منتظر کشمکش های سفارتی در برلین هم باشید
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۳۹    ۱۳۹۰/۱۱/۲۵ کد خبر: 32690 منبع: پرینت

فردی بنام نجیب عابد سکرتر اول سفارت افغانستان در جرمنی با هویت کاذب افغانستانی الاصل المانی نزدیک به 20 سال است که از جوال بیت المال سرزمین آتش و خاکستر خود و فامیل المانی خویش را تغذیه میکند.

اقای نجیب عابد از بدو حاکمیت مجاهدین در کشور همواره سرین (...) خویش را با چسپ الفی در چوکی سفارت افغانستان در برلین چنان چسپانده و حتی میخ نموده که گویی تا خون در شریان های قلب این شخص بی ... جریان دارد سفارت مال بابه کلانش پنداشته میشود.

از قراین چنین وانمود میگردد که احتمالا پس از مرگش این سمت دیپلماتیک بگونه میراثی به خانواده المانی اش منتقل شود.

طوری که همه میدانند دوره کاری یک دیپلمات در نمایندگی های سیاسی افغانستان از 2 الی 3 سال زمانبندی شده است ولی با تاسف این فرد توانسته است به اثر تملق و چاپلوسی و مهارتهای خاصی که دارد... دو دهه این پوزیشن باد اورده خود را با فعالیت های مشکوک در المان حفظ نماید.

گفته میشود که در حقیقت امر سفارت جرمنی سالهاست در گرو اقای نجیب عابد افغانی الاصل المانی است و هیچ وزیر خارجه تا حال نتوانسته یا نخواسته مدت کاری این شخص را در چوکات قانون و مقرره تعیینات دیپلماتیک تنظیم کند.

یکبار دیگر از مقامات وزارت خارجه و ریاست جمهوری اسلامی افغانستان و پارلمان کشور رجامندیم تا اینگونه بافت های ... و بی عدالتی را از درون سفارتخانه های افغانستان برداشته تا حادثه که در واشنگتن اتفاق افتاد در سفارت جرمنی رخ ندهد. ورنه منتظر کشمکش و آبرو ریزی های جدید میان نجیب عابد و اقای اشرف و باقی پرسونل سفارت افغانستان در برلین باشند.

ندا بشیر


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   با تآیید گفته بالا از 15 سال به این طرف سفارت افغانستان را سفارت جنجالی نهاده اند خصوصا و گاهی انرا سفارت مارشال فهیم نیز میگویند چون عابد نحیب یکی از حسابداران پولی مارشال در اروپا میباشد و مسؤولیت جابجا نمودن حسابات بانگی مارشال را نیز به عهده دارد.
عابد نجیب با خواهر زاده مارشال فردی به نام شفیق که گویا مدت ده سال است اتشه نظامی سفارت افغانستان برلین بوده و به خوش گذارانی مشغول میباشد سفارت افغانستان را کاملا به تصرف خود در آورده اند و هیچ کس نه در برلین و نه در کابل مانع تجارت آنان میشود.
اشرف صاحب سفیر فعلی افغانستان در برلین به اثر کهولت سن و عدم توانائی جلو نجیب را باز گذاشته و در سفارت ریاست میکند
گفته میشود تجارت الماس از طریق خواهر زاده مارشال در اروپا بخش میگردد .
اشرف و عابد هر دو مدت بیش از 45 سال است در المان زندگی نموده و میلیت آلمانی را پذیرفته اند .
طوریکه در نوشته بالا تذکر رفته است اگر ریس جمهور و وزیر خارجه هر چه سریع تر اقدام به جلوگیری از جنجال های پروگرام شده در سفارت افغانستان در برلین نباشد مسؤولیت عواقب آنرا خواهند داشت.
وزارت خارجه المان از این جنجال ها و تجارت الماس کاملا اطلاع دارد .
یکی از همکاران سابق عابد در هلپ بن

>>>   خدمت هرآنکه این نظر را نوشته عرض کنیم که معلومات شما در باره سفارت افغانستان در برلین خیلی ضعیف و کم است. آقای عابد نجیب (که شما در این نامه خود چندین بار بطور غیر درست نجیب عابد یاد کردید) سکرتر اول سفارت نبوده بلکه در ابتدا مستشار و مسول اول سفارت بود تا که سفیر فعلی مقرر گردید.
این نقص معلومات ابتدایی در باره آقای عابد نجیب که باید شما حتما بطور درست آنرا میدانستید بیانگر عدم شناسایی کامل شما با آقای عابد نجیب بوده و تمام ادعاهای بالای شما را باطل اعلان میکند!

