روز شمار نسل كشي مسلمانان ميانمار(برمه)
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۳    ۱۳۹۱/۴/۲۸ کد خبر: 38740 منبع: پرینت

به گزارش رحماء جنايتهاي جديدي در طي يك ماه و نيم گذشته از سوي بودايي ها و نيروهاي امنيتي ميانمار عليه مسلمانان غرب اين كشور از 18 ماه رجب (ژوئن 2012) صورت گرفته است، كه از جمله آنها مي توان به موارد ذيل اشاره كرد:

1- حمله وحشيانه و قتل ده مبلغ اسلامي در تاريخ سه ژوئن با ادعاي دروغين تجاوز به يك زن بودايي كه خودشان او را كشته و در كنار مسجدي انداخته بودند و حمله مسلحانه به برخي روستاهاي مسلمانان با حمايت نيروهاي امنيتي و پوليس دولت ميانمار.

2- تجهيز بودايي ها با اسلحه و تفنگ توسط نيروهاي امنيتي و همزمان ممنوعيت حمل چاقو براي مسلمين.

3- به آتش كشيدن اهالي روستاي بايسيك با 800 منزل مسكوني بعد از بستن درب هاي منازل و حبس كردن مردم كه منجر به كشته شدن 300 تن و سوختن 500 تن ديگر از اهالي اين روستا شد.

4- تخريب كامل روستاي زي گانگ مولي به همراه مساجد و غارت دارايي هاي مردم و قتل 400 تن از اهالي اين روستا.

5- به آتش كشيدن نيمي از روستاي فلاتانگ با مساجد و مدارس آن.

6- به آتش كشيدن دو سوم روستاي نازير وارا، روستاي مركزي كه متشكل از 18 محله است و كشته شدن بيش از 3600 تن.

7- به آتش كشيدن روستاي هازيما فارا و قتل و سوزاندن 850 شخص و ناپديد شدن 50 تن ديگر .

8- به آتش كشيدن روستاي واليس وارا و فوران وارا و سان تولي و قتل بيش از هفتصد نفر و ويراني صدها منرل مسكوني.

9- به آتش كشيدن روستاهايي همچون شانگ گري لين، بائوسورا، كادين روا، دياتي زو، شوي بيا، كودو بانگا، روئاكوم وارا، هادي خولا، سامان غارا، خاران شانگ، ديروم وارا، سيدا سوموني، مولوي فارا، ميوتوجي، ليسي و تامبوي و قتل و سوزاندن هزاران نفر از اهالي اين روستاها و تخريب مساجد و منازل مسكوني اين روستاها.

10- دستگيري 700 تن از مسلمانان در تاريخ 25 ژوئن سال جاري ميلادي بدون هيچ دليلي و انتقال آنها به مكاني نامشخص.

11- تسلط بودايي ها بر روستاهاي مسلمانان (22 روستا) با حمايت نيروهاي امنيتي و به آتش كشيدن و تخريب كامل 18 روستا و قتل بيش از 9000 تن از مسلمانان اين مناطق و نصب سيم خاردار در اطراف اين روستاها براي جلوگيري از بازگشت مردم به خانه هاي سوخته خود.

12- به آتش كشيدن روستاهاي سانشي فارا، ئافوك، رامري، ليسون كوك، سيگاگانگ و قتل صدها تن و تخريب دهها مسجد و مدرسه.

13- تخريب مقبره مسلمانان در منطقه فاتري كيلا و روستاي مورو.

14- به آتش كشيدن و تخريب روستاهاي ليسي، تامبوي، ساميلا، زادي وارانگ، بوسي دانگ، لاوا دانگ و روستاي علي اكبر وارا و قتل عام بيش از هزاران نفر و تخريب صدها مدرسه و مسجد.
15- حوادث بوسي دانگ و ممنوعيت تردد مسلمانان و حتي خروج براي تهيه مايحتاج اوليه و مرگ صدها تن بر اثر گرسنگي و ادامه حملات وحشيانه بودايي ها به روستاهاي مسلمانان.

