تغییرات گسترده در وزارت خارجه
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۲۸    ۱۳۹۰/۱۰/۷ کد خبر: 30905 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان (afghanpaper) بر اساس اطلاعات رسیده (تایید نشده از منبع رسمی) ارگ ریاست جمهوری ، تعیینات جدید در وزارت امور خارجه زمانی مورد بحث قرار گرفته که رد صلاحیت زلمی رسول از طرف مجلس نمایندگان (پارلمان) پس از رخصتی های زمستانی روی دست میباشد.
این در حالیست که همه روزه موجی از بدبینی و انتقادهای شدید علیه کارکردهای منفعلانه وزارت امور خارجه در میان اعضای پارلمان و به ویژه کابینه بالا گرفته است.
به همین منظور رایزنی هایی در ارگ ریاست جمهوری جریان دارد تا به خاطر بهتر شدن و کارایی دستگاه سیاست خارجی کشور احتمالاً مقرری های ذیل عنقریب اعلان گردد :

1-زلمی رسول وزیر امور خارجه، تعیین بحیث نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد
2-جاوید لودین معین سیاسی؛ تعیین بحیث وزیر امور خارجه
3-عمر داوودزی سفیر در پاکستان؛ تعیین بحیث رئیس کمیسیون مستقل انتخابات
4-حمید صدیق رئیس عمومی تشریفات؛ تعیین بحیث سفیر در پاکستان
5-حمیدالله ناصر ضیأ رئیس شعبه چهارم سیاسی؛ تعیین بحیث رئیس عمومی تشریفات
6-عبدالحی حیدر معین اداری؛ تعیین بحیث معین سیاسی
7-عبدالقهار عابد رئیس روابط فرهنگی؛ تعیین بحیث معین اداری
8-وحید عمر سخنگوی اسبق ریاست جمهوری؛ تعیین بحیث سفیر در کانادا
9-ارشاد احمدی مستشار وزیرمختار سفارت افغانستان در کانادا؛ تعیین بحیث رئیس شعبه پنجم سیاسی
10-داوودیار رئیس روابط اقتصادی؛ تعیین بحیث سفیر افغانستان در انگلستان
11-ضیأ محمود رئیس شعبه سوم سیاسی؛ تعیین بحیث سفیر در ایتالیا
12-فضل الرحمن فاضل، تعیین بحیث سفیر در اوکراین
13-حضرت وهریز مستشار وزیر مختار سفارت افغانستان در کوریا؛ تعین بحیث مدیر انستیتیوت دیپلوماسی
14-غلام سخی غیرت مدیر انستیتیوت دیپلوماسی؛ تعیین بحیث سفیر در اندونیزیا
15-امان الله جیحون رئیس شعبه اول سیاسی؛ تعیین بحیث سفیر در هندوستان
16-ننگیالی طرزی سفیر افغانستان در هندوستان؛ تعیین بحیث رئیس شعبه اول سیاسی
17-جمراد جمشید مستشار سفارت افغانستان در هالند؛ تعیین بحیث رئیس حقوق و معاهدات
18-عزیزالله امین رئیس اداری؛ تعیین بحیث جنرال قونسل افغانستان در بن _ آلمان
19-عبدالجمیل پروانی جنرال قونسل افغانستان در مشهد _ ایران؛ تعیین بحیث رئیس اداری
20-جاوید مجددی معاون ریاست عمومی تشریفات؛ تعیین بحیث مستشار وزیر مختار سفارت افغانستان در ناروی
21-عزیز نورزاد مسئوول دسک پروتوکول ریاست جمهوری؛ تعیین بحیث معاون اول ریاست عمومی تشریفات


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   هر چیزی ایکه به نفع پیشرفت وسهولت مردم کشور شود ما طرفدار آن هستیم نه اینکه همان آش وهمان کاسه باشد وهنوز سبب مشکلات فراوان اضافی برای مردم و وزارت خارجه شود .

>>>   چرا کسی برای برطرفی عبدالرحمن اشرف سفیر افغانستان در برلین و عابد نجیب معاون سفیر افغانستان در برلین که عمر خود را در المان سپره نموده و هر دوس شان از چهل سال به این طرف ملیت المانی را گرفته و برای حزب مسیحی در المان کار میکنند نمیباشد .
این دو نفر باعث جنجال های فروانی در المان شده و سفارت افغانستان در سر لیست جنجال های در اروپا میباشد .
این مشکلات به حدی میباشد که شکایت ها به وزارت امور خارجه المان و پارلمان این کشور رسیده است
و رسوائی بیشتر حضور فردی بنام شفیق که نه از سواد بهری دارد و نه گپ زدن خود را میداند فقط مارشال ، مارشال را خوب میشناسد و به نام او به مردم زور میگوید و بیش از ده سال است در سفارت پیره داری میکند به کابل مقرر نمیشود ؟
بی کفایتی وزارت خارجه سر زبان ها بوده و مردم به آن میخندند.
اصف از سویدن

>>>   از این معلوم میشه که در وزارت خارجه هم خوب خانه تکانی در حال به وقوع پیوستن است. خدا کند که این آدم های جدید مثل همان افراد سابقه رشوت خور و قوم گرا نباشند.
بلخی

>>>   وزیر خارجه فعلی خو لیاقت همو سازمان ملل متحد نداره باید سفیر افغانستان در سازمان ملل متحد آقای اسپنتا شود. در غیر آن حمایت جامعه بین المللی زود یا دیر از افغانستان کم خواهد شد. بخاطریکه چوکی سازمان ملل متحد بسیار مهم و یک سمت فوق العاده است. کرزی باید افرادی را توظیف کند که توانایی جلب و جزب پشتیبانی جامعه جهانی را داشته باشد
دپیلومات افغانی در سازمان ملل متحد

>>>   هیچ غم نخورید همان آش است و همان کاسه زیرا کسانی که در این پست های بلند وزارت خارجه تعین شده اند، همان مامورین بی کفایت وزارت هستند. اگر توقع به تغییرات در این اداره دارند، کوشش شود تا کادرهای مسلکی و دلسوز در این مقام ها گماشته شوند نه افرادی که در بالا تعین شده است.
فروزان کارمند وزارت امور خارجه

>>>   در ادامه اين فهرست اسامى افراد زير هم درج است كه بنابر درخواست جاويد لودين مشهور به جاويد كاكلزى از نشر افتاده بود:
1. داكتر عبدالغفور آرزو سفير در تاجيكستان؛ تعيين بحيث سفير در ازبكستان
2. عبدالحفيظ همام دپلومات سابقه دار؛ تعيين بحيث سفير در سودان
3. داكتر داوود نجفى وزير سرپرست فعلى؛ بحيث سفير در ايران
4. عبدالقادر دوستم بحيث سفير در قرقيزستان
5. شاه محمود هوتك بحيث سفير در تركمنستان
6. شاكره كارگر بحيث سفير در قزاقستان
7. فاطمه گيلانى بحيث سفير در سويس
ارسالى: مسئول امور سرى رياست جمهورى اسلامى افغانستان

