قونسلگری افغانستان در دبی ، الگوی نمایندگی ها !
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۷    ۱۳۹۱/۹/۱۳ کد خبر: 44798 منبع: پرینت

جنرال قونسلگری افغانستان در دبی الگوی نمایندگی ها
اخیرا بررسی هایی که از نمایندگی های سیاسی و جنرال قونسلی های افغانستان در خارج صورت گرفته است، جنرال قونسلی افغانستان در دبی در صدر نمایندگی های کشور از لحاظ کمیت و کیفیت کاری قرار گرفته است.
این نمایندگی که قرار اطلاع مراجعین خارجی و داخلی آن در روز به مرز 150 تا200 نفر می رسد، طی ساعات محدود و مدت زمان کوتاه به اجرای امور بطور منظم و بالاتر از توقع شان پرداخته و این امر سبب رضامندی و خوشنودی هرچه بیشتر مراجعین گردیده است.
رمز موفقیت این نمایندگی در کلکتیف ان باید سراغ داشت که همه باهم در تفاهم بوده و به یکدیگر احترام متقابل دارند و تداخل کاری در میان شان کم دیده می شود و یا اصلا وجود ندارد.
برای رهبری و کارمندان این نمایندگی استدعای توفیقات مزید داشته و توقع داریم تا سایر نمایندگی های سیاسی و قونسلی افغانستان در خارج با محک قرار دادن این نمایندگی خود را بیشتر و بهتر آراسته سازند.
وزارت خارجه-ریاست دفتر


و اما مراجعین :
من یکی از مراجعین دفتر قونسلگری افغانستان در دبی هستم که هفته دو سه بار مراجعه می کنم زیاد تر در بخش ویزه
قونسلگری سه بخش دارد. بخش ویزه، بخش پاسپورت و تصادیق و بخش خزانه دار.
بخش خرانه دار یکی بنام داکتر عمر کار می کند روزانه80 تا 150 نفر مراجعین دارد.
محترم داکتر عمر رسید را به دالر نوشته می کند ولی پول را به درهم اماراتی می گیرد که از یعنی تمدید یکسال 75 درهم می گرد.
در اصل 73.6 می شود و 5 اضافه می گرد به نام اینکه باقیمانده ندارم پسانتر بیایید. پسانتر میایم داکتر عمر موجود نیست.
در بانک نفر از 5 تیر می شه می روند.
من حساب کردم داکتر عمر روزانه 150 الی 500 درهم از مردم اضافه می گیرد نمی دانم از جانب مقامات هدایت داده شده یا سر به خود این کار را انجام می دهد تا جایی که معلومات دارم محترم عتیق الله عاطفمل جنرال قونسل با تجربه است چرا یکبار چک نمی کند ولی محترم جمال ناصر هم کارمند خوب است و اینها از این موضوع خبر ندارد. فکر می کنم مسوولیت جمال ناصر است. یا کدام کسی دیگر در قونسلگری نیست تغییر تبدیل کند.


ایجانب یکتن از مراجعین جنرال قونسلگری افغانستان در دبی هستم که هفته سه چهار بار مراجعه می کنم. زیادترین کارم در بخش ویزه می باشد از خدمات قونسلگری کاملا راضی هستم. یک مشکل کوچک در عرصه بانگ و جود دارد.
1-کسانیکه صکوک دولتی را تحویل می کند. در پهلوی آن یکمقدار پول اضافه هم می گیرد بنام میده نیست ، پسانتر بیا، اکر پسانتر بیایم داکتر در غرفه موجود نیست. همگاران دیگر اش زنگ می زند باز میاید به اخلاق بد باقیمانده پول می پردازد.
2-روزانه 80 الی 150 ، 200 مراجعین دارد. از هر نفر مبلغ 3 الی 5 ، الی 7 درهم اضافه می گیرد. یعنی نرخ دالر 3.68 است. تمدید یکسال 73.6 درهم می شود ولی داکتر عمر 75 درهم می گیرد. تمدید دو سال 147.2 درهم می شود داکتر عمر 150 درهم می گیرد.
همین طور حساب کنید روزانه چقدر تفاوت دارد. که روزانه 150 درهم گرفت 350 درهم تفاوت دارد.
3-داکتر عمر یک کارمند کار شکن و اخلاق خراب دارد. در پهلوی آن نیم ساعت در غرفه خود یک ساعت دیگر در جای نامعلوم می باشد.
از دبی اجمل نصیر


