کمک دوباره صندوق بین المللی پول به افغانستان
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۴    ۱۳۹۱/۴/۱۱ کد خبر: 38000 منبع: پرینت

این نهاد می گوید که در پی اصلاحات در سیستم مالی حکومت افغانستان 18 میلیون و 200 هزار دالر به این کشور کمک می کند صندوق بین المللی پول پیش از این کمک هایش را به علت بحران کابل بانک و عدم شفافیت در سیستم مالی کشور به حالت تعلیق در آورده بود پس از بحران کابل بانک صندوق جهانی پول و شماری از کشورهای کمک کننده کمک هایشان را به افغانستان به تعلیق درآوردند.

اکنون صندوق بین المللی پول اعلام کرده است که اصلاحاتی در سیستم مالی حکومت افغانستان به وجود آمده و از همین رو کمک هایش را برای افغانستان بار دیگر آغاز کرده است.

این نهاد در نظر دارد تا دو سال آینده 133 میلیون دالر به افغانستان کمک کند.

به گفته معاون مدیر عامل صندوق بین المللی پول این صندوق افغانستان را کمک می کند تا این کشور بتواند به طرف ثبات اقتصادی و متکی شدن به خودکفایی اقتصادی گام بردارد.

در حالی که تا کنون وام های کابل بانک یکی از شرایط اساسی صندوق بین المللی پول بر ادامه کمک هایش به افغانستان از جمع آوری نشده است اما وزارت مالیه می گوید تمامی شروطی را که صندوق بین المللی پول به دولت افغانستان گذاشته بود برآورده شده است.

با این حال برخی از آگاهان امور اقتصادی می گویند هم اکنون در سیستم مالی کشور به ویژه گمرکات مشکلات جدی وجود دارد.

جمع آوری وام های کابل بانک، اصلاح سیستم مالی در افغانستان و نهایی سازی پرونده کابل بانک از شرایط عمده صندوق بین المللی پول برای ادامه کمک هایش به افغانستان بود اما کارشناسان باور دارند که برخی از این شرایط را حکومت افغانستان تا کنون برآورده نکرده است.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است