>>>   به امید موفقیت های هر چه بیشتر جناب جاوید لودین واقعن لودین یک فرد با استعداد و با انگیزه است
من همیشه شاهد بودم که تمام کار های کلان سیاست خارجی کشور را به طور شاید و باید آن انجام میدهد و رییس جمهور با این کار خود وزارت خارجه افغانستان را در حقیقت از حالت انفعال بیرون کرد. انشاالله پس از این مامورین وزارت مطمین باشند که ارگان شان بطرف سعادت و کامیابی به پیش میرود
توخی نیویارک

>>>   در میان شان افراد خوب و قابل احترام موجود است، اما بیشترین اینها کسانی هستند که الف در چگرشان نیست و یگانه ارزوی شان تعین شدن در سفارتخانه های اروپایی و بعد از ان فرار و پناهنده شدن است ما نباید دل خوش کنیم چون اکثر اینها کسانی هستند که به فکر قوم ملیت زبان و حزب خود می اندیشند
ای کاش همه گی خود را افغان و از افغانستان میدانست
سروش بامیان

>>>   کرزی عمر داود زی را بخاطر تقلب در انتخابات 2014 بحیث ریس کمسیون انتخابات مقرر کرده که در دوره سوم ریاست جمهوری اش چنان تقلب کند و رای مردم را بدزد که آب از آب شور نخورد. این بی غیرت های جبهه ملی و ایتلاف ملی مچم چی خواب میبینند که به خواب خرگوش فرو رفته اند
اقای عمرداود زی در این مدت کوتاه در پاکستان کار کرد که سازمان استخبارت ای اس ای را قانع کند تا در انتخابات 2014 از کرزی و یا هم از شخصی که کرزی حمایت میکند، پشتیبانی نماید.
هر روز فرزندان صدیق این ملت بخاک خون کشانیده میشوند و بنام حمله انتحاری تمام فرماندهان مقاومت را نابود کردند ولی عده ای هنوز هم بفکر پول جمع کردن و فصر جور کردن استند

حاجی دره یی

>>>   هیچ چیز نمی شه. بی غم باشین. در ای لست کل شان با واسطه هاست.
با احترام
یک مامور بی سویه ولی با واسطه وزارت خارجه در یکی از بست های مهم با معاش سوپر سوپر اسکل ها ها ها

>>>   قرار است آقای عبدالحی حیدر معین اداری وزارت خارجه به حیث سفیر مقیم پولند گماشته شود موضوف در حال انتظار ختم دوره کاری سفیر فعلی پولند است. طبق گزارشاتی که در دست است الی چند ماه دیگر ممکن سفیر فعلی ختم وظیفه شده و بجایش عبدالحی حیدر سفیر میشود
سکرتر وزارت خارجه

>>>   اقای جاوید لودین را صرف بخاطر پشتون بودنش تعین نموده اند زیرا این بهترین حربه یی است که پشتون را علیه پشتون بکار می اندازند. جاویدک لودین که باید حال مدیر یک بخش خیلی کوچک میبود نظر به واسطه و واسطه بازی یکباره سخنگوی ، بعدش سفیر و حال معین و در تعینات جدید وزیر خارجه میگردد. وی بخاطر حفظ کرسی حاضر به هر نوع معامله است چنانکه دیده شده وی در مدت زمانی که در پست سفارت قرار داشت صرف مصروف جابجای خانواده خویش بود و توانست تا تمام اعضای فامیل خویش را به کانادا انتقال بدهد و برای ایشان تقاضای پناهنده گی سیاسی نماید در حالیکه خودش سفیر بود ایا افتضاح بالاتر از این وجود دارد باور کنید اگر تاریخ افغانستان را مطالعه کنید رژیم فاسد مانند نظام فعلی وجود نداشته و نه بوجود خواهد امد افراد ...مانند جاویدک لودین را به میتوان یافت ، یک زمان اطرافیان ریس جمهور وی را بخاطر جاسوس بودنش از ریاست جمهوری توسط ریس جمهوری اخراج کردند زیرا وی همه راز های ریاست جمهوری و شخصی ریس جمهور را به یکتعداد از شبکه ها به فروش میرساند .
نصیر احمد فایق، سکرتر خاص وزیر امور خارجه

>>>   بلاغ صاحب بس است دگه. هر بار زیر نام توخی شوخی می کنی.

>>>   جاویدک لودین ترجمان وزیرخارجه !!!
البته از این حکومت فاسد و نالایق شکی نخواهد بود.
خالد

>>>   میخواستم برای برادرمان اصف از سویدن عرض کنم که فعلا یکی از فعال ترین سفارت مقیم اروپا سفارت برلین است و بنده نیز مقیم سویدن هستم.شخصا چندی قبل با مراجعه به قونسولی ان سفارت شاهد ان بودم که مراجعین ازهامبورگ و فرانکفورت و حتی سویدن ودانمارک به برلین مراجعه میکنند در حالیکه باید است مراجعین سویدن و دانمارک به ناروی جهت دریافت پاسپورت مراجعه نمایند وانها موظف هستند. ولی متاسفانه مراجعین سفارت ناروی بیشتر از سویدن میباشند شاکی هستیم .و برای دریافت پاسپورت مجبور به سفارت برلین میباشیم وتمام مراجعین هم از موظفین وهم کارمندان سفارت از برخورد انسان دوستانه وصمیمی و محترمانه شان رضایت وخشنودی داشتند .محترم عبدارحمن اشرف سفیر کبیر ج.ا.ا یک شخص مومن واگاه ومسلکی ومدیریت سالم را دارا میباشند.و نیز یکی از محصلین که در بخش اموزش نظامی اردوی ملی در ایتالیا میباشدبخاطر عدم امکانات پزشکی در بخش مربوطه با تماس وهمکاری وتلاش اتشه نظامی برلین محترم شفیق فهیم جهت درمان به برلین را دارند واینکه ایشان نه تنها یک شخص نظامی مسلکی ودارای تجارب والای هستندبلکه یک شخصیت اجتماعی و فرهنگی میباشند. و از فعالیت های اخیر ایشان در کنفرانس منع خشونت علیه زن وروز جهانی حقوق بشر در کشور هالند برگزار شده بود از تلاش وهمکاری ایشان تقدیر شد. وهمچنین وخواست و خواهش بنده از تمام دوستان و برادران این میباشد که هر کس باید هست بیانگر حقیقت باشد و نباید است بالای شخصی از روی عقده شخصی تهمت ناروا زد چرا که همه ما راه رفتن داریم و در محضر الهی جوابگو باشیم فلهذا انسان اول به وجدان خود رجوع نماید.از بارگاه الهی ارزوی صلح امنیت و اتحاد ملی وطن خویش و تمام برادران مخلص به وطن را که ادامه دهنده راه شهدای ازادی وطن وخدمتگزار صدیق وطن هستند کامیاب وبا عزت داشته باشد.

