شما را می دانند نمی دانم شما درپیشگاه خداوندج پیغمبر ص و مردم تاریخ چه خواهد گفتید .
بااحترام خیر خواه

>>>   ...بدا به جال مردمی که تو را تحمل کرد

>>>   برای آقای کرزی میگویم حالا بسیار ناوقت است از شروع حکومت موقت تاالحال کارها، سخنان، بیانیه ها ،فرمامین و اوامر خودرا بررسی و محاکمه وجدانی کند
سخنان و بیانیه...
فرامین و اوامر روی یخ
مقرری های و تعصبات
حالاکه جناب شان تمام اقارب خود را صاحب قدرت وزرکرده اند دیگر چه کمبود دارند تا ملت بی چرا برایتن احترمانه تقدیم کنند
مردم امروزی را با مردم قدیم مقایسه نکنید عصر تکنالوژی جدید است در هرلحظه از دنیا خبر میشوند ساخت و بافت ها را مردم شریف افغانستان می دانند مثل گذشته نیست که تاریخ به نفع قدرت مندان وزور داران نوشته شود
باید آقای کرزی وقت شرافتمندانه اسعفا میکرد ند
امل

>>>   بهترین راه خروج ازبن بست فعلی فقط استعفایت را پیش کن که دران صورت مردم ترا شاید ببخشد .تو به تعهدت نزد قانون و نزد هیچ قوم وفا نکردی هرقوم را به تنهایی بازی دادی که عواقب خطر ناک درقبال دارد....

>>>   اینرا برایتان بگویم که خداوند جناب کرزی صاحب ازسرتان کم نکند وگر نه این ملت بی فرهنگ بیسواد زیر دارگریخته را هیچ کسی اداره کرده نمیتواند برای ماه شما معلوم است که اداره خوب دارد هیچ کس لیاقت این چوکی را ندارد نه مارشال ،نه دوستم،نه عطا، نه عبدالله ،نه احمدزی ،نه خلیل زاد، ونه کدام زی دیگری فقد دراین شرایط درین وضیعت درین حالت ناهنجار فقد کرزی عجب صبر حوصله خداوند برایش داده است "
احمد

>>>   جناب ریس صاحب سلام
کوتا میخواستم خدمت عرض کنم که در اداره مملکت لطفا روی احساسات تصمیم نګیرید وپیش از اتخاذ تصامیم مهم و حیاتی برای وطن لطفا دقت نموده و با افراد و اقعا وطنپرست مشوره کنید متوجه باشید که در قدم اول نزد خداوند (ج) مسوول هستید و ثانیا تاریخ در آینده قضاوت خود را در مورد تان خواهد کرد. بیش از این به افرادیکه شما را محاصره کرده و روز به روز از ملت دور میسازد اعتماد نکنید لطفا یکبار در مورد ایجاد یک مجمعه عمومی از افراد با دانش و وطن پرست به حبث خانه فکر که در امور مهم کشور شما را مشوره بدهند فکر کنید این به خیر شما و وطن عزیز ما خواهد بود.

>>>   در قدم نخست سال جدید 1392 خورشیدی، نوروز باستان را خدمت جلالتماب رییس جمهوری افغانستان از صمیم قبل تبریک و تهنیت عرض می نمایم. از خداوند مؤفقیت بیشتر شان در راه خدمت گذاری به مردم نجیب افغانستان خواهانم. ثالثاً تقضایم از جناب ایشان این است که روی موارد اقدامات قاطع به خرچ دهد:
- تقویه نهادهای معارف و تحصیلات عالی
- تامین مجازات و مکافات در تماما امور حکومتی.
- تعیین یک سیاست روشن و قاطع در مقابل تروریستان و طالبان.
- تطبیق قانون بصورت یکسان بدون کدام قید و شرط بالای زوردار و کم زور.
احمد

>>>   من به ریس صاحب جمهور میگویم که تا وقتیکه عناصر... و انانکه نه به وطن تعهد دارند و نه به ملت در اطراف تو جمع باشند و از تو سو استفاده کرده به چور و چپاول دارایی ها ی عامه زمین های دولتی و ازار و اذیت مردم بی دفاع ما ادامه بدهند و حتی در بعضی از موارد به تو هم اخطارها صادر کنند روز تو خوب نخواهد بود. اینها در حقیقت ببرهای خالی و خیالی هستند که مردم صرف از نام شان ترس دارند و خارجیان به انان شهرت تصنعی داده اند ورنه در بین جامعه و ملت کدام شهرت و وزن خاص ندارند فقط یک پوف تو کار است تا از صحنه بروند. هرگاه این خواست ملت بر اورده نشود و باز هم همان اش باشد و همان کاسه وای بر حال شما و این ملت.

>>>   پیشنهادات به جلالت مآب حامد کرزی:
چون در دولت بیعدالتی, فساد گسترده, قوم پرستی, ارتشاء, اختلاس, قاچاق موادمخدر, فقر, بیکاری, سرقت های مسلحانه بیداد میکند. برای رفع آن ذیلا پیشنهاد میشود:
چون واقعیت های جامعه ما به جناب شما نمیرسد لازم است در تقر رمشاورین و ریس دفترتان تجدید نظر نمایید. زیرا اکثرا وابسته به گروپ فاشیستی افغان ملت بوده به نفع یک گروه فعالیت مینمایند و به مقام واقعیت ها را انتقال نمیدهند.
وردکی ها را از پست های حساس نظامی و ملکی محدود سازید زیرا تمام امتیازات را به قوم و قبیله خود میدهند و رییس جمهور را از ز پشتی بانیی مردم محروم میسازند. مثلا در وزارت دفاع ملی و معارف به نفع قوم خود زیاد کار کرده حق دیگران را سوختانده اند. جواسیس پاکستان و دیگر کشورهای همسایه را از دور و بر خود دور کنید.
داوود زی را از سفارت دور نمایید. در وزارت خارجه 60% را به قوم پشتون لست نموده اند قرار اخبار این سایت باید تجدید نظر صورت گیرد و تمام ملیت ها را حق بدهند.
طالبان را برادر خطاب نکنید. خود را منسوب به تمام ملت افغانستان بسازید نه به یک قوم.
زاخیل وال و انوارالحق احدی را که قوم پرست اند بر ضد منافع ملی و وحدت ملی عملا اجرات مینمایند اشخاص و افراد کم تحصیل و کم دانش را در پست های مهم به اساس روابط شخصی مقرر مینمایند. فقط به قوم خود خدمت میکنند در جپاول, اختلاس و غیره دست دارند دولت را بدنام میکنند.
با احترام داکتر.ع. ف. شهر کابل.

>>>   جناب جلالت ماب ریسس صاحب جمهور در جمله کارهایی که باید نکنید فارسی تیزی. زیرا فارسی لسان تکلم و تحریر اکثریت مردم ماست بگونه مثال پشتون ها و هم تاجکها, هزاره ها, ازبک ها, ترکمن ها, شغنانی ها, پشه ئی ها و سایرین به فارسی دری خوب صحبت نموده, خوب تحریر نموده و خوب مطالعه مینمایند. در تمام محاکم عدلی و قضایی, دفاتر رسمی دولتی, دانشگاه, وزارت خانه ها,... و غیره لسان مروج و مسلط است. نه شما و نه کابینه تان این زبان را محو نموده میتوانید و نه تغیری در ان آورده میتوانید. بین دری و فارسی هم تفاوت نیست. مردم را شورای وزیران تان اغفال مینماید و ادعا دارد که کلمات بیگانه... دور شود این یک حرف غلط است. تاریخ شاهد خواهد بود که این فیصله شورای وزیران تان در ذباله دان تاریخ میافتد و هرگز به کرسی نخواهد نشست. رییس صاحب جمهور باید در محو فساد, در بر طرفی وزیران قوم پرست و فاشیست, در محو ارتشاء, اختلاس, محو فقر, بیکاری, جلوگیری از سرقت های مسلحانه, جلوگیری از نفوذ جاسوس ها در ارگ و کابنه را در اولویت کاری خود قرار دهند.
با احترام عبیدالله. از نجراب.

>>>   من از جناب کرزی یک شکایت دارم .که جرا انتحار کنندگان و اختطافگران را اعدام نمیکند.مردم و سرمایه گزاران از کشور خارج میشوند.آیا علت را میدانید یا نه. از یک طرف طالب مردم ما را تکه تکه میکند و شما میگوید برادران ما. چرا قاتیلین علی سینای مظلوم را که خودتان وعده داده بودید. به دار مجازات آویزان نمیکنید.
ر.ظ هالند

>>>   99 فیصد قوم تاجک از معاون اول... شما نفرت دارد

>>>   رییس کرزی میدانم که میدانی که در افغانستان نه دادگاهی وجود دارد و نه بازپرسی وجود خواهد داشت، اما... اما از بهر خدای ! روز جزا را بخاطر داشته باشد و بیش از این تروریست پروری و طالب پروری مکن

>>>   جناب کرزی شما محبوبیت خود را از در میان مردم از دست داده اید ، لطف وانمود نکنید که شما نماینده مردم هستید ضمنآ تو حامی طالبان ، حزب اسلامی و هراس افگنی هستی . باید پیمان های استراتیژیک با قدرت های نظامی امضا گردد.