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   اين همان كاري است كه اقاي حناني جنرال قونسل با زمان خان يا عبدالخبير در جنرال قونسلي جده ميكنند از هر معامله دو الى سه الى زياد اخذ ميكنند و ميكويند كه ميده نيست بعدا بيا در جده نيز روز 100 الى 150 معامله اجراء ميشود يعنى روز 300 ريال الى بنجصد ريال از معراجعين زياد اخذ ميكنند به دليل اينكه ميده نيست به هر حال نمايندكي جده از لحاظ كار شكني و اهانت به مردم مقام اول را حايز كرديده است در بين نمايندكي هاى كشور خداوند شاهد است كه هيج معامله عودت به وطن كمتر از هزار ريال صورت نميكيرد از اين خاطر رياست دفتر مقام اول را به اقاي حناني ميدهد
رياست دفتر وزارت خارجه

>>>   اميدوارم گزارش صحت داشته باشد و مردم از سفارت دبي راضي باشند. امادر گزارش تخلف عمر خان ذكر شده است كه اگر فقط همين مورد باشد و رويه ايشان اصلاح شود خوب است. اميدوارم عمرخان حساب كار خود را بكند. ظاهرا كارمندان خوب را به سفارت افغانستان در دبي فرستاده اند و كارمندان بد را به سفارت افغانستان در تهران.

>>>   مروت قونسل افغانستان در سفارت آلمان در برلین را برای پرکتیک چند ماهی به دوبی روان کنند که کار کردن را پس از 16 سال بقول خودش کار در وزارت خارجه افغانستان کار یا بگیرد و به بی نظمی ها در برلین پایان دهد.
وعبدالرحمن خان سفیر افغانستان در برلین را که یک سال است بقول کارمندان این سفارت دایمآ از وزار ت خارجه افغانستان در خواست باز نشستگی خود را میخواهد ومگوید که مریض است و کار کرده نمیتواند ولی کسی به گپ اش گوش نمیدهد.
چند دیپلومات افغان مقیم اروپا که در حال حاضر در خارج وظیفه اجرا میکنند علت را از زلمی صاحب پرسان نموده اند که چرا به درخواست رحمان خان جواب مثبت نمیکند . زلمی رسول گفته است در حال حاضر 4 نفر سر سفارت افغانستان جنگ دارند او میخواهد این جنجال ها کاهش پیدا کنند بعدا عبدالر حمن اشرف را رخصت خواهد کرد . به امید آن روز
حامد از منشن

>>>   بیا از کار و بار در جنرال قونسلی افغانستان در ونکوور ببین و بشنو !
جنرال قونسل (غیاث توخی) مشهور به غیاث دزد که از دزدی، رشوت گرفتن و سو استقاده اش زمانیکه رئیس افغان کارت بود و بعداً در مدیریت کنترول و تفتیش و ریاست اداری به شهرت رسید . در جنرال قونسلی ونکوور در نقش حفیظ الله امین کار می کند یعنی هم قونسل است هم مسوول قونسلی ، هم مسوول مالی و هم خود در خریداری ها با همسر و اولادهای خود اشتراک می نماید
حتی دیپلمات ها خبر ندارند که در این قونسلی چی میگزره بالای همه مثل یک قوماندان عسکری فرمانروائی می کند.
غیرت از ونکوور

>>>   بلي من سخنان آقای غیرت را تصدیق می کنم که آقای توخی یک شخص...است وقتیکه مه در محاسبه کار میکردم تمام راز های آن را می دانم چه گلی ره به آب داده اما حکومت و رهبری وزارت نمیشنود.
نجرابی از سفارت افغانستان ریاض

>>>   دوست عزيز به زمان خان در قونسلي اهانت نكنيد اخر او هم براي دو ماه ديبلومات مقرر شده بود در بخش محاسبه وزارت خارجه - اين زمان خان و ان عمر خان هر دو وطندارها ميشوند از ولايت جلال اباد شريف
نام خدا زمان صاحب به اندازه كافي دست بالا دارند و از اينكه در تقسيم با مسول مالي جور نيامد از انجا تبديل شد
همه روز نان حاجي صاحب زمان در هوتل هاي افغان ها در مكه تضمين شده است
حاجي لعل محمد صاحب مطعم بخاري در مكه

