از دیگر جاسوس های ایران چه خبر ؟
چگونه است جاسوسان اصلی ایران که کیف ها دالر را از ایرانی ها دریافت کرده به دریافت این پول ها اعتراف نیز کرده اند ، کسی جرات نگاه چپ به آن ها را ندارد ولی بیچاره مظلومی که هیچ پشتوانه ای بجز الله ندارد، دستگیر و محاکمه و زندانی کرده و تمامی اموال او را مصادره می نمایید؟ 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۱۵    ۱۳۹۱/۹/۱۹ کد خبر: 45119 منبع: پرینت

گر حکم شود که مست گیرند
باید که هرآنچه هست گیرند

روز شنبه 18 قوس ، دادگاهی در شهر هرات فردی را به اتهام جاسوسی به سپاه پاسداران ایران در یک نشست علنی به 18 سال زندان محکوم کرد. همچنین دادگاه حکم نمود که همه دارایی این مرد به نفع دولت مصادره شود.
رییس دادگاه گفت: اسناد و شواهدی وجود دارد که این مرد اطلاعات محرمانه را به سپاه پاسداران ایران انتقال داده است.
دادستان بخش امنیت داخلی و خارجی ادعا می کند این مرد چندین بار با سر کنسول و نماینده بخش اطلاعات ایران در کنسولگری ایران در شهر هرات ملاقات های خصوصی داشته است و افرادی را زیر نام کاروان های زیارتی به ایران انتقال داده است و در شهر مشهد با مقامات سپاه پاسداران ایران دیدارهایی داشته است.
همچنین این مرد متهم شده است که به عنوان رهبر جدید حزب الله ایران در شهر هرات گماشته شود. با این حال این مرد اتهامات خود را رد می کند و فیصله این دادگاه را ناعادلانه می خواند.

دایی نظر را اکثر مردم هرات می شناسند و همه از او به نیکی یاد می کنند.
این فرد در سال های جهاد با حزب الله افغانستان به رهبری حاج قاری احمد علی غوردروازی در هرات از خود رشادت های فراوانی نشان داده و به دفاع از مردم خود از هیچ کوششی دریغ نورزیده است.

در حال حاضر هم اگر از اکثر مردم هرات بپرسید که دایی نظر چگونه آدمی است، بطور یقین همه شهادت به پاکی او خواهند داد و اگر بگویید که وی اطلاعات محرمانه دولتی را به ایرانی ها داده است، بشما خواهند خندید.

او سواد ندارد و به هیچگونه اطلاعات خاصی هم دسترسی نداشته است. معلوم نیست که این دادگاه از کجا سند و مدرک جمع آوری کرده که او را به انتقال اطلاعات محرمانه به کنسولگری ایران متهم نموده است؟

اگر بدست آوردن اطلاعات محرمانه دولتی اینقدر آسان است که یک فرد بی سواد و هیچکاره در دولت، بتواند آن ها را بدست آورده و به ایرانی ها بدهد، پس باید فاتحه امنیت ملی و تمامی دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی کشور را خواند.

آیا رفتن به کنسولگری ایران جرم است؟
بردن کاروان زیارتی به ایران جرم است؟
دیدار مقامات ایرانی در کنسولگری ایران برای رفع مشکلات شخصی جرم است؟
یا نه بگویید می خواهیم ایران هراسی را در شهر مرزی با ایران گسترش دهیم !

اینکه یک مجاهد و مهاجر تعدادی ایرانی را بشناسد و با آنها مراوده داشته باشد امری ساده است که برای بیشتر مهاجرین و مجاهدین اتفاق افتاده و اگر بنای دولت بر دستگیری کسانی است که با ایرانی ها نشست و برخاست دارند، باید 70 درصد مجاهدین و مهاجرینی که به ایران رفت و آمد داشته اند را دستگیر و محاکمه نمایند.

چگونه است جاسوسان اصلی ایران که کیف ها دالر را از ایرانی ها دریافت کرده به دریافت این پول ها اعتراف نیز کرده اند ، کسی جرات نگاه چپ به آن ها را ندارد ولی بیچاره مظلومی که هیچ پشتوانه ای بجز الله ندارد، دستگیر و محاکمه و زندانی کرده و تمامی اموال او را مصادره می نمایید؟

همه ما شنیده ایم که هرچند وقت یکبار ، افرادی در راس حکومت به جاسوسی برای کشور پاکستان متهم می شوند و اسناد کافی هم از نحوه جاسوسی شان بدست می آید ولی چون اسم پاکستان است و زد بند های پشت پرده برخی از سران قومیت گرای افغانستان با آن کشور وجود دارد ، کسی به آنان تعرض نمی کند.

جاسوسی به غربی ها که مایه مباهات و افتخار آقایان است و هرگز جرم پنداشته نمی شود. حتی اگر موارد مهم محرمانه دولتی باشد!
سردمداران حکومت فعلی ، ارتباط و جاسوسی به غربی ها و عرب ها و صهیونیزم را نهادینه کرده اند و به کسی اجازه دخالت در امور این قشر از جاسوسان را نمی دهند.
شاید کفار و بیگانه هایی که در قرآن کریم ، به دوری و عدم اعتماد به آنان تاکید شده است ، بیشتر از کشورهای اسلامی ارج و قرب دارند! این بظاهر مسلمان ها ولی دوستان صمیمی کفار ، بدعت های جدید مخالف دستورات کتاب آسمانی وضع کرده اند.