>>>   سلام صبح بخیر ریئس جمهور خوبم. مانده نباشید این شما بودید که افغانستان را از هیچی به اینجا رساندید بگذار... هر چه می خواهند بگویند شما خدمت خود را کرده اید این همه هزاره ها را در دولت استخدام کردید این همه تاجیک ها در دولت شما حضور دارند اما... همیشه بد شما را می گویند و نا سپاسی می کنند شما بهترین رییس جمهور تاریخ افغانستان هستید و این را تاریخ قضاوت خواهد کرد. گرچه ما می توانستیم بهتر از این باشیم و امروز هم در جایگاهی خوبی در دنیا قرار داریم و این را مدیون سیاست های شما هستیم. مردم قدر شما را می دانند یک عده آدمی که به دنبال منافع شخصی خود است شما را بد می گوید آنها چون در این سیاست جای برایشان تعریف نشده است. خدا مرویس شما را برای شما نگه دارد با مردم افغانستان همیشه بمانید. خدا پشت و پناه شما باد.
سرپلی

>>>   حرف من این است که خداوند پیش از این که وقت ریاست جمهوری تو برسد تو را از این دنیا بردارد
ستاری از کابل

>>>   فقط به جناب ریس جمهور کرزی میگویم که اگر به تعصبات قومی دامن نمیزدی در اینده ها رهبر محبوب این مردم بودی چنانچه در دوره های اول ریاستت رهبر محبوب بودی ولی افسوس که فریب فاروق وردک کریم خرم اسماعیل ییونگ و برخی از عناصر... دیگر که تو را احاطه کرده اند را خوردی که نام و نشان نیکی که از تو بود حال تبدیل به یک شخص قوم گراه فاسد پیشه شده که تو یگانه منبع دامن زدن به مسایل قومی و رشد فساد اداری پنداشته میشوی
نور از کابل

>>>   جناب جلالت ماب ریسس صاحب جمهور در جمله کارهایی که باید کنید سیستم رقابت آزاد و اصلاحات اداری باید از بین برود و معاشات به اساس رتب وادوار خدمت کارمندعیار گردد چراکه از وزیران شروع تا به ریاست های عمومی افراد واشخاص را به اساس ارتباتاط قومی لسانی وارتباتاط زور مندان وقومندان سالاری جا بجا ومقرر می شوند به لحاظ خداوند ( ج ) ای فساد بزرگی که به نفع مقام های بلند پایه دو لتی می با شد وغیره... می باشد از بین برده و همان سیستم قبلی که خودت وسایر اعضای بلند رتبه قبلاً شامل وظیفه شده اید دوباه روی دست گرفته شود تا تمام افراد این ملت بی واسطه وپول ندارند صاحب یک وظیفه گردند
میرخیل

>>>   زنده باد کرزی

>>>   ﺟﻨﺎﺏ ﺣﺎﻣﺪ ﻛﺮﺯﻱ!
ﻣﻦ ﺗﻤﺎﻡ ﻧﻆﺮﻳﺎﺕ ﻫﻤﻮﻃﻨﺎﻥ. ﺭا ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺷﻤﺎ ﻭ ﻛﻼﻳﻪ اﺯ ﺷﻤﺎ ﻣﻂﺎﻟﻌﻪ ﻛﺮﺩﻡ, ﺑﻜﻤﺎﻝ ﺗﺎﺳﻒ ﻫﻤﻪ اﺯ ﺷﻤﺎ ﻧﺎﺭاﺿﻲ. ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﻭ اﺳﺘﺪﻻﻻﺗﺸﺎﻥ ﻧﻴﺰ ﻗﺎﻃﻊ ﻭ ﺩاﺭاﻱ ﺣﻘﻴﻘﺖ اﺳﺖ ﻛﻪ ﺷﻤﺎ ﺩﺭ اﺩاﺭﻩ ﻛﺸﻮﺭ ﺿﻌﻒﻫﺎﻱ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﻭ اﻣﺮاﺹ ﻻﻋﻼج ﺗﻌﺼﺐ. ﻧﮋاﺩﻱ, ﻭ ﻣﺬﻫﺒﻲ ﺧﻂﺮﻧﺎﻙ ﺭا ﺩاﺭﻳﺪ ﻛﻪ ﺳﺰاﻭاﺭ ﻳﻚ ﺫﻋﻴﻢ. ﻳﻚ ﻛﺸﻮﺭ ﺑﺎﻏﺮﻭﺭ ﻣﺎﻧﻨﺪ اﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎﻥ. ﻧﻴﺴﺖ. ﺑﺪﺗﺮﻳﻦ. ﻋﺎﺩﺕ ﻣﻨﻔﻲ. ﺷﻤﺎ ﺩﺭﻭﻍ ﻭ ﺩﺭﻭﻍ ﻣﺘﻜﺮﺭ ﺷﻤﺎ اﺳﺖ ﻛﻪ ﻣﻠﺖ ﺭا اﻳﻦ ﺧﺼﻴﺼﻪ ﻣﻨﻔﻲ ﺷﻤﺎ ﺧﺴﺘﻪ ﻧﻤﻮﺩﻩ اﺳﺖ. ﻛﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﺩﺭ ﺑﺮاﺑﺮ ﺻﺤﺒﺖ ﻫﺎ ﻭ ﻣﻮﺻﻊ ﻛﻴﺮﻳﻬﺎﻳﺖ ﺑﺎﻭﺭﻣﻨﺪ ﻧﻴﺴﺘﻨﺪ. اﻓﺮاﺩ ﭼﻴﺰ ﻓﻬﻢ ﻭ ﺗﺤﺼﻴﻞ ﻳﺎﻓﺘﻪ اﺯ ﻫﺮ ﻗﻮﻡ ﻗﻤﺎﺵ. ﺷﻤﺎ ﺭا ﻳﻚ ﺷﺨﺺ ﺿﻌﻴﻒ اﻻﺭاﺩﻩ ﺑﻲ ﻗﻮﻝ ﻭ ﺳﺒﻜﺴﺮ, ﺑﺎﺯﻱ ﮔﺮ ﺑﺪﻭﻥ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻣﻴﺪاﻧﻨﺪ. .ﻳﻌﻨﻲ ﻫﻴﭻ ﻳﻚ ﻣﻌﻴﺎﺭ ﭘﺴﻨﺪﻳﺪﻩ ﺭا ﺩﺭ ﻭﺟﻮﺩ ﺷﻤﺎ ﺳﺮاﻍ ﻧﺪاﺭﻳﻢ ﻭ اﺯ ﺑﺎﺭﻛﺎﻫ ﺨﺪاﻭﻧﺪ اﻟﺘﺟﺎ ﻭ اﻣﻴﺪﻭاﺭ ﻫﺴﺘﻢ ﻛﻪ ﺩﻳﮕﺮ... ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩت ﻧﺒﻴﻨﻴﻢ ﻭ ﻧﺸﻨﻮﻳﻢ ﺯﻳﺮا ﺑﺎ ﻳﻚ اﻧﺴﺎﻥ ﺩﺭﻭﻍ ﻛﻮ ﻋﻤﺮ ﻣﻠﺖ ﻭ ﻭﻗﺘﻬﺎﻳﻖ ﻃﻼﻳﻲ اﻳﻦ ﻣﻠﺖ ﺑﻪ ﻫﺪﺭ ﻣﻴﺮﻭﺩ. ﺑﻬﺘﺮ ﺩﻭﺳﺖ ﻛﻪ ﺷﻤﺎ ﺑﻪ... ﺗﺎﺭﻳﺦ ﺗﺤﻮﻳﻞ ﺩاﺩﻩ ﺷﻮﻳﺪ.
ﺷﺎﮔﺮﺩ ﺧﺮﺩﻣﻨﺪ

>>>   جناب رییس جممهور سلام و سال نو شما تبریک...
و اما بعد اینکه تمام دنیا روی جوانان، علی الخصوص جوانان تحصیل کرده خود سرمایه گذاری میکنند. جوانانی که سالیان سال را زحمت کشیده اند تا بتوانند مصدر خدمت به این خاک و سرزمین باشند. ولی وقتی به افغانستان باز میگردند نه تنها حمایت نمیشوند، بلکه از همه جا ترد نیز مگردند. جوانانی است که با مدارک عالیه تحصیلی به سویه ماستر مدت های زیادی را بیکار به سر میبرند. چرا؟ چون واسطه ندارند... چون به اقوام اقلیت تعلق دارند... چون شما و همکاران شما نمی خواهد و.... نمونه اش خودم که با مدرک ماستری یک سال است دنبال کار میگردم ولی تابحال موفق نشده ام. در هر جایی درخواست کار میدهیم با هزار روش ادم را رد و ناکام میکشند. به هر حال یک درخواستی که از شما داشتم این است که اگر واقعا میخواهید کشور را اباد کنید در مرحله اول فسادی که در ادارات افغانستان دامنگیر این وطن شده است را محو کنید و همچنین به کسانی که واقعا لایق و شایسته هستند فرصت کار کردن بدهید. در این صورت کشوری خواهیم داشت آباد که هم شما زندگی خوشی خواهید داشت و هم دیگر مردم... به آرزوی افغانستانی آباد، آزاد، سربلند ...
محمد از کابل

>>>   اولآسلام خدمت جناب رئیس جمهور ثانی سوال من مانند سایر افغانها رنجدیده اینست که آقای رئیس جمهور چرا انتحاری ها, طالبان که دستشان به خون هزاران طفل,زن و پیرمرد آلوده است و وطن را ویران می کنند از زندانها رها می کند و برای دشمنان نیرو بیشتر می بخشد. آیا سرباز و افسر ما که قهرمانانه در برابر دشمن جان میدهند افغان نیستند که طالبان آنها را سر می برند.
نعیمی

>>>   ضمن تقدیم نیکترین احترامات قلبی ام را خدمت جناب حامد کرزی از جناب ایشان میخواهم که اولا رابطه خود با مردم بیشتر کنند به ولایات سفر کنند و با مردم مستفیم در تماس شوند.
طالبان را برادر خطاب نکنند.
مسونیت قضایی به هیچ صورتی به سربازان امریکایی ندهد.
دستور قاطع به نیروهای امنیتی بدهد که مستقیم بدون کمک نیروهای خارجی با طالبان مقابله کنند
من چندین بار از نیروهای امنتی شنیدم که ما را اجازه نمیدهند تا طالبان را برچینیم من مطمیعن هستم که اگر ریس جمهور دستور دهد که در ظرف 6 ماه طالبان را از بین ببرند هر که تسلیم شد و یا اسیر شد خوب در غیر این صورت بکشندشان ولی امنیت تامین کنند
دوران ریاست جمهوری جناب ایشان دوره طلایی است بشرطی که خودشان خراب نکنند انتخابات را شفاف بر گذار کنند
افراد خارجی و دو تابعته را نگذارند خود را کاندید کنند
امیدوارم که جناب ایشان به این نکته ها توجه نمایند.
عبدالقدوس جونیدی از هرات

