پاکستان، در حال تجزیه !
بحث قطر اصلا برای اوردن صلح نبوده و مربوط به استراتژی بزرگ امریکا و متعهدینش در منطقه است و رسیدن به صلح امکان ندارد مگر اینکه مردم افغانستان خود بخواهند 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۲۱    ۱۳۹۰/۱۲/۱۶ کد خبر: 33497 منبع: پرینت

پاکستان زخم نا سور منطقه، در حال برداشتن است. اینکار با تجزیه بلوچستان اغاز میشود و بعد از ان دیگر پاکستانی وجود نخواهد داشت.
حال که پاکستان در این وضعیت قرار دارد، شاید اقدامش برای اوردن صلح صادقانه باشد و مخالفان را به میز مذاکره بکشاند؟
آقای بشیر بیژن آگاه امور سیاسی در این باره گفت : دولت افغانستان گیج ترین دولت است و در پروژه های بسیار شفاف هم نمیتواند موضع خود را مشخص کند. مثلا در قضیه قطر روز و شب کاخ ریاست جمهوری و ادرس های مرتبط با ان، هر لحظه دستخوش تغییر موضع بود تا اینکه وزیر خارجه پاکستان به افغانستان امد و با بیان برخی ادرس ها، دولت افغانستان را مسیر داد تا مذاکره سعودی را پیش بکشد.

وی افزود که کار بلوچستان هنوز روی پشتونستان اثر نگذاشته، ولی طبیعتا این کار میشود. منطقی این است که پیش بینی کنیم هر ادرس به ادرس قبلی خود برگردد. پاکستان وقتی تجزیه میشود، این ادرس تیکه تیکه باید وی به ادرس های اولی خود برگردد این هم بسیار منطقی است که ادامه جنگ و بحران در افغانستان، سلامتی پاکستان را میتواند حفاظت کند.

آیا صلحی که با همکاری پاکستان به وجود بیاید قابل اعتماد است؟
آقای بشیر بیژن اگاه مسائل سیاسی، در این باره نیز گفت : ما پاکستان را 64 سال یعنی از زمان بوجود امدنش است که می شناسیم، حداقل از زمان امپراطوری کرزی ! من به انهایی که هنوز حرمت ای اس ای، را در سرشان می پرورانند میگویم، از این ادرس دیگر خاطر شان را جمع کنند و به وضعیت داخلی کشور و جنایاتی که پاکستان در حق مردم کردند، را در نظر بگیرند.

نکته متاثر کننده این است که از مجموع این بیانات و حوادث و رویدادها معلوم میشود که پاکستان هنوز بر جغرافیای افغانستان مسلط است و هنوز افغانستان را سمت و سو میدهد و متاسفانه در اینجا نه برای جنگ، استراتژی وجود دارد و نه برای صلح، نزد حکومت افغانستان.

برخی بر این باور هستند که پالسی حکومت افغانستان باعث شد که پاکستان امروز در حال تجزیه شدن باشد.
نظر اقای بیژن در این باره این است که حکومت افغانستان گیج ترین حکومت است. من اصلا این را قبول ندارم، ما تجربه داریم که در ده سال ریاست جمهوری کرزی افغانستان در برابر جنایات بسیار تکان دهنده پاکستان بر مردم افغانستان، حکومت هیچ واکنشی نشان نداده است.
آقای بیژن عقیده دارد که بحث قطر اصلا برای اوردن صلح نبوده و مربوط به استراتژی بزرگ امریکا و متعهدینش در منطقه است و رسیدن به صلح امکان ندارد مگر اینکه مردم افغانستان خود بخواهند.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   با ابراز سپاس وامتنان از جناب اقای بشیربژن که همیشه از موضع ملت نجیب افغا نستان وکشوردفاع میکنند... خداوندروی کاسه لسان ونوکران isi را سیاه خواهند کرد به امید انروزکه نقشه ونام پاکستان نیست ونابود گردد وانتقام خون شهیدان وکودکان ما گرفته شود...
اینجنراحمد صابری