>>>   آقای سروش !
انتقاد و قتی به باور من موثر تمام میشود که شما اشخاش واجد شرایط تان را معرفی میکردید تا مقایسه میکردیم که
کدام یک قابل تائید افراد خیر اندیش و صادف و کار فهم با تجـــــربه
قرار میگیرند،
مسئولین فعلی، ؟
مسئولین، پیشنهاد شده لست فوق ؟
و یا لست پیسشنهادی شما ؟
در غیر آن این نظریات شما یکطرفه و کدام تاثیر خوب نخواهد داشت.
دوستدار بهبود هرچه بیشتر
تا اسمای آنها معلوم نباشد ،

>>>   در اول من خوش شدم که سلطان احمد بهین سفیر چین هم تبدیل شده خو بدبختا تبدیل نیست .....
سلطان احمد بهین سفیر چین یک تن از فاسدترین شخص است ...............
اسلام ترکمن ایوو چین

>>>   از این مقرری ها خو گفتند ای کاش افراد ناکار که به نام دیپلومات در نمایندگی دایمی افغانستان در ملل متحدو جنرال قونسلگری افغانستان در نیویارک به واسطه مقرر شده اند به نام مارشال و کرزی................ هم به کابل خواسته شوند و افراد کار آمد به جای شان مقرر شود.
یکی از کارمندان برحال وزارت امورخارجه

>>>   بر اساس اطلاعات رسیده از ریاست جمهوری ، فهرست اسامى تعیینات جدید در وزارت امور خارجه شامل افراد زير هم درج است
قاسم حليمى بحیث جنرال قونسل افغانستاندر جده
سيد احمد اشرفى بحیث جنرال قونسل افغانستان در مشهد
جلال ربانى بحيث سفير افغانستان در تركيه
سيد فضل الله فاضل بحيث سفير افغانستان در قطر
عبد الحفيظ ايوبى بحيث سفير افغانستان در ماليزيا
نسيم فقيرى بحيث جنرال قنسل افغانستان دركويته
عبد القيوم ملكزاد سفير افغانستان در عمان
نظام الدين شمس بحيث جنرال قنسل افغانستان در کراچی
ولى منور بحيث جنرال قنسل افغانستان دربمبئی
عبد الجبار وطنيار بحيث جنرال قنسل افغانستان در استانبول
کارمند رياست ادارى وزارت امور خارجه

>>>   گفته می شود که دوکتور عبدالخالق رشید که سالها درهندوستان بحیث استاد و بحیث مستشار فرهنگی کارکرده است درسفارت هند بحیث معاون سفیر ویا جنرال قونسل در بمبی یا ممبی مقررشود. زیراکه ننگیالی طرزی موضوع را با ریس جمهور در سفر اخیرش درهند به مشوره گداشته است. رشید عالم و مرد دلسوز به افغانستان ومردم اش است.
ش .محمد یکی ازکارکنان وزارت خارجه

>>>   کارمندان سفارت های افغانستان در خارج به وظایف خود عمل نمیکنند من یک مثال از هندوستان را که شاهدش بودم به شما میگویم که بالای افغانهای مریض بسیار راه جوری شده و پول هایشان را داکتران و ترجمان ها میگیرند هیچ کسی نیست که به دادشان برسد من خودم به ترجمان ضرورت نداشتم وقتی این نابسامانی ها را دیدم با سفارت افغانستان تماس تلفونی برقرار نمودم و مشکلات را برایشان گفتم اما انها گفتند که در آینده به این مشکل رسیدگی خواهیم کرد درحالیکه بیشتر از 8 سال است که این مشکل در هند ادامه داشته و پول مردم ما به بهانه های مختلف از جیب شان درآورده میشود اما آنها میگویند که در آینده به این مشکل رسیدگی میشود و قرار اطلاعاتی که بعدا بدست آوردم خود سفارت و کارمندان آن بطور دوامدار به مهمانی های مجللی که از سوی شفاخانه های هندی برگزار میشود شرکت میکنند تا باشد که به گفته قدیمی ها (دم تبر را پخته) بگیرد.
فرهاد

>>>   بجواب آقای آصف از سویدن !
من یک افغان استم که در جرمنی زندگی میکنم . خودم و دوستانم به سفارت ما به برلین رفته و کارهای داشتیم. واقعت اینست که با همه ما در هر بار رویه خیلی انسانی صورت گرفت و تمام مشکلات ما را به زودی حل نمودند. ما فکر داشتیم که یک یا دو روز را بایست آنجا سپری نمائیم مگر کارمند های سفارت راستی که صمیمانه و دوستانه با من رفتار نموده مشکلات ما را حل کردند. از بار گاه ایزد متعال برایشان موفقیت میخواهم.همیشه برایشان دعا میکنم.

>>>   شفیق خان در حقیقت 8 سال قبل به عنوان پیره دار توسط دهدار صاحب که از اعضای فامیل اش بود به عنوان اشته نظامی در برلین مقرر گردید به برلین آمد.
او شفیق را به عنوان پیره دار سفارت و موتروان خود به المان آورد که البته علت آمدن هم پناهندگی سیاسی در سویدن بود .
پس از برکناره دهدار صاحب از سفارت افغانستان در برلین خودش هم به سویدن پناهنده شد ولی شفیق به عنوان خدمه و پیره دار سفارت در برلین باقی ماند و در دفتر اشته نظامی همچنان رفت و امد میکرد از جایکه گفته میشود او خواهر زاده مارشال است در برلین باقی ماند و به تدریج سرکاتب همان دفتر شد او که مکتب را تا صنف هشت خوانده از سواد چندانی برخوردار نیست تا بتواند یک پروتوکل را به زبان دری و یا پشتو بنویسد و هیچ گونه آشنائی با زبان المانی و یا انگلیسی هم ندارد .
او شب و روز خود را در قمار خانه ها در شراب خواری میگذراند و رفیق هایش هم مانند او میباشند طوریکه بعضی از دوستان گفته اند چند عکس از او که قمارخانه ها دیده شده به یک سایت فرستاده شده ولی تا حال نشر نشده است این فرد به عنوان یک مکروب آبروی وزارت دفاع و وزارت خارجه افغانستان را برده است گفته میشود او شش سال قبل فامیل خود را به سویدن برده و انها همان زمان پناهده گی سیاسی گرفتند و خود اش در بین برلین و سویدن و گاهی هم بیم کابل و پولند در رفت و امد میباشد .
برادری راجع با محترم اشرف صاحب نوشته بود ولی من چندان آشنائی با اشرف صاحب ندارم فقط شنیدم که سالهاست در المان میباشد .
اکرم از هامبورگ

>>>   وا به حال ضابط خليل حناني كه فعلا خود را جنرال معرفي ميكند
در يك سال وظيفه اش مردم اين ديار را به مشكلات بسياري مواجه ساخته است اصلا ما مردم تاجيك لياقيت سفارت يا جنرال قونسلي را ندارم يكبار از مقامات وزارت خارجه افغانستان تقاضا ميكنم كه از نزديك ظلم و كار شكني خليل حناني و اقاي بشير را در جده معلومات كنند كه مشكل در كجا است و اين ها مردم را جرا اين قدر خوار و ذليل ميسازند همان حلمي طالب بهتر از اينها هستند
يك مهاجر افغان در سعودي

>>>   با این تغییرات خر همان خر باقی میماند فقط پالانش نو میشود!

