جنگ شیعه و سنی خواست آمریکا است
امروز در دنیای اسلام درگیری‌هایی ایجاد شده که گروه طالبان که ساخته استکبار است نیز برای ایجاد اختلاف و مقابله با بیداری اسلام به همین سمت می‌رود و در صدد توطئه بوده تا مسلمانان را با یکدیگر درگیر کرده و آنها را به جان هم بیاندازند 
تاریخ انتشار:   ۰۰:۱۳    ۱۳۹۱/۱۱/۱۱ کد خبر: 47417 منبع: پرینت

به گزارش بخش سیاسی شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpapaer)، امروز سه شنبه به مناسبت سالروز میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) و میلاد امام صادق رییس مذهبی شیعه، مجالس بزرگداشتی در شهرهای مختلف کشور برگزار شد.

دروازه ربیع الاول تا هفده ربیع‌الاول هر سال به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است تا فرصتی برای درک عمیق این مهم باشد و علمای مذاهب مختلف بر اشتراکات دینی تکیه کنند و مسلمانان را از ایجاد تفرقه و چنددستگی برحذر دارند .

آنچه تمامی علما در نشستهای مختلف به آن اذعان داشتند این است که: غربی ها از طریق عوامل نفوذی خود تلاش می کنند میان شیعه و سنی در افغانستان اختلاف ایجاد کنند. همان رسانه هایی که منابع مالی آنها از سوی کشورهای غربی تامین می شود.

طی این چند دهه اخیر غربیها اثبات کردند که با اسلام، قرآن، پیامبر و عترت وی و نیز تمام آموزه‌های دین مبین اسلام مخالف بوده و جنگ شیعه و سنی برای آنان فرقی نداشته و تنها به نابودی دین مقدس اسلام می‌اندیشند.

علمای دینی متفق القولند که غربیها با حمایت صهیونیست ها برای دستیابی به هدف‌های خویش، امروز در فکر به راه انداختن اختلاف و درگیری بین مسلمانان بوده تا سبب شکست اقشار مسلمانان شوند و امروز اختلاف به معنای رمز شکست و اتحاد نیز به معنای اقتدار و رمز پیروزی است.

اتحاد رمز پیروزی و اختلاف به معنای شکست در تمامی امور مسلمانان است چرا که جنگ شیعه و سنی خواست آمریکا است. امروز در دنیای اسلام درگیری‌هایی ایجاد شده که گروه طالبان که ساخته استکبار است نیز برای ایجاد اختلاف و مقابله با بیداری اسلام به همین سمت می‌رود و در صدد توطئه بوده تا مسلمانان را با یکدیگر درگیر کرده و آنها را به جان هم بیاندازند.

وحدت شیعه و سنی آن قدر مهم است که اگر مسلمانان متحد شوند و هر کدام یک سطل آب بریزند اسراییل را آب خواهد برد. به همین دلیل هم هست که غربیها به هیچ وجه حاضر به پذیرش وحدت بین مسلمانان جهان نیستند و به هر نحوی که شده با تشکیل گروهک های مختلف درصدد از بین بردن این اتحاد هستند.

آنها می دانند اگر مسلمانان اتحاد و یکپارچگی نداشته باشند، ظلم و ستم استکبار جهانی و دشمنان اسلام بر آنان افزایش یافته و بر مسلمانان غلبه خواهند یافت. اگر امروز در کشور ما و در کشورهای عراق، فلسطین، سوریه، پاکستان و ایران اختلافاتی وجود دارد به دلیل کم‌رنگ شدن وحدت است.

طی سالهای اخیر قدرت های استكباری تلاش کرده اند تا جهان اسلام را از طریق ایجاد جنگ مذهبی و فرقه ای میان مسلمانان تضعیف کنند که ورود ناتو به منطقه از مهمترین برنامه های غرب برای تحقق این هدف شوم بوده است که متاسفانه این حضور ناتو در کشور ما و در عراق منجر به تشدید تشكلات داخلی و ایجاد اختلاف و تفرقه مذهبی گردید.

