بهره برداری از معادن آهن در بامیان تا 180سال...
 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۱۱    ۱۳۹۰/۲/۲۲ کد خبر: 22058 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، نمایندگان 17 شرکت خارجی که از 8 کشور جهان می باشند، از معدن آهن حاجیگک در ولایت بامیان، برای به دست آوردن امتیاز استخراج آن دیدن کردند.

حمیدالله لعلی، رئیس معادن بامیان به سلام وطندار گفت که این شرکت ها شامل 13 شرکت هندوستانی، 2 چینایی، 2 امریکایی، 2 ایرانی، یک استرالیایی، یک کانادایی و یک ترکی می باشند.

براساس آمارهای موجود، این معدن نزدیک به دو میلیارد تن آهن را در خود جا داده است و تخمین زده می شود که استخراج تمامی آهن موجود در این معدن، به یکصد و هشتاد سال وقت نیاز دارد!


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   خوب است. ما هم نمیخواهیم که یکبار همه ان استخراج و پول ان به جیب محمود کرزی وامثالهم بریزد

وحید

>>>   شما که میگفتید امریکا این معدن و معادن دیگر را دزیده است و تمام شده است؟
آنقدر ... هستید که نمیدانید برای استخراج یک معدن احتیاج به میلیاردها دالر سرمایه گذاری، احداث جاده و راه آهن و تکنولوژی پیشرفته و همچنین صدها مهندس میباشد.
یک معدن یک دانه قلم نیست که کسی آنرا داخل جیبش بگذارد و بدزدد و کسی هم متوجه نشود.
جناب ...

>>>   سلام نظر بنده این است .... لیاقت این کوه الی ... را اول هندستان و دومی ترکیه دار....و دیگه کشورها فقط و فقط انگیزه سیاسی دارند بس :
تاجیک از ایران

>>>   سلام. عنوانی که برای این خبر انتخاب کردید باعث سو تعبیر می شود. خبر طوری است که مخاطب فکر می کند. استخراج آهن تا 180 سال دیگر قابل بهره برداری نیست.

>>>   نگفتید که با چه نرخ تولیدی ؟ مثلا اگر روز یک تن اسخراج شود در این صورت 5479452 سال طول می کشد !!!

باتور

>>>   سلام بسیار جالب است
تا یک صد هشتاد سال جاپان شاید موتری کاملا از پلاستیک بسازد ... گودی گگ از کرکشتراااا

>>>   آفر ین !
به فهم نظر دهند ه در مورد عنو ان زیرا اینجا نب نیز بسیار دلسرد شدم و فکر کردم که شا ید بکلی بما و اولاد ما از این معدن کدام قرانی نرسد زیرا کی تا 180 سا ل زنده خواهیم بود که بعد از آن این معد ن مورد استفاده قرار گیرد لاکن حا ل فهمیده شد که طی اینقدر وقت اگر از این معدن آهن بکشند و بکشند تا 180 سال تما م نخواهد شد بخیر پس خوب است خدا کند زود کار شروع شود که یک غریبی برای ما نیز پیدا شود .

وطنیا ر

>>>   خوب اگر ماوشمازنده نبودیم فرزندان مان شاید مزه اش را بی چشد.
سیدعصمت الله نقوی جاغوری
>>>   به این میگویند خبر خوش را بد جلوه دادن!
گویند پادشهی خوابی دید و از معبری تقاضای تعبیر خواب خود را کرد. معبر برایش گفت که خواب بسیار خوبی دیده است و تعبیر آن اینست که همه نزدیکان و دوستان پادشه پیش از وی و به اصطلاح پیش چشم وی بمیرند. پادشه قهر شد و بر سر معبر زد و گفت کجای این خبر خوش است؟ زندگی بدون نزدیکان و دوستان چه خوش باشد؟
پادشه معبر دیگری را خواست و تقاضای تعبیر خوابش را کرد معبر دومی که شخص زرنگی بود گفت تعبیر خواب جناب شان اینست که عمر شان طولانی است و سالهای زیادی زندگی خواهند کرد. پادشه خوش شد و ویرا پاداش داد و گفت هر دو تعبیر یکی بود ولی اولی ...
بیژن


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است