جاسوسی آصف ننگ ، کارمند بلند رتبه ریاست جمهوری و معاون فعلی جناب فاروق وردک وزیر معارف کشور ، به پاکستانی ها مسجل شد و حتی امنیت ملی اسناد صوتی و تصویری نیز در این زمینه ارایه کرد و بر اساس همان مدارک توسط امنیت ملی دستگیر نیز گردید، ولی کسی را در این مملکت یارای به محاکمه کشانیدن ایشان نبود و به عوض دادگاهی شدن به وی ارتقاء درجه دادند.

ارتباط رسمی حضرت عمر زاخیل وال به سازمان استخباراتی آمریکا افشا شد و حتی رسانه های آمریکایی نیز بر این جاسوسی اذعان کردند، ولی کسی را جرات به دادگاه کشانیدن وی نبوده مقتدر تر از همیشه به کار خود به عنوان وزیر مالیه کشور ادامه می دهد!

عمر داوود زی رییس دفتر سابق رییس جمهور و سفیر قبلی در ایران و فعلا سفیر در پاکستان ، بارها جاسوسی اش به سازمان استخباراتی پاکستان تایید شد و کسی بود که کیف های دالر را از ایرانی ها برای ریاست جمهوری افغانستان گرفته بود، ولی بجای توبیخ دوباره سفیر شد.

و ده ها بلکه صدها مورد دیگر که متهم به جاسوسی به کشورهای مختلف غربی و پاکستان و حتی ایران و روسیه شده بودند، بخاطر داشتن رابطه های خاص با جریان قومگرای کشور بجای محکومیت ، ارتقاء درجه پیداکردند.

در کنار همه اینها طی دیروز و امروز ، حمله به کنسولگری ایران در هرات ، اخلال در نظم و امنیت شاهراه هرات اسلام قلعه ، تهدید و لت و کوب فردی که از سیاست شیعه بودنش در هرات دفاع می کرد و دادگاه دایی نظر ، بی ارتباط از یکدیگر نمی تواند باشد.

شاید هم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ، یک نوع تسویه حساب های قومی و مذهبی در میان باشد، تا قشر شیعه هرات را ترسانده و آنان را مانند زمان های قبل ، مجبور به ترک این شهر کرده مجددا به کشور ایران مهاجر کنند. طالبان هم دقیقا همین سیاست را پیش گرفته بودند.

بی دلیل نیست که افغانستان رتبه اول کشورهای فاسد در جهان را بخود اختصاص داده است.

بسیار جالب است در کشوری زندگی می کنیم که انتحاری را دستگیر می کنند به او جایزه می دهند و از او تقدیر می کنند ولی افراد بی گناه را به جرم های واهی محکوم و زندانی !

بگذریم که این قصه سر دراز دارد.

خداوند عاقبت همه ما را بخیر کند.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   شما به جمله خوبی اشاره کردید
ایران هراسی
این کار آمریکایی ها است که می خواهند مردم فاسد شوند در همه زمینه ها و اسلام دور شوند و ایران که کشور اسلامی است به مردم دسترسی نداشته باشد و در عوض کانسرت های فاحشه های غربی و شرقی بر روی مردم باز شود.
اینها می خواهند بازهم شیعه ها را مانند زمان طالبان کوچ دهند که همه جا خودشان تصرف کنند.
فریدون از هرات

>>>   تمامی افرادی که امروز تظاهرات کردند و کنسولگری ایران را خراب کردند از شهر نبودند و کسانی انان را با موترهای کلان به شهر اورده بودند
اینها در منطقه خودشان تظاهرات کنند چرا امنیت شهر را برهم می زنند
صالحه از هرات

