اعلام نتیجه ابتدایی انتخابات
کمیسیون مستقل انتخابات میگوید که روز سه شنبه نتایج ابتدایی انتخابات اعلام می گردد و در مورد شکایات نیز تنها 35 مورد از 300 شکایت روی نتیجه انتخابات اثر می گذارد 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۴۰    ۱۳۸۸/۶/۲ کد خبر: 2990 منبع: پرینت

ذکریا بارکزی، معاون دارالانشای کمسیون مستقل انتخابات افغانستان گفت که تاکنون جریان انتقال نتایج آرای مردم در انتخابات از اماکن رای دهی به کابل همچنان ادامه دارد و قرار است تا از روز سه شنبه نتایج ابتدایی انتخابات اعلام شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، وی بیان کرد که تا روز سه شنبه نتایج 2400 مرکز رای دهی به اتمام میرسد و در اختیار عموم قرار میگیرد.

وی همچنین اظهار داشت که نتایج آرا در ولایات لوگر، پنجشیر، کنر، کاپیسا، میدان وردک، پروان و همچنین لغمان تمام شده است.

به گفته وی، نتایج تمامی آرای مناطق مختلف افغانستان تا روزهای آینده معلوم خواهد شد و در هفته پایانی سنبله نیز نتیجه نهایی بیان خواهد شد.

بارکزی در ادامه افزود که شکایات انتخاباتی در حدی نیست که منجر به برگزاری مجدد انتخابات در کشور شود و به همین دلیل نمیتوان دوباره انتخابات را در کشور برپا داشت.

کمسیون شکایات انتخاباتی نیز گفته است که تا کنون بیش از 300 شکایت را از ولایات مختلف دریافت کرده است که از میان آنها حدود 35 شکایت وجود دارد که می تواند روی نتیجه انتخابات اثرگزار باشد.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   در شهر کابل یک پهلوان نامی به نام پهلوان فضلو شهره خاص و عام بود . او در یکی از مسابقات خیلی ها مهم و تاریخی خویش با یک کشتی گیر ایرانی در اولین دقایق آغاز مسابقه جت شد . این باخت او باعث حیرت و تاثر مردم کابل گردید . وقتیکه یک خبرنگار از او سوال نمود که پهلوان فضلو چگونه به این سادگی در برابر حریف خویش مغلوب گردیدی ؟ وی جواب داد که : چوته ام تنگ بود . به عقیده من شاید بازندگان میدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان مانند خلیفه فضلو ی پوده ادعا کنند که چوته ام تنگ بود ویا حرف دیگر .
قرداش از لندن

>>>   با سلام
با کمال وقاحت و تاسف همچنانکه پیش بین بودم میبینیم که آقای کرزی برنده حتمی نتایج انتخابات 2009 افغانستان است. دوستان من زحمت کشیده و پای صندوق های رای رفتید و هنوز عرق جبین شما خشک نشده بود که یک سیلی محکم از طرف طالبان و یکی هم از طرف نتایج انتخابات بصورتتان اصابت کرد. و این نتیجه رای که داده اید است عزیزان خدا کند تا انتخابات بعدی این سیلی ها را از یادتان نبرید.
ا-هرات

>>>   بهر حال بازنده اصلی انتخابات من و تو هستیم هموطن نه کاندیداهای ریاست جمهوری.
ا-هرات

>>>   باوجود که درانتخابات 1384 کرزی ازمحبوبیت نسبی برخوردار بود کرزی تقلب کرده بود ودراین انتخابات تا کرزی ازامکانات دولتی استفاده کرده تقلب نکند اصلاً امکان ندارد که رای قابل ملاحظه رابدست بیاورد.
تشکر
خلیل ازبغلان

>>>   از نتایج شمارش برخی مراکز رای دهی معلوم می شود که مساله قومیت کماکان باقی است
بنابراین، برنده جناب کرزی می باشد و نیازی هم به تقلب ندارد
تقلب باید کسی بکند که یک فرغون قوم بیشتر ندارد.
نام تقلب را نیاورید که از نام تقلب بدم می آید و هیچ انسان عاقلی تقلب را بهانه نمی کند.
غلام سرگردان از هرات

>>>   با تقدیم سلام خدمت مسولین شبکه اطلاع رسانی:
فکر میشود که اگر کسی در مطالب خود به نفع کرزی از دو ودشنام هم کار بگیرد شما انرا بی شرمانه نشر میکنید بخاطریکه شما خود نوکران ا کرزی وطرفداران کرزی میباشید.