16- دستگيري گسترده جوانان روستاهاي مسلمان.

17- قتل چند تن از شيوخ و دانشمندان و سر بريدن چندين دانشجوي رشته هاي حقوقي.

18- به آتش كشيدن روستاهاي هاجا وارا، ميامانكيا و ئانتي وارا و قتل صدها تن و تخريب صدها منزل و مسجد.

19- تخريب ديوار مسجد جامع شهر مانگدو و مسجد روستاي خاندار وارا، باكونا و خادير بيل.

20- دستگيري 15 دختر از سوي عناصر امنيتي در روز پنج شنبه 14 ژوئن 2012 و انتقال آنها به يك مكان نامشخص كه سرنوشت آنها تا كنون نيز مشخص نشده است.

21- تجاوز به دختران مسلمان در روستاهاي ئاروشوارا و قطع سينه آنها و مفقود شدن دهها تن.

22- ممنوعيت برگزاري نماز جماعت در مساجد شهر گانگ دو از تاريخ 15 ژوئن 2012.
23- قتل عام و دستگيري صدها تن و قرباني كردن و سوزاندن منازل مسكوني در روستاهاي سايركومبو، كونا وارا، لامبا كونا، كيلاي دونگ، خايندا وارا و ورستاي ميرالله

24- قتل عام مردم روستاي مي يور تيك و به آتش كشيدن مساجد و كتيبه هاي اين روستا.

25- به قتل رساندن عبدالله و دستگيري سعيد حسين و ديگران از افراد بارز ميان مسلمانان در روستاي بوشو وارا.

26- به قتل رساندن 10 تن در روستاي هاتي بازار و خائانري وارا و به آتش كشيدن مسجد روستاي مانگالا.

27- قتل حبيب الرحمان و ابن ماستر ولي احمد و محمد يونس عبدالحكيم از علماي مسلمانان با ضربه تبر در روستاي ئودونگ.

28- شيوه فريبكارانه بودايي ها با قرباني كردن مسلمانان و بريدن سر آنها و انداختن سر اجساد در خيابانها و پس از آن پوشاندن لباس كاهنان به اجساد باقي مانده و ادعاي قتل عام كاهنان بودايي توسط مسلمانان.

29- تبيلغات در جهت وحشي نشان دادن مسلمانان از طريق نشر تصاوير خشونت آميز براي فريب افكار عمومي.

30- ادامه دستگيري شخصيتهاي برجسته مسلمانان و انتقال آنان به يك مكان نامشخص.

31- حمله به منازل و دستگيري مردان و پس از آن غارت و تجاوز به زنان آنان

32- بستن تمامي مساجد باقي مانده در ايالت اركان به دستور نيروهاي امنيتي.

33- ساخت يك زندان تنگ و تاريك جديد در منطقه اي با نام "12 ميل" و شكنجه وحشيانه مسلمانان.

34- ملزم كردن مسلمانان به اهداي تعدادي گاو با وسايل پخت و پز لازم به پايگاههاي ارتش و پليس و گرفتن هزينه هاي سنگين و مواد غذايي و همزمان شكنجه وحشيانه و تجاوز به زنان پاكدامن.

35- محاصره روستاي سايندا وارا و قتل عام اهالي اين روستا به هنگام فرار.

36- تلاش ناكام تعدادي از مصيبت ديدگان براي فرار به بنگلادش و تشديد تدابير امنيتي در مرزها.

37- تحويل 170 مسلماني كه موفق به فرار از كشورشان به بنگلادش شده بودند و اعدام تمامي آنها در تاريخ 21 ژوئن.


38- سنگسار كردن برخي مساجد در شهرهايي كه سابقه خشونت نداشتند و هزاران كشته و زخمي و مفقود طي سه هفته از 8 تا 28 ژوئن 2012
تعدادي از جنايتها عليه مسلمانان در ماه شعبان.

