محافظان جمیل کرزی یک خانم را کشتند!
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۲۰    ۱۳۹۱/۱۲/۱۴ کد خبر: 48845 منبع: پرینت

وزارت داخله و فرمانده امنیه در کابل تایید کردند که بر اثر تیراندازی در کابل، یک خانم کشته شده است و دو مرد زخمی شده اند. شاهدان عینی در محل حادثه می گویند: ماموران محافظ جمیل کرزی برادر رییس جمهور به طرف این موتر شلیک کردند.

به گزارش پیام آفتاب، جنرال محمد ایوب سالنگی فرمانده امنیه کابل گفت: خانمی که در این رویداد کشته شده و دو مردی که زخمی شدند، سرنشیان یک موتر بودند.این رویداد حوالی ساعت هفت و سی دقیقه شب یکشنبه در منطقه کارته سه پلسرخ از مربوطات حوزه سوم امنیتی شهر کابل رخ داده است.

آقای سالنگی می گوید: راننده موتر به دستور توقف ماموران پلیس توجه نکرده است و پولیس مجبور به تیر اندازی شدند. سالنگی گفت: پولیس از قبل اطلاع حمله مشکوک دریافت کردند و به همین سبب دستور توقف به این موتر را دادند. شاهدان عینی در محل حادثه اما می گویند: ماموران محافظ جمیل کرزی برادر رییس جمهور به طرف این موتر شلیک کردند.

آنان می گویند: پس از اینکه موتر توقف نکرد، ماموران محافظ آقای کرزی، اقدام به شلیک مستقیم به طرف موتر و هوا کردند و برای سه دقیقه این تیر اندازی ادامه داشت. پیشتر نیز در جوزای 1390 جان محمد خان از مشاوران ارشد حامد کرزی و هاشم وطنوال عضو مجلس نمایندگان نیز در همین منطقه کشته شدند. مهاجمان که به خانه جان محمد خان حمله کرده بودند، پس از درگیری با ماموران پولیس کشته شدند.

با این حال، نجیب الله دانش از دفتر سخنگوی وزارت داخله می گوید: راننده موتر به دستور پلیس بی اعتنایی کرده است اما در مورد اینکه عاملان تیر اندازی محافظان جمیل کرزی هستند، چیزی نگفت. آقای دانش ادامه داد، پولیس سرگرم بررسی رویداد در محل است و هنوز معلوم نیست که تیر اندازی چگونه رخ داده است. دانش تاکید کرد، هرکسی که عامل مرگ این خانم باشد به پنجه قانون سپرده خواهد شد.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   وای بر حال این ملت مظلوم و بیچاره! اگر هر روز ما متوجه رفت و آمد معاونان رئیس جمهور و یا برخی از وزرای کابینه شویم که افراد آن نزد اربابان قدرت و وابستگان شان هیچ ارزشی ندارند، نمی دانم این همه کبر و غرور تا به کی ادامه خواهد داشت! باید گفت که این اولین حادثه از این دست نیست، بلکه حدوداً یک و یا دو سال قبل موتر حامل آقای جمیل کرزی به همین بهانه یک موتر تکسی را نیز مورد تصادم قرار داد و اینک بار دیگر چنین حادثه ای اتفاق می افتد.
قاریزاده از ناحیه یازدهم شهرکابل

>>>   اینکه بررسی نمی خواهد یک چیز کاملا واضح است که محافظان برادر رییس صاحب جمهور عامل قتل این خانم است ولی نکته ای که مهم است این است که مسائل چون بی اعتنایی راننده و.....کاملا بهانه سازی است.
حقگو از کابل

>>>   خدا در قهر خدا كند كرزي و تمام كسان كه مقامات اند

>>>   جمیل کرزی برادر حامد کرزی نیست... فقط چالاکی و زیرکی که دارد در هر محفل خود را یکبار خواهر زاده ریس جمهور معرفی میکند و در بعضی جاها برادر زاده ریس جمهور ولی در حقیقت این شخص از ولسوالی کرز ولایت قندهار است و با استفاده از این نام ماشالله انقدر پیدا کرد مثل که پنجشیری ها از نام مسعود از سقاوی و پنجرمینی به لکسس و لند کروزیز برامدند
شغنانی کابل

>>>   کرزی کجاست که صدایش بلند شود و اعتراض کنند زمانیکه اردوی ملی و خارجیان طالبان را می کشند صدای شان مثل بوغ بلندگوی از همه کده بلندتر می شوند که مردم عادی و بی گناه را کشتید حالا چی شده که وضاحت صحنه نشان می دهند که هیج حمله درکار نبوده و نوکرای بردارانت جان یک زن بی گناه و بی دفاع را می گیرند خوده خب می زنی و انگار مسئولیتت در برابر برادرت نادیده گرفته می شوند و انگار هیچ اتفاقی نیافتاده شرم باد بر تو ای کرزی واقعا ثابت ساختی ...
جویا از تهران

>>>   بلي هميشه مظلومان مقصر شناخته مي شوند. و.... هم از ظالم طرفداري ميكنند. بالاخره اين جميل كرزي از يك فرد مسلمان و عادي جه برتري دارد كه...بروي مردم شليك ميكنند. جراغ ظلم ظالم تا دم محشر نمسيوزد.
حقير از كوته سنكي