ابواحمد

>>>   این آقای ابواحمد خود عابد نجیب است که عابد مارشال میباشد و لی در نجابت شان باکمال اطمینان مشکوک هستم.
طاهر چنداولی

>>>   عرض ادب حضور دوستان گرامی طوریکه ملت رنجدیده افغانستان میدانند یک تعداد اشخاص بد نام وگم نام که هویت انها به مردم وملت ما هویدا میباشد واین اشخاص نوکران ای اس ای پاکستان میباشند از طرف بادارن خویش بطور جدی وظیفه گرفته اند تا در نمایندگی های سیاسی افغانستان مقیم اروپا اشخاص وطن دوست وآزادی خواه را بد نام نمایند تا پایه های دولت اسلامی افغانستان رادر جامعه بین الملی وانزار عامه تضعیف نمایندبنآ خواهش من از مردم هوشیار وهموطنان عزیزم این است که دیگر فریب دشمنان افغانستان را نخورند وبا هوشیاری وبیداری با قضایا بر خورد کنند، دشمن ما میخواهد از هر طریق ممکن به ملت ومردم ما صدمه وارد کند،در حالیکه آقای عابد ومحترم شفیق ارتشه نظامی افغانستان افراد دلسوز وطن پرست ودر چارچوب قوانین وضع شده دولت اسلامی افغانستان مصرف ایفای وظیفه مقدس به مردم ما میباشند، اگر آنها اشخاص مطلوب نمیبودند ، پولیس ودولت المان به زودترین فرصت علیه آنها اسناد ارایه کرده واز کشور خویش اخراج شان میکردند بنا این دسایس افراد خسیس وفرومایه وفروخته شده میباشد ،مردم ما دیگر به این حرف ها پی برده اند وفریب نخواهند خورد در اخیر با بیت بیدل صاحب تحریر خویشرا خاتمه میدهم .زمانه کج روشان را به بر کشد بیدل هر آنکه راست نشیند خار چشم افلاک است.
انجنیر نصیر غازی سرور از کشور هالند

>>>   خیانت بیش ازحدخود رسیده است.
نقوی

>>>   پس از حادثه سفارت افغانستان در واشنگتن که خبر آن از طريق برخى از رسانه ها بازتاب يافت، وزارت خارجه افغانستان فوراً داخل اقدام شد و پس از بررسى قضيه و تحقيق همه جانبه، هارون الکو مستشار سفارت که مسؤول ايجاد آن حادثه شناخته شد، از وظيفه اش برکنار گرديد. همچنان در ارتباط مقررى ها در نماينده گى هاى سياسى در کشور هاى خارجى از سوى وزارت خارجه کشور، کميسيونى به رهبرى يکى از مقامات آن وزارت تشکيل گرديده و اين کميسيون کوشش مى کند تا در مقررى هاى نماينده گى هاى سياسى، افراد واجد شرايط به ويژه معيار هاى مسلکى و تحصيلات عالى را در نظر گيرد و آن افراد و اشخاصى که در گذشته بدون در نظر داشت معيار هاى لازم مقرر گرديده اند آن را بررسى کرده و دپلومات هاى فاقد تحصيل و تجربه را از نماينده گى هاى سياسى دور سازند.
اين کميسيون تا حـال توانسته است تا سه تن از دپلومات هايى که در نماينده گى هاى سياسى توظيف بودند و معيار هاى لازم را نداشتند، به مرکز فرا بخواند و آنان را در پست هاى لازم بگمارد
میرویس ناب

>>>   در سفارت افغانسنتان فرد جنجالی دیگر ی به نام مروت میباشد که دائیم به مردم مشکلات بوجود آورده و مردم را در انجام های شان به بهانه های مختلف سرگردان میکند .
او که از امور کنسولی اطلاع چندانی ندارد با سوالات بی معنی و خصوصی مهاجران افغانی را زجر میدهد
به گفته یکی از کار مندان محلی که میگوید مروت ارتباط مردم را با سفارت خراب میکند و ما باید آنرا ترمیم نمایم
به قول مراجعین سفارت اگر کارمندان محلی در دفتر کنسولی نباشد کار مردم اصلا پیش نمیرود و هر روز جنجال دیگری بوجود می آید .
به گفته یکی از کارمندان وزارت خارجه در کابل مروت یکی از فعالان حزب خلق بوده و در ولایت کندوز به عنوان شکنجه گر خاد مشهور میباشد .
او توانسته با مهارت حزبی نه تنها در زمان حزب خلق بلکه در زمان طالبان و مجاهدین و در ده سال گذشته نیز در وزارت بماند.
به گفته همکارانش او که تا چند ماه دیگر وظیفه اش در برلین تمام میشود اقدام به پناهندگی نموده برایش به کمک کارمندان محلی وکیل گرفته است وزار ت محترم خارجه افغانستان هر چه زود تر اقدام به برگشت او نماید .
یکی از همکاران سابق مردت درسفارت افغانستان در المان ..