>>>   سلام بر همه !
جنرال قونسل نیویارک آقای محی الدین صاحب زاده در نیویارک در روز های رخصتی مهر جنرال قونسلی را همراه با خود به خانه می برد و در آنجا به مهر اسناد غیر قانونی می پردازد.
با احترام کارمند محلی در قونسلی نیویارک

>>>   مروت قونسل افغانستان در سفارت آلمان در برلین را برای...به دوبی روان کنند که کار کردن را پس از 16 سال بقول خودش کار در وزارت خارجه افغانستان کار یا بگیرد و به بی نظمی ها در برلین پایان دهد.
و عبدالرحمن خان سفیر افغانستان در برلین را که یک سال است بقول کارمندان این سفارت دایمآ از وزار ت خارجه افغانستان در خواست باز نشستگی خود را میخواهد و مگوید که مریض است و کار کرده نمیتواند ولی کسی به گپ اش گوش نمیدهد.
چند دیپلومات افغان مقیم اروپا که در حال حاضر در خارج وظیفه اجرا میکنند علت را از زلمی صاحب پرسان نموده اند که چرا به درخواست رحمان خان جواب مثبت نمیکند . زلمی رسول گفته است در حال حاضر 4 نفر سر سفارت افغانستان جنگ دارند او میخواهد این جنجال ها کاهش پیدا کنند بعدا عبدالر حمن اشرف را رخصت خواهد کرد . به امید آن روز
حامد از منشن

>>>   سلام به همه!
1- دو تن از آقایون هفته سه - چهار بار به خاطر ویزه به قونسلگری میروند, سوال برانگیز است. این آقایان چرا در هر هفته سه - چهار بار آنجا میروند. این آقایان خود سوال است که باید جواب دهند.
2- این آقایان زمانیکه سه - چهار بار به آنجا میروند و میدانند که در آنجا پول میده نیست، پس چرا با خود پول میده نمیبرند؟ که این هم سوال است.
نتیجه: سخنهای این دو آقایان درست معلوم نمیشود.
سرگردان از کابل

>>>   بروید از پنجشیری ها...بازپرسی کنید که تمامی سفارت خانه ها را اشغال نموده اند یکی از انها که یک روز هم روی مکتب و فاکولته را ندیده حاجی لطف الرحمن در ریاض است که با لاف زدن و سوء استفاده هایش به مسول قونسلگری و مستشاریت آن سفارت رسیده است و با اغفال نمودن سفیر بی تجربه خود را میلیونر ساخته این جناب با هر بار رخصتی امدن به افغانستان یک موتر و یا هم یک خانه در کابل خریداری می کند.
همچنان آیا منابع بشری میداند که تنها در هندوستان 11 دیپلمات از پنجشیری های...است و قرار است دو تن دیگر نیز مقرر گردند.
ک از ریاست تشریفات

>>>   از خداج بترسید ! اگر میخواهید نظر خود را مینویسید لطف نموده نام مستعار برای خود نگزارید و یا هم نام همکاران خود را بد نسازید. همکاران ما در تمام سفارت خانه ها نور چشم ما هستند اما تعدادی از همکاران نا اهل هستند که خود در اروپا و نام مستعار از اسیا و یا هم عکس آن را انتخاب نموده کامنت میدهند این کار خیلی بد است
مرد کسی است وقتی چیزی می نویسید نام حقیقی خود را نوشته کند و غیر آن این عمل یک عمل زشت و دور از انسانیت است .
یک دیپلمات از آسیا میانه

>>>   جنابان محترم سلام
اين برسي را چه كسي انجام داده است أيا أفغانستان فقط يك نمايندگي أنهم قونسلي كه با اتباع سرو كار شخصية است دارد ئ
واضحا كه نيست. نمايندكي هاي سياسي كشور با قونسلي هاي أن بالأتراك إز پناه بوده. كه هركدام به نوره خود كار هاي فوق أبعاده. انجام داده است. أميد. كسانيكه. دوري را برسي نموده اند يك بار به جاه أي ديري نيز زحمت بكندا و بدون ماديات. واقعيت را بيان بكنند
خالد

>>>   آو برادر بیاید از تاشکند دیدن نماید که شخص تیموری داماد سید منصور...هر روز نیست که بالای دیپلماتک های بی واسطه فریاد می کشد.
فردین فروتن نزدیک است خودکشی نماید زیرا همیشه زیر فشار روحی قرار دارد.
حسن امان قونسل افغانستان در دوشنبه