>>>   تقلب تقلب تقلب
او مردم که آقای کرزی دفاع میکنید از خدا بترسید و این حرف را بپذیرید که تقلب صورت گرفته و رنه هیچ عاقل به این سایر جادو گر رای نخواهد داد
والسلام

>>>   میگویند مردم یک کشور شایسته همان حکومتی است که خود انتخاب میکنند.
اگر کرزی مداری برسر قدرت بیاید بازهمان آش است وهمان کاسه.
پس ما منتظر فقر بیشتر،فساد تفرقه وصد ها مصیبت دیگردرکشور خود باشیم. وای برحال ما
افسوس یک تعداد عناصر متعصب ونشنلست با وجودیکه خود میدانند که تا چه حد کرزی خاین است با ز هم ازاو حمایت میکنند.
سلام ازقندهار

>>>   دریک کشوری که از لحاظ سیاسی و اقتصادی تحت استعمار قرار داشته باشد انتخابات جز مشروعیت بخشیدن به دست نشانده ها مفهومی دیگری ندارد. اگر من و تو فکر میکنیم که با انگشت سیاه کردن و رای دادن خود میتوانیم زعیم آینده این مستعمره را انتخاب مینماییم ، اشتباه میکنیم. در اینجا استعمار کننده ها سرمایه گزاری کرده اند و برای اینکه منافع شان در خطر نیفتد برایشان بسیار مهم است که چه کسی ریس جمهور میشود. ما و شما به تخطی های خیلی ابتدایی که نظیر آن حتی در کشورهای خیلی ها دموکراتیزه شده وجود دارد مصروف هستیم. در کل این تخطی ها تعداد یکصد الی دوصد هزار رای را در بر خواهد گرفت که به یقین بالای نتایج عمومی تاثیرچندانی نخواهد داشت اما بی خبر ازین هستیم که در دیتابیس با 8 ساختن 1 میتوان میلیون ها رای را به نفع کاندیدا مورد نظر تغییر داد.
راستگو

>>>   همین دیک همین شلغم همین مردم قوم ْپرست همین انتخاب ‍ٔ

>>>   من کاملا با برادرم اقای راستگو موافق هستم و انشا الله که همه مثل اقای راستگو < راستگو و راستنگر باشیم.
جواد از شهر هرات

>>>   سلام
افغانان منتظر نتایج انتخابات هستند خبر نیستند که ریس جمهور شش ماه پیش تعین شده بود شاید بگوید که او کی است؟حامد کرزی
برادر حامد کرزی در قندهار بدماشی کرده صندوق های رای را خانه خود شان برده بود .........(بد ماش فلم صبوس)
و همه رای را به برادر خود کرزی تخته میکرد
تا پودر فروشی اش قطعه نگردد..
hopeاز کابل

>>>   بشترین تقلب درولایت غزنی به نفع آقای کرزی صورت گرفته ودر ولسوالی ناهور به نفع آقای عبدالله عبدالله و تنها نامزادان که به نفع آنها تقلب صورت نگرفته داکتر رمضان بشردوست و آقای اشرف عنی احمدزی که از نامزادان مورد حمایت مردم میباشد

>>>   بنام ویاد خداوند بزرگ ومهربان تا جای که هم میدان که آقای ریس دولت افغانستان با رسوای های که در انتخابان سال 1388/5/29 اسد با تقلب های که از ستاد ریس جمهوری فعلی ما صورت گرفت چرا مردم آن را نا دیده می گیرد.باید مردم در پشت سر دکتر عبدالله استاده باشد. آقای کرزی آن دزدان را که از زندان پل چرخی رای کرد به که در روز انتخابات دست به تقلب بزن باید مردم آن را بدان که برادر آقای کرزی در کشتین مرحوم آقای کازمی دست دارد. چرا آن را جعامعه معدنی نه دانید. این انتخابات به هیچ وجع مورد توجه مردم نیست باید انتخابات به دور دوم صورت بیگردید.

>>>   به نظر من اين انتخابات يك پروسه خوب بود. چون ما داريم دمكراسي را تمرين ميكنيم و به آينده آن براي نسل هاي بعدي خوش بين استم و جهان ميخواهد نتيجه گيري كند كه ما از تمرينان چگونه عبورميكنيم؟

>>>   سلام
من حیسب الله یک باشنده ولایت بغلان همه کاندید های ما میگوید که ما افغانستان را از .جنگ نجات از فقر و بیچاره گی از بین میبریم مگر یکی تا به فعلا" این کار را نکرده است .
آقای کرزی نه باید شود باید بشر دوست شود

>>>   اگرواقعا اسرار دارید تقلب صورت گرفته به قول قدیمی ها این گزواین میدان یکبار دیگر امتحان کند

>>>   حامدکرزی ریس جمهور ماست زنده باد۰ م_ی ازتخار

>>>   مرگ بر تقلب گران اففانستان مرگ بر حکومت جعلی وتقلبی مرگ بر استبداد گران قرن 21مرگ بر فساد و مفسدان افغانستان وزنده باد حکومت مردم وحکومت قانون در آینده نزدیک در افغانستان و در سراسر جهان .
بااحترام غیاثی کوهستانی

>>>   عبدالله عبدالله رهبر ماست افغانستان کشور ماست
احمد از هلمند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است