>>>   ﻫﻤﻴﻦ ﻣﺤﻜﻤﻪ ﻧﻬﺎﻳﺖ اﺷﺘﺒﺎﻩ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ ﻛﻪ ﻳﻚ ﻓﺮﺩ ﻏﻴﺮ ﻣﺴﻮﻝ ﺭا ﻣﺘﻬﻢ ﺑﻪ ﺟﺎﺳﻮﺳﻴﺺ ﻳﻚ ﻛﺸﻮﺭ ﺧﺎﺭﺟﻲ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ. ﻭﻏﺎﻓﻞ اﺯ اﻧﺴﺖ ﻛﻪ ﻭﺯﺭا. ﻭﺣﺘﻲ ﻛﺎﺭﻣﻨﺪاﻥ اﺭﺷﺪ ﺩﺳﺘﻜﺎﻩ ﺭﻳﺎﺳﺖ ﺟﻤﻬﻮﺭﻱ اﺯ اﻳﺮاﻥ ﻭﭘﺎﻛﺴﺘﺎﻥ ﻣﻌﺎﺵ ﻣﻲ ﻛﻴﺮﻧﺪ ﻭﻫﻤﻴﻦ كرﻳﻢ ﺧﺮﻡ ﺗﻤﺎﻡ اﺳﻨﺎﺩ ﻣﺤﺮﻡ ﺭﻳﺎﺳﺖ ﺟﻤﻬﻮﺭﻱ ﺭا ﺑﻪ ﭘﺎﻛﺴﺘﺎﻥ ﻫﻤﻪ ﺭﻭﺯﻩ ﺭﻳﻠﻲ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ ﻋﺪﻩ اﺯ ﻛﺎﺭﻣﻨﺪاﻥ ﺳﻔﺮﺕ ﺧﺎﻧﻪ ﺗﻤﺎﻡ ﻛﺬاﺭﺷﺎﺕ ﻛﺎﺭﻱ ﺧﻮﺩﺭا ﺑﻪ اﺳﺘﺨﺒﺎﺭاﺕ ﻛﺸﻮﺭ ﻣﺤﻞ ﻛﺎﺭ ﺧﻮﺩ ﺗﻘﺪﻳﻢ ﻣﻴﺪاﺭﻧﺪ ﻛﻪ اﻳﻦ پ ﻭﺳﻪ ﺩﺭ ﻛﺸﻮﺭ ﻫﺎﻱ اﺳﻴﺎﻱ ﻣﻴﺎﻧﻪ ﻣﺨﺼﻮﺻﺎ اﺯﺑﻜﺴﺘﺎﻥ ﻭﻗﺰاﻗﺴﺘﺎﻥ ﺑﻴﻚ ﻋﺮﻑ ﻣﺴﻠﻜﻲ ﺗﻮاﻡ ﺑﺎ اﻓﺘﺨﺎﺭ ﻭﻏﺮﻭﺭ ﻣﺒﺪﻝ ﻛﺮﺩﻳﺪﻩ اﺳﺖ ﻭاﻳﺎ ﺩﺭ ﺟﻨﺐ ﻭﺯاﺭﺕ ﺧﺎﺭﺟﻪ ﺷﻌﺒﻪ اﺳﺘﺨﺒﺎﺭاﺕ ﻛﻪ ﻛﺎﺭﻣﻨﺪاﻥ اﺳﺘﺨﺪاﻡ ﺷﺪﻩ ﺭا ﻛﻨﺘﺮﻭﻝ ﻛﻨﺪ ﻭﺟﻮﺩ ﺩاﺭﺩ?
ﺿﺮﻭﺭﺕ اﺳﺖ ﻛﻪ ﻛﺎﺭﻣﻨﺪاﻥ ﻣﺴﻠﻜﻲ ﻭﻃﻨﭙﺮﺳﺖ ﺩﺭ ﻫﺮ ﺳﻔﺎﺭﺕ ﺧﺎﻧﻪ ﻳﻜﻨﻔﺮ ﺗﻌﻴﻦ ﻭﺗﻤﺎﻡ ﺣﺮﻛﺎﺕ ﻛﺎﺭﻣﻨﺪاﻥ ﺭا ﺗﺤﺖ ﻛﻨﺘﺮﻭﻝ ﻛﺮﻓﺘﻪ اﺭﺗﺒﺎﻁ ﺗﻨﻜﺎﺗﻨﻚ ﺭا ﺻﺮﻑ ﺑﺎﺳﻔﻴﺮ ﺗﺎﻣﻴﻦ ﻛﻨﺪ ﻭﺳﻔﻴﺮ ﻣﻜﻠﻴﻔﻴﺖ ﺩاﺭﺩ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺗﺮﻛﻴﺐ ﻫﻴﺎﺕ ﺧﺮﻳﺪاﺭﻱ ﻭﻗﺮاﺭﺩاﺩ ﻫﺎﻱ اﻗﺘﺼﺎﺩﻱ ﻭﺑﺨﺼﻮﺹ ﻗﺮاﺭﺩاﺩ ﻛﺮاﻳﻪ ﻣﻨﺎﺯﻝ ﻛﺎﺭﻣﻨﺪاﻥ ﺳﻔﺎﺭﺕ ﻭﺑﺮﺭﺳﻲ اﻣﻮﺭاﺕ ﻣﺎﻟﻲ ﻛﺎﺭﻣﻨﺪ اﻣﻨﻴﺖ ﻛﻨﺠﺎﻧﻴﺪﻩ ﺷﻮﺩ ﻭﻛﺎﺭﻣﻨﺪ ﻣﻌﺎﻣﻠﻪ ﻛﺮ اﻣﻨﻴﺖ ﺷﺪﻳﺪ ﺗﺮﻳﻦ ﺟﺰاﺭا ﺩاﺩﻩ ﺷﻮﺩ ﻭاﻛﺮ ق اﺭ اﺳﺖ ﻋﻠﻴﻪ ﻓﺴﺎﺩ ﻣﺒﺎﺭﺯﻩ ﺷﻮﺩ ﺑﺎﻳﺪ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﺭا ﺑﺎﺯ ﻧﻜﺮﻱ ﻭﻛﻨﺘﺮﻭﻝ ﺭا اﻓﺰاﻳﺶ ﺩاﺩ ﻭﺩﺭ ﻏﻴﺮ اﻥ اﻳﻦ ﻫﻤﻪ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎﻱ ﺑﻪ ﻛﺮاﻳﻪ ﻛﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺩﺭ ﺧﺎﺭﺝ ﻣﻂﻠﻘﺎ ﻓﺴﺎﺩ ﺣﻜﻢ ﻣﻴﺮاﻧﺪ ﻭﺟﻮاﺳﻴﺲ ﺧﺎﺭﺟﻲ ﺭا ﺩﺭ ﺳﻂﺢ ﺳﻔﺎﺭﺕ ﺧﺎﻧﻪ ﺧﺎﺭﺟﻲ ﺩﺭ ﻛﺎﺑﻞ ﻭﻗﻮﻧﺴﻠﻜﺮﻱ ﻫﺎﻱ ﻭﻻﻳﺎﺕ ﻭﻫﻢ اﺩاﺭاﺕ ﺳﻴﺎﺳﻲ ﻛﺸﻮﺭ ﺩﺭﺑﻴﺮﻭﻥ ﻣﻮﺭﺩ ﭘﻴﻜﺮﺩ ﻗﺮاﺭ ﻛﻴﺮﺩ. ﻭاﻳﻦ اﻓﺮاﺩ ﻏﻴﺮ ﻣﺴﻮﻝ ﻭﺟﺎﺳﻮﺳﺎﻥ ﻛﻮﭼﻪ ﻭﺑﺎﺯاﺭ ﻗﺪﻡ ﺑﻌﺪﻱ اﺳﺖ.
ﻛﺎﺭﻣﻨﺪ ﺑﺎ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﺣﻜﻮﻣﺎﺕ ﮔﺬﺷﺘﻪ