>>>   من سخن های غیرت خان را تائید مینمایم که جناب توخی یک شخص ... چاپلوس دوسیه دار بوده که دوسیه آن تااکنون درلوی خارنوالی نا فیصله مانده که زمانیکه رئیس اداری وزارت خارجه بود پسر خود را که اجیربود به مصارف دولت بحیث کارمند محلی به نزد محی الدین خان روان کرد که به همین علت ازوظیفه اش سبکدوش شد وباز هم رئیس صاحب جمهور موصوف را بحیث قنسل درکانادا مقرر نمود .چه قسم افغانستان آرام وآباد شود همه دردان را درپست های مهم دولتی مقررنموده اند. محی الدین و توخی ازجمله کمونست های سابق میباشند .
بااحترام خاکسار

>>>   از داخل وزارت خبر دارید؟ عزیز عمر معاون و سرپرست شعبه اقتصادی شده ، ایا میدانید که این مرد دانا به واسطه مارشال فهیم ( کسی که کابل بانک را دزدید) به ان مقام رسیده زیرا مانند انوری هندوستان پنجشیری است و باید به مقام های عالی برسد.
کتوازی از ننگرهار

>>>   مجددی ها بالای پوست جنرال قونسلی استانبول به جان هم افتاده اند.
گفته می شود که حضرت مجددی رهبر کل جهاد در یک هفته دو نفر را حیث جنرال قونسل به کرزی وطن فروش معرفی نموده است.
خالد غفاری از قونسلی استانبول

>>>   هههههههههه برادران عزیز و دست اندر کاران محترم این بخش خبری تنها یک مصروفیت برای انسان های مریض است که هرچه بخواهند بنویسند و نمیدانند که چی مینویسند حتی جناب دیپلومات از آسیای میانه نوشتن نام غیر حقیقی را نامردی و دور از انسانیت و غیره میداند که شما متن ایشان را در بالا مطالعه نموده میتوانید و در اخیر اسم خود را نوشته نمیکند ههههههههههههههه اوباما از ستاره افغان

>>>   هرکس سر فردین ظلم کند روز خوش را نمی بیند فردین جوان خوب و با اخلاق حسنه است
کارمند وزارت خارجه

>>>   داکتر جو بخور خدا هم کریم است هم قهار .... متوجه باش که این 5 درهم ها کار دستت ندهد..
داکتر عمر: برادرررررر محترم : 5 درهم خوردم مره دیوانه کردین برو درکشورخود که دنیا را خوردند ومیخورند کسی نیست بگه ماخ....
علی سینا هراتی

>>>   سلام بر همه!
آقای بلاغ سکرتر اول جنرال قونسلی نیویارک، بنام استاد ربانی سه برادر خود را بحیث دیپلومات در وزارت خارجه مقرر کرده، در حالیکه همه شان برخلاف مسلک یعنی داکتر طب، ملا مسجد. آیا این عدالت است. یا بخاطریکه جهاد کرده اند. زیربنای وطن را از بین برده اند. برادر ها کوشش کنید که حقایق را بیان کنید. نه عقده دل.
فهیم یارزی
نیویارک

>>>   آقای سرگردان گل گفتی بسیار عالی

>>>   راست میگویی برادر
...و تیم مفصدش ۹۰۰میلیون دالر کابل بانک را...کسی بازخواست نکرد. پشت یک داکتر مظلوم را گرفته اید بگذارید که
او هم سیر شود.
برادر شما

>>>   متاسفانه افرادی در وزارت خارجه موقف می گیرند که یا ...باشند یا...چون ...و فساد را اینها به ارمغان آورده می توانند نه مردم صادق و با ایمان.

>>>   درود بر همه
در سفارت افغانستان در اوتاوا خانم بعد از سپري نمودن ٤ سال ختم وظيفه ميگردد و شوهرش به عوض اش مقرر ميگردد. بخاطريكه واسطه اش پدرش است.. اين عدالت است.
ايا اين عدالت است كه پسر رئيس إصلاحات اداري كه فارغ صنف ١٢ ميباشد فراشوتي به سفارت افغانستان در اوتاوا بحيث ديپلومات مقرر گرديده. است.
أيا اين عدالت است كه پسر معاون صاحب دوم بحيث مستشار در واشنگتن مقرر گرديده است.
أيا اين عدالت است كه پسر معاون اول بحيث معاون اقتصادي در وزارت خارجه مقرر گرديده است.
اين حقيقت است از روي حسادت نيست ء من خودم سألها است كه خدمت ميكنم در وزارت خارجه چون كه واسطه ندرام مقرر نميشوم.
زماني جلو اين بي عدالتي گرفته ميشود كه حقيقت را بيان كنيم.
كارمند بي واسطه وزارت خارجه