>>>   مقرری های جدید در پست های وزارت امور خارجه نشان میدهد که هنوز هم مسایل قومی، زبانی و تنظیمی در کارست و نباید به اداره ملکی کشور امید بست
زیرا کسانی را که در این لست میشناسم و حتا با بعضی شان آشنایی کامل دارم جز از طریق موضوعات فوق دیگر هیچ چیزی در گزینش شان مورد بررسی قرار نگرفته است
از اسمای این افراد معلوم میشود که تیم مارشال فهیم داره قدرت بیشتر در وزارت امور خارجه میگیرد. چون در گذشته فقط یک معین مربوط مارشال فهیم بود حالی این رقم به دو معین تبدیل شده است. یعنی معین سیاسی و معین اداری هردو از جمله سرسپرده های جناب ایشان میباشد
کارمند برحال وزارت خارجه

>>>   فاطمه گيلانى با كدام اهليت ديبلوماسى خود در وزارت خارجه راه دارد. وى اصلاً يك ثانيه هم در وزارت خارجه كار نكرده و هم قطعاً ديبلوماسى را بلد نيست. بهتر است كه رئيسيه فيشن شو لباس هاى باكستانى مقرر شود

>>>   این هم یک لست نو مقرری ها برای لب گور رسیده ها که میخواهند پست سفارت خود را در آخرت هم حفظ نمایند:
انور انورزی - سفیر افغانستان در دوزخ (بخش مار ها)
زلمی عزیز - سفیر افغانستان در دوزخ (بخش آتش ها)
عزیز کرزی - سفیر افغانستان در دوزخ (بخش لت و کوب)
اکمل غنی - سفیر افغانستان در دوزخ (بخش دیگ جوشان)
زلمی رسول - سفیر افغانستان در دوزخ (بخش بیکاره ها)
موسی معروفی - سفیر افغانستان در دوزخ (بخش کاردستی ها)
آصف دلاور - سفیر افغانستان در دوزخ (بخش کمونیست ها)
پست های خالی که هنوز کاندید ندارد:
؟؟؟؟؟؟ - سفیر افغانستان در بهشت (بخش حور)
جلالتمآبه ؟؟؟؟ - سفیر کبیر افغانستان در بهشت (بخش غلمان)
کارمند ریاست تشریفات وزارت حارجه برای دنیای دیگر

>>>   من هم ار افغانهای برلیم میباشم واز کارمندان محلی بسیار خاطره خوش دارم بدون آنها اصلا کار در سفارت پیش نمیرود ولی اصل مشکل در وجود دیپلوماتها میباشد که هر روز جنجال دارند وبرای رقابت بر سر وکله هم میزنند وموجب آبرو رفتن وزارت خارجه افغانستان میگردند
امشآ الله به زودی افراد مجرب و چیر فهم به برلین مقرر خواهند شد

>>>   شایعاتی وجود دارد که آقای عبدالناصر جمال مستشار جنرال قونسلگری افغانستان در دبی باتلاشهای مذبوحانه اش بکمک اقای حسین برادر ناتنی مارشال محمدقسیم فهیم درصدد براندازی آقای عاطفمل از پست جنرال قونسلگری افغانستان در دبی میباشد اما تاجاییکه ملاحظه میگردد آقای جنرال قونسل ازروابط خوب وگسترده بامقامات عالی دولت افغانستان برخوردارمیباشدوضمنا شخصیت باتجربه ودیبلومات چیز فهمیست که مقامات عالی کشور هرگزآنرابا عبدالناصر جمال چهره تازه کارو کم تجربه تعویض نخواهند کرد.
م،ع کارمندریاست تشریفات - کابل

>>>   جناب مسئول امور سرى رياست جمهورى اسلامى افغانستان گلايه جناب جلالتمآب حامد كرزى از شما در اين است كه چرا اصطلاح ايشان را كه جناب جاويد لودين را جاويد كاكلزى لقب داده اند به رسانه ها افشا كرديد.
همين يك ساعت قبل جناب جاويد لودين به رياست جمهورى تلفونى زنگ زدند و خواستار بركنارى شما از مقام تان شدند.
نام شما را به رسانه ها افشا نمى كنيم. اما شما پس از ختم غايلهء شوراى صلح از وظيفه سبك دوش خواهيد شد. و افرادى را نام هاى ‌شان را هم در فهرست خود نشر كرديد ديگر در وزارت امور خارجه جمهورى ‌اسامى ‌افغانستان جا نخواهند داشت. و كسى‌كه به نام كارمند رياست ادارى وزارت امور خارجه جمهورى اسلامى‌افغانستان يك فهرست دروغ را مانند فهرست دروغى كه در نوشته نويسنده بى‌نام و نشان در اين صفحه افغان پيپر چاپ شده بايد بداند كه ما در تحقيقات خود كشف كرديم كه چنان يك آدم دروغگو در وزارت امور خارجه موجود نيست. اين آقا كه يك عرب نژاد است از نشر چنان فهرست هاى دروغپردازانه خوددارى‌كند تا مورد پيگرد قانونى قرار نگيرد و نام نشان و آدرس و همه چيزش را افشا نكنيم.
ما از استخدام ديپلومات هاى تربيه شده عربستان، ايران، پاكستان و مصر جداً خوددارى مى‌كنيم. چون آنان نوكران دستگاه هاى استخباراتى و افراد فاسد انديش و دست ناپاك و چشم گشنه هستند.
هارون كارمند وزارت امور خارجه جمهورى اسلامى ‌افغانستان

>>>   اگراشخاص مانند دوکتور رشید در سفارت های افغانستان مقرر می شد پس به اینقدر رسوایی چه ضرورت بود؟ من میدانم که دولت اقای کرزی به ان درجه وطن دوستی نرسیده که به اشخاص چون استاد عبداالخالق رشید مسوولیت ها بسپارند . بخاطر که رسوایی های اشخاص ناهل برای مردم وطن وجهان افشا می گردد . شما خبردارید که ده هاتن محصل افغانی ازتحیصل شان بخاطر بی کفایتی مامورسفارت درهند محروم شدند برای مدت مدید درصحن سفارت می خوابیدند ؛ دوتن محصل بروز روشن درمهرت اتردپردیش توسط هندوان کشته شدند. من یکی از محصلین اریسه استم سال گذشته ما را هندوان در روزهای امتحان لت وکوب کردند. به دهلی رفتیم با استاد رشید مشوره کردیم ایشان گفتتند که شما را درین روزها کسی کمک نمی کند درس ها وامتحان تانرا بدهید بعدا هرچه میخواهید بکند ما دوباره برگشتیم و درس ها و امتجان دادیم . لیکن سفیردرهمان موقع برای ماگفتند که شما خود تان تصمیم بگیریدبه ما بگوید که ما بدولت هند بگویم . اگر ما تصممی ما را گرفته میتوانستم ضرورت امدن ما به دهلی وبه سفارت چه بود ؟ ما تا حال ازمشور استاد رشید ممونون استیم . افغان وطن پرست و علم دوست واقعی است.
همایون هروی ازدانشچویان افغان درهندوستان
نام من مستعاراست لیکن تخلص من درست است