>>>   تأييد وزارت خارجۀ افغانستان از صحت بروز تنش هايي ميان ديپلمات هاي وزارت خارجۀ افغانستان كه در سفارت كشور ما در واشنگتن كار مي كنند، افتضاحي است كه نشان ميدهد معيار هاي لازم براي گزينش كادر ها و به ويژه گزينش ديپلمات هاي افغانستان براي خدمت در سفارتخانه ها در كشور هاي ديگر، معياري نبوده است. اخبار مربوط به جنگ و دعوا ميان دو تن از كارمندان سفارت افغانستان در واشنگتن دو روز پيش در رسانه هاي بيروني و داخلي درز كرده بود. اخبار مشعر بود كه يک تن از دپلومات ها در اين حادثه لت و كوب شده وروانه بيمارستاني در واشنگتن شده است. اين رسوايي پرده از خويشخوري هايي برداشته است كه در برخي از سفارت هاي افغانستان در بيرون از كشور رواج دارد ودر نتيجۀ آن دپلمات هاي کشور به جاي آنكه با در نظر داشت معيار دپلماتيك گزينش شوند، از خويشاوندان شماري از مقامات بلند پايه ويا هم نور چشمي هاي رهبران گزينش مي شوند. اين عمل خلاف معيار هاي دپلماتيك سبب شده كه نورچشمي ها نه تنها به قانون كشور شان حرمت نمي گذارند بل معيار هاي قبول شدۀ جهاني را در مورد تعامل و اخلاق دپلماتيك در سفارتخانه ها در يك كشور خارجي، مراعات نمي كنند. اين در حاليست كه از سفارتخانه هاي ما درچند كشور ديگر نيز شكايات جدي و فراواني وجود دارد كه نشان ميدهد در‌آنجا ها نابساماني هاي فراواني ظهور کرده است.
وزارت خارجۀ افغانستان بايد در راستاي گزينش سفرا و دپلمات هاي كشور براي خدمت، دقت لازم را به خرج بدهد ورنه رسوايي هاي بيشتر از اين نيز رخ خواهد داد كه به پرستيژ و اعتبار حكومت لطمه خواهد زد. در گذشته براى گزينش سفرا و دپلمات ها براي خدمت در سفارتخانه هاي ما در كشور هاي خارجي حداقل معيار قبول شده، فراغت آنان از مراجع تحصيلى بود.
ولي اين كار حالا صورت نمي گيرد و در نتيجۀ آن اشخاص غير مسلكي و بر بنياد اعتبارات خويشاوندي با بزرگان مملكت و يا ديگر رهبران صورت مي گيرد.
اين مي رساند كه سفارتخانه هاي كشور به يك خانه تكاني جدي ضرورت دارد تا خوب وبد آن تفكيك شود

>>>   مسیحی شدن دیپلومات های افغانستان در خارج از کشور چیز معمولی شده است .
طوریکه اشرف صاحب سفیر افغانستان در برلین عضو رسمی و بلند پایه حزب مسیحی المان میباشد و در جلسات و کنفرانس های شان همیشه شرکت میکند. گفته میشود اشرف صاحب از 30 سال قبل عضو حزب مسیحی آلمان بوده ولی از روزیکه سفیر افغانستان مقرر شده است و خودش در مصاحبه با یکی از روز نامه های معتبر آلمان به نشر رسیده و از عضویت خود در حرب مسیحی المان اعتراف نموده است همکی اطلاع حاصل نمودند اینکه وزارت خارجه افغانستان که از این جریان اطلاع داشته چرا اشرف صاحب را مقرر نموده است سوالیست بی جواب
بخش سیاسی وزارت خارجه افغانستان کابل

>>>   خشت اول را در نظر بگیرید که کج کذاشته شده است . خدا نیا مرزد کسانی را که این خشت را کج نهادند و مردم افغانستان را بد بخت ساختند . غریب