>>>   برای معلومات بیشتر شما می نویسم که آقای عزیز عمر اصلا از پنجشیر نیست و قوم او در کنر است از اینکه با پینجشیری ها کار کرده و صداقت را یاد گرفته از پشتون بودن خود نفرت دارد هاها

>>>   به جواب ک از ریاست تشریفات
وقتی ما جهاد و مقاومت در مقابل روسها پاکستان و ترورستهای بین المللی نمودیم شما کجا بودید؟؟ اکنون حق ماست تا رهبری حکومت را بدست داشته باشیم کدام پنجشیری بیسواد در وزارت خارجه مقرر گردیده که داد شما به آسمان رسیده؟ پنجشیری های که در وزارت خارجه مقرر گردیده اند دارای اهلیت شایسته گی و سواد کافی داشته و به نمایندگی از ملیت بزرگ تاجیک که بیشتر از 50 فیصد نفوس افغانستان را تشکیل میدهد می نمایند.
حاجی...یک پنجشیری با افتخار

>>>   سلام..
شخصیکه بنام مستعار غیرت در رابطه به آقای توخی نظر میدهد خود یک شخص دوزد کارمند محلی بود که تو سط آقای جنرال قونسل برطرف گردید حال بالایش توطئه کرده میرود
از شهر ونکوور

>>>   سلام دوست ها:
بیایند از یک دستکول فروش شهر لندن با خبر شوید آقای عارف عرفان" هاهاهاهاهه
حاجی صادق

>>>   اين همان كاري است كه اقاي حناني جنرال قونسل با زمان خان يا عبدالخبير در جنرال قونسلي جده ميكنند از هر معامله دو الى سه الى زياد اخذ ميكنند و ميكويند كه ميده نيست بعدا بيا در جده نيز روز 100 الى 150 معامله اجراء ميشود يعنى روز 300 ريال الى بنجصد ريال از معراجعين زياد اخذ ميكنند به دليل اينكه ميده نيست به هر حال نمايندكي جده از لحاظ كار شكني و اهانت به مردم مقام اول را حايز كرديده است در بين نمايندكي هاى كشور خداوند شاهد است كه هيج معامله عودت به وطن كمتر از هزار ريال صورت نميكيرد از اين خاطر رياست دفتر مقام اول را به اقاي حناني ميدهد

>>>   سلام بر همه!
آقای بلاغ سکرتر اول جنرال قونسلی نیویارک، بنام استاد ربانی سه برادر خود را بحیث دیپلومات در وزارت خارجه مقرر کرده، در حالیکه همه شان برخلاف مسلک یعنی داکتر طب، ملا مسجد. آیا این عدالت است. یا بخاطریکه جهاد کرده اند. زیربنای وطن را از بین برده اند. برادر ها کوشش کنید که حقایق را بیان کنید. نه عقده دل.
فهیم یارزی
نیویارک

>>>   داکتر جو بخور خدا هم کریم است هم قهار .... متوجه باش که این 5 درهم ها کار دستت ندهد..
داکتر عمر: برادرررررر محترم : 5 درهم خوردم مره دیوانه کردین برو درکشورخود که دنیا را خوردند ومیخورند کسی نیست بگه ماخ....
علی سینا هراتی

>>>   سلام دوستان!
در جنرال قونسلگری دبی شخصی بنام ناصر جمال است این شخص یک ... تمام عیار، .... ولایت پنجشیر میباشد و نفر معاون اول کشور است بخاطریکه این شخص تمامی کارهای شخص اول را در دبی خلاص کند در همان نماینده گی مقرر گردید است

>>>   سلام
برادر او را چی میکنی که آقای آرش فقیرزاده کارمند تفتیش داخلی وزارت امور خارجه...در نیو یارک زن خود را لت کوب کرده پولیس نیویارک این شخص....را سه روز در زندان انداخته بود ..ووو
راوش

>>>   از داخل وزارت خبر دارید؟ عزیز عمر معاون و سرپرست شعبه اقتصادی شده ، ایا میدانید که این مرد دانا به واسطه ....( کسی که کابل بانک را دزدید) به ان مقام رسیده زیرا مانند انوری هندوستان پنجشیری است و باید به مقام های عالی برسد.
شاکر از اقتصادی

