توزیع پاسپورت برای مهاجرین مقیم ایران
 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۰۳    ۱۳۹۱/۱/۲۸ کد خبر: 34967 منبع: پرینت

جانان موسی زی؛ سخنگوی وزارت خارجه افغانستان گفت: روند ثبت مهاجرین افغان مقیم ایران از مدتی بدینسو آغاز شده است و قرار است تا ماه جوزای سال جاری برای حدود ۱۸ هزار فامیلی که ۹۰ هزار نفر را شامل می شود پاسپورت افغانی صادر شود.

به گفته وی، بر اساس توافق صورت گرفته میان ایران و افغانستان تمامی مهاجرین مجرد افغانی پس از برگشت به افغانستان با دریافت پاسپورت می توانند دوباره به ایران سفر نمایند.

وی خاطرنشان ساخت که بر اساس این توافق آن عده از فامیل های افغان که در ایران مهاجر اند می توانند پاسپورت افغانی را از نمایندگی های سفارت افغانستان مقیم ایران به دست آورند.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   بازهم راه درآمد پول برای کارمندان سفارت افغانستان در ایران بازشد.
نقوی

>>>   مردم بیچاره افغان وهنوز رهبرهای ناخواسته ما داوایی حکومت دارند
مرضیه از مزار شریف

>>>   جناب موسی ! شما اطلاع دارند شخصی بنام مراد دفتر مهاجرین کنسولگری مشهد به ازای هرپاسپورت ازمهاجرین بیچاره ومظلوم چهارصد هزارتومان رشوه میگرد . باید شما جلو این افراد سود جو ،را بگیرید ...اکبر حسین مهاجر درمشهد

>>>   جالب اینجا است که سفارت افغانستان سرتابه پاغرق در رشوت و زندو بندهای حزبی وقومی هستند. کارمندان سفارت کم ظرفیت تر از مردم مهاجرین در ایرن. واقعا من منحیث افغانی مقیم شیراز از برخوردغیر انسانی، زمینه سازی رشوت واذیت کردن مردم واقعاخجالت می کشم و هیچ افتخاری شامل حال ما نگردید. از جناب حامد کرزی میخواهم که دیکه کارمندان سفارت را بر اساس شایستگی و تخصص انتخاب کنید.
حقجو

>>>   معلوم نيست افغان ها كي مي خواهند به كشورشان بازگردند

>>>   بیشترین تحقیر را مهاجرین در سفارت افغانستان می شود بجای آنکه محلی امن برای ما باشد بیشتر محل زجر مهاجرین هست کارها اصلا با اصول و نوبت انجام نمی شود هیچ کارمندی در سفارت افغانستان به اینکه مردم در صفهای طولانی منتظر فقط یک مهر یا امضا هستند نمی کنند.حتی پول را با تحقیر از افراد دریافت می کنند در حالی انان خدمت گذاران ملت هستند نه پدر کسی که بخواهند به کسی فخر یا اربابی خرج کند.

>>>   این دیگه از اون حرفاست که پاسپورت در خود کشور میزبان صادر شود بله کشوری که قانون ندارد در و دروازه ندارد هر کسی که میخواهد سرش را پاین میندازد و وارد میشود تازه از ایرانیان طلبکار هم هست به جای اینکه در فکر برگشت این مهاجرین غیر قانونی به کشورشان باشند شروع کرده اند به دادن پاسپورت انهم در داخل ایران خدا به داد مردم ایران برسد از دلسوزی های بی مورد بعضی از اقایان
سعید

>>>   لطفاَ سفارت رابسازیدتااینقدرمردم اذیت نشود

>>>   سعيد جان پاسپورتهاازافغانستان است .وبابت اقامت موقت ان ان هم پولي به جيب مي زنيد اين نشان سخاوت ايرانيان است عضونوانديش .

>>>   ماپیشنهاد می کنیم که یاافغانهارافریب نداده وهمه شان رااخراج نمایید واین حق مسلم شماست ویااگر اقامت موقت می دهید انهاراازحداقل حقوق انسانی محروم نکنید ودرجهت رشد اقتصادتان برده داری مدرن ودریافت خراجهای عجیب وغریب نفرمایید .یارومی روم یازنگی زنگ نهاد نواندیشان

>>>   اقا سعید شما از جیب ما نزن دلسوزی دولت مرداتونم ارزونی تون

>>>   سفارت افغانستان در ایران توانای خدمت رسانی به این همه جمعیت را ندارد .
محمد. پرت_استرالیا

>>>   توزیع پاسپورت نیست بلکه یک منبع درآمدی دیگر به خودش درست کرد
گاو هایش شیرکرده بی شک خوب ازفکرت کارکردی موسی زی صاحب هوشیار وزیرک هستی.
عزیزالله .. ازخوست

>>>   افغانهارو ميخوان اخراج كنن نوانديش جان امانميشه. جمعيت زياده اونايي هم كه ازدرميكنن بيرون ازديوار ميان تو!فرزادازايران


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است