39- پناهنده شدن تعداد زيادي از مسلمانان به دشت ها و بيابانها و مرگ تعداد زيادي از آنها تحت شرايط بسيار سخت جوي با بارانهاي فراوان و حيوانات موذي.

40- خلع لباس 900 زنداني پس از پر شدن زندانها و استفاده از آنها به عنوان پل و كشتن كساني كه آه و ناله مي كردند.

41- قتل عام تمامي اعضاي يك خانواده بعد از تجاوز به دختر آنان در روستاي باكونا منطقه مانگدو.

42- تجاوز به يك مادر و دختر باكره وي در حال بازگشت از مانگود به روستاي بوسي دانگ به مدت شش روز و غارت تمامي اشياي آنها.

43- تمديد كشتار جمعي مسلمانان به مدت دو ماه ديگر توسط ارتش.

44- درخواست بودايي ها از دولت ميانمار مبني بر قتل عام تمامي مسلمانان باقي مانده در منطقه اركان يا كوچ اجباري آنان و پذيرش اين امر از سوي حكومت.

45- دستگيري 5 جوان در روستاي راشينگا و انتقال آنان به مكاني نا مشخص در تاريخ 9 شعبان/29 ژوئن.

46- حمله به منازل مسلمانان در برخي مناطق مانگدو و دستگيري صدها پسر بچه و دختر بچه و كشاندن آنان بر روي زمين با طنابي بر روي گردن جلوي چشمان مادران آنها.

47- سمي كردن بركه هاي آب و چاههاي آب شرب مسلمانان توسط بودايي ها و مرگ صدها تن در منطقه مانگدو و روستاي رامري منطقه كيوتو.

48- دستگيري 20 تن از مسلمانان روستاي ماگني وارا و قرباني كردن آنان پس از سوزاندن ريش ايشان.

49- استمرار تخريب و به آتش كشيدن روستاهاي مسلمانان و افزايش بيش از پيش تجاوزات جنسي ارتش ميانمار و بودايي ها و باج هاي سنگين و دستگيري كودكان و جنايات ديگر با شدت بيشتر.

50- تجاوز به يك دختر بعد از كشاندن وي به آخور گاوها و بعد از آن بريدن سينه هاي وي و ممانعت از كمك رساني مردم به وي.

51- به آتش كشيدن روستاهاي مسلمانان و فريب رسانه اي و ادعاي به آتش كشيده شدن روستاهاي بودايي ها توسط مسلمانان با توطئه منابع خبري اين كشور.

52- ممنوعيت ورود خبرنگاران خارجي به اين مناطق و تعويق فعاليت كاركنان سازمان ملل به دليل شدت گرفتن خشونتها.

حال اين سوال مطرح مي شود كه چگونه مجامع بين المللي مدعي حقوق بشر در برابر اين جنايات سكوت كرده اند؟


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   جامعه مسلمانان و کشور های اسلامی هر چه عاجل و جدی دست به اقدام شوند و تصمیم بگیرند در غیر آن باید جهاد علیه این ...و پلید های بودایی اغاز گردد
شغنانی
کابل

>>>   اصلآ چیزی واقعی بنام حقوق بشتر در جهان امروز وجود ندارد و سازمان زیر نام حقوق بشر فقط از منافع امریکای و از منافع غیر مسلمانان دفاع میکنند، جنات نا بخشودنی بودائی ها حتی به رسانه ها هم درست منتشر نشده و کشور های اسلامی هم در زمینه سکوت اختیار کرده اند. خداوند متعال رحم بکند بالای تمامی مسلمانان جهان.
وطندار از کابل