>>>   من اول از خداوند باز دوم از کرزی صاحب سوم از وزیرامورخارجه
میخواهم که تعداد نماینده گی ها را به هزار ها برساند که ارمان
دل همگی براید . واین قدر پشت سر گفتن ها تاقیامت دوام پیدا میکند
وسلام

>>>   ازخداوند کریم میخواهم که همه بد های افغانستان ره اصلاح و یا درصورت عدم اصلاح سربه نیست کند .
صدیقی

>>>   چرا عبدالرحمن اشرف سفیر افغانستان در برلین استعفا نمیدهد که نسبت به سن زیاد و عدم توانائی جسمی نمیتواند بدون کمک از زمین بر خیزد او نیازی به معاش خود ندارد چون در اثر کار بیش 40 سال در لمان معاش خوب تقاوتی میگیرد بهتر خواهد بود وظیفه اش را به کس دیگر واگذار کند و اگر خودش استاد میباشد اقلا پس از 45 سال اقامت در المان چند سالی هم در وطن خود که بپول آن تحصیل نموده است کار کند مردم افغانستان از کسی که به پول آنها تحصیل کرده و بعدا به خارج زندگی خوشی داشته انتظار دارند به کشور بیاید و به یکی از دانشگاههای افغانستان درس بدهد.
یکی از دوستان افغانی اش در المان

>>>   چـــشـــم حسود کـــور

>>>   در هر شهرو درهر دهکده یک سفارت وقونسلگری بسازید تا همه علاقمندان خارج یک دوره بروند...مهم نیست که درجه تحصیل ، صادق حس وطن دوستی خیره بگذار که تمام قوم وخویش وهمسایه های وکیلان هم مقرر شوند...

>>>   دوستان گرامی: درست است که در چوکات قانون یک دیپلومات الی 3 سال در خارج و بعداً دوباره راهی وطن ویا نمایندگی دیگر شود، میخواهم یک نکته را یادآور شوم که اگر جناب ایشان شخص کارفهم باشند دلیلی به تبدیلی ایشان نیست و در صورتی که مانند همکار من به مثال یک ... باشند باید هرچه زودتر از وظیفه سبکدوش و یا خود ترک وظیفه نماید. قابل تذکر است که ما همیشه یک طرف قضیه را دیده و طرف دیگر را نادیده و احساساتی برخورد میکنیم. عبدالواسع

>>>   آقاى عبدالرحمان اشرف سفير افغانستان در برلين پسر خاله زلمی رسول وزیر امور خارجه افغانستان خارجه رسول مى باشد. وى ازسال 1966 بدينطرف با Mary ازدواج نموده و هویت آلمانى را دارد.

چند وزير کرزى پاسپورت خارجى دارد?
چند معاونين وزير کرزى پاسپورت خارجى دارد?
چند مشاوران کرزى پاسپورت خارجى دارد?

همان کسيکه درکابينه و درمعينت و مشاورت کرزى اند دو وياسه پاسپورته نيست کيست?
بنام نجیب عابد سکرتر اول سفارت افغانستان در جرمنی نيست بل وزيرمختار و يا مستشار سفارت است.
وزيرمختار در زبان آلمانى Botschaftsrat گفته مى شود و بعد ازسفير نفراول سفارتخانه است.

اين همکاران پيشينه درواقعيت امر درکارخود صادق نيستند شما خود را خود روسياه و رسوا مى کنيد آيا شما قاصد ها خود با آنها دهان جوال را گرفته بوديد?

قاصد در راه آنها چه کرد?

دوستان خواهشمندم به دو ستان به انديشيد اگرآنها قاچاقبر و دزد هستند ازقانون آلمان استفاده کنيد. نشنيديد که آلمان چطور ديڀلوماتهاى سوريه را کشيد!
هم سفير و هم مستشار سفارت شهروندان آلمان اند و در نزد قانون آلمان مصونيت سياسي و ديپلوماتيک ندارند.