>>>   کس که به 18 سال زندان به اتهام جاسوسی به ایران محکوم شده است چرا مشخص جرم آن با اسناد به رسانه اه سپرده نمیشود تا همه بدانند که چه جاسوسی صورت گرفته است ؟
ایا این فرد متهم به جاسوسی فرد نظامی و یا امنیتی بوده و مقام آن به حدی بوده که میتواسته موضوعات مهم را انتقال بدهد .
از طرفی شماری از اعضای پارلمان ، وزیران و نظامیان با ایران چنان رابطه خوبی دارند که میتوانند اخبار بسیار مهم را انتقال بدهند.
آیا زمانی که بکس ها پر از پول به همکاران آقای کرزی در ارگ داده میشد در مقابل چه خدمتی این پول ها پرداخته میشده است ؟
همه میتوانند تصور کنند .
از لحاظ حقوقی آیا این فرد که محکوم به 18 سال زندان شده وکیل مدافع داشته یا به زور لت و کوب از او اعتراف گرفته شده است.
به این سوالات باید در این مورد پاسخ داده شود . در غیر آن مانند آن است که ، اگر زورت به قصاب نرسید انتقام را از عطار بگیر .
از طرفی حالا دیگر جاسوسی مانند جنگ سر بین شوروی و امریکا نیست همه مردم عادی و نیمه عادی به خیلی چیز ها آگاهی دارند دیگر چیزی به جاسوسی باقی نمی ماند
فاروق از هرات

>>>   برادر عزیر خوب نوشتید. جاسوسان علنی پاکستان در کابینه و سرسپردگان دالخوران(طالبان) با القاب و عناوین برادر خطاب گردیده و لنگی و چپند در تن و دالر در جیب آنان واریز می گردد. اما یک فردی که به قول شما بی سواد یا کم سواد است و اصلا اگر اخباری را برای کشوری نقل دهد در چه حد خواهد بود با کرو فر زیادی محکوم به جاسوسی می شود. !!!
خداوند به دولت مردان ما کمی غیرت دهد که مجرمین اصلی و دشمان تخریب زیرساختهای فرهنگی و اقتصادی را محا کمه کنند.
جواد از غزنی

>>>   جهانی سپاس از واقعه نگاری جناب نویسنده !!!! به نظر من این دولت اجیر موظف به سرکوب وطنپرست افغان است . مقاومت مردمی بلاخره همه جاسوسان را به جهنم خواهد فرستاد . وطندوست

>>>   حتما اين مرد را امنيت خيل ها يراي انتقام جوئي ويا دليل ديگري آن را به دام انداخته اند باز هم مراعاتش را كرده اند كه انتحاري معرفي نكرده اند اگر ني كه پرسان ميكرد؟ ميتوانند هر نام را براي مردم انتخاب كنند ومحاكمه كنند اگر پول داشت قتل هم كرده باشد رها ميشود اگر نداشت طالب است ترورست است
هر تاپه اي را ميتوانند بزنند

>>>   طبیعی است که امنیت ملی وقتی نتواندجاسوسان کلان را بگیرد باید حداقل جاسوس تولید کند و خودش او را بگیرد . اتهام زدن به یک فرد بی سواد که نتواند از خود دفاع کند فقط هنری است که از امنیت ملی ما بر می اید

>>>   لعنت به ای امریکایی ها و کل تفرقه افکن های غربی که دوست میدارن ملت های مسلمان و مردم انها رو با هم بد کنن. یک روز به ادعاهای پوچ گروهی از مردم روستاها فقیر نشین رو با پول دادن به انها میارن هرات تا سفارت ایران را اتش بزنن وگاهی ما را با پاکستان به جان هم میندازند. وگاهی ...
خدا به این ملت رحم کند.