>>>   دولت میانمار مسلمانان را پناهنده به حساب می اورد و شهروند میانمار نمی داند انها سالها پیش به میانمار مهاجرت کرده اند .
زمانی این درگیری ها شروع شده که در یک درگیری بین یک مسلمان و یک بودایی ان بودایی کشته شده سپس بودایی ها به مسلمانان حمله کرده اند و تا کنون ده ها هزار نفر را کشته و سوزانده اند

>>>   واقعا ازاین همه جنایت و تجاوز و قتل این همه مسلمان دراین کشور شوکه شدم و و ازبی تفاوتی مسلمانان و کسانی که مدعی آزادی حقوق انسانی هستندنهایت تنفر و انزجارخویش ر ا اعلام و بامردم مسلمان میانمار احساس همدردی و نوع دوستی خویش را اعلام می نمایم و ازخداوندمتعال خواهان نصرت و یاری آنان را دارم و برای دشمنان آنها ازصمیم قلب آرزوی نابودی و هلاکت دارم.
محمدهادی قربانی -ایران

>>>   درکشور ماهم بودایی ها دردهه 70 درجنگهای داخلی بسیار زیاد ظلم کردند که...بودایی دراینطور کارها سابقه طولانی دارند خداوند این قوم ظالم رابه قهر و غضب خود گرفتارکند تامسلمانان ازشرانها خلاص شوند
درویش ازالمان

>>>   لعنت خداوند باد بر کسانی که ظلم میکنند. خداوند کسانی را که سبب آزار و اذیت مسلمانان میشود خوار و ذلیل گرداند. اسلام پاینده است و آنانی که شهدای راه اسلام اند بیشک به بهشت میروند. روح شان شاد باد
الیاس از کابل

>>>   حقوق بشر نه بلکه این کمیسیون حقوق ...است. اگر از بشر میبود به حال مردم میرسید

>>>   ...و هیچکسی به حال ما نرسید، پس چطور توقع دارید که به حال مردم برما برسند، مشکل اصلی در ما انسانها است بخاطریکه در 10 سال گذشته بودایی ها برما هزاران مسحی برمایی را به قتل رساندند ولی همه خاموش بود. ما باید دست به دست یکدیگر بدهیم و در موقع انسان را انسان گفته کمک کنیم

>>>   زمانیکه صحنه سوختاندن مسلمانها را از یوتیوب مشاهده کردم از انسان بودنم شرم کردم!!!!! و باخود گفتم آیا میشود انسان این اندازه بی رحم باشد!! آیا میشود یک انسان را در مقابل صدها انسان دیگر زنده در آ تش انداخت!!!! پس کجاست حامیان حقوق ...؟! آیا اینها از ... هم کم ارزش تر هستند؟! کجاست ؟!! مدعیان حقوق بشر !؟؟ آیا اینها بشر نیستند!؟ و کجاست غیرت مسلمان !؟ که مقابل این همه جنایت مهر خموشی را برلب زده اند!؟؟... کجایند مدعیان سازندگان بود در بامیان !؟؟ و....
غلام حیدر احمدی هروی

>>>   از تمام کشور های اسلام تقاضا به عمل میاید تا جهاد علیه این فاسدان اعلان نمایند و تمام مسلمانان در این جهاد حق ایمانی و وجدانی خود را ادا نمایند و تا آخرین قطره خون خود درمقابل این پلید ها جهاد نمایند.جهاد در راه خدا حق است من حاضرم با هم نظران خویش یکجا پا در این عرصه خواهم گذاشت
پیر تقوا کابل خیر خانه ایستگاه نان وائی

>>>   خدایا خود از بنده های مسلمان و مظلوم خود نگهداری کن. و دستهای ظالمین را از سر شان قطع کن. و نگذار که مسلمین سرکوب شوند

>>>   پس گروه القاعده به جای کشتن انسانهای بیگناه چرا علیه دولت برمه اقدامی نمیکند ؟