امروز دشمنان درصدد هستند با تفرقه‌ افکنی و ایجاد اختلاف بین مسلمانان به اهداف و مقاصد شوم خود دست یابند بنابراین مطلوب است مسلمانان برای اینکه به سعادت دست یابند با تقویت ارتباط با یکدیگر و اتحاد از تفرقه افکنی‌های دشمنان جلوگیری کنند و نگذارند دشمن در بین شان نفوذ یابد.

و این امر میسر نمی شود مگر اینکه سردمداران کشورهای اسلامی، بخصوص مقامات دولت افغانستان از وابستگی به کشورهای غربی بویژه آمریکا رهایی یابند.

این سخن به معنای قطع رابطه با سایر کشورها نیست بلکه بدین معناست که دولتمردان افغانستان مطیع و سرسپرده محض کاخ سفید نباشند. آنچه در اولویت اول جمهوری اسلامی افغانستان باید قرار داشته باشد، حفظ وحدت دینی مردم است سپس مراودات سیاسی با کشورهای غربی.

از سوی دیگر باید مقامات افغانستان سیره پیامبر اکرم (ص) را سرلوحه کار و رفتار خود قرار دهند، نه اینکه الگوی اخلاقی و سیاسی آنها کامل غربی و غیر اسلامی باشد.

در پایان بار دیگر فرا رسیدن ایام سرور و شادی مسلمانان و هفته وحدت را بر همه شما عزیزان تبریک و تهنیت عرض می کنیم.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   ما معمولا عادت داریم که نواقص خو واشتباهات خود را به گردن دیگران می اندازیم بلی درست است که در دنیا اسلام ستیز ها بسیار اندونمیخواهند اتحاد مسلمین حفظ باشدومسلمانها همیشه متفرق وپارچه باشند وی مسئولیت خودما درین راستا چه وتا کدام حد میباشد
ایا بشما امریکا گفته که این قدر علیه خاندان ال سعود وال خلیفه ونمیدانم ال فلان وبستان تبلیغات نمائید ویا برای من امریکا وظیف داده که علیه جمهوری اسلامی ایران سخنان نا باب را استعمال نمایم ازین نوع حرف ها قب ملت ها ازرده میشود وشگاف ها عمیق میگردند
خواهی نخواهی با توهین وتحقیر مراجع سنت قلب هوادارانش خصوصا انهائیکه در تقلید محض قرار دارند جریحه دار میشود وبدون تامل ودرک درست شروع به مقابله وعکس العمل مینماید بهتر انست چیز فهم های ما ونویسندگان وعقل مند های ما به تحریک احساسات همدیگر نپردازند
قرانکریم شهادت میدهد{یوم ند عوا کل ناس بامامهم}معلوم است که هر طائیفه وگروهی خواهی نخواهی امام وپیشوائی خود ر ا دارد وکل حزب بما ادیهم فرحون وهر حزب وگروهی هم با داشته های خود مسرور ومغرور اند وهیچ کسی با مخافت بادیگران نمیتواند هوا خواهان خود را اضافه نماید من سنی را سراغ ندارم که العیاذا بالله با ائیمه اطهار وال پیامبر محبت تام نداشته باشد وشیعی اگاه وعاقل هم که پیرو مکتب واقعی تشیع باشدهیچ یک از ازواج پیامبر واصحاب اورا نا سزا نمیگوید ولی جهال از هردو گروه را بحساب تمام ملت نباید گرفت
من که یک سنی هستم دلم میخواهد تمام غیر مسلمانها بجای اینکه کافر باشند شیعه باشند وهمچنان شیعه یان ال بیت میخواهند کفار فقط مسلمان باشند دوقتی مسلمان شد حتما از محبین ال پیامبر میشوند که یک معنی تشیع این است
اگر راست میگوئی تو با ال پیامبر وخاندان نبوت محبت وعشق می ورزی من هم به همین معنی با تو هستم وهردو در یک راه روان هستیمواگر محوظات سیاسی وسلیقوی درمیان باشد بعرد راه های من وتو از هم فرق میکند تا دوستی با خاندان وال محمد {ص} هر دویکی هستیم
اگر همه علی شریعتی شوند وهم فکر او خداوند جنت را ماوای او بگرداند ویا همه مانند اقبال لاهوری باندیشند میدانند که اابو حنیفه به طرفداری از ائیمه به زندان رفت ودرانجا جان داد وکمونست ها چون امدند فرق بین شیعه وسنی نگذاشتند همه را در کشتار گاه ها مشترک بردند
علی با میانی