>>>   پاکستان این قدر خودرا بالای افغانستان میدرنگاند از خود پشتونهای وزیرستان شان استفاده میکند متاسفانه باز ... افغانستان هم بخاطر قبیله گرای به انها چراغ سبز میدهد و افغانستان بر باد شده و میشود .
نثار احمد

>>>   آرزو دارم که هرچی زود ترتجزیه شود.
نقوی

>>>   نظر عالي است حالا پاكستان مجبور است كه ملاعمر را دودسته به مردم افغانستان تسليم كند

>>>   پاکستان ازایجاد خویش به ملت مظلوم افغانستان ظلم کرده وظلم میکند ودرناامنی کشورعزیزما منفعت خود دریافت کرده درطول 64ساله خویش امید که تجزیه شود که مردم افغانستان ازاین گونه بدبختی ها دیگرخلاص شود

>>>   سلام به بینندگان صفحۀ افغان پیپر! به انتظار آن روز که کشوری بنام پاکستان نماند!!! انشاالله . جمشید

>>>   اگرپاكستان تجزيه شودتاريخ افغانستان زنده خواهد شدوباعث ثبات صلح در منطقه ميگردد

>>>   هر چند موضوع از کدام آدرس موثق و موثر نشر نشده بود و فقط یک نظر بود ولی از تمامی قلم بدستان و آگاهان سیاسی ملی و بین المللی خواهش میکنم تا هر موضوعی که بتواند تجزیه پاکستان را به رسانه ها انتقال دهد به رشته تحریر در آورده و نظرات خویش را بطوری که توجه تحلیل گران مسایل ساسی را به خود جلب کند بیان دارند، این هم به نوبه خود یک خدمتی میباشد که ما به ملت مظلوم بلوچ انطرف مرز انجام میدهیم. البته اگر مسایل کمی مفسل و از زاویه های سیاسی و اجتماعی مورد بحث قرار گیرد میتواند تاثیر خویش را بر این موضوع گذاشته و روند این کار را سرعت بخشد. بناآً بنده از تمامی قلم بدستان و اگاهان سیاسی ملی و بین المللی تقاضاع دارم تا نظرات ارزیابی های خویش را در مورد نتنها به زبان دری بل به تمامی زبان های که بتواند توجه جامعه جهانی را به خود جلب نماید تحریر نمایند.

تا باشد دنیا را از این گرداب نجات داده و سببی باشد برای تامین صلح و امنیت در منطقه و جهان.

وسلام

کوهستانی

>>>   این امکان ندارد دوستان اینقدر زود تصمیم نگیرید پاکستان فوج وقوه پیشرفته در جهان امروزی دارد

>>>   اکنون اگرصرف بلوچستان ازپاکستان جداگرددمایه خوشبختی برای کشورمان میباشدچراکه ازطریق بلوچستان دریک حکومت ضعیف بلوچی ماراه نزدیک تری به آب های گرم پیدامیکنیم.
لوگرنژاد

>>>   شوروی نیز فوج قوی در جهان داشت ولی تجزیه شد

>>>   پاکستان یک کشور اسلامی است اما عملی به مثل شیطانی است همیشه بالای فغانستان نقشه کشی میکند اما کامیاب نشده ولی باید درمقابل بد های که انجام داده است حاصل اش بدست بیارد امروز ماشاهدی استم که پاکستان 10 قبل نیست که بود به شکل یک مرکز بی سواد تبدیل شده است باید شود که خودش دربغل خود انتخاری تربیه نموده است .واین مسله تجریه درقدم اول است انشالله کسی بالای کشور همسایه خود نقشه بد داشت باشد باید ویران شود یک مسلمان بالای مسلمان دیگر درکدام دین است که نقشه بدی داشت باشد .
احمدی کابل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است