>>>   سلام سال نو را به همه هموطنان عزيزم تبريك مى كويم و حرف من اين است كه اقاى رييس جمهورمان كوششهاى زيادى براى آبادى كشورمان كردند اما براى فعلا كه ما مى بينيم هيج تغييرى در افغانستان نيامده بس ببينيد كه بعد از 2014 در افغانستان جه واقعه اى رخ خواهد داد,تشكر...
رضا جمران از سربل

>>>   1- حكومت كرزي صاحب ناتو و امريكا درحاليكه قومندانان مسلح را خلع سلاح نكردند در اكثر نقاط افغانستان از ترس براي آنها ماهوار ده ها هزار دالر جزيه هم ميدهند و داده اند. كه بايد اين پول به مردم غريب كمك شود نه به زورمندان به اين خاطر در تامين امنيت ناكام شدند و يك قوكندان سلاح دار غير مسول را در حكومتش نتوانست خلع سلاح كند.
2- كرزي صاحب كه وطن را خراب كرد بخاطر مصلحت گراييش بود هيچ گاهي به افراد شايسته كار را نسپرد فقط به افرادي سپرد كه سالها در امتحان ملت ناكام مانده بودند.
3- فساد اداري را به حدي رسانيده كه حتي مكاتب ابتدايه و معلمين آن ملوث شده اند بدون رشوت كسي را كامياب نميكنند حاجت به قاضي سارنوال پوليس ترافيك .... ما نيست.
4- در بين حكومت يك حكومت ديگر ساخته شده (هر كسيكه يك وكيل را بشناسد همه كارش جور است) درغير آن؟؟؟ وكلاي پارلمان بايد تحت تعقيب عدلي وقضايي قرار داده شوند تمام خويش قوم و دوستان خود را در هر جايي بخواهند مقرر ميكنند اگر مكتب خوانده باشند و يا نه خوانده باشند در غير آن اين كشور ديگر هم غرق و بر باد ميشود و مانند آن به ده ها كار غير قانوني ديگر را ميكنند كه بايد دولت جلوشان را بگيرد.
5- بايد اين صفحه را جناپ كرزي صاحب مطالعه كند
حبيب الله

>>>   در طول دوره کاری خود با سیل کمکهای خارجی که برای همه ملت بود چه کارهای عام المنفعه ای را انجام داده اید؟چه کارهای زیر ساختی را را در این کشور انجام داده اید؟
برای آبها کشور که فی سبیل الله به هر طرف جاری است چه کرده اید؟
جوانان با استعدادی از اقوام و ملیت های مختلف و دارای مدارک تحصیلی ماستری و دکترا هستند به چه جرمی باید در پوهنتونها راه پیدا نکنند؟
چرا 60% از جنگلات پسته ولایت بادغیس غصب شود؟
چرا افغانستان در فساد اداری در جهان اول شود ؟
چرا فرزندان این وطن که در خارج از کشور درس می خوانند به جرم افغان بودن توهین و تحقیر شوند؟
چرا از حال محصلان خود خبر ندارید که در خارج از کشور درس می خوانند یا...؟
چرا رشته های تحصیلی مطابق با نیاز جامعه نیست؟
چرا از تنوع قومی و لسانی و مذهبی در کشور سوء استفاده می شود؟
چرا پشتون را دشمن تاجیک و هزاره و تاجیک و هزاره را دشمن پشتون معرفی کردید؟
چرا از منابع زیر زمینی کشور استفاده نشده است؟
چرا ما مردم ثروتی باشیم ولی دست گدایی به سوی دیگران دراز کنیم؟
چرا آثار هنری و افراد نخبه ما را با تاراج برده اند؟
چرا فرار مغزهاست در کشوری که خود نیازمند به انهاست؟
چرا با همپیمانان خارجی خود که صرف برای نابودی طالبان به این خاک امدند نتوانستید آنها را ریشه کن کرده بلکه ملیونها هموطن را کشتید؟
چرا نتوانستید از کشور امریکا به خوبی استفاده کنید؟
چند بورسیه تحصیلی در زمینه صنعت و معدن و مدیریت آب که نیاز اساسی ماست از این کشور آمریکا توانستید بگیرید؟
آمریکا پدر علم جهان است چه استفاده های علمی از آن شد؟
وضع صادرات کشور چگونه است؟
تا چه اندازه به فرزندان این کشور امید به زندگی داده اید؟
فرزندانی که هر کدام سرمایه های فکری و معنوی این کشور هستند تا چه اندازه به تحصیل علاقه مند هستند؟
وضع معلمین کشور چگونه است:
آیا از خانواد های شهدا که مستخدم خانه های اشراف هستند خبر داری؟
آیا از عدالت که اولین وظیفه دنی و وجدانی یک حاکم شرعی است کدام جرئه ای نوشیده اید؟
و هزاران چراهای دیگر ؟؟؟
محصل دکتورا

>>>   باعرض سلام جناب محترم حامد كرزي ريس جمهور
از خداوند متعال برایت جذبه جهاد خواهانم روسای جمهور ممالک که با افغانستان دشمن هستند دعوت کنید و شروع از معاونینت کنید به خاطر که منبع بر بادی افغانستان در ارگ ریاست جمهوری است و شروع جنگ ممالک هم در کاخ بلند است وقت گله گذاری نیست وقت نصیحت هم به پایان رسید. یگانه چانس برایت مانده که در دل مردم افغانستان باید خاطره هایت بماند لطفآ و لطفآ همین کار کنید که رضایت خداوند حاصل کنی اگر به جای شما من میبودم با مردم افغانستان عزیز خود همین خدمت میکردم و خاک خود را نجات میدادم و دل خود و دل مردم افغانستان عزیز خود یخ میکردم نام و نشان شایقین چوکی. فاسدین و خاینین برای ابدلابد گم میکردم خاطره از خود میماندم که احمدشاه ابدالی نمانده باشد. اگر ایمانت ضعیف است و متکی به این هستی که پهلوان زنده خوش است پس دوام بدهید از امیر امان الله خان و وزیر محمد اکبر خان بهتر نیستی. از شهید سردارمحمد داوود خان بهتر نیستی ازشهید حبیب الله خان بهتر نیستی از شهید داکتر نجیب بهتر نیستی از شهید پیلوت حاجی احمد گل بهتر نیستی اگر حقایق بفهمی و در مقابلش اقدام نکنی از خداوند متعال عذاب دردناک برایت خواهانم.
با اظهار سپاس از افغان پیپر لطفآ ولطفآ نشر کنید

>>>   بالکل با گفتار زاهد گوشه گیر موفق هستم وبه راستی که واقعیت را بیان داشته اید جهان سپاس
بی طرف

>>>   سال نو برای همه وطندهرانم مبارک
جناب کرذی به خاطر عدم موفقّتش در همه امور ،پس از 11-12سال مسئولیٍّت می بیند در دل مردم جا نداره، لذا در آخر عمری به کار بردن الفاظ قهرمنانه و ضد آمریکایی، می خواهد از خود نامی در دل مردم به جا بگذارد. که این آخرین امید یست ایشان فکر می کند در دوره های بعدی به دردش بخورد باز برگردد به قدرت ،بنظرم مردم آگاه ترن و خوب میدانند چه کنند.
((امیدوار))