>>>   مدافعین حقوق بشر فقط در جای مداخله میکنند، و حقوق بشر و انسان دوستی را وسیله قرار میدهند که منافع شان در آنجا نهفته باشد. در غیر آن هیچ اعتقاد به این مسایل ندارد و متاسفانه عوام مردم فریب حرفهای شانرا خورده و بر ضد مردم و وطن خود اقدام میکنن. مثالهای چنین جنایات زیاد است که از طرف حامیان اصلی جنایت هیچ علاقمندی به حل و فصل آنها نشان داده نشده است. از جمله قتل عام مسلمانان در بوسنی، قتال مسلمانان در فلسطین، افغانستان، عراق، کشورهای افریقایی....
خالد

>>>   حقوق بشر وسیله استعمار است نه وسیله بهبود بشر کسانی که دعوی حقوق بشر میکند اصلا خودش تجاوز به بر این امر میکند
ع ا از کابل

>>>   مسلمان افغا نستان هرروز مسلمان میکشد کی میگه چرا میکشی مسلمان پاکستان هروز مسلمان میکشه کی میگه چرا میکشی القاعید طالبان لشکر جنگوی هررزو انسانهاره زبح ویا هم تیر باران میکنه کدام مسلمان است که بگوید چرا میکشی بنظر من بودایی های برما کار خوب میکنه اگر مسلمان واقعی در افغانستان وپاکستان است برود انچا خودرا انتحار کنه

>>>   در صورتی که این خبر درست باشد معلوم میشود که مسلمانان برما برای دفاع از خودشان رسم و فریضه جهاد را نمیدانند در غیر آن اگر تمام کشته شده گانی را که در این خبر ادعا شده جمع کنیم شمار آنان از یک فرقه ... هم زیادتر مشود اگر این افراد در جنگ و جهاد رو در رو با ارتش و بودایی های برما کشته میشدند حد اقل شهید میشدند و اگر زنده می ماندند غازی بودند و ما هم به وجود شان افتخار میکردیم. چطور است که اینهمه مردم در یک کشور کشته میشوند ولی دنیا به خصوص دنیای اسلام از آن خبر ندارد؟ چطور است که این همه مسلمان منتظر می مانند تا بودایی ها و ارتش برما بیایند و آنها را بدون هیچ مقاومتی از میان ببرند الهام از کابل

>>>   خداوند مسلمانان را در میانمار و در سوریه از نسل کشی نجات بدهد.

>>>   یا ایها المسلمون اتحدو اتحدو

>>>   باید به این مظلومان کمک کرد.

>>>   الله متعال بالاي تمام مردم و مسلمانان روي زمين رحم كند و خاصتاً
بالاي مسلمانان ميانمار (برما) رحم كند و آنها را نصرت كند و ازين
مصيبت و حالت وحشت آور نجات بدهد . آمين .
دانشي .

>>>   كجايند اين طالبان ناراضي چرا به عوض اينكه به جان مسلمانان در افغانستان و كشورهاي ديگر بيفتند به مردم مسلمان و بي دفاه برما در منانمار نمي رسند كه حق آن بودايي هاي ظالم و خدا نترس را بدهند
پس از اينجا به اين نتيجه مي رسيم كه چيزي به نام طالب دروغ مهض و دست نشانده غربيها است كه به عناوين مختلف مي خواهند نسل مسلمانان را از زمين كم كنند و به جاي آن ..... را جايگزين نمايند لعنت خدا و رسولش بر اين مردم بي رهم بودايي برادران مسلمان بپا خيزيد و تا مي توانيد از اين كافرها به قهر جنهم روانه كنيد تا درس عبرتي شود براي ديگر بودايي هاي كافر ظالم
و سلام به اميد روزي كه شاهد نابودي كامل آن از خدا بي خبرها باشيم .

