ما طرفدار براندازی نظام کنونی در افغانستان نیستیم
ما قصد نداريم تا نظام کنونى را سقوط بدهيم و براندازيم زيرا طرفدار براندازى نظام تنها طالبان و القاعده هستند، ما خواهان اصلاحات در نظام هستيم و به اين خواست خود اصرار مى ورزيم 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۲۲    ۱۳۹۰/۱/۲۷ کد خبر: 21007 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان (afghanpaper)، محمد يونس قانونى، نماينده مردم در پارلمان در همايش اعضاى حزب افغانستان نوين که در راس آن قرار دارد و هوادارانى که در جريان انتخابات پارلمانى از وى حمايت کردند، طرح و ديدگاه خود را در مورد مسايل حاد سياسى کشور از جمله شورای عالی مذاکره با طالبان و مخالفان مسلح دولت ابراز داشت.

محمد يونس قانونى در مورد صلح با طالبان و مخالفان مسلح دولت گفت که حکومت افغانستان بارها از صلح دم زده است اما تا کنون طالبان هيچ تمايلى به مذاکره با دولت افغانستان از خود نشان نداده اند و اين فراخوان را به شدت رد کرده اند.

این نماينده مردم در پارلمان در ادامه سخنان خود اضافه کرد که از چگونگى مذاکره با طالبان تا کنون مردم افغانستان و نهاد سياسى اطلاعى ندارند و تنها صلح از سوى اعضاى يک خانواده و آن هم بنا بر منافع شخصى شان مطرح مى شود و حتی يک روز مساله صلح و مذاکره با مخالفان مسلح دولت را با مجلس نمايندگان در ميان نگذاشته اند.

وى همچنین گفت که بيست درصد از اعضاى طالبان کسانى هستند که با استخبارات پاکستان (ISI) رابطه تنگاتنگ دارند و همين بيست درصد که نظريه پردازان گروه طالبان هستند حاضر نيستند با حکومت مذاکره کنند و اينها با تجهيزات و امکانات قوى که در اختيار دارند قصد دارند نظام افغانستان را سقوط دهند و به جای آن، حاکميت خودشان را مستحکم کنند.

اما به قول محمد يونس قانونى، نماينده مردم در پارلمان و بر اساس ادامه نوشته های روزنامه آرمان ملی، هشتاد درصد از اعضاى گروه طالبان کسانى هستند که بنا بر عوامل گوناگون در صفوف طالبان قرار گرفته اند و اگر با يک برنامه و فراخوان معقول با اين تعداد داخل مذاکره شويم، بعيد نيست که آنها دست از جنگ بردارند و به زندگى عادى بازگردند.

محمد يونس قانونى از برگزارى شورای عالی که قرار است در آينده ای نزديک به منظور بحث روى پايگاه هاى نظامى امريکا در کشور تشکيل شود، انتقاد شديد کرده و گفته است در حالیکه تاييد و يا رد ميثاق هاى ملى و بين المللى در کشور مربوط شوراى ملى است پس چرا حکومت از جرگه عنعنوى حرف مى زند و قانون اساسى کشور را نقض مى کند؟

این نماینده در پارلمان از برگزارى اين جرگه ابراز نگرانى نمود و گفت که احتمالا اين جرگه تنها براى مشروعيت پايگاه هاى نظامى امريکا راه اندازى نمى شود بلکه مسايل ديگری از جمله تمديد قدرت رئیس جمهور کرزى احتمالا نيز در اين جرگه مطرح خواهد شد که براى کشور بسيار خطرناک خواهد بود.

وی در ادامه سخنان خود گفت که ما قصد نداريم تا نظام کنونى را سقوط بدهيم و براندازيم زيرا طرفدار براندازى نظام تنها طالبان و القاعده هستند، ما خواهان اصلاحات در نظام هستيم و به اين خواست خود اصرار مى ورزيم.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   قانونی صاحب نمک حرامی نکنید .۸ سال نمک همان خانواده را خوردید .بیاید به نفع ملت صلح و منافع ملت صحبت کنید .
کوهستانی

>>>   برو بیدر تو خودت جز رژیم هستی اگه رژیم بر اندازی کنی خودت کجا میری جانم .

