سفیر ما در آلمان تابع طالبان است!
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۰۹    ۱۳۹۰/۱۲/۲۷ کد خبر: 33860 منبع: پرینت

گزارشاتی از برلین المان میرسد که اشرف صاحب سفیر افغانستان در برلین درخواست طالبان را مبنی بر ممنوع قرار دادن و یا حرام دانستن عید نوروز و سال نو را اطاعت نموده و امسال از برگزاری جشن نوروز صرف نظر نموده است.

گفته میشود در سه سال گذشته سه مملکت اسلامی و همجوار یعنی افغانستان ، ایران و تاجیکستان در برلین مشترکا نوروز را جشن گرفتند ولی امسال متاسفانه خبری از تجلیل نوروز نه به طور مشترک و نه هم به طور جداگانه از سفارت افغانستان میرسد.

شاید وزارت خارجه این اجازه را به سفیر افغانستان در برلین نداده است و یا دشمنان فرهنگ این سرزمین چنین مشکلی را بوجود آورده اند.
به هر صورت این در حالی است که جشن کلان نوروز امسال در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان به شرکت رییس جمهور افغانستان ، ایران و روسای جمهور کشورهای دیگر بر گزار میشود. ولی تیم رژیم کرزی که گفته میشود اشرف صاحب هم به آن تعلق دارد مخالف با ارزش های فرهنگی و مراسم نوروز میباشد.

سفارت افغانستان در برلین از تجلیل اکثریت روز های تاریخی ، ملی ، سیاسی و دینی بی تفاوت بوده و هیچ مراسمی تجلیل نمیگردد ولی از امتیاز تعطیلات آن استفاده میکند.
وزارت خارجه افغانستان میتواند در این زمینه معلومات بگیرد اگر واقعآ مراسمی در سفارت بر گزار شده باشد حتمآ پروتکل آن در سفارت موجود میباشد.
این موضوع به کمک یکی از کارمندان سفارت تهیه شده است.

گزارشاتی از شهر هامبورگ المان میرسد که معاون سفارت عابد نجیب به تجلیل از نوروز موافقت داشته ولی سفیر صاحب مخالف بود.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   قرار گفته یکی از همکارانم دیروز 26 حوت آقای غیاث توخی جنرال قونسل برای مسول مالی قونسلی هدایت میدهد که مبلغ 3000 دالرکانادائی برایش بخاطر اینکه در روز های رخصتی با فامیل خویش نوروز را جشن میگیرد آماده سازد.
مسول مالی قونسلی استدلال می نماید که اگر قرارباشد که میله نوروز از پول مصارفات ربعوار برگزار گردد باید تمامی همکاران حضور داشته باشند نه اینکه تنها فامیل آقای توخی ... که این عمل همکار ما باعث میگردد که خشم آقای توخی برانگیخته گردیده و برایش بگوید که مه همرایت میفهمم و جواب این گستاخی ات را میدهم.
قابل تذکر میداند که توخی میخواسته بخاطر امدن پسر و عروس دروغین اش از نیویورک (ترجمان صاحب زاده ) جشن بگیرد

>>>   طوریکه من از دوستان در هامبورگ شنیدم این دیگر شایعه نیست بلکه حقیقت دارد با آن هم بنده سال نو را به همه اعضای سفارت افغانستان در برلین به خصوص کارمندان محلی سفارت که سزاوار تبریکی میباشد و همیشه در خدمت هموطنان عزیز قرار دارند تبریگ می گویم
همایون از هامبورگ

>>>   چون این مردم نوروز را مربوط خود نمیدانند. نو روز را به قبیله چه ؟ نوروز از بلخ است و از جمشید بلخ . اما در افغانستان روز اول سال سال را بنام روز دهقان و روز دوم را بنام معارف ( اموزش و پرورش) رخصتی است دیگر هیچ. از نوروز در ملک نوروز هیچ خبری نیست . در ایران 13 روز و در تاجکستان 7 روز، در ترکمنستان، ازبیکستان، ازربایجان، قزاقستان نیز 5 روز رخصتی است اما در ملک نوروز نو روز را حرام میدانند. فقر فرهنگی قبیله دوستان ارگ نشین را خیلی ذلیل کرده است .

>>>   شما افغانان در خارج بیکار هستید

>>>   این قبایلی های که ارتباط واقعی با این سرزمین ندارند اصلاً از نوروز چیزی نمیدانند و نه آن جز فرهنگ شان بوده است۰ بعضی شان هنوز هم از فرهنگ »هبرو« یا یهودی پیروی میکنند۰
ف۰کابلی

>>>   شما افغانان در داخل زیاد کار دارید........

>>>   افسوس به این وطن که چنین روشنفکران را روزیده است

>>>   پاینده باد این جشن جمشیدی
نوروز خجسته و همیشه باد
به یاد داشته باشید که نوروز هم مثل فارسی همه گیر و جاودانه است

>>>   مردم از ګوشنګی مرد این ها غمی جشنه دارند

>>>   هيچ ضرور نيست که نوروز بايد حتماً تجليل شود, و مصارف بیجا به آن صورت گيرد.