>>>   تما مش در با لا عبثیا ت است و ضیا ع و قت من قبل نیز ګفته بودم و حا ل نیز میګو یم انشا الله من وزیر امور خا رجه استم و شما بی غم با شید یک نفر از افراد با لا را نخوا هم ګذاشت که تعین شو ند جز شما نظر دهنده ګا ن که مقرر استید کتی مه .
خو شحا ل لغما نی

>>>   طبق هدایت مارشال صاحب به جنرال خالق ریس کشف وزارت دفاع خواهرزاده اش بحیث معاون اتشه نۍامی در برلن تقرر حاصل نمود قبلا بحیث سرپرست و از مدت ۱۰ سال در ان دفتر کار میکند
دږم پسر جنرال حسام الدین که مانند خواهر زاده مارشال صاحب سواد دارد از ۱۰ سال بیحث معاون و دیپلومات نۍامی در لندن نصب شده است . هم چنان جنرال چهره در دوشنبه بحیث ریس اتشه تقرر حاصل نموده است
حق یار از دوشنبه

>>>   جهت اطمئنان هموطنان عزيز ما در جده كه از ضباط حنا ن وبشير جان شكايت دارند اطلاع داده مى شود كه ضباط صاحب به مركز وزارت خواسته مى شود جون بالفعل اعتماد نامه اقاى حليمى بحيث جنرال قنسل جده ارسال خواهد شد واقاى بشير به سفارت افغانستان در مصر تبديل مى شود
وخدمت هموطنان ما كه از اسد الله حنيف داد وفغان وشكايت دارند اطمئنان داده مى شود كه قرار است اقاى نصير احمد نور به كويت واسد الله حنيف به قاهره تبديل شوند برعلاوه دكتور ابو بكر متقى بحيث مشتشار وزير مختار در سفارت افغانستان در قاهره واقاى فضل رشتين مستشار در كويت و عزيز صديقى مستشار وزير مختار در قطر تعيين شدند
اميد

>>>   هارون جان قندول تشويش نداشته باش زياد غمنخور خودت هم شايد روزى خواهد شد كه دركدام اداره مقرر شوى اما بايد از فتنه ودروغ بافى وتهمت وتمسخر ازافراد مسلمان كشور دست بردارى خير است كه خودت تحصيل كردى غرب است وكدام سند تحصيلى جهلى ساختى اما دوران شماغربزاده ها به نهايت خود رسيده است
مشهدى

>>>   اندکی ازجنرال قوسلگری افغانستان دردبی:
مجیدکرزی یکی ازدیبلوماتهای آن جنرال قونسلگری که بلافاصله بعدازتبدیلی شان از سفارت افغانستان درلندن بنابه داشتن واسطه قوی(شخص کرزی)بصفت سکرتر اول درآن جنرال قونسلی تعیین گردیده است ،قرارگذاراشات واصله ازمعاشرت خوبی درمیان همکاران برخوردارنیست.البته این هم بخاطر آنست که برادرزاده رییس جمهور است وبایدچنین باشدوبدیگران احترام نکندودیگران بخاطررییس جمهور به آن احترام نمایند اما ای کاش این درزمان سی سال پیش میبود که امکان پذیربود اما درین شرایط هرکس پادشاه خود است بدین معنی اگربکسی احترام کذاشتی مورداحترام قرارمیگیری درغیرآن رویه بالمثل انجام پذیراست.
د کارمندامنیت ملی/کابل

>>>   تیم شورای نظار و پنجشیری ها در وزارت خارجه در حال سبقت از دیگران هستند و با این معین جدید دل مارشال صاحب و دبل عبدالله از ناحیه وزارت خارجه جمع میشه هرچی که از دست شان بیایی در سیاست خارجی افغانستان منبعد میکنند و باید این کرزی متوجه این شرایط حساس باشه
مشاور کرزی

>>>   طبق اطلاعات بدست امده قرار است دكتور نجيب لفرائى وزير دولت در امور خارجه در دوران دولت اسلامى مجاهدين بصفت وزير خارجه جديد معرفى شود كه درصورت تحقق اين تقررى دروزارت خارجه افغانستان اصلاحات حقيقى صورت خواهد يافت بالخصوص كه جناب لفرائى براى قبولى اين بشنهاد خواستار داشتن صلاحياتى هاى ادارى در تعين و انتخاب برسونل كارى در داخل وزارت وسفارتخانه ها در خارج شده است كه اميدوارم اين خبر حقيقت داشته باشد
اميدوار

>>>   مقررهای متذکره در حال عملی شدن است. از جمله تعین شدن آقایان
وحید عمر سفیر اوتاوا
حضرت وهریز مدیر دیپلماسی
ارشاد احمدی ریس پنجم سیاسی
عزیزالله امین جنرال قونسل بن
جاوید مجددی وزیرمختار اسلو
فضل الرحمن فاضل سفیر یوکراین
عزیزاحمد معاون تشریفات
امان الله جیحون سفر هند
حیدر معین سیاسی
کارمند بی واسطه از اندراب شریف

>>>   عباس كريمى هم با كرزى صاحب كنار آمد تا يك ضربه به جبهه ايتلا تغيير و اميد وارد شود. عباس كريمى يك جاسوس شناخته شده آى اس آى‌ و عضو حزب اسلامى حكمتيار است.

>>>   فقط هیچ کس بیاد سفارت افغانستان درتهران نیست که چه میگذرد
نمی شود عبید الله عبید را هم به یکی از پست های دوزخی روان کنید.
محمد

>>>   مقررهای متذکره در حال عملی شدن است
دكتور نجيب الله لفرائى بحيث وزير امور خارجه
جاوید لودین معین سیاسی
عبدالحی حیدر معین اداری
محمود صيقل بحيث معين اقتصادى
عبدالجمیل پروانی ؛ تعیین بحیث رئیس اداری
زلمی رسول بحیث نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد
حمیدالله ناصر ضیأ ؛ بحیث رئیس عمومی تشریفات
حضرت وهریز بحیث مدیر انستیتیوت دیپلوماسی
ارشاد احمدی بحیث رئیس شعبه پنجم سیاسی
ننگیالی طرزی بحیث رئیس شعبه اول سیاسی
خليل الرحمن حنانى رئيس شعبه دوم سياسى
جمراد جمشید بحیث رئیس حقوق و معاهدات
سيد منصور مجددى معين تشريفات
عمر صمد بحيث سفير افغانستان در روسيه
حمید صدیق بحیث سفیر در پاکستان
وحید عمر بحیث سفیر در کانادا
طيب جواد سفير افغانستان درهند
داوودیار بحیث سفیر افغانستان در انگلستان
ضیأ محمود بحیث سفیر در ایتالیا
فضل الرحمن فاضل، بحیث سفیر در اوکراین
غلام سخی غیرت بحیث سفیر در اندونیزیا
جلال الدين ربانى بحيث سفير افغانستان در تركيه
فضل الله فاضل بحيث سفير افغانستان در قطر
عبد الحفيظ ايوبى بحيث سفير افغانستان در ماليزيا
نصير احمد نور سفير افغانستان در كويت
اسدالله حنيف سفير افغانستان در قاهره
عبد القيوم ملكزاد سفير افغانستان در عمان
ابوبكر متقى مستشار وزير مختار در قاهره
قضل الله رشتين مستشار وزير مختار در كويت
عزيز صديقى مستشار وزير مختار در قطر
عزیزالله امین بحیث جنرال قونسل افغانستان در بن _ آلمان
جاوید مجددی بحیث مستشار وزیر مختار در ناروی-
قاسم حليمى بحیث جنرال قونسل افغانستاندر جده
سيد احمد اشرفى بحیث جنرال قونسل افغانستان در مشهد
نسيم فقيرى بحيث جنرال قنسل افغانستان دركويته
نظام الدين بحيث جنرال قنسل افغانستان در کراچی
ولى منور بحيث جنرال قنسل افغانستان دربمبئی
عبد الجبار وطنيار بحيث جنرال قنسل افغانستان در استانبول