>>>   موارد تحریر کاملا واقعیت داشته دشمنان اسلام درصدد تنفر تفرقه وسایر موارد نفرت انگیز میشوند. اما وسیله شان مسلمین ضعیف بیخبر ان اند که اجیر مشوند.
ضرور است تا فرقه های مذکور از اجرا ی مناسک غیر شرعی که جنبه اسلامی نداشته موجب شقاق بیشتر واصطکاک بین شان میشود.جلوگیری بعمل اورند تا زمینه سازبه دست درازی بیشتر دشمنان در کمین نشسته ما نگردند
ایوبی

>>>   ما همیش خوش داریم که برف بام خود را بالای دیگران بیاندازیم! با انکه خود اصلاً از دستورات اسلامی خبر نداریم در بسیاری موارد بر ضد ان عمل میکنیم!
احمد

>>>   به درستی که رمز موفقیت و پیروزی ما در وحدت است. ما باید با مشت آهنین به دهن استکبار جهانی خصوصاً غرب بکوبیم.
نور از کابل

>>>   در مورد مضرات اختلاف شیعه و سنی و اینکه کی ها از آن بهره می برند خیلی بحث شده و همه متفق اند ولی بیایید به عوامل این اختلاف بنیدیشیم و در رفع آن اقدام کنیم. در پهلوی دامن زدن به آن از طرف دشمنان اسلام که هردو مذهب را نمی خواهند یک عامل عمده در تشدید این اختلاف عدم شناخت کامل از یکدیگر است. نیمچه ملا های جاهل و یا عامل دشمنان اسلام سنی ها را دشمن اهل بیت پیغمبر بزرگ اسلام (ص) برای شیعه معرفی کرده اند و در مقابل شیعه ها را دشمن صحابه برای سنی ها وانمود کرده اند.
بیایید مذاهب را از نظر علمای جید و قابل اعتماد آنها بشناسیم ببینیم علمای شیعه در مورد صحابه چه می گویند و یا علمای سنی در مورد اهل بیت. نیمچه ملای های بی سواد و یا عوامل خارجی ها و یا مردم عوام درس نخوانده مدار اعتبار نیستند.
اختلاف شیعه و سنی سیاسی است و آنانیکه بعد از رحلت پیامبر بزرگ اسلام علی را خلیفه می دانند شیعه نامیده شده اند و آنانی که ابابکر را خلیفه می دانند سنی نامیده شده اند که در عمل هم چنین بوده و ابابکر بعد از پیامبر اسلام (ص) عملا زمام امور مسلمین را بدست گرفته است ولی شیعیان می گویند باید علی خلیفه می شد. در روز قیامت از هیچ یک از شما پرسیده نمی شود که چرا علی خلیفه اول نبود و یا چرا ابابکر خلیفه اول شد. در روز قیامت از انچه که مکلف به انجام و یا پرهیز از ان بودید از تو پرسیده میشود که این اوامر و نواهی در هر دو مذاهب از قران و سنت و اجماع و عقل یا طبق نظر براداران سنی ما قیاس گرفته شده اند که هر دوی آن صحیح و معتبر اند. خداوند از آنچه انسان ها در ضمیر خود مقصد دارند آگاه است یکی دیگری را به شرک متهم کردن یک عمل شیطانی است. مسلمان واقعی آن کسی است که آنچه را واقعاً برحق و از جانب خدا تشخیص داده است، برای رضای خدا به آن عمل می نماید ولو که در جایی دچار اشتباهی هم شده باشد. پس مسلمانی را به ضلالت متهم کردن بدور از آموزه های این مقدس اسلام است.
حقگو از کابل

>>>   تمام مسلمانان جهان باید بیدار باشند از هر ګونه تبعیض مذهبی ، سمتی، لسانی، قومی و غیره اجتناب ورزند باید متحدانه بر علیه دسیسه های شیطانی استکبار جهانی و صهیونیست ها و دشمنان اسلام قد علم نمایند.چون راز پیروزی در اتحاد و همبستګی بین مسلمانان جهان میباشد.و ایجاد هر ګونه تفرقه و اختلافات در بین مسلمانان بدون شک باعث شکست شان نسبت به اوضاعی کنونی جهان شده میتواند.