>>>   جشن نوروزی جشن جمشیدی بوده که تاریخ باستانی طولانی دارد.بیانگر قدامت تاریخی آریایی ها وآریانای کبیر میباشد که در حدود ششهزار سال سابقه دارد. کدام ممانعت قانونی ودینی هم از نظر اسلام ندارد ودر افغانستان ازسالیان بسیار قدیم تا حال تجلیل میگردید ومیگردد. کسانیکه ممانعت ازین برگزاری می نمایند اصلا نمیدانند. ونماینده گی از عقب مانده گی وعدم آگاهی فرهنگی شان می نماید ودر فرهنگ قبیله وی راستی که چنین چیزی به یاد گار ندارند.وهم تحت تاثیر بیگانگان قرار گرفته اند. وطالبان عصر حجر هم ازین گروه بیفرهنگ اند که نه از تاریخ وفرهنگ آریایی کدام چیزی را میدانند ونه از اسلام. فقط بدستور پاکستان همه ارزش های باستانی وتاریخی ما را بیاد فراموشی میگزارند.بااحترام صدفک عبید .کابل.

>>>   گفته میشود سفیر افغانستان در برلین اشرف خان از انتقاد زیاد افغانها که به اشکال مختلف به او رسیده است برلین را به برای ایام بقول خودش رخصتی ترک نموده و به جای نا معلومی رفته است و مسؤلیت سفارت را عابد نجیب به عهده گرفته شاید پس دوهفته یا بیشتر سر و کله اش پیدا شود.
گرچه سفیر مخالف با نو روز است ولی با آنهم سال نو خورشیدی را برایش تبریک می گویم
چند نفر ازمحصلین شهر لابزیک آلمان

>>>   محی الدین جنرال قونسل در نیویارک از دیپلومات ها می ترسد و برای شان در یک ماه چند بار رخصتی میدهد که مبادا چوکی خود را از دست بدهد . نوش جان نوش جان

>>>   محی الدین جنرال قونسل در نیویارک از دیپلومات ها می ترسد و برای شان در یک ماه چند بار رخصتی میدهد که مبادا چوکی خود را از دست بدهد . نوش جان نوش جان

>>>   بهترین کاررا کرده است
از ایران

>>>   این اولین بار نیست که اشرف صاحب سفیر افغانستان در برلین از طالبان اطاعت میکند او در سال روز شهدای افغانستان و دهمین سالگرد احمد شاه مسعود در برلین و هامبورگ ازشرکت در این مرسم دوری ورزید و طالبان را خوشحال ساخت .
گفته میشود اشرف خان بفکر وزارت خارجه افغانستان پس از مشارکت طالبان در دولت افغانستان میباشد . خدا برایش عمر بدهد
رسول از هامبورگ

>>>   در مورد نیویارک!
رخصتی در یک ماه چند مرتبه برای دیپلوماتان دروغ محض است. جالب این است که این شایعه را کدام .... از آن دفتر نوشته است؟
از سایت وزین افغان پیپر سپاسگذارم.
از نیویارک

>>>   بازهم نیویارک!
خانم آغای عظیمی این تبلیغات را درمورد خانه خودت نکو
از واشنگتن

>>>   قابل توجه !
ایا محی الدین خان قادر خواهد بود که کلمه دیپلومات بدون اشتبا بنویسید ؟ البته که نه . قرار معلوم اقای محی الدین خان بعد از انکه دوسیه های اختلاس و غارت ده ها غارتگر را در وزارت خارجه دستکاری و پنهان نمود از سوی دگروال سپنتا خلاف تمام معیار ها در نیویارک مقرر گردید باور کنید نامبرده مانند اقای فراهی از همان میرزا های بیسوادیست که به جز از نوشتن مکاتیب با همان انشا قرون وسطی و نادرست دیگر حتی از دیپلوماسی بوی نمی برند ایشان با چاپلوسی و بیسوادی و مرزا قلمی در وزارت خارجه شهرت دارند جالب اینست ما نمیدانیم اقای محی الدین خان در نیویارک با کدام زبان و با کدام علمیت با مسوولین امریکایی صحبت خواهد کرد این موضوع برای همه عجیب و جالب است .

کارمند سابقه وزارت خارجه

>>>   سفیران اکثر شان خاین استند و به خاطر خوش امدید برای طالبان به نوکری خویشا و عقارب انان پذیرایی گرم میکنند از جمله سفیر کشور دوست نزدیک افغانستان که هر روز پرواز ها جریان دارد بکس میبرد و می اورد من منحیث یک دیپلومات از این حرکت سفیر خجالت میکشم اما او نمیکشد نه سواد دارد و نه کدام قوت کاری که در سفارت به زور کرزی نشسته است خدا خودش ما را از شر این قبیله گرا ها نجات دهد

>>>   بیسارخوب کرده است نباید درمراسم کی دراسلام ذکرنه کردید ازن بیروی کنم
سنکر


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است