>>>   ﺟﻨﺎﺏ ﻛﺮﺯﻱ. ﻣﻦ ﺑﻪ ﻛﻤﺎﻝ ﺻﺪاﻗﺖ ﺑﺮاﻳﺖ ﻣﻴﮕﻮﻳﻢ ﻭﺷﻤﺎ ﻧﻴﺰ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﻛﻨﻲ ﻛﻪ ﻗﻮﻡ ﭘﺸﺘﻮﻥ اﻛﺜﺮﻳﺖ. ﺷﺎﻥ اﺯ... ﻧﻔﺮﺕ ﺩاﺭﻧﺪ ﻭ ﻃﺮﻓﺪاﺭ ﺟﺪﻱ ﺧﺎﻧﻮاﺩﻩ ﻇﺎﻫﺮﺷﺎﻩ ﺑﺎﺑﺎﻱ. ﻣﻠﺖ و اﻣﺎﻥاﻟﻠﻪ ﺧﺎﻥ ﻭﻋﺪﻩ ﻫﻢ ﻃﺮﻓﺪاﺭ. ﺩاﻛﺘﺮ ﻧﺠﻴﺐ ﻭﻋﻠﻮﻣﻲ اﻧﺪ. ﺗﺎﺟﻜﻬﺎ ﻣﻂﻠﻖ طرﻓﺪاﺭ. اﺣﻤﺪ ﺷﺎﻩ ﻣﺴﻌﻮﺩ اﺳﺖ ﻭ اﺯ ﻣﺎﺭﺷﺎﻟﺖ ﻧﻔﺮﺕ ﺩاﺭﻧﺪ. ﻣﺮﺩﻡ ﻫﺰاﺭﻩ ﻳﻚ ﻓﻴﺼﺪﻱ ﻧﺎﭼﻴﺰ ﺑﻪ ﻣﺤﻘﻖ ﻋﻼﻗﻪ ﻣﻨﺪ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻭ ﺧﻠﻴﻠﻲ. ﺭا ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺳﺪ ﺭاﻩ ﺭﺷﺪ ﻭ ﺩﺷﻤﻦ ﺷﺎﻥ ﻣﻲ ﭘﻨﺪاﺭﻧﺪ ﻭ ﻣﺮﺩم اﺯﺑﻚ. ﻣﺮﻳﺪاﻥ ﻛﻤﺮ ﺑﺴﺘﻪ ﺟﻨﺮاﻝ ﺩﻭﺳﺘﻢ اﻧﺪ. ﻭ ﻣﺮﺩﻡ اﺳﻤﺎﻋﻠﻴﻪ ﻫﻢ اﺯ ﺑﻲ اﺗﻔﺎﻗﻲ ﺷﺎﻥ ﺑﻪ ﺻﺪ ﺭاﻩ ﺟﺪا ﺷﺪﻩ اﻧﺪ ﺑ ﻭﺩاﺭاﻱ ﻣﺸﻜﻼﺕ ﺩاﺧﻠﻲ اﻧﺪ ﺪ. ﭘﻴﺮ ﻛﻴﻼﻧﻲ ﻣﻴﺪاﻧﻴﺪ ﻧﻴﺰ ﻭﺿﻌﻴﺖ ﺑﺎﻻﺗﺮ ﺭا ﻧﺪاﺭﻧﺪ ﻭ اﻧﺎﻥ ﻫﻢ ﻣﺼﺮﻭﻑ ﺟﻨﮓ ﻗﺪﺭﺕ اﻧﺪ. ﻛﻞ اﻏﺎ. ﺷﻴﺮ ﺯﻳﺖ, ﺩﺭ ﻓﻜﺮ ﺯﻥ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﻭ ﭘﻮﻝ ﺟﻤﻊ ﻛﺮﺩﻥ اﺳﺖ. اﺳﺘﺎﺩ ﻋﻂﺎ ﺗﺎﺣﺪﻭﺩﻱ ﻣﻮﻓﻖ اﺳﺖ ﻭﻟﻲ اﻭ ﺩﺭ ﻣﻮﺟﻮﺩﻳﺖ اﺣﻤﺪ ﺻﻴﺎﻩ ﻣﺴﻌﻮﺩ ﻭ ﻋﺒﺪاﻟﻠﻪ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺭﻫﺒﺮ ﺷﺪﻩ ﻧﻤﻴﺘﻮاﻧﺪ, اﺳﻤﺎﻋﻴﻞ ﺧﺎﻥ ﺭا ﺷﻤﺎ ﺿﻌﻴﻒ. ﺳﺎﺧﺘﻴﺪ. ﻭ ﺧﻼﺻﻪ اﺯ ﻓﺎﺭﻭﻕ ﻭﺭﺩﻙ ﻭ ﺳﺒﺎﻭﻥ ﺩﻝ ﺑﻜﻦ ﻛﻪ ﺷﻤﺎ ﺭا ﺑﻪ ﺧﺎﻙ ﭘﺎﻱ ﺣﻜﻤﺖ ﻳﺎﺭ ﺑﺪﻝ ﻧﻤﻴﻜﻨﺪ. ﻭ ﺷﻤﺎ ﻣﻴﻤﺎﻧﻴﺪ و اﻣﺮﻳﻜﺎﻳﻲ. ﻫﺎ ﺩﺭﻳﻦ اﻭاﺧﺮ اﺯ ﺗﻮﻗﻌﺎﺕ ﻧﺎﺑﺨﺮﺩاﻧﻪ اﺕ اﻧﻬﺎ ﺭا ﻫﻢ ﺩلﻛﻴﺮ ﻭ ﺧﻔﻪ ﺳﺎﺧﺘﻴﺪ. و ﺗﻴﻢ ﻛﺎﺭﻱ اﺭﻛﺖ. ﻫﻤﻪ ﺩﺭ ﻓﻜﺮ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺟﻮﻳﻲ اﻧﺪ ﻭ ﻣﺼﺮﻭﻑ ﺭاﭘﻮﺭ ﺑﻪ اﺳﺘﺨﺒﺎﺭاﺕ ﻣﻨﻂﻘﻪ. ﺑﺎ اﻳﻦ ﻭﺿﻌﻴﺖ ﻛﻪ ﺷﻤﺎ ﺑﺪﺳﺖ ﺧﻮﺩ ﺧﻮﺩﺕ ﻃﺮاﺣﻲ ﻛﺮﺩﻳﺪ. ﺳﺮﻧﻮﺷﺖ ﺷﻤﺎ ﺭا ﺑﺪﺗﺮ اﺯ ﻧﺠﻴﺐ, ﻭ ﺻﺪاﻡ ﻣﻲ ﺑﻴﻨﻢ.
ﺭاﺳﺘﮕﻮ

>>>   استاد خلیل الله خلیلي در قرن بیستم فرموده اند اگر محترم کرزی ملتفت شوند:
قلم در پنجه من نخل سرما خورده را ماند
دوات از خشک مغزی ها دهان مرده را ماند
نه پیوندی به دیروزی نه امیدی به فردا
دل بی حاصل من شهر توفان برده را ماند
آ لمان
24/03/13

>>>   سلام و عليكم هموطنان عزيز!
از شما عزيز جدآ خواهش ميكنم كه به فريب و نيرنگ اين مداري بازي نخوريد. همين كرزي بود كه از سال ٢٠٠١ بدينسو... را توسط امريكايي ها انجام داد و حالا كه موضوع خروج كفار مطرح شد، به ياد قوم خود گرديد. بايد فراموش ننمود كه در زمان خروج روسها إز افغانستان كمونستها نيز جهت نجات خود موضوع فارسي و پشتو را تحريك كردند. من منحيث يك پشتون سعي و تلاش خواهيم كرد تا خود را نزديك و كرزي و اعضاي فاميل اش را به سرنوشت معمر كذافي دچار و يا به دنبال داكتر نجيب روان كرد. من لحظه شماري ميكنم و خيلي به انتظار آن روز هستم.
داود نورزايي - مسكو

>>>   باید از خود شکایت داشته باشیم و بعد از کرزی . ما فامیل خود نمیتوانیم ادره کنیم ولی از شخصی که سی ملیون نفر را ادره میکند شکایت داریم مردم ما چندان مشکلی را به کرزی صاحب ناورده اند رهبران دالری ما پرابلم حل ناشده نی دارند.
ذکر علی ناصری

>>>   سلام درخاست مه ازریس جمهور کشورم این است آدم روبایان و انتهارگران به زودترین وقت اعدام بشه آنها نیاز به مهکمه نداره

>>>   سلام كرزي صاحب
أطراف يأنف را دور كن و أشخاص ملي را بخواهيد. پيروز مي كرديد
كابلي

>>>   جناب کرزی صاحب!
اولاً احترامات خود را خدمت جناب شما تقدیم میدارم.
ثانیاً شکی نیست که در حکومت شما فساد از حد خود گذشته است ولی در گسترش این فساد تنها شما نه بلکه همهء ما افغانها درحد امکانات ما مسئول هستیم واگر 50% شما را ملامت میکنیم حد اقل ماهم 30% ملامت هستیم، ولی درین هم شکی نیست که مثل شما یک رئیس جمهور دلسوز وبرده بار پیدا نخواهیم کرد.
جناب رئیس صاحب جمهور! حال هم وقت آن است تا در حد توان تان در برابر فساد مبارزه کنید و از مصلحت گرائی که خود شما در مجلس نمایندگان اظهار داشتید صرف نظر نموده حداقل چند وزیری که توسط اداره خود شما(کمیسیون مبارزه علیه ارتشا و فساد اداری) متهم به فساد هستند از وظیفه برکنار نمائید. به اعضای پارلمان هم در همان حدی احترام قایل باشید که آنها در چوکات قانون عمل میکنند و اجازه ندهید که اعضای پارلمان با نمبرپلیتهای (وج و(م ش) قانون ترافیک را زیر پاکنند. از همه مهمتر به قضا توجه فرمائید که فساد، عدم تطبیق عدالت و رشوه ستانی قضات سبب شده است که مردم از حکومت قانونی افغانستان فاصله گرفته و به دشمنان افغانستان نزدیک شده و صف های مخالفین را طویلتر ساخته اند. چندی قبل در یکی از نشریه ها خواندم که مردم از قضا و بخصوص راشد صاحب، کاموی صاحب،... صاحب، بختیاری صاحب، کوهستانی صاحب و آخنزاده صاحب تا چه حد شکایت دارند بخصوص از عبدالباسط بختیاری و... شکایت زیاد است که هر کدام صاحب ملیونها دالر و ده ها منزل در کابل و دوبی شده اند و ده ها موضوع را با اخذ رشوه حق را ناحق و ناحق را حق ساخته اند توجه فرمائید و حداقل هدایت بفرمائید تا تحقیق شود که آنها قبل از تحول بعد از 2001 چه داشتند و بعد از 2001 الی 2013 چه دارند تا آنگاه برای جناب تان ثابت شود که آنها واقعاً چقدر... و حق تلفی نموده اند. وقتی آنها محکمه و برطرف شدند دیگر مردم حق ندارد تا در برابر خیانت یک قاضی یا وزیر شما را ملامت کنند. ولی جناب شما بهتر میدانید که حداقل اگر یک تعداد از این خائنین که رسوائی های شان به سطح میدیا و نشرات رسیده است اگر در موردشان توجه نشود طبعاً مردم حق دارند که از جلالتمآب شما که از طی دل و در سخت ترین شرایط امنیتی ده ها کیلومتر پیاده راه رفته اند تا با اعتمادی که به جناب شما داشتند برای شما رای بدهند گلایه نمایند. توقع ما از جلالتمآب شما فقط تامین عدالت و جزا دادن به متخلفین و مفسدین بزرگ است.
والسلام. موفق باشید.