>>>   طالبان افغانی و پاکستانی که خود را اسلام میدانند و هرروز دست بکشتار مسلمانان میزنند به بهانه که ما به امریکائی ها و یا تجاوط کاران خارجی می جنگیم ایا نمیدانند که بر سر مسلمانان میانمار چی می اید ایا کشتار دسته جمعی زنان کودکان و بزرگ سالان مسلمان میانمار را نمی بینند در صورتیکه طرفین کشتار هم معلوم است آیا القاعده که خود را حامی مسلمانان در سراسر جهان میگوید این کشاتار مسلمانان سوزاندن مساجد مسلمانا و تجاوز به زنان مسلمان را نمیبیند اگر واقعاً انها مسلمان هستند و از اسلام دفاع میکنند به کمک این مسلمانان بشتابند تا ما از اسلامیت حقیقی انها اگاه و با اولاد و تمام اقوام خویش در افغانستان از حدف پاک شان دفاع نمایم و با اوشان در راه براورده شدن ارمان شان که واقعاً اسلام است همکاری نمایم به امید پیروزی اسلام در سراسر دنیا والسلام
عزی : از هرات

>>>   من هم واقعا ازاین همه جنایت و تجاوز و قتل این همه مسلمان دراین کشور شوکه شدم و و ازبی تفاوتی مسلمانان و کسانی که مدعی آزادی حقوق انسانی هستندنهایت تنفر و انزجارخویش ر ا اعلام و بامردم مسلمان میانمار احساس همدردی و نوع دوستی خویش را اعلام می نمایم و ازخداوندمتعال خواهان نصرت و یاری آنان را دارم و برای دشمنان آنها ازصمیم قلب آرزوی نابودی و هلاکت دارم.
رضا

>>>   آه............
عجب صبری خدا داره
وای..................واویلا.........
از خودم خجالت میکشم که راهت هر چیزی میخورم راخت وبیدرد زندگی......
بهار از شیراز

>>>   بخدا جاي خجالت است بر ما بر علماي ما بر حكومت هاي اسلامي كه تا حال خاموش اند بايد رسما جهاد عليه كشور لعنتي و مردم بوداي كثيف برما اعلان شود و به خاكستر تبديل شود تا عبرت باشد براي ديكران كار آمريكاست در اين وقتها روابط آمريكا با برما خوب شده است كجاست القاعده كه هزاران مسلمان بيكناه را به خاك و خون كشيد .
احمد فهيم طوفان از كابل

>>>   جواب آتش را بايد با آتش داد . اگر خاموش باشيم اين آتش سراغ ما هم خواهد آمد عزيزان بايد خودمان را براي انتقام با اين شغالها آماده كنيم اگر لازم باشد از اتم استفاده خواهيم كرد تا دگر ضد مسلماني چنين غلطي به سرش نزند هر جور كه هست كشورمان ... عزيز را قدرتمند كنيد اين تنها راه نجات است عزيزان.

>>>   اگرامت مسلمه و علي الخصوص حكام مسلمان دراين زمينه اقدام جدي نكنندبه يك بحران عطيمي مبتلا خواهندشد

>>>   امت ودولتهاي مسلمان بايد براي ياري انها به پا خيزند.

>>>   ریشه تمام این بدبختیها در تفرقه مسلمانان و گناهکاری است ای کاش مسلمانان ماهوارهها را که تهاجم فرهنگی است بشکنند و با ورزش و جهاد از خودشان دفاع کنند بیایید بیشتر بخدا نزدیک شویم و ارزوی ظهور حضرت حجت رابکنیم بیاییم حرام خواری نکنیم و بحق خود قانع باشیم بخدا دو شب است ازناراحتی خوابم نمی برد ازمسلمان بودنم خجالت می کشم مسلمانان واقعی درمیانمار هستند نزدیک است خدا خشمگین شود وعذابهایش دوباره بیاید

>>>   تعجب از انست کلینتون چراغ سبز به حاکم میانمار داده و بعد سراغ محمد مرسی می رود

>>>   لعنت خدا به... و وهابی که ناظراین جنایات هستند مگردم نمیزنند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است