>>>   دوستان عزیز!
او را چی میکنید آقای حمید صدیق بسته دولت را چور کرده کسی چیزی نمیگن چی رسه به آقای بلاغ و همسال آن.
سالگر

>>>   درود بر همه
در سفارت افغانستان در اوتاوا خانم بعد از سپري نمودن ٤ سال ختم وظيفه ميگردد و شوهرش به عوض اش مقرر ميگردد. بخاطريكه واسطه اش پدرش است.. اين عدالت است.
ايا اين عدالت است كه پسر رئيس إصلاحات اداري كه فارغ صنف ١٢ ميباشد فراشوتي به سفارت افغانستان در اوتاوا بحيث ديپلومات مقرر گرديده. است.
أيا اين عدالت است كه پسر معاون صاحب دوم بحيث مستشار در واشنگتن مقرر گرديده است.
أيا اين عدالت است كه پسر معاون اول بحيث معاون اقتصادي در وزارت خارجه مقرر گرديده است.
اين حقيقت است از روي حسادت نيست ء من خودم سألها است كه خدمت ميكنم در وزارت خارجه چون كه واسطه ندرام مقرر نميشوم.
زماني جلو اين بي عدالتي گرفته ميشود كه حقيقت را بيان كنيم.
كارمند بي واسطه وزارت خارجه

>>>   درحالیکه در داخل کشور اشپلاق چورزده شده است عمل داکتر عمر تناسباً خیلی کوچک به نظر میرسد.
کوهی

>>>   جناب کارمند بی واسطه وزارت؛ شوهر ان خانم در تورنتو به جای خانمش مقرر شد نه در اوتاوا مربی داری مربا بخور. این قویترین قانون در افغانستان بوده است و خواهد بود
کارمند واسطه دار وزارت خارجه

>>>   سلام بنده خدمت تمام کارکنان افغان پیپار و خاصتأ به هموطنان نهایت عزیز:
واقعأ مطلبی بسیار خوبی را طرح نموده اید از کارکرد ها و عملکرد صادقانهٔ هموطنان دست اندر کار چه در ساحات ملکی یا نظامی بایست تمجید به عمل آید بنده نیز از پیشبرامور قونسلی وسایر عملکرد کارکنان نهایت
بافرهنگ وعزتمند ما در سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان مقیم در(برلین) که با حوصله مندی و پیشانی
باز چه ازطریق تیلفون و یا مراجعه در آن سفارت محترم مراجعین را صمیمانه پذیرائی و وبدون ضیاع وقت
همکاری مینمایند واقعأ از نظر بنده قابل ستایش و تمجید است میخواستم تا از فرد،فرد اوشان با ذکر اسمای آنها
سپاسگذاری کنم ولی متاسفانه که هیچ یکی را به اسم نمی شناسم اینجانب از خداوند کریم (ج) به همهٔ شان توفیق
و صحت کامل برای همیشه استدعا مینمایم
با احترام
ش،ح از هامبورگ

>>>   عاجل و قابل توجه !!خطاب به شخصی که زیر نام فهیم یارزی از نیویارک نوشته است. چنین مینویسم که تو یارزی نیستی و تو میوند استی، برایت لازم نیست که نمک حرامی بکنی، وطن را پرچمی هایی مانند غیاث توخی خراب کرد نه مجاهدین. و این را هم بدانی که قبلگاه محترم شما هنوز در گرو سارنوالی است و اگر هارون الکو و اسحق الکو نمیبود، ایشان در زندان میپوسیدند. و همه همکاران در واشنگتن و در کابل خبر دارند که هارون الکو مانع زندانی شدن پدرت در ارتباط به فساد مالی شد.
میرویس صمدی
واشنگتن

>>>   ببینید
متهم کردن داکتر صاحب عمر کاری اشتباه است.
به دلیل اینکه:
برادرانی که به جنرال قونصلگری می روند اکثر با خود دالر نمی برند و درهم امارات دارند
و همان لحظه کارشان بند است
داکتر بیچاره هم می گوید که کارگشایی شود و به اصطلاح کار این ها راه بیفتد لذا درهم امارات می گیرد و اینها هم خوشحال به قصه ی یک یا دو درهم نمی شوند اما بعدا صحبت بیجا می کنند.
هروی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است