>>>   برادر شما از كجا اين رقم ٩٩ فيصله را كرفتيد. أندكي منطق و أخلاق هم در نوشته هاي خود داشته باشيد. شما ٩٩ فيص مردم ايكه توسط طالب و القاعدة لكدمال شدند. همين معاونين بودند كه به مثابه شير مقاومت كردند. شما ميان مثل روباها فرار نموديد
فولاد

>>>   به سوال كننده از غور !
اگر والي شما... نميبود چرا از سرپل آنرا كشيدند وقتي اين كارها را ميكند شما چرا خاموش هستيد شما هم مثل مردم سر پل اين... را از ولايت خود خارج كنيد وقتي حكومت از مردم غور والي تعيين ميكند هر كدام بنوبت گروه گرزوه به شكايت نزد رئيس جمهور ميروند و وقتي يك دزد از ديگر ولايت آمد و والي شد همه چپ و خاموش مي نشينند اگر چيزي كه نوشته ايد راست است پس چرا مردم تظاهرات نميكنند تا مثل سرپل ازينجا هم فرار داده شود

>>>   ... ﺷﺨﺺ... ﺭا ﺳﺘﺎﻳﺶ ﻧﺴﺰﺩ.
ﻛﻮﻫﻜﻦ

>>>   كرزي صاحب سلام عليكم شما اول انسان دوم ليدر يك قوم سوم يك مسلمان و چهار صاحب عقل استي هر چه ميكني خداوند را حاضر ديده بكو اگر خوب كني مكافات جنت نعيم و اگر به خاطري مال دنيا به مقام خود خيانت كني وا بجانت.
يك افغان

>>>   آقای سرپلی،،،
من به نظریاتیکه به کرزی صاحب اریه کردین احترام دارم چون نظر هر کی برای شخص خودم محترم است و شاید به شخص خود شما کدام خدمتی را کرده باشد ولی در ابتدای قدرت ریاست جمهوری خود خدماتی را در دوره ریاست جمهوری داشت که ما نمیتانیم از آن چشم پوشی کنیم ولی شخص خودم از ولایت عقب مانده سرپل هستم و بعد از 10 سال به آن ولایت سفری داشتم که هیچ نوع تغیراتی در آن ولایت به چشم ندیدم و در هر ولایات دور و بر افغانستان کدام نوع پیشرفتی دیده نمیشه به جز آبادی های که از پول شخصی مردم اعمار شده و بس.
و من میخواهم که به شخص محترم ریس صاحب جمهور که نامش زیاد بزرګ است و عملش مثل یک خس کوچک، چرا در این اواخر کوشش میکنی که وطن ما افغانستان دوباره شاهد جنګهای قومی و کوچه به کوچه آغاز ګردد؟ آیا حدسی که میزنم نشود که بخاطر بقایای قدرت خود دوباره با طالبان یکجا شده که به انتخابات بعدی باز هم خودت یا از فامیل خودت کسی باشد که پل پاه خودت را تعقیب کند؟ یک خدای ناخواسته با این کارت میخایی که وضیعت افغانستان از بد بدتر شود تا شخص محترم خودت اعلان کنی که وضیعت کابل یا افغانستان خوب نیست و انتخابات به سالهای آینده به تعویق افتاد.
کرزی صاحب شما به طالبان ثابت ساختین که یک شخص خوبی به آنها هستین یعنی که زندان بګرام را ګرفتی و طالبان را آزاد کردی و میدان وردک را از دست امریکای ها دوباره آزاد ساختی که ګویا خدمتی به طالبان کرده باشی تا از آن طریق دوباره به قدرت خود باقی بمانی و همین حالت ها به وضیعت بحران خود باقی بمانه و تو هم خوش خوشحال به ریاست خود ادامه بتی..
ای چوکی و ای قدرت بسیار زیاد یک غم بزرګی هستی به ما مردم غم دیده و بیچاره ها... لطفا کرزی صاحب حالی هم سر وقت است. کاری کن که ما از این بحران نجاب پیدا کنیم... لطفاْ
روحید از کابل

>>>   سلام جناب رئيس جمهوري، سال نو را به شما و فاميل محترم تان تبريك ميگويم، و آرزو دارم تا يك دوره ديگري رياست جمهوري را خداوند متعال نصيب شما كند. گناه شما نيست كه زندگي ما به سطح امريكا نرسيده،‌ به سطح امريكاي اشخاص وطن دوست ميخواهد. مردم بيچاره ما هميشه در غم تاجك‌، هزاره،‌ پشتون،‌ ازبك وغيره استند نه به فكر ملت و كشور شان. خداوند پاك ما مردم را هدايت نيك نصيب كند. موفق و سربلند باشيد.
هادي احمد شهر كابل

>>>   جناب کرزی صاحب حیف شما به افغانستان

>>>   حبیب الله پشتون
بنام الله تعالا اخطار به همه دولتمندان... به ذات الله قسم اگر یک روزه از عمرم باقی مانده باشد من شما را راحت نمیزارم شماها حق پشتونها را خوردین ما تا زمانی سلاح بر زمین نخواهیم گذاشت تا تمام فتنه ها و شرک ها پاک شود و دین خالص الله تعالا رواج گردد بعضی ها به خاطره یک دولار افغانستان عزیز را بر دوشمن فروخته است خداوند از چنین ادمهای نگذرد

>>>   چیزیکه عیان است چه حاجت به بیان است

>>>   کرزی
کدام یک ازین سازمانها وفا دارند؟؟؟
آی اس آی
سی آی یی
یا ام ای 6
چون شما در هر سه مستخدم بودید.

>>>   کرزی صاحب لطفا متوجه عملکرد خود باش و هر حرکتیکه میکنی لطفا چهار اطرافش را اول فکر کن بعداْ عملی کن. کرزی صاحب خوب میدانی که ګرفتن دروازه ولایت میدان وردک از دست امریکای ها چه مشکلی به کابل بوجود میارد؟ هرګز نمیدانی، وقتیکه خبر شدم ولایت وردک از آمریکای ها ګرفته شد زمان مرحوم داکتر نجیب به یادم آمد و منرا به فکر عجیبی فرو برد. نجیب چرا ورشکست شد؟ بعضی مسایل بود که پر حرفی میشه اګر یاد کنیم ولی خلاصه اشاره میکنم که کابل دو دروازه مهم از لحاظ استراتیژیکی دارد: یکی دروازه میدان وردک و دوم دروازه لوګر و داکتر نجیب که شکست خورد اول از طریق دروازه میدان وردک شکست را متحمل شد که هر چه کوشش کردم به جز که فرار کنه جز کاری از دستش تکمیل نبود. و خدا کند که تو نسبت به او تصمیم درستی را ګرفته باشی.
سمیع صدیقی از پروان

>>>   نخست احترامات بنده را پذیرا شوید.
ثانیا باید گفت که میعاد خدمت جناب ریس جمهور بسیار کم مانده به مشوره ها عملگردد امکانات موجود نیست فقط یک پیشنهاد و یا مشوره میپندارید دارم به حیث یکی از تبیع افغانستان. لطفآ به سیاست خارجی تان تجدید نظر نمایید از خارجی ستیزی دست بردارید در غیر آن ملت تهمه حریق سیاست خارجی شما خواهد شد در دوران حکومت دست آوردهای خوبی هم دارید ملت هرگز آن را نادیده نمیگیرد ولی ادامه سیاست خارجی فعلی تان ملت را با تمام دست آوردهای یازده ساله به گدال بدبختی خواهد برد در آن صورت تمام مشکلات و خونریزی های بعدی را بدوش بگیرید.اگر از حکومتداری عاجز مانده اید شرافتمندانه پیش از تدویرا نتخابات مسئولیت را به رغبت خود به یک کمیسیون بسپارید در غیر آن عمل کردتان به بیراهه روان است متوجه باشید.باعرض معذرت
اندخویی.

>>>   مستر کرزی
آیا بعد از ختم وظیفه فعلی ات باز هم به پاکستان خدمت میکنی یا خیر؟؟؟؟

>>>   سلام علیکم و رحمت الله بعد از سلام بگو که ما از تو بسیار متشکرم بابت زحمت های شما و کوشیش کنیر که از این بیشتر خرابتر نشود کشور ما توفوع بیشتر هم از تو نداریم ......تشکر