>>>   ای برادر جاسوسی چیست؟ در تمامی وزارت خانه های ما امریکایی ها و خارجی های کافر همه کاره اند؛
اسرار چیست؟ تکلیف بودن و نبودن وزیر صاحب را هم آنان تعیین می کنند. انوقت برای خود تلویزیون و رادیو و روزنامه هم جور کرده اند که توسط آن به دیگران فحش بدهند تا کسی از کار آنان سر درنیاورد.
ما را خر یافته اند و سوارند. بیدار شوید. دین و ناموس مارا که بردند حد اقل نگذاریم به خریت ما بخندند.
میر احمد

>>>   من مانده ام که این اسرار مملکت ما چیست؟ ما چه چیز مهمی داریم که باید از دیگران مخفی باشد. ما گنس شدیم ، توهم ما را فرا گرفته، ما نمی خواهیم بفهمیم که اگر امریکا به افغانستان آمده به حال ما دلش نسوخته ، امده ایران را ، چین را ، روسیه را و ... را تهدید کند. آمده ما را غارت کند. آمده از دختران ما برای کازینوهای خود روسپی جور کند؛ آمده خون ما را سر بکشد.
آنوقت ما فکر می کنیم اسرار مملکت ما برای ایران مهم است. نه برادر اگر اسرار مهمی وجود دارد اسرار امریکایی هاست که در خاک ما خانه کرده اند. من به همه ی کشور های این منطقه حق می دهم که در کشور ما جاسوس داشته باشند. چرا نداشته باشند؟ وقتی ما سری برای افشا شدن نداریم از چه باید هراس داشته باشیم؟ وقتی ما غیرت نداریم و کافران را در خانه ی خود جای داده ایم و این کافران هر روز پلان جدید را بر ضد همسایگان ما اجرا می کنند آیا توقع کار دیگر را باید داشته باشیم؟
فاروق

>>>   آی مردم ! چیزی که من گمان می کنم به شما هم می گویم.
آن کیف پولی که به دفتر آقای کرزی داده شده یک پیام هم به همراه آن بوده است. در این پیام نوشته کرده بودند که این پول ها دسترنج یتیمان است این پول را بگیر و در عوض آن کشورت را برای یتیمانش نگه دار و به کفار پیشکش نکن.
یکی از دوستان دایی نظر

>>>   دوستان گرامی: دائی نظر واقعاٌ انسان خوبی است. تبصرۀ شما در مورد سایر جواسیس ایران کاملاٌ درست است. تعداد زیادی از ماموران دولتی معاشخوران پاکستان و ایران اند که از آنها نام برده نمی شود. بطور مثال سید مخدوم رهین وزیر اطلاعات و کلتور از جواسیس سابقه دار ایران است. داودزی و حتی برادران کرزی هم از ایران پول می گیرند. حکومت بی کفایت تنها یک نفر را هدف قرار داده است. این حکومت نمی تواند خاک بر چشک مردم بی اندازد و همه را فریب بدهد.

>>>   هم این جرم است وهم ان
انچه از کیف های پول بان اشاره داشته اید بیشک پول ها هم داده شده وهم بان اعتراف صورت گرفته ولی ازان اولی خواسته نمیتوانند که ر از ها واطلاعات کشورت را به من بده ولی ازین دومی میشود هر معلومات را گرفت
امانچه قابل دقت است اینکه همسایه ها ضرورت ندارند که از افغانهامعلومات بگیرند اول انکه درینجا هیچ چیز مخفی وپوشیده نیست اشغال علنی صورت گرفته واشغالگران با دار وندار خود در شهر وبازار تردد دارندواز نیات وپلان هایشان هم همه اگاه اند وبازاز خود خارجی ها ویا ایرانی هایکه در خارج اند ودر میان نیروهای خارجی کار میکنند میتوانند اطلاعات لازم را کسب نمایند
دیگر مسئله ایران وپاکستان باین سادگی نیست که من ونظر ب ه انها اظاعات بدهیم همین ظیاره های بدون سرنشین را که ایرانی ها دعوی میکنندما نشست داده ایم اکثرا از پایگاه های امریکای در بگرام ویا قطر کاغذ بند کشیده وبه اختیار ایرانی ها قرار میگیرد وبعد انها بسته بندی نموده در معرض دید مطبوعات قرار میدهند که خارجی ها اکثرا غافل گیر میشوند
بلی گرفتن پول از خارجی ها عیب است خصوصا برای سردمداران وانهایکه در راس یک کشور قرار دارد ولی این همه باجازه خارجی ها صورت میگیرد وبه مشوره ای انها جای بسیار تاسفبانهایست که پول های ملت خود را ضایع نموده به کسانی که اصلا پشیزی به درد شان نمیخورد میدهند
درست است که اقای نظر را راست ویا دروغ محاکمه نمودند ولی انهایکه دست ملت بانها نمیرسد ونمیتوانندانها را به میز محاکمه بکشانند انشا الله در دادگاه عدل الهی محاکمه خواهد شد و این محاکمه تسلی خوبی برای ملت ها وافرادواشخاص مظلوم است وگرنه بسیار کسانی چون جورج بش ودیگ چینی وتونی بیلر ورامسفیلد ازین دنیا میروند وکسی انها را محاکمه نمیتوانند
نور ولی از نورستان

>>>   بسيار درست گفتيد
يك عده پول ميدهند وتعدادا را أجير مىكنندوسياست خويش را اعمال مينمايند درحاليكه رايس امنيت ملى كشور مورد حمله قرا ميگيرد ررايس جمهور اعلام ميكند كه اين كارپاكستان است ويا امريكا صدها نفر را ميكشد اما مردم به نمايندگي انها حمله نميكنند متاسفم به دولت نوكر وإسلام ستيز وأين ملت نادان
 

>>>   باسلام خدمت دوستان من فقط یک نکته را میخواهم بگویم اگر کدام اسنادی محرمی باشد که من مطمین هستم دراین کشور همچون چیری اجود ندارد دوم اگرمیداشت پشتونها وقت آن را معامله میکردند پس چرا یک انسان بی گناه محکمه میشود این بسته به مردم هرات دارد اگر بخواهند میتوانند میتوانند که این نفر را کمک کنند

>>>   آیا فساد اداری را حل کردید؟ آیا جلو تروریسم را گرفتید؟ آیا امنیت برقرار کردید؟ وصد ها سوال دیگر.
حکم تان مبارک! چه کشوری بی سروسامانی! به مشکلات اصلی رسیدگی نمی شود.
خجالت بکشید. ننگت باشد.