>>>   کبیر فراهی معین اسبق و سفیر فعلی افغانستان در چک یکی از چکیده های سخت بدنام و مفسد شاخۀ خلق حزب دیموکراتیک و چاپلوس معلوم الحالی که در یک جمله از حضور صافدلی آقای سپنتا حد اعظمی استفاده را در کشاندن جنایتکاران کمونیست به عرصۀ وزارت امور خارجه و سپردن مسؤولیت های بزرگی به آن سهم اعظمی داشت.
مثلاً رشد صمد خان، ماما خسر و سفیر داکتر نجیب. بهین و غیره از نفوذ این شخص سرچشمه گرفته و بخصوص در بازی قومی و زبانی شخص آقای فراهی وزارت را سخت لطمه زد و خورد ساخت.
بخاطر که حرف به درازا نکشد چند موارد دیگری را یاد نموده و داوری را به دوستان محول می سازم.
1- تقرر آقای محسنی از اقارب آقای فراهی شاید پسر کاکا، طی 6 ماه کسی که از اطلاعات و فرهنگ آمده و عرق خشک ناشده جنرال قونسل در شهر کویته کشور پاکستان مقرر گردید
2- تقرر آقای جیحون بحیث سفیر در آسترالیا که شنهادتنامه های جعلی او ورد زبان هاست. فکر میکنم دوستان داستان های ایشان را که در سفارت آسترالیا انجام داده اند ، از طریق شبکه های انترنتی مطالعه نموده اند.
3- تقرر آقای حضرت وهریز که قبلاً تایپست در سفارت مسکو بودید ، بحیث مستشار وزیر مقرر شدند.
4- تقرر یاسین رسولی که یکدم از بست دهم به بست اول مطالعات و استراتیژیک آمده و بعد بزودی مستشار سفارت لندن مقرر شدند.
5- تقرر یکی از برادر زاده های خانوادۀ رییس جمهور که او را در وزارت بنام ( گوساله ) میشناختند و فقط دو و یا هم سه ماهی زیر نظر آقای فراهی تشریف آورده و فکر میشود که به لندن مقرر شده اند.
6- تقرر خانم ناهید به لندن و داستانهای پیهم او
7- تقرر خانم حکیمه (مشعل) به کانادا و داستانهای ناخواندۀ وی
8- تقرر آقای سید انور سادات که قبلاً سکرتر محلی در مسکو بود، بحیت مستشار به اوکراین مقرر شدند و ده ها هزار دالر عواید صکوک سفارت مسکو را به جیب خود زده و در حال حاضر قضیه در لوی سارنوالی است تا در مورد سید انور سادات تحقیقات همه جانبه صورت گیرد.

توخی مدیر سابق کنترول و تفتیش داخلی وزارت امو خارجه

>>>   بیایید بیشتر نه خود را فریب دهید و نه وقت دیگران را بگیرید. این همه حرف ها بیهوده و دور از حقیقت است. حتی از بعضی ها نام برده شده است که مدت ها است در همان جا است و کار می کند. تغیر و تبدیل در یک اداره یک امر عادی و معمول است. اگر فرض کنیم که تغییرات بیاید روال اداره ایجاب می کنید هیچ باک ندارد. برای بعضی ها اگر فرشته آسمان هم بیاید همین انتقاد ها و اعتراضات صورت میگیرد. شاید بخشی درست اما اکثرا افترأ و بهتان است. بیاید از این نوع روحیه دست بکشیم. راه حل مشکلات را جستجو کنیم و برای عزت مردم وطن ما کار کنیم.
مهاجر دور از وطن

>>>   همه این مقرری های هوایی و اوازه ها جالب است اما تقرر عمر صمد در رسیه به مراتب جالب است ، معلوم میشود ایشان به پاس خیانت های که در کانادا و فرانسه انجام دادند دوباره به روسیه میرود ایا این همان عمر صمد نیست ؟ که صد ها هزار دالر از عواید سفارت را در کانادا به یغما برد و ایا این همان عمر صمد نیست که تمامی عواید قونسلی سفارت افغانستان در پاریس را چور و چپاول نموده و هفته یکبار تعمیر سفارت را به کمپنی های فلم سازی به کرایه میداد ؟ و حیثیت و ابروی کشور را لیلام میکرد و ایا این همان عمر صمد نیست که اوازه های بد اخلاقی وی و اعضای فامیل اش بخصوص خانم نامبرده زبان زد عام و خاص در کانادا ، فرانسه و کابل بوده و است این همان عمر صمد است که تحت نام مستعار دشنام نامه های بسیار علیه کرزی خان و فهیم خان نوشته بود و مینویسد ، همه افغان های مقیم کانادا و فرانسه شاهد استند که این لکه ننگ تحت نام نماینده فوق العاده کرزی چی بداخلاقی های که نکرد .
حیدر

>>>   قرار اطلاعات واصله در پی گفتگوی لفظی میان زلمی رسول و جاوید لودین بر سر این موضوع که گویا لودین در حال سپوتاژ کردن فعالیت های زلمی رسول است. چندروز میشود که آقای لودین وظیفه خویش به رسم اعتراض ترک کرده و به کانادا پیش خانواده اش رفته است. یعنی آقای لودین قهر کرده است
از مامورین وزارت خارجه خواهشمندیم که پیرامون این موضوع روشنی انداخته معلومات دهند که آیا این گپ حقیقت دارد یاخیر
لیلا یاری

>>>   لودین که آدم انگلیس هست را به لندن بفرستید.