>>>   همه جا دکان رنگ است همه رنگ میفروشد
دل من به شیشه سوزد همه سنگ میفروشد
به کرشمه‌ای، نگاهش، دل ساده‌لوح ما را
چه به ناز مي‌ربايد، چه قشنگ مي‌فروشد
شرری بگير و آتش به جهان بزن تو ای آه
ز شراره‌ای که هر شب، دل تنگ مي‌فروشد
به دکان بخت مردم که نشسته است يا رب
گل خنده مي‌ستاند، غم جنگ مي‌فروشد؟
دل کس به کس نسوزد به محيط ما به حدّی
که غزال، چوچه‌اش را به پلنگ مي‌فروشد
مدتي‌ است کس نديده گُهری به قُلزُمِ ما
که صدف هر آن‌چه دارد، به نهنگ مي‌فروشد
ز تنور طبع «فانی» تو مجو سرود آرام
مَطَلب گل از دکانی که تفنگ مي‌فروشد

>>>   ... ریس جمهور است برادرش نفر میکشند.
مهاجر

>>>   انشاالله امپراطورى كرزى هم در حمل ١٣٩٣ به پايان ميرسد و مردم آن وقت حساب زورآورى هايى برادران كرزى را خواهند گرفت.
مسعود خُلمى

>>>   اگر در موتر سلاح و مهمات بوده خوب درست اما اگر نبوده ایوب سالنگی برای چاپلوسی از جمیل کرزی این سناریو را تهیه کرده که در آن صورت لعنت به همان ...
بابه

>>>   هاهاها این سخنگوی بیچاره وزارت داخله عامل کشتن زن شهید را په پنچه قانون مسپارد. زن شهید و قصه خلاص ، کی گرفتار شد و کی به پنجه قانون سپرده شد، این.... را هیچ کس گرفتار نه میتواند و نه چیزی گفته میتواند.
شهروند

>>>   تا وقتی کی کرزای باشه امرای فهیم افغانستان جور نمی شاوا با این دولتی فاسد و...خداوندا کرزای را...با این براداری...

>>>   این جمیل جان کرزی چرا نمیرود کار و بار...اش در امریکا را مدیریت نمیکند؟ آیا کدام کابل بانک دیگر در زیر پلان است؟

>>>   اګر وزارات داخله واقعآ صلاحیت دارد این محافظان را دستګیر نمایند باز مردم میدانند که ارګانی در افغانستان میباشد که پاسبان زندګی مردم بیچاره است

>>>   جای خجالت برای یک جنرال {ایوب سالنگی} است که در سر شانه اش از دست رتبه جای نیست از ترس گناه را به گردن دریور می انداز و میگوید پولیس تیراندازی کرده است در حالی که من شاهد صهنه بودم که محافظان جمیل کرزی تیراندازی کردند.
پهلوان .ک.

>>>   راستی هم که جمیل کرزی برادر کرزی نیست ولی ازین قماش است و در دوره پانزدهم پارالامان به همین تبلیغات خود را در شهر زیبای کابل جاز د و نماینده مردم شریف کابل خود را به کرسی مجلس نماینده گان رسانید و اصلا"یک شخص بیسواد و متکبر بوده و از نام رییس جمهور همیشه سوء استفاده کرده است و یکشنبه شب بادیگاردهایش یک خانم رابه ضرب سیزده گلوله به.. نابودی رسانید و به شهادت رسانید و دو مردهم به شدت زخمی گردیدند. و یک جنایت که همیشه نیروهای خارجی به آن متوصل شده اند و حامد کرزی گریه های تمساح نموده است. حالاببنیم چی میشود.
خالد(فیصل)

>>>   برادران کرزی مگر چه کاره اند که با اسکورت و محافظ رفت و آمد می کنند؟ درد سر خود کرزی کم است که برادران و تمام فک و فامیل او بر ملت بیچاره ما اضافه شده است؟ اگر خاندان کرزی از کشور ما بیرون روند آرامش به این کشور باز می گردد. تمام فتنه ها و درد سرها زیر سر این خانواده و هوادران آن می باشد.

>>>   گفتهای ناگفته های شاید وجود داشته باشد که فعلا نباید گفت. البته به خاطر احترام به مرحومه نباید گفت.

>>>   خون مردم براي اين افراد هيچ ارزشي ندارد. خون اهل زر و زور رنگين تر از خون مردم است.

>>>   این افراد هرچه بخواهند کیست که پرسان کند

>>>   انسان ها روز آخرت دارند , هیچ چیز پایدار ماندنی نیست, بلاخره پرودگار عالم جزای این افراد را در دنیا و آخر ت خواهد داد انشاالله> حقوق بشر صرف بالای افرادی که مورد پشند خودش نباشد قانونی ندارد . کجاست آن حقوق مادر که امروز اولادش یتیم میگردد و قانونی اجرا نمیگردد.
محمد عمر فرهنگ قصبه

>>>   اقای شغنانې من بنجشېرې نېستم ولۍ بیاد داشته باش که این سقاوی ها بودند که از تو و ناموست دفاع کردند در غیر ان فامیل ‍ملا صاحبان بودید


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است