>>>   ﺟﻨﺎﺏ ﻛﺮﺯﻱ. ﺷﻨﻴﺪﻩ اﻡ ﻛﻪ ﻣﺼﻮﺑﻪ ﺗﻨﻚ ﻧﻆﺮﻱ ﻭ ﻣﺸﺒﻮﻉ اﺯ ﺗﻌﺼﺐ ﻭﻟﺴﻲﺟﺮﻛﻪ ﺭا ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ اﻧﻌﺪﻩ ﺩﭘﻠﻮﻣﺎﺕﻫﺎﻳﻴﻜﻪ ﺗﺎﺑﻌﻴﺖ ﺩﻭﮔﺎﻧﻪ. ﺩاﺭﻧﺪ ﻭ ﻳﺎ ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﻭ ﻳا ﺧﺎﻧﻢ ﺷﺎﻥ ﻛﻪ ﺩﺭﺧﻮاﺳﺖ ﭘﻨﺎﻫﻨﺪﮔﻲ. ﺩﺭ ﻛﺸﻮﺭ ﺩﻳﮕﺮﻱ ﻏﻴﺮ اﺯ اﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎﻥ. ﺭا ﺩاﺩﻩ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﺩﺭ ﻭﺯاﺭﺕ ﺧﺎﺭﺟﻪ ﺑﻪ ﻛﺎﺭ اﺩاﻣﻪ ﺩاﺩﻩ ﻧﻤﻴﺘﻮاﻧﻨﺪ. ﻛﻪ اﻳﻦ اﻗﺪاﻣﺎﺕ ﻧﻴﺰ ﻧﻮﻋﻲ اﺯ ﻓﺮﻳﺐ ﻛﺎﺭﻱ اﺕ ﺭا ﻣﺘﺒﺎﺭﺯ ﻣﻴﺴﺎﺯﺩ ﻛﻪ ﻋﺪﻩ اﺯ ﺩﺯﺩاﻥ ﻣﻌﺮﻭﻑ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺣﻤﻴﺪ ﺻﺪﻳﻖ ,ﻗﺮﻳﺸﻲ ﺧﺴﺮﺑﺮﻩ اﺕ, ﻋﺒﺪاﻟﻠﻬﻲ ﺣﻴﺪﺭ ﻭ ﺻﺪﻫﺎ ﺳﻔﻴﺮ ﺩﻳﮕﺮ ﺭا اﺯ ﺗﻂﺒﻴﻖ ﻋﺪاﻟﺖ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩﺷﺎﻥ ﺑﻌﺪﻱ اﺯ ﭘﺎﻳﺎﻥ ﺩﻭﺭﻩ ﻛﺎﺭﻳﺖ ﺑﻜﺮﻳﺰاﻧﻴﺪ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﻴﻜﻪ ﻛﺎﺑﻴﻨﻪ اﺕ اﻛﺜﺮﻳﺖ. ﻗﺎﻃﻊ اﺵ ﺩﻭ ﺗﺎﺑﻌﺘﻪ. اﺳﺖ ﻭ ﺗﻤﺎﻡ ﻭاﻟﻴﻬﺎﻳﺖ. ﺩﺭﻳﻦ ﻛﻴﺲ ﻣﻲ اﻳﺪ ﻭﻟﻲ ﺣﺮﻑ ﺩﺭﻳﻦ ﺟﺎ اﺳﺖ ﻛﻪ ﻋﺪﻩ ﻭﻃﻨﭙﺮﺳﺘﺎﻥ ﻛﻪ اﺯ ﭘﻲ ﺣﺎﺩﺛﻪ. ﺩﺭﻳﻦ ﺳﺎﻟﻬﺎﻱ ﻣﺘﻤﺎﺩﻱ ﭘﻨﺎﻫﻨﺪﮔﻲ. اﺧﺬ ﻛﺮﺩﻩ اﻧﺪ ﻭﻟﻲ ﺑﻪ ﺩﺭ ﻛﺸﻮﺭ ﻣﺼﺮﻭﻑ ﺧﺪﻣﺖ ﮔﺬاﺭﻱ اﻧﺪ. ﻣﻦ ﻓﻜﺮ ﻣﻴﻜﻨﻢ ﻛﻪ اﻳﻦ ﻋﻤﻠﺖ. ﻧﻴﺰ اﺯ ﻧﻮﻉ ﻫﻤﺎﻥ ﻓﺮﻳﺒﻜﺎﺭﻳﻬﺎﻳﺖ ﻛﻪ ﻋﺎﺩﺕ ﺩﻳﺮﻳﻨﻪ ﻗﺒﻴﻠﻪ ﺧﻮﺩ ﺧﻮاﻫﺪ اﺳﺖ ﻧﺎﺷﻲ ﺷﺪﻩ اﺳﺖ ﻛﻪ ﻋﺪﻩ ﺭا ﺗﺤﺖ اﻳﻦ ﺑﻬﺎﻧﻪ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻣﻦ ﺑﻲ ﺳﺮﻧﻮﺷﺖ ﺑﺴﺎﺯﻳﺪ. ﻧﻤﻴﺪاﻧﻢ ﻛﻪ ﻭﺟﺪاﻥ ﺩﺭ ﻭﺟﻮﺩﺕ ﭼﺮا ﻛﺸﺘﻪ ﺷﺪﻩ اﺳﺖ. ﻫﻤﻴﻦ اﻋﻀﺎﻱ ﺧﺎﻧﻮاﺩﻩاﺕ ﭼﻨﺪ ﻓﻴﺼﺪ ﺩﻭ ﺗﺎﺑﻌﺘﻪاﻧﺪ ﻛﻪ ﺩﺭ ﻭﺯاﺭﺕ ﺧﺎﺭﺟﻪ ﻛﺎﺭ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ. اﻭﻝ ﻋﺰﻳﺰاﻟﻠﻪ ﻛﺮﺯﻱ. ﺩﻭﻡ ﻣﺠﻴﺪ ﻛﺮﺯﻱ, ﺳﻮﻡ ﻗﺮﻳﺸﻲ ﺧﺴﺮ ﺑﺮﻩ اﺕ ﻭ ﻫﺰاﺭاﻥ ﺩﻳﮕﺮ اﺯ ﻗﻮﻡ ﻭ ﺧﻮﻳﺸﺖ ﻭﻟﻲ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺭا ﺑﺎﻻﻱ ﻣﻠﺖ ﻫﺎﻱ ﺩﻳﮕﺮ ﺩﺳﻜﺘﺎﭖ ﻫﺎﻱ ﺩﻳﮕﺮ ﺗﻂﺒﻴﻖ ﻣﻴﻜﻨﻴﺪ. ﺩﺭ ﺣﺎﻟﻴﻜﻪ ﺩﺭ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺷﻜﻨﻲ ﺷﺨﺺ ﺷﻤﺎ ﺷﻬﺮﻩ ﺁﻓﺎﻕ ﻭاﻧﻔﺲ ﻫﺴﺘﻴﺪ ﻭ ﺧﻮﺩﺕ ﻧﻴﺰ ﻛﺎﺭﻣﻨﺪ ﺷﺮﻛﺖ ﻳﻮﻧﻴﻜﺎﻝ ﻧﻴﺴﺘﻴﺪ? ﺑﻪ ﻛﺪاﻡ ﻋﻘﻞ ﻭ ﻣﻨﻂﻖ اﻳﻦ ﻣﺼﻮﺑﻪ ﻧﻨﮕﻴﻦ ﺭا ﺑﺎﻻﻳﺶ ﺻﺤﻪ ﻛﺬاﺷﺘﻴﺪ ﻛﻪ ﺗﻌﺪاﺩ ﻛﺘﻴﺮﻱ. اﺯ ﺗﺤﺼﻴﻞ ﻛﺮﺩﻩ ﻫﺎﻱ ﻭﻃﻦ ﺭا ﺩﺭ ﻣﻨﺠﻼﺏ ﻳﺎﺱ ﻏﺮﻕ ﺳﺎﺧﺘﻴﺪ. ﻓﻜﺮ ﻣﻴﻜﻨﻴﺪ اﻳﻦ ﺣﺮﻛﺖ اﺣﺴﺎﺳﺎﺗﻲ ﻭ ﻧﺎﺑﺨﺮﺩاﻧﻪ ﺗﻮ ﻭ ﺗﻴﻢ... ﻛﺎﺭﻳﺖ ﻣﺘﺸﻜﻞ اﺯ اﻋﻀﺎﻱ. ﺣﺰﺏ ﻧﻔﺮﻳﻦ ﺷﺪﻩ ﺣﻜﻤﺘﻴﺎﺭ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﺤﻘﻖ اﺳﺖ...
ﻓﻬﻴﻢ ﺑﺎﺭﺯ

>>>   کرزی صاحب یک انسان با عقل و یک مسلمان دیندار دایم حقیقت گو می باشد. چی گپ شده است و سر چی ناراضی شده اید با امریکاهی که از سال 1880 شما محترم به منافع آن با ریچارد هوگلند در شهر پیشاور همکاری داشتی و شما درمورد افغانها به ریجارد هوگلند معلومات می داده اید و برای شما محترم ریجارد هوگلند گاراژ موشک استینگر را نشان داد تمام طیارات نظامی کشورت را از بین برد و افغانستان را خلع صلاح کرد و اماده اشغال ساخت تو شاه شجاع... را با فشار بالای مردم غیور افعانستان رییس جمهور مستبد و قوم گرا ساخت. امروز امریکا خوب شما دوری را شناخت که در طی مدت ریاست جمهوری ات به منافع شخصی خود و برادران ات کار کردی و از پولهای دستبرد امانت مردم خود را سرمایه دار ساختی و مردم بیچاره در زیر چادرهای یک پوسته در این زمستان سخت شانده اید. و سیتم و نظام مافیایی را در افعانستان برقرار ساختی و حالا بهانه جوی بخاطر بقای خود اوضاع افغانستان خراب می سازی و نه به منافع ملی مردم افعانستان.
بهانه جویی

>>>   وقتش رو به آخر است۰ چهره اصلی خود را روز به روز بیشتر نشان میدهد۰خداوند زودتر ... کند۰

>>>   کرزی خودش یک طالب بود و یک طالب باقی میماند۰ کرزی و خلیلزی دو عامل منطق قبیلوی هستند که سبب شدند بهترین فرصتی که این کشور برای آباد شدن و آرام شدن پیدا کند بر باد رود۰ این دو تمام مسائل علیای کشور را قربانی منافع قبیلوی و قومی خود نمودند و باز هم خواهند کرد۰ اینها هم جامعه بین المللی را فریب دادند و هم ملت مظلوم کشور ما را۰ همه چیز فدای منافع قبیله۰

>>>   با نظر محمد گل موفق هستم ولی در ادارات افغانستان افراد حریص و حسود زیادی هستند که مانع پیشرفت میگرد و صرف در قصه و خواهان پادشاهی در شهر نابینا هستند. توجه شما را به شعر سعدی بزرگ که میگفت:
چه کند بنده ٔ مخلص که قبولش نکنند
ما حریصیم به خدمت تو نمیفرمائی
پند دلبند تو در گوش من آید هیهات
من که بر درد حریصم چه کنم درمان را
عقلم گوید دلا مگر نشنیدی
منع چو بیند حریصتر شود انسان

>>>   جناب بزرگوار ریس صاحب اسلام علیکم من هم با شما گفتنی دارم میخواهم رودررو بگویم امید است بپزیرید