>>>   داكترنجيب الله لفرايى يكى از مخالفان سر سخت گلبدين حكمتيار است كه و با داكتر عبدالله عبدالله و مارشال فهيم هم روابط خوب نداشته و ندارد.
داكتر لفرايى به صفت استاد برحال در نيوزليد تدريس مى كند و هرگز خواهان برگشت افغانستان جهت كسب چنين مقام هاى پيش پا افتاده حكومت كرزى نيست.
داكتر لفرايى يك شخصيت صادق و مؤمن بالله واقعى‌است كه مخالف كشتار مسلمانان و دشمن سر سخت تروريزم در همه سطوح آن است.
خبر وزير شدن ايشان يك دروغ محض است. مقام استادى در دانشگاه براى استاد داكتر نجيب الله لفرايى محترم تر و با ارزش تر از مقام وزارت ... حكومت كرزى است.
استاد داكتر لفرايى يك انسان عملگرا و واقعيت بين است و در هر مقام كه در آن صلاحيت جزى آن نباشد كار نمى‌كند.
سيد - يكى از دوستان واقعى استاد داكتر نجيب الله لفرايى

>>>   این نوع مقرری های در کشورهای بیرونی یک امر عادی و معمولی تقلی میشود، اما در کشوری مثل افغانستان بایستی مطابق میل طرف های زیدخل قضیه کشور صورت گیرد. از همین رو در مقرری های فوق از سهم پشتون ها گرفته الی سهم پنجشیری ها و بلاخره الی ازبک ها و هزاره در نظر گرفته شده است ولی چیزی که خیلی مهم است، اینست که آیا تخصص لازم برای گماشتن همچو افراد در پست های کلیدی در نظر گرفته شده یا مثل فرمان اخیر وزیر دفاع که تنها باید تناسب قومی مدنظر باشید، آن هم 44 درصدی که خنده آور و مضحک است، رعایت شود.
حاجی لطف الرحمن افضلی - سفارت افغانستان ریاض

>>>   بدون شک پنجشیری های در گذشته هم حرف اول را میزدند و متاسفانه در لست این مقرری ها نیز دیده میشود که پنجشیری های در صدر لست قرار دارند تا یکبار دیگر این وزارت را به ملت گرایی و قوم گرایی سوق دهند. کرزی مواظب این مقرری های بیهوده و بیجای خویش باشد چون افراد پشتون در این لست کمتر دیده میشود. در غیر آن ما پشتون های وزارت خارجه تحمل نخواهیم کرد و با تظاهرات دموکراتیک روند این مقرری های را خواهیم گرفت
علی خیل

>>>   گپی نیست. محمودصیقل با یک تیم قوی از دیپلومات های قبلی و جوانان تازه نفس، وزارت امور خارجه علیحده خود را ساخته است به نفع آپوزسیون سیاسی. اکثر هیت های خارجی که به کابل می آید با آپوزسیون ملاقات های علیحده دارند. فکر نمیکنم که کدام ضرورت به یک وزارت خارجه بی پالیسی و بیکاره آقای کرزی داشته باشد.

>>>   لیلا حان یاری
جنگ و آشتی و قهر و خوشی جاوید جان لودین تماماً کدام معنی زیاد ندارد. آدم که بیکاره و بی پرنسیپ و بی کفایت بود دیگر آن چیز هایش هیچ کدام معنی ندارد. ما در قصه اش نیستیم که آغازاده در کجاست؟ به خداوند کریم و رحیم سپرده ایم.
مامور محاسبه وزارت خارجه

>>>   افرين بر شهامت و غيرت شما افغانان كه همه روزه يك ديگر را با هزار ها بهانه و تهمت تمسخر ميكنيد أفرين صد افرين برشما.أيا پيش از اينكه بنوسيد در باره خود فكر كرده ايد؟ كه شما به وطن و ملت خويش چي انجام داده ايد؟ لطفا بس كنيد و كمي پيش وجدان خود فكر كنيد. حتي اگر گفته هاي شما حقيقت داشته بأشد. خداوند ميفرمايد كه عيب ديگران را بپوشان كه من از تو را بپوشانم.
شفق

>>>   بر اساس اطلاعات ما در وزارت امور خارجه آقاى جاويد لودين خوانان سفير شدن در خارج از كشور است. ايشان از كار كردن در وزارت امور خارجه ه علت بسته بودن دستانش جهت عيش و نوش سخت ناراض است. جاويد لودين همچنين قرار است بالاى دوكتوراى خود كار كند تا به صفت داكتر جاويد لودين در آينده توان وزير شدن را داشته باشد.
داكتر زلمى رسول در محاصره افراد مخالف طالبان قرار دارد. قرار است به زودى از وزارت بركنار شود و به صفت نماينده دايمى افغانستان در سازمان ملل متحد يا به صفت رييس دفتر رياست جمهورى مقرر گردد. عبدالكريم خرم با داكتر زلمى رسول سر كش را گرفته و خواهان اخراج او از افغانستان است.

م. صمدى

>>>   لطفا این خبر در صفحه شایعات نشر گردد
( فرار دیپلومات ها سابق که وقت شان گذشته و یا چیزی باقی نماینده ازنمایندگی های سیاسی افغانستان درخارج از کشورفرار میکنند)
با خبر تغییرات در وزارت خارجه افغانستان و شماری از نمایندگی خارج از کشور تلفون ها در وزارت خارجه به صدا در آمده است
وهرکس تلاش میکند ازامکانات اجتماعی و یا پولی خود برای گرفته کدام نمایندگی در خارج استفاده کند استفاده کند .
در این روز ها نمایندگان پارلمان و اعضای کابینه و دیگر قدرتمندان درافغانستان بسیار مشغول اند معامله ها پاین و بالا رفتن ها دعوتی های مجلل دردستورکار است هرکس بگونه تلاش دارد تا ازکاروان گرفتن مقام عقب نماند درسرای شهزاده دالر ها صاحب خود را عوض میکنند .
آنها ایکه درانتخابات ریس جمهوری به گونه قانونی ویا غیر قانونی به آقای کرزی کمک نموده اند درملاقات با آقای کرزی صف کشیده اند
و حق خود را مطالبه میکنند تا از پروسه مقرری ها باز نمانند .
این گزارش درجه تب بعضی از دیلومات های وزارت خارجه را بالا برده و ار بی خود شده اند .
این شانس در زندگی کمتر رخ میدهد که به نهانه مقرر شدن زمینه پناهندگی درخارج میسر گردد و بیهوده پول گذافی برای قاچاقبر ندهند کسی ازکارمندان وزارت خارجه میگوفت ( خدا پدر و مادر سایت افغان پیپر را رحمت کند که سر وقت ما را در جریان مقرری ها گذاشت ) تا بفکر خود باشیم .
به پیش بسوری مقرر شدن .
ولی دلم بحال کارمندان سابقه دار وزرات خارجه که نه پول دارند و نه وسیله و تمام عمر خود را در کار میگزرانند بدون انکه کسی به سراغ شان بیاید .
بااحترام کارمند کهنه کارو ولی بدون واسطه در وزرات خارجه کابل

>>>   جاوید لودین عنقریب وزیر خارجه میشود و با تیم جدیدی که قرار است بزودی به وظایف شان آغاز نمایند، تعهد نموده تا اوضاع وزارت امور خارجه را از این حالت خواب خرگوشی بیرون اورده و یک وزارت فعال و سالم را به میان آورد. جاوید لودین بخاطر جشن کریسمس نزد خانواده خود به کانادا رفته و بتاریخ 3 و یا 4 جنوری دوباره بکابل بر میگردد و ریفورم تازه را تطبیق میکند. باید خاطرنشان ساخت که تیم جدید در وزارت خارجه با مشوره مستقیم جاوید لودین صورت گرفته تا پس از تعیین شده زلمی رسول به نیویارک، بتواند با این تیم کاری یک سیاست خارجی مستقل و جوابده را به حکومت، پارلمان و باقی نهاد های دولتی کشور تقدیم نماید. و ناگفته نماند که آقای کرزی از تیم پیشنهادی اقای لودی حمایت و پشتیبانی خود را اعلان نموده و گفته است که هرچه میخواهید انجام بدهید تا دستگاه سیاست خارجی کشور از این وضیعت نابسامان رهایی یابد.
عبدالحکیم عطارد از واشنگتن دی سی