>>>   جهان سپاس از نويسنده محترم تمامآ واقعيت ها را گفتيد چيزي به گفتن نمانده كه ما بگوييم خداوند اين رهبري نا سالم را هر چه عاجل سرنگون بسازد واين قضات ومحاكم ظالم را در عزاب درد ناك گرفتار نمايد.
رقيب از خير خانه كابل

>>>   سنگ در پای لنگ است
بلی متأسفانه ایران که کشور اسلامی است زیادتر مردم افغانستان با آنها تعصب دارند . اما کشورهای غربی یا هندستان که مسلمان نیستند دوست وکشور برادر هستند. اگریک شبکه تلویزونی سریال ایرانی که با فرهنگ و اسلام سازگار است بخش نماید ان را محکوم میکنند اما یک شبکه تلویزونی که سریال های هندی و خارجی که همه ضد اسلام است بخش نمایند کدام گپ نیست. اگر این مرد واقعاً بیگناه به 18 سال زندان محکوم شده باشد آه ان همه این کسانیکه دخیل قضیه بوده اند میگیرد چرا که هر عمل را عکس العمل است.
به امید عدالت خواهی در کشور مظلوم افغانستان

>>>   تشکر از نوشته زیبا دوست عزیز ما کاملاً بجا فرمودید!

>>>   اینها همه دسیسه های آمریکا ومتحدانشان است که میخواهند به این بهانه ایران را خراب کنند اگرمیدانم راست میگویند چرا دولت عرضه به دادگاه کشاندن یک سربازخارجی که 17 نفر راکشت ندارد اما راحت به کشورهمسایه ودوستمان تهمت میزند . هوشیارباشین که فتنه هایی در راه است.

>>>   ایران خار چشم دشمنا ن اسلام ونوکران ودست نشانده انان است چون یگانه کشوری که درمقابل دشمنان اسلام استادگی کرده ایران است این کار آمریکایی ها است که می خواهندشیعه ها راجاسوس معرفي کنند
بلخی

>>>   تظاهر كننده گان قاچاقبران مواد مخدر استند. دوست دارند بى زحمت پولدار شوند اما عاقبت اش را نيز تحمل كنند. وقتيكه پاكستان با توپ افغانستان را ماه ها حدف قرار ميدهند و صدها افغان هاى بى گناه را ميكشند، كجاست اين اشخاص كه مقابل قونسل پاكستان تظاهرات كنند. هم اين ها تنظيم شده و مجرمان اند.

>>>   این همه جاسوس های معلوم الهویت در بدنه دولت راست راست راه می روند هیچ کسی متعرض آنان نمی شود یک بیچاره بی دفاع که اصلا زمینه جاسوسی برای او وجود ندارد به عنوان جاسوس متهم می شود. از خیابان و کوچه و بازار که جاسوسی نمی شود جاسوسها را باید در نهادهای دولتی و وزارت خانه ها جستجو نمود نه در کوچه و بازار! زیرا آنان هستند که به مسائل محرمانه و سری دولت آگاه اند. خبرهای کوچه و بازار را که همه می دانند نیازی به جاسوسی ندارد. آن بیچاره اگر با کنسولگری ایران رابطه داشته قطعا در راستای شغل او بوده که بتواند برای کسانی که جهت زیارت به ایران می فرستاده است به راحتی ویزا بگیرد و از این طریق امرار معاش کند.

>>>   جريان اين دادگاه كاملا غير عادلانه وغير منصفانه بود . چون يگانه دليل كه در دعوي دادستان اقامه شده بود چند تا تصويرهاي بود كه اين شخص با كارمندان سفارت را نشان ميداد. كه متهم نيز به ان اعتراف داشت و گفت كه بلي من به همكاري دوستان ايراني خود يكعده يئ هراتييان را به زيارت ها در ايران فرستاده ام كه يگانه هدف اين متهم بدست اوردن پول بوده . زيرا شما ميدانيد كه ايران در كشور ما به قدر كافي جاسوس دارند كه در مقامات بلند دولت هستند و هر گونه ا سنادي كه خواسته باشند بدست مياورند .ارتباص فزيكي يك شخص با يك شخص ديگر ولو خارجي هم باشد جاسوسي نيست ممكن به غير از ان باشد و براي كسب پول و كلاه برداري باشد .وصف جاسوس به چنين اشخاص اطلاق شده نمي تواند.

>>>   بروند جاسوس های داخل ارگ را محکمه کنند کریم خرم فاروق معارفی احدی تمام اینها جاسوس های ازاد پاکستان و امریکا هستند چون که دولت حامی شان است پس هثچ گپ نیست ازین بیشتر به جاسوسی خود ادامه دهید
مسافر م ج

>>>   اگر اين دادگاه علني بوده است صرف ديدار كافي نيست. اطلاعاتي كه وي انتقال داده است چيست؟ اينكه اكنون بسياري از افغاني ها يا به شرق وابسته اند يا به غرب شك وجود ندارد. اگر عدالت است بايد در مورد همه اجرا شود.