هردوشان هنگامى مصونيت سياسي و ديپلوماتيک را دارا مى باشندکه کارت هويت و يا پروانه شهروندى خود را به دولت آلمان پس دهد وتنها شهروند کشور افغانستان باشند.
درغير اين گفتار تان ازدلخوردهگى شخصى تان است وبا اين گپها دلتان درمان نمى شود

>>>   قابل شرم است که به شخصی چون عابد نجیب مستشار یا سکرتر گفت. من وی را از مدت هاست که میشناسم. اول اینکه وی در مدرسه الی صنف نهم حاضر بود و بعد از نزد فامیل به جرمنی فرار کرد. افغانهای جرمنی وی را بنام عابد لاف میشناسند ولقب لافوک افغانی برایش داده اند. در شهر همبورگ که همه وی را به چنین لقبی شناخته و می خطابند.در ایام اولی که وی در سفارت برای بار سوم مقرر شد , صفحه سفارت از درجه تحصیل و تحقیقات علمی خود مملو ساخته بود. بیاد دارم که مورد انتقاد قرار گرفت و از آنجمله یکی از دوستانش نبشته بود که عابد نجیب هیچ نوع تحصیلی ندارد و اگر داشته باشد بصورت ساده از دانشگاه مربوط اسناد آن را خواسته میتوانید. دو روز بعد صفحه سفارت از این معلومات پاک شد. مگر من همه این معلوماتها را ثبت نموده نزد خود دارم که در آینده نزدیک انرا درین صفحه درج خواهم نمود.
این یک جرم بزرگ در مقابل افغانان مقیم جرمنی میباشد که وزارت خارجه چنین یک شخص را به نمایندگی از ما گماشته است.
ف.ص. شهر هانوفر جرمنی

>>>   چندی قبل در یک نشستی در برلین یکی از دوستانم عابد نجیب را دید. در آن مجلس برادر زاده کرزی نیز تشریف داشت. عابد نجیب بدون هیچ نوع ضرورتی روی سخن را با برادر زاده کرزی شروع کرده و در سخنان خود همیشه میگفت که - ما اصلآ پشتون استیم . بعد از چند لحظه همیشه و همیشه این سخن را تاکید کرده تکرار مینمود. نمیدانم که در افغانستان پشتون بودن یا تاجک بودن و یا از یک قوم دیگر در افغانیت تغیری می آورد و یا اینکه چنین اشخاصی چون عابد نجیب در نزد هر قوم از آن همان قوم میشوند تا به دوکانداری خود ادامه دهند. مگر تاسف به کسانیکه از وی حمایت میکنند.

>>>   چـــشـــم حسود کـــور

>>>   جان برادر اصل گپرا چرا نمیگویی. اصل گپ سر پوستین ملا نصرادلدین است نه سر تحصیل ویا المانی بودن عابد نجیب. اصلا خواست خودت بدست اوردن یکی از پست ها در سفارت استزیرا فامیلت در المان است ومیخواهی مانند نجیب یک پست در سفارت داشته باشی. به یقین کامل هر زمانی که انرا بدست بیاری دیگر نه یادی از عابد نجیب و نه از سفیر خواهی نمود.
گ.ل از هامبورگ

>>>   از برلین گزارش میشود که شفیق اشته نظامی سفارت افغانستان در برلین که گفته میشود خواهر زاده مارشال است چند نفر را در منشن آلمان لت و کوب نموده که وضعیت جسمی یک نفر چندان مناسب نیست پولیس منشن برای چند ساعت او راتوقیف نموده و بعدا رها شده است ولی موضوع به وزارت خارجه المان اطلاع داده شده هفته آنیده سفیر افغانستان به وزارت خارجه فرا خوانده خواهد شد تا در این زمینه جواب بدهد
عابد از هامبورگ

>>>   از بی کفایتی عابد نجیب و بعضی از دیپلوماتان دیگر در سفارتها وزارت به خوبی در جریان است. در آینده نزدیک منتظر تحولات باشید.
آرشیف وزارت امور خارجه

>>>   شنیدم که کرزی 60 مشاور دارد /
شتر کجایش راست است که گردنش باشد/
البته همی مردم لیاقت چنین دولتی را دارند که پذیرفتن /
سمسور ساپی

>>>   گفته میشود وزارت امور خارجه آلمان شفیق خواهر زاده مارشال که که گویا اتشه نظامی افغانستان در برلین میباشد اخطار نموده که از المان باید خارج شود اینئ مطال فورا به مارشال اطلاع داده میشود ولی معلوم نیست مارشال در این زمینه چه دست آوردی داشته است که در آینده نزدیک معلوم خواهد شد .
گفته میشود اشرف خان سفیر صاحب اعلان نموده که این کار مربوط به من نسیت باید وزارت دفاع افغانستان تصمیم بگیرد .
ماشآالله سفیر صاحب زنده خو باشی
اسماعیل از کابل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است