>>>   آقای کرزی، خوبیهای زمان تو کم، اما بدیها تاریخ را سیاه کرده!! در زمان تو خوبیها هم بود؛ اما بدی ها ماندگار و شرم آور است!
-کسیکه به دختر 8 ساله تجاوز کرد بود، به امضای تو از زندان ازاد شد
-کسیکه به هفتاد مورد قتل مردم بیگناه متهم بو؛ و به ده ها مورد مینگذاری و بمبگذاری ها در سر راه مردم متهم بود؛ کاروانهارا دزدی کرده بود؛ مامورین امنیتی اورا گرفتند و به پل چرخی بردند و به 25 سال زندان محکوم کردند؛ اما در سال 1387 به امضای تو آزاد شد تا برای تو در منطقه مرغاب بادغیس برای انتخابات کمپاین کند؛ اما در عوض کمین زد و 60 تن از پولیس و اردوی ملی را قتل عام کرد؛ حتی یک عذرخواهی هم نکردی!
-کسیکه فرزندان مردم را اختطاف کرده بود؛ در سال 1388 مامورین او را از کروخ-هرات گرفتند و به پل چرخی 25 سال زندانی کردند؛ اما بعد از 4-5 هفته به امضای تو آزاد شد در یکی از ولسوالیهای هرات قوماندان امنیه مقر رشد!
- کسیکه همراه 800 کیلو مواد مخدر در هرات گرفتار شده، به امضای تو که نمایندگی سارنوالی کابل را هم فرستاده بودی؛ آزاد شد!
-برادر مقتول تو"ولی کرزی" 1000 جریب زمین وزارت دفاع را برای خود شهرک ساخت و فروخت؛ و خودش هم... شد!
-برادر زنده تو- محمودکرزی- 8 سال قبل کارخانه های صنعتی سمنت و قند بغلان را از دولت خریداری کرد؛ اما تاکنون یک روپیه به بیت المال ملت تحویل نکرده است و همه را خورده روان است!! همین برادر تو؛ 27 ملیون دلار را از کابل بانک دزدی کرد و مجازات هم نشد!
-بنا به شهادت رئیس بانک دوبی؛ در شماره بانکی خودت 196 ملیون دلار است؛ اینها را... از کجا آوردی؟ در دیگر شماره های بانکی خود در کشور خودت یعنی امریکا چقدر داری؟؟ درسال 1391 مبلغ 450000 دلار از بانک ملی از شعبه کندوز، بغلان و کابل گم و دزدی شده... چرا مجرمین را نگرفتی، کیها بود که دزدی کرد؟!!
- در سال 1390 حدود 35 ملیون دلار از پشتنی بانک گم و دزدی شد... چرا مجرمین را نگرفتی و موضوع را به فراموشی سپردی؟!!
- برادر معاون اول تو -حسیم فهیم- 78 ملیون دلار را از کابل بانک را دزدی کرده؛ چرا محاکمه نشد؟!
-برادر معاون اول تو -برادر خلیلی- 24 هزار جریب زمین بیت المال را غصب کرد و شهرک ساخت؛ چرا محاکمه نشد؟!
- برای اینکه 9 نماینده ساختگی را به زور وارد مجلس شورا کنی و 9 نماینده حقیقی مردم را بیرون کنی؛ 1000نیروی مسلح را امر کردی تا پارلمان را محاصره کنند؛ اما 6 ملیون جریب زمین بیت المال ملت غصب و غارت شد... چرا 6 تا سرباز را نفرستادی که جلو غاصبین را بگیرند؟!! در رژیم تو هیچ کس نمیتواند بدون رشوت به حق خود برسد؛ و این دستاورد تو بوده که افغانستان بعنوان فاسدترین کشور دنیا شناخته شده؛ پس اگر خودت فاسد نیستی، چرا این بدنامی؟!! همین است که تاریخ این کشور را سیاه کردی... باز هم سعی و تلاش داری تا حداقل 10 سال دیگر هم مردم را گروگان بگیری و بر چاوکی بنشینی!... مردم افغانستان را جاهل حساب کردی؟!!یک نصیحت...اگر ذره ای ایمان در قلب داری؛ اگر وجدان داری..دیگر بگذار تا مردم سرنوشت خود را تعیین کنند؛ بگذار مردم خود را از دست رشوت خوران و اختطافگران نجات دهند... !!
بلال از هرات

>>>   ﺩﻳﺪﻳﺪ ﻛﺮﺯﻱ ﻛﻪ ﭘﺸﺘﻮﻧﻬﺎ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ﺳﺎﻛﻨﻴﻦ اﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎﻥ ﺗﺮا ﻧﻔﺮﻳﻦ ﻣﻴﻜﻨﺪ ﻭﻟﻲ ﺷﻤﺎ ﺳﺮ ﻋﻘﻞ ﻧﻤﻲ اﻳﻴﺪ... ﺩﺭ ﻫﺮ ﺣﺎﻟﺖ ﺷﻤﺎ ﻣﺘﻌﺼﺐ ﺗﺮﻳﻦ ﻭ... ﺯﻣﺎﻣﺪاﺭ ﭘﻮﺷﺎﻟﻲ ﻫﺴﺘﻴﺪ. ﺷﻣﺲ

>>>   ﺳﻼﻡ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ اﺯ ﻧﻆﺮﻳﺎﺕ ﺷﻤﺎ ﻣﻌﻠﻮﻡ ﻣﻴﺸﻮﺩ ﻛﻪ اﺯ اﻗﺎﻱ ﻛﺮﺯﻱ ﺭﻳﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭ ﻛﺸﻮﺭ ﺧﺎﻃﻴﺮﻩ ﺧﻮﺏ ﻧﺪاﺭﻳﺪ و ﻗﺮاﺭ ﻛﻪ ﻣﻌﻠﻮﻡ اﺳﺖ ﺩﺭ اﻳﻦ ﺩﻭ ﺩﻭﺭﻩ ﺭﻳﺎﺳﺖ ﺟﻤﻬﻮﺭ اﻗﺎﻱ ﻛﺮﺯﻱ ﺑﺎ ﺗﻴﻢ... ﺩﺳﺖ اﻭﺭﺩ ﺧﻮﺑﻲ ﻫﻢ ﻧﺪاﺷﺖ ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ﻣﻌﻠﻮﻡ اﺳﺖ ﻛﻪ ﺑﻴﺶ اﺯ ﻧﻮﺩ ﻭ ﻧﻮ ﻳﺎ ﺻﺪ ﻣﻴﻠﻴﺎﺭﺩ ﻛﻤﻚ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺟﻬﺎﻧﻲ ﺑﻪ اﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎﻥ ﻛﻤﻚ ﺻﻮﺭﺕ ﮔﺮﻓﺖ ﻛﻪ ﺑﻪ اﻳﻦ اﺳﺎﺱ ﺑﺎﻳﺪ ﺷﺶ اﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎﻥ ﻛﺎﻏﺰ ﭘﻴﭻ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﻣﻴﺸﻮﺩ ﻛﻪ ﻧﻪ ﺷﻮﺩ ﻭ ﻫﻨﻮﺯ ﻓﺎﺻﻴﺪﺗﺮﻳﻦ ﻛﺸﻮﺭ ﺟﻬﺎﻥ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﻣﻴﺸﻮﺩ اﺯ اﻳﻦ ﻛﺪﻩ ﻣﺮﮒ ﺷﺮﻑ ﺩاﺭﺩ ﻣﺴﻮﻟﻴﺖ اﺯ ﻛﻴﺴﺖ اﺯ ﺭﻳﺲ ﺻﺎﺣﺐ ﺟﻤﻬﻮﺭ ﻛﺸﻮﺭ ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﻣﻔﺴﻴﺪﻳﻦ ﺭا ﺳﺒﮕﺪﻭﺵ ﻛﻨﺪ اﺯ ﺻﻤﺪﺵ ﻭ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺎﺳﺦ ﻛﻮ ﺑﺎﺷﺪ ﺩﺭ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﻣﺮﺩﻡ. اﮔﺮ ﻧﻤﻴﺘﻮاﻧﺪ ﻣﺮﺩاﻧﻪ اﺗﺴﺘﻌﻔﺎ ﺑﺪﻫﺪ ﺑﻪ ﮔﻔﺘﻪ ﻳﻚ ﺩاﻧﺸﻤﻨﺪ ﻛﻪ ﻣﻴﮕﻪ اﮔﺮ ﻳﻚ ﭘﻮﺳﺖ ﻳﺎ ﻳﻚ ﻣﻘﺎﻡ ﺑﺮاﻳﺖ ﺩاﺩﻩ ﻣﻴﺸﻮﺩ اﮔﺮ اﺯ اﻭ ﻫﺪﻫﺶ ﺑﺮﺁﻣﺪﻩ ﻧﻤﻴﺘﻮاﻧﻲ ﻓﻮﺭﻱ اﺳﺘﻌﻔﺎ ﻛﻦ ﺑﻪ اﻳﻦ ﻣﻴﮕﻪ ﺷﺮاﻓﺖ ﻭ ﻓﻜﺮ ﻣﻮﻧﻮﻡ ﻛﻪ ﻫﺎ ﻻﻩ ﻛﺎﺭ اﻗﺎﻱ ﻛﺮﺯﻱ اﺯ اﻳﻦ ﮔﭗ ﻫﺎ ﻛﺰﺷﺘﻪ ﻭاﻗﻌﺎ اﮔﺮ اﻧﺴﺎﻓﻦ ﻗﺰاﻭﺕ ﻛﻨﻢ اﻗﺎﻱ ﻛﺮﺯﻱ ﺑﻪ ﺣﻖ ﻣﺮﺩﻡ اﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎﻥ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﺟﻔﺎ ﻛﺮﺩ ﻛﻪ ﻓﻜﺮ ﻧﻜﻨﻢ ﻣﺮﺩﻡ اﻳﻦ اﻗﺎ ﺭا ﺑﺒﺨﺸﺪ ﻧﺎﻡ ﺧﻮﺩ ﺭا دﺭ ﺗﺎﺭﻳﺦ ﺑﻪ ﺳﻴﺎﻫﻲ ﻧﻮﻳﺸﺘﻲ ﺷﺮﻡ ﺑﺎﺩ ﺩاﻟﺮﻫﺎ ﺭا ﺗﻤﺎﻡ ﭼﻨﺪ ﺗﺎﺯﻱ ﻣﺜﻞ اﺣﻤﺪﺯﻱ, ﺷﻴﺮاﺯﻱ ﺳﻠﺘﺎﻧﺰﻭﻱ... ﺑﺨﺎﺭﻳﺞ اﻧﺘﻘﺎﻝ ﺩاﺩ ﺑﺪﻧﺎﻣﻲ ﺷﺎﻥ ﺑﻪ ﻧﺎﻣﻲ ﺗﻮ ﺻﺪﻫﺎ ﺟﻨﺎﻳﺖ ﺩﻳﮕﺮ ﻛﻪ اﺯ ﻛﻔﺘﻦ اﺵ ﺁﺳﺎﻥ ﺷﺎﺥ ﺩﺭﻣﻴﺎﻭﺭﺩ ﭼﻪ ﻗﺪﺭ ﺑﻲ ﻋﺪاﻟﺘﻲ ﻧﻤﻮﺩﻱ ﺩﺭ ﺣﻖ اﻗﻮاﻡ ﻏﻴﺮ ﭘﺸﺘﻮﻥ ﺧﻮﺳﻮﺻﺎﻥ ﻫﺰاﺭﻩ ﻫﺎ ﻧﻤﻮﻧﻪ ﻣﺜﺎﻝ ﻭﻻﻳﺖ ﺩاﻳﻜﻨﺪﻱ.ﻛﻪ ﻳﻚ ﻣﺘﺮ ﺳﺮﻙ ﭘﺨﺘﻪ ﻧﺪاﺭﺩ اﻳﺎ ﻭاﻗﻌﺎ اﻳﻦ ﻋﺪاﻟﺖ اﺳﺖ ﺑﻪ ﻫﻤﻴﻦ ﺗﺮﺗﻴﺐ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﻫﺰاﺭﻩ ﺟﺎﺕ ﻛﻪ ﺩﺭ اﻳﻦ ﺩﻩ ﺳﺎﻝ اﻣﺘﺮﻳﻦ ﻣﻨﺎﻃﻴﻖ اﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎﻥ ﺑﻮﺩﻩ ﻭ ﺑﺮ ﻋﻜﺲ ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻡ ﻭﻻﻳﺖ ﭘﺸﺘﻮﻥ ﻧﻴﺸﻴﻦ ﭼﻬﺎﺭ ﺩﻓﻪ ﺑﺎﺯﺳﺎﺯﻱ ﺷﺪ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺗﻮﺳﻄ ﺑﺮاﺩﺭاﻥ ﻧﺎﺭاﺯﻳﺖ ﺗﺨﺮﻳﺐ ﺷﺪﻩ ﺣﻖ ﻣﺮﺩﻡ ﻫﺰاﺭﻩ ﺭا ﺑﻪ اﻧﻬﺎ ﺩاﺩﻱ ﺧﺪا اﺯاﺕ ﻧﻜﺰﺭﺩ. ﺗﻮ ﺭﻳﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﺮﺩﻡ اﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎﻥ ﺑﻮﺩﻱ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﻪ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﺮﺩﻡ ﻳﻜﺴﺎﻥ ﻛﺎﺭ ﻣﻴﻜﺮﺩﻱ ﺧﻮﺏﻫﺎ ﻻﻩ ﺩﻭﺭﻱ ﺩﻭﺯﺩﻱ ﻭ ﭼﭙﺎﻭﻝ ﺗﺎﻥ ﺭﻭ ﺑﻪ ﭘﺎﻳﺎﻥ اﺳﺖ ﻧﻤﻲ ﺩاﻧﻢ ﺩﺭ ﺑﺮاﺑﺮ ﺧﺪاﻱ ﺭﺣﻤﺎن ﭼﻪ ﺟﻮاﺏ ﺧﺎﻫﻴداﺩ اﻧﺠﺎ ﭘﺸﺘﻨﻮاﻟﻲ ﺩﺭ ﻛﺎﺭ ﻧﻴﺴﺖ ﻛﻪ ﺑﮕﻮﻳﻴد ﺯﻣﻮﻧﺶ ﭘﺸﺗﺎﻧﻪ ﻏﻴﺮ ﺩﻟﺮﻭ ﻣﻦ ﺩﻭﻋﺎ ﻣﻴﻜﻨﻢ ﻛﻪ ﺧﻴﺮ ﻧﺒﺒﻴﻨﻲ ﺑﻪ ﺧﺪا ﻗﺴﻢ د ﻛﺸﻮﺭﻱ ﻛﻪ ﻋﺪاﻟﺖ ﻧﺒﺎﺷﺪ اﻥ ﻛﺸﻮﺭ ﺭﻭﻱ ﺁﺭاﻣﻲ ﺭا ﻧﺤﺎﻫﺪﺩﻳﺪ