>>>   این آدم - چه سویه علمی داشته و به چه مقامی در دولت کارمند بوده و با کدام مقام دولتی ارشد بخصوص در کابل ارتباط داشته که به جرم جاسوسی به ایران متهم شده؟؟؟
خوبست -
جاسوسان بزرگ مانند کرزی و داودزی واحمدزی وخلیلیزی ووردکزی ودیگر زیها که از ایران و پاکستان مستقیمآ پول و حقوق دریافت مینمایند و مزدوری مجانی به امریکا -انگلیس و دیگر قدرتهای فرامنطقوی مینمایند - حق شان است و این میراث از باباهای شان و از پدرانشان برای شان بجا گذاشته شده - ولی دیگران این حق را ندارند - که کشور را معامله کنند.

>>>   25 سال میشه که کشور افغانستان به جاسوسستان تبدیل شده. کسی درلباس مجاهد کسی هم با نیکتایی کسی با پکول .خطرناکترینشان قره قولی پوش وپکول پوش هستند.

>>>   متاسفانه قضات افغانستانی اکثرا بی سواد هستند و اهل رشوه
یقینا ایشان جرمی که جزایش مصادره اموال و تحمل 18 سال زندان باشد انجام نداده است.
افرادی است که به دروغ سند سازی می کند و تهمت می زند و قضات هم این سواد و تجربه را ندارد که تشخیص دهد.
گذشته از این مگر تو افغانستان چیزی مخفی است که کسی خبر نداشته باشد؟ هرچه هست همه همسایه ها می داند. به قدر کافی جاسوس در کابینه و جاسوس دارد. از افراد غیر مسئول فقط برای بمب گذاری استفاده می شود که پاکستانی ها انجام می دهد.
فیاض

>>>   امنیت ملی توضیح بدهدکه دایی نظردرچه جایگاه حساس دولتی واسنادهای دسته بندی وطبقه بندی شده قرارداشته وچه مسئولیت بالایی امنیتی داشته که مثل عبدالقدیرخان پدراتمی پاکستان این اسنادرابه ایران داده است؟
2- چه خبری درافغانستان اتفاق می افتدکه ازانظاررسانه هاپنهان بوده تادایی نظربه آن دست یافته وآن رادرازاءکاروان بردن به ایران داده است؟
3- نکته ای آمده که اومی خواسته رئیس حزب الله درآینده شودآیااین کارسبب محاکمه اوشده است؟
4-حزب الله اعلام مواضع کندکه آیادرکدام رقابت گروهی دایی نظر قربانی شده است؟
5-دایی نظریک مجاهدبوده که عمرش درجهادصرف شده ویک فدایی بوده که تاحال کشته نشده اوعاشق مبارزه،مردمجاهدوپاک است که امروزشایدگناهش به تعبیر دیگران جنگ سالارحساب شده ومحاکمه گردیده است؟
6- دهاوصدهامحارب،قطاع الطریق،جنایت کاروقاچاقبرموردلطف این دولت فاسدبوده وطی مراسم چپن داده می شود؟
7-مردم شهرهرات بایدعکس العمل نشان داده واین عمل سفارشی وسیاسی راازحکومت محلی سوال کند؟
8- دایی نظربه جرم بردن کاروان زیارتی امام رضا(ع)محکوم شده است که بایدجامعه اهل تشییع مخصوصاعکس العمل نشان دهد؟
(احمدعلی)

>>>   به خداحرف دل مرا زدید.درود بر شما. عباس از تهران

>>>   آیا این کارها واقعا دال بر جاسوسی است؟ جناب قاضی بر چه اساسی به ایشان تهمت جاسوسی می زنند ؟افراد زیادی به کنسولگری های کشورهای خارجی مراجعه می کنند . اگر ارتباط با کشورهای خارجی جاسوسی بحساب می اید پس باید بیشتر مردم افغانستان را به اتهام جاسوسی زندانی کرد؟ بسیار جای تاثر و تاسف برای قضات کشورمان است.
محمد فاضل صمدی

>>>   از جاسوس چین چه خبر است؟
تا زمان حکم اعدام جاسوسان پاکستانی ، اعلان لست جاسوسان چینی، چیچینی... به تعلیق در آمده.

>>>   حتما این بیچاره بی واسطه بوده و الا رئیس جمهور هم از ایران چای پولی می گرفت و یکبار معلوم دار هم شد وعلاوه بران امروز حتی گدا های در افغانستان پول از خارجی ها می گیرند چه رسد به بزرگان مملکت ، محاکمه این مرد خیلی احمقانه است اگر من بودم می گفتم نوش جان ، چه چل کردی مارا هم یاد بده .

>>>   باسلام خدمت هموطنان عزيز:
با نويسنده گرامي كاملا موافقم ،اين يك دسيسه بيش نيست،
و در مورد عروسگ(قاضي) فكر ميكنم پيشدو(رياض)
بايد باشد!.....
ل محسني ملبورن

>>>   مثلا ایران می خواهد چه اسراری از افغانستان بداند؟

>>>   به نظر می رسد این محاکمه هدفی جز ایران هراسی را دنبال نمی کند. پس ای دوستان هوشیار باشید و گول این گونه فتنه انگیزی ها را نخورید.
خ.م

>>>   از چی بگویم واز کی ناله نمایم !!! لعنت بر آن قاضی که بر مسند پیامبران نشسته وقضاوت میکند در پیشگاه حق تعالا چی جواب داری! که یک فرد مسلمان وبنده خالص خدا را اینطور به خاطر ابقایت به چوکی وقدرت ناحق مجازات میکنی
پهلوان .....