>>>   بسیار می بخشید امریکا نه بلکه اعراب و آنهم عربستان سعوی نوکر دایمی امریکا و یهود این تفرقه را میخواهد ، البته این نظر را بخاطر دادم که هر چیز را بالای امریکا نیاندازیم و من پشتیبانی هیچ کسی را نمی کنم اما بیائیم کمی واضع تر صحبت نمائیم .
با احترام
سید امید غافل
کابل مکروریان

>>>   درست است که دست آمریکا دخیل است, اما اینرا باید هم قبول کرد که مخالفت های تند عقیدتی میان اهل سنت و جماعت و شیعه ها وجود دارد. اگر به مذهب یکدیگر باور نداریم, حداقل مانند یهود و مسیحی ها با هم یکجا و آرام زندگی کنیم.
تاجیکزاد

>>>   من موافقم به اینکه هکمه از عدم آګاهی مردم ما استفاده ی نا مطلوب نموده و ملت ما را بنحوی مخصوصاْ جوانهای مارا بره کج میکشانندږ درین اواخر فیلمی بنام سنګ صبور که میګویند کارګردانش عتیق رحیمی متاسفانه یک افغان است و دختر فیلم و بعضی کارکنان دیګرش ایرانیها هستند درافغانستان و هرات از جمله ‍‍‍پرفروش ترین فیلمها بوده استږ هر جوانی که این فیلم راببیند دیګر به خواهر ُ مادر و کلیه افراد زن خانواده و قوم و خویش بی اعتماد میشود و همینطور خانمها مردان را افراد پست فطرت فکر کرده و بتمام مردان بی ا عتماد میشوند درین فیلم نه تنها به زنان افغان بلکه به مردان ُ فرهنګ و دین ما توهین شده است من یقین دارم که درین اواخر که قتلهای ناموسی ذیاد شده است علتش اینست که یک تعداد افراد ی که از قوه تحلیل و دقت کافی و سواد برخوردار نیستند وقتی این فیلم را دیده اند به زنان خانواده بی اختیار بی اعتماد شده و قتل های ناموسی را راه میاندازند من نمیدانم چرا دولت و علما جلو ورود همچو فیلمهای را نمیګیرندږ چرا تلږیزیږنهای ما فیلمهای مزخرف ترکی و هندی را میګزارند همین کشورها فیلمهای خوبی هم دارنداین دست خیانتکاران به وطن است که حالا جنګ میان مرد و زن افغان را شروع کرده اند چه رسد به شیعه ږ سنی ! این فیلم میخواهد جایزه اسکار را نصیب ګردد! اګر اینطږر شود بیغیرتی ما افغانان را میرساند!

>>>   به واقیت همین است انها می خواهند اسلام را توسط خود مسلمانها بدنام نموده و یک دین افراتی جلوه دهند لطفا بیدارشوید

>>>   من فقط میخواهم یک سوال از آن کسانی داشته باشم که به دسیسه های دشمنان دین و مذهب به تفرقه اندازی میان برادران سنی و شعیه میپردازند. آیا قرآن و خداواند متعال را که همه ما مسلمانان میپرستیم از هم فرق دارد. چرا نمیگذارید که ما همه با هم برادر و ار در کنار هم زندگی کنیم. مانند دیگر ملل جهان که نه تنها یک مذهب نیستند بلکه از هزاران ملیت و فرهنگ کلتور متفاوت به دور هم جمع شده و با هم در فضای صلح و آرامش زندگی مینمایند. من امیدوارام که نسل نو دیگر فریب این آن را نخورده به دیده باز به جهان نظر کنند.
سید مصطفی کابلی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است