>>>   جناب محترم رئس جمهور اسلامی افغانستان من یک محصل افغان در چین استم لطفاً بالای زندانیان افغان در چین نظر بندازی و بگذارید که باقی حبس خود را در افغانستان سپری نمائید.

>>>   كرزي صاحب، همين وزير صاحب وزارت خارجه نما حميد صديق با تمام رسواي هايش و خيانت هايش باباباي ملت، قاجاق در طياره خودت، حتي خودت به او دزد خطاب ميكني و همه كثافت ديكرش باز هم زير ريش تان است و نمايندكي از شما ميكند. جواب ميخواهيم كه ايا شما شريك جرمش استيد يا كدام سر خمي برايش داريد كه او را حمايت ميكنيد. ما خو به كلي حيران مانديم و خجالت ميكشيم. من به شما خيلي احترام داشتم أما با هم بستر شدن شما با اين شخصيت هاي كه خوب جنده تانرا بلند كرده اند، نميدانم كه تعجب كنم يا دعا. اي مِلا د مات شي كرزيه. خداي دي نور هم شه ًحوانان درته دركي.
عضو خجالت تشريفات وزارت خارجه

>>>   زنده باد رییس جمهور اسلامی افغانستان آقای حامد کرزی از خداوند(ج) خواهانیم که در آینده برای ما افغانها باز هم یک جمهور مانند کرزی که شخص عادل باتجربه وطن دوست و با غیرت را نصیب ما مردم نماید زنده باد کرزی We love you for ever...

>>>   آغای کرزی انقدر امریکا بالای شما اعتماد و باوری داشت که مسولیت راکت های کور خوشه ای و استنگر را در شهر پشاور پاکستان به شما محترم داده بود و حالا شما محترم بخاطر بازرسی بحران کابل بانک و حقیقت یابی درمورد برداشت چند صد میلیون دالر برای مصارف کمپاین انتخابات شما که از مبلغ 40 میلیون دالر آن خلیل فیروزی در مطبعات گفت و هم دستبر برادرتان محمود کرزی از کابل بانک با امریکا ی ها بخاطر منافع شخصی خود ناراضی اشده اید.

>>>   به هر حال طی این 11 سال گذشته افغانستان در بسیار راستا ها طرقی و پیشرفت کرده که کسی از آن چشم پوشی کرده نمیتواند. اما مشکلات هم خیلی زیاد است. اگر امروز را با سال های قبل از کرزی مقایسه کنیم آسمان تا زمین تفاوت دارد. امیدوارم نا سپاسی نشود.

>>>   من از آقای کرزی میپرسم که زیادتر پولهایشان نزد محمود جان کرزی است و یا نزد برادر بزرگ شان قیوم کرزی؟

>>>   ﺑﺠﻮاﺏ ﻋﻀﻮ ﺧﺠﺎﻟﺖ ﺗﺸﺮﻳﻔﺎﺕ. ﺷﻤﺎ اﻳﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ. ﺭا ﻧﻤﻴﺪاﻧﻴﺪ ﻛﻪ ﭼﺮا ﻛﺮﺯﻱ. ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺣﻤﻴﺪ ﺻﺪﻳﻖ. ﺧﻮﺩ ﺭا ﺑﻜﻮﭼﻪ ﺣﺴﻦ ﭼﭗ ﺯﺩﻩ اﺳﺖ? اﻳﺎ اﺯ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺗﻮﻟﺪﻱ ﺷﻬﺰاﺩﻩ. ﻣﻴﺮﻭﻳﺲ اﻃﻼﻉ ﺩاﺭﻳﺪ ﻛﻪ ﺯﻳﻨﺐ ﻛﺮﺯﻱ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺣﻤل اﺯ ﻛﺮﺯﻱ ﻣﺸﻜﻞ. ﺩاﺷﺖ ﻭ ﻛﺮﺯﻱ ﺟﻬﺖ ﻣﻌﺎﻳﻴﻨﺎﺕ. ﺯﻳﻨﺐ ﺭا ﺑﻪ ﻓﺮاﻧﺴﻪ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩ ﺩﺭ اﻧﺠﺎ ﺩﻭﻛﺘﻮﺭاﻥ ﻣﻌﺎﻟج اﻭ ﺭا ﺑﺎ ﭘﻴﭽﻜﺎﺭﻱ ﺑﺎﺭﺩاﺭ ﻧﻤﻮﺩﻩ ﺑﻪ اﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎﻥ ﺑﺮاﻱ ﻛﺮﺯﻱ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩ ﻛﻪ اﺯﻳﻦ ﺭاﺯ ﺯاﻳﻜﻮﺕ ﺗﺸﻜﻴﻞ ﺷﺪﻥ اﻭ ﺑﻪ ﺷﻜﻞ ﻣﺼﻨﻮﻋﻲ ﻃﺒﻲ ﻣﻌﺎﺻﺮ ﺗﻨﻬﺎ ﻫﻤﻴﻦ ﺣﻤﻴﺪ ﺻﺪﻳﻖ ﺭﻳﺲ ﺗﺸﺮﻳﻔﺎﺕ ﻛﻪ ﭼﮕﻮﻧﮕﻲ ﺳﻔﺮ ...ﻛﺮﺯﻱ ﺭا ﺑﻪ ﻓﺮاﻧﺴﻪ ﺗﻨﻆﻴﻢ ﻧﻤﻮﺩ ﻛﺴﻲ ﺩﻳﮕﺮ ﻣﻂﻠﻊ ﻧﻴﺴﺖ. اﺯﻳﻨ ﺮﻭ اﻳﻦ ﺭاﺯ ﺑﻴﻦ ..., ﺣﻤﻴﺪ ﺻﺪﻳﻖ ﻭ ....ﻛﺮﺯﻱ ﭘﻮﺷﻴﺪﻩ اﺳﺖ. ﭘﺲ ﭼﻂﻮﺭ ﻛﺮﺯﻱ اﻭﺭا ﺑﺮﻃﺮﻑ ﻛﻨﺪ? اﻣﻴﺪ ﺑﺠﻮاﺏ ﻭ ﻗﻨﺎﻋﺘﺖ ﭘﺮﺩاﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺑﺎﺷﺪ.
ﻛﺎﺭﻣﻨﺪ ﺭﻳﺎﺳﺖ ﺗﺸﺮﻳﻔﺎﺕ ﻭﺯاﺭﺕ ﺧﺎﺭﺟﻪ

>>>   کرزی صاحب، جواب بدهید که ایا شما یا یکی از برادران شما شریک عزیزی بانک است. عزیزی خون و پول مردم بیچاره را هر روز میخورد و به اونکس میریزد و شما تماشا دارید. تمام رجال برجسته تان در اونکس اپارتمان دارند، چک نماید.بلی وزیر ما هم در جیب عزیزی است
مامور وزارت شهر سازی

>>>   قدر کرزی را شما مردم وقتی خواهد دانستید که از کسانیکه شما فعلا از انها دفاع میکنید یکبار دیگر باز شما را اوره اجنبی ممالک دیگر و بدبخت سازد.
زلمی یکی از اوره های زمان قهرمانان بعضی شما.

>>>   شکر از اینکه ادب و تربیه اکثریت برادران ابراز گر بیسار بیسار خوب شده و این هم حاصل روزهای ارام و خوب فعلی که دولت کرزی برای ما به ارمغان اورده است است.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است