>>>   کشوری که مکشوف العوره است جاسوسی ندارد. مشکل اصلی ما این است که حاکمان افغانستان از ریز و درشت مزدوران بیگانه اند منتظرند چه دستوری از خارج میرسد

>>>   جاوید لودین
کریم خرم ملیونها دالر از پاکستان دریافت میکند.
کریم خرم
جاویدلودین جاسوس معلوم الحال امریکاست
شبکه الجزیره قطر از قول جنرال امریکایی
ملک باباهای خاین - اوغانستان وطنه

>>>   باور کنید ادم میترسه که دیگه از دم دروازه کنسولگری رد بشه با این /..ی......یکی از همسایه های ساختمان کنسولگری

>>>   امسال که از مرز دوغارون وارد شدم و از چشمانم عکس گرفت. گفتم آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم دزد در خانه و ما در تهران می گردیم.
چای تاسف است. جرم های بزرگ را گذاشته و در پی مجاهد سیتزی است. ممکن است ... در این توطئه نقش داشته باشد. علاقه ای زیادی به قاری داشتم ام شیندم که ایشان هم خرما بیشتر علاقه مند است تا خدا.
فیاض- قم

>>>   کسی به من بگوید ازپاکستان تا به حال چند جاسوس گرفتار شده و محا کمه شده است؟؟؟ یا به امر رییس جمهور ازاد شده اند!!

>>>   البته این امردرجهت منافع خارجیان بوده لکن امنیت ملی باید آبراازسرچشمه کنترل کند. نه شرق ونه غرب ونه هیچ خارجی حتی دراینجوهانبایدجاسوسی کنند .منابع مالی کمک به افراد کابینه ووزرا باید کنترل شود که علنابابیشرمی اعلام می شود که امریکاییان هزاران دالر ماهیانه به اینهابخششی می دهند حتمااین بخششیهاهم درتصمیمیگیریهاتاثیر دارد وحتماناقض قوانین وبه عنوان رشوه است بانام بخششی وهدیه و..امنیت ملی باید خائنین رااعلام نماید مردم ونهاد هاواحزاب مستقل پشتیبان اوخواهندبود نهاد نواندیشان بلخ

>>>   سلام بر همه مردم جاسوس افغانستان
چون مردم افغانستان همه نیاز مند به علم و به فرهنگ وبه پول و...
روی این جهت مهاجرت، پیدا کردن نان، رفتن به کشور های بیگانه، عدم امنیت در داخل. همه این ها باعث می شود که ارتباط جاسوسانه داشته باشیم
بنابر این همه مردم افغانستان جاسوس است.
البته اگر دایره جاسوسی به این وسعت گرفته شود.
ولی به این سادگی به کسی جاسوس گفته نمی شود.
و الا باید اطراف افغانستان را یک دیوار کشید تا مردم این کشور با خارج هیچ گونه ارتباطی نداشته باشد.
اگر اینطور بشود اولین بار مردم افغانستان به جان هم می افتد و اکثریت اقلیت را نابود سپس اکثریت به جان هم افتاده زور دار کم زور را نابود تا اینکه یک نفر بماند که آن هم یک وقتی می میرد سپس افغانستان بدست آمریکایی ها و خارجی ها و ... کشف می شود...
هه هه هه!!!
وای به حال ما افغانی های کم فرهنگ و بی مدیریت و بی سیاست. و...
بد بختی و بی سیاستی تاکی
بیایید کارهارا با اندیشه آمیخته کرده سپس انجام بدهیم
مثل یک بچه لحظه آی به هر کاری دست نزنیم.
چیزی که مظلوم است در میان مردم افغانستان عقلانیت تفکر ایمان و باور درست و منطقی است. که ما مرد افغانستان از این ها خالی یا حداقل شان را داریم .

>>>   افغانستان مرکز مظلوم کشی شده و پرورش اربابان نوکر صفت

>>>   23 سال قبل وقتی شهنواز تنی به پاکستان گریخت دیگر چیزی محرم نمانده و همه را باخود برد.
دیگر فعلآ درسطح بالا در ارگ کابل محل جاسوسان یا جاسوسخانه و مزدور خانه جور شده - از ایران تا به پاکستان بخوانم / بخوانم بیت بی پایان بخوانم/
بنالم از جاسوسستان در جهان بنالم - فغانستان و جاسوسستان. همین اوغانستان است - بیرار گل

>>>   این کار خوبی است اما مقامات در سطح بالا را هم باید محاکمه کنند.

>>>   گفته شده است - زمانیکه کرزی معاون وزیرخارجه حکومت مجاهدین بود -در هنگام کودتاه شورای هماهنگی برهبری مجددی - تمامی اوراق واسناد محرم را ازوزارت خارجه به پاکستان انتقال میداد که فهیم معاونش او را با پشتاره دستگیر وزندانی ساخت و بر اثر توطیه از داخل حکومت مجاهدین کرزی دوباره از زندان فرار نمود.

>>>   قاضیان خایین وطن!! تاحال چند جاسوس پاکستانی(چرکستانی) را محاکمه کرده اید؟
آیا جاسوس پاکستانی درافغانستان وجود ندارد؟؟؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است