>>>   آقای لودین گفته که در اولین قدم جنرال قونسل ونکور کانادا، سفیر افغانستان در دهلی، مستشاران سفارت افغانستان در امریکا، مستشار افغانستان در دبی و چند تن دیگر از افراد بیکاره و بیسواد را از سمت های شان برطرف و بعوض شان دیپلومات های مجرب و متخصص را میگمارد. این یک نوید خوبی برای مامورین مظلوم و بیچاره وزارت خارجه است تا ادم های زور گو و بی کفایت از سمت های شان برطرف گردند تا باشد این رسم قرون اوسطایی جایش را به تخصص و تجربه دهد.
بلاغ از نیویارک

>>>   مشکل اصلی وزارت خارجه عبدالحی حیدر است که همواره در فکر جیب و آینده خود است. مرا چندین بار توهین و تحقیر کرده ولی هیچ وقت این گپ ها از دلم نمیره و جزای این کار هایش را روزش برسه میدهم
عبدالغیاث توخی

>>>   به نظر من یک عده یی به خونه هایشون برمیگردند و یک عده یی با تمام اشتیاق دست ها رو بالا میزنند تا اینکه جیب شون رو پور کنند دیگه هیچ اتفاقی در این تعینات نخواهد افتاده یعنی به ملت مون اصلا هیچ فرقی نمیکنه که کی وزیر، معین و رئیس و یا سفیر میشه
ساغر

>>>   آقای لودین شخص با سواد و دیپلومات مجرب است، از جمله اشخاص چاپلوس نیست ، به لیاقت و اهلیت خود به این مقام رسیده است.
در وزارت خارجه سه نوع مردم وجود دارد.
1 - اشخاص چاپلوس که مقام های خوب را کسب نموده است مانند (عرفانی )
2 - اشخاص بی سواد و فراشوتی مانند (پنچرمین ها )
3 - اشخاصیکه به لیاقت سابقه کاری مانند (کبیر فراهی)
نفیسه منیر سکرتر دوم جنرال قونسلگری افغانستان در نیویارک

>>>   دوستان سال نو عيسوى براى همه تان مبارك. جناب جاويد لودين يك عيسوى است كه پس از انجام غسل تمحيد سوگند خورده است تا براى انگستان و مافع كليساى انگلكن عليه اسلام در افغانستان فعاليت كند. حالا كه وزير هم اگر شود نوش جانش. تاسيس جامعه مدنى، به رسميت شناختن اديان و دست نشاندگى سران حكومت حامد كرزى به غرب باعث شده تا داكتر رنگين دادفر اسپنتا، جاويد لودين، سيما سمر و دها دشمن اسلام در رأس امور دولت افغانستان نصب شوند.
جاويد لودين در گذشته ها با حزب اسلامى‌هم ارتباط داشت. اما پس از آن كه عيسوى‌ شد مخالف حزب اسلامى‌هم شده كه يك نكته قابل غور به شمار ميرود.

>>>   هه هه هه بیچاره جاویدک لودین بیخی تکه تکه معلوم میشود!! دلم به حالش سوخت، مادر به هی حال نبینش!

>>>   سلام و احترامات خدمت همه
این یک دروغ محض است از کسانیکه در این صفحه نظر میدهند خواهشمند ام تا نام های اشخاص پر نفوذ کشور را در اخیر نظر خود یادآوری نکنند.
تشکر

>>>   آقای نظر دهنده بی نام و نشان، معلوم نیست که این اشخاض پرنفوذ کشور از نظر شما کی ها هستند در اخیر نظرات اسم شان یادآوری میشود. لطف کرده، من تمام این نظریات را مطالعه کردم ولی کدام آدم پرنفوذ را در این صفحه ندیدم
گلنور بهمن

>>>   مشکل اصلی وزارت خارجه عبدالحی حیدر است که همواره در فکر جیب و آینده خود است. مرا چندین بار توهین و تحقیر کرده ولی هیچ وقت این گپ ها از دلم نمیره و جزای این کار هایش را روزش برسه میدهم
عبدالغیاث توخی

>>>   در رابطه با نجیب عابد کار خوبی شد اول اینکه وی مدت بیش از 15 سال در خارج دیپلومات بوده بدون انکه چند ماه در افغانستان کار کرده باشد.
عبدارحمن اشرف سفیر افغانستان عاید نجیب را برای خو.د یک خطر پنداشتهو خواهان بر طرفی عابد شده است گفته میشود آقای اشرف به کابل اطلاع داده یا باید عابد از برلین برود یا من کابل نیز به رفتن عابد نجیب موافقیت نموده است ولی برکناری اقای اشرف نیز چندان دور نیست

>>>   از آقا ی که نظر داده و در اخیر اسم مرا ذکر نموده فقط دوستانه تقاضا میکنم در صورت که شوق و وقت اضافه برای نوشتن دارید لطفاْ از نوشتن اسم خود هراس نداشته باشید و اگر هراس دارید میشود یک اسم مستعار برای خود انتخاب نموده سرگرم کار خود باشید .
نفیسه منیر از نیویارک

>>>   یکی از عواقب دست آورده های سیاست مصلحت گرائی آقا رئیس جمهور در اختیار داشتن امورات وزرات خارجه بدست شخص رئیس جمهور و اشخاص که فعلا در سطح رهبری وزارت قرار دارند ورنه هیچ دلیل دیگر وجود ندارد که پست های این وزرات از طریق کمیسیون مستقل اصلاحات اداری اعلان و اشخاص به اساس اهلیت ، لیاقت و شایتگی اسخدام گردد.
خیلی شرم آور است که مهره ها تغیر و تبدیل مشود و توجیهه آن نیز این است که در افغانستان دیگر شخص مطلوب نیست تا امورات این وزارت را پیش ببرند به جز تیکه داران فعلی و خود فروخته شده گان ...
نسخه این درد همانا استخدام افراد به اساس اهلیت و شایستگی است نه به خواهش کرزی

>>>   به اساس تقاضای یک از دوستانم بخش تلکس شایعات را مطالعه کردم که در زیر نظریات نام من ذکر بود که عین نظر را بنام آقای بهین هم نسبت داده اند که که این خود نمایانگر آنست که دورغ و افتراء در کار بوده است. و خداوند دروغگویان را مورد لعنت خود قرار داده است امیدوارم کسانی که دست به این فتنه ها میزنند مصروفیت سالم برای خود پیدا نمایند و دست از فتنه گری و نفاق افگنی بردارند زیرا نمی توانند با این کار خود حقارت خود را کتمان نموده و شخصیت دیگران را تخریب نمایند.
با عرض احترام

>>>   چرا دردت کرده بهین هم یکی از جمله مردمانی است الف در جگرش نیست مثل تو


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است