>>>   سلام به همه دوستان
جای ... است که آقای قانونی داد از اصلاحات نظام میزنند . چگونه اصلاحات. ؟؟؟
اول تمام گولای حصه اول خیرخانه را تا چندی پیش خودت زنجیر پیچ کرده بودی به شمول کوچه مسجد گولائی را .
دوم تمام حویلی های اطراف خانه قبلی ات را با پول بیت المال خریداری کرده اید .
سوم یک برادرت رئیس کنترول و تفتیش صدارت
چهارم یک برادرت مامور عالی رتبه در وزارت خارجه
پنجم یک برادرت قونسل سفارت افغانستان در دوشنبه تاجکستان ( که قبلآ استیورددست شرکت آریانا بوده )
ششم یک برادرت دستیار خاص خودت ( همه کاره پارالمان ) در زمان ریاست پارالمان تان بود
هفتم با این همه رسوائی های که خودت داری چگونه اصلاحات را در نظام میاورید .

تشکر
رهگذر - افغان

>>>   جناب محترم یونس صاحب آیا یکبار هم از طرف جناب شما مسله دیورند در مجلس قبلی یاد شد اګر شد چی وقت بود اګر بګو زمانیکه انتخابات ریاست جمهوری بود به چتلستان نرفته بود و کمک از جنران چتلستانی در یافت نکرده بودی که باعث تقویت هوداران و یا پول دوستان خودت در انتخابات شد برو بچم ده شعبه ات باش که کارت چوک باشه و کوشش کو که دګدام بیش بروی وا وا
بی نام از جرمنی

>>>   اقای رهګذر اوغان
اګر زنجیر پیچ هم نمیګرد ، مزدوران اوغان - پاک همراه با خانواده اش ترورش مینمودند.
رهګذر اوغان نفرت

>>>   قانونی صلحب برای امتیاز گرفتن از رقیبت حرف نزن خدا را ومردم را نیز در نظر بگیر اینکه انها اشتباه میکنند درست اما حرف سراشتباه انهانیست این بهانه است حرف سر لحاف ملا است

>>>   قانوني صاحب : چلو صاف تو هم از اب بر امد!!! احتياط ات را كو!!!!

>>>   اووو!!!! چه عجب که اعضای مجلس نمایندگان از خواب بیدار شده اند؟؟؟ و از مناقشات داخلی و کشتی گری های داخلی مجلس بیکار شدند؟؟؟ بخدا ج شرم است که نام این اشخاص در لست نمایندگان مردم است!!! این ها در مدت دوماه یگانه کاری را که توانستند انجام بدهند همانا انتخاب رئیس مجلس بوده و آنهم کرزی به موفقیت مزیدی دست یافت که این هم از بی کفایتی این مجلس است که فرد عاجز را به ریاست مجلس انتخاب کردند که از صدای خود بلند تر صحبت کرده نمیتواند. ولی اعضای مجلس به این بازی سیاسی خوشبین هستند. کار یک نماینده درهمچو شرایط دشواری که 50 کشور دخالت مستقیم و بیش از 10 کشور با دخالتهای غیر مستقیم خود بازی بسیار خطرناک را براه انداخته اند بسیار خطیر، اگاهانه، پرمسولیت است نه مسخره بازی و غفلت !!!

>>>   سلام بر همه دوستان
من نمی دانم که این زمام داران امروزی کشور حتی واژه یی بنام شرم ...... میشناسند؟
این آقا که تا دیروز جز همین دولت بود چیزی از اصلاحات بزبان نمی آورد. واه بر حالی این ملت مظلوم که بر هزار نام تقسیم و کشته شد. فکر میکردم این آقا جهاد نموده اما جز ....چیزی بیشتری نیست.

>>>   قانونی حرفای خوبی می زند . اما آیا به این حرفها عمل هم میکند ؟ معلوم است که خیر !( خودش هم مثل دیگران هر وقت منفعتش باشد با کرزی هم کاسه است )
چکاوک مهاجر از ایران

>>>   جناب قانونی صاحب!
منظورشماازاصلاح نظام آنست که سه راس مثلث راازخانواده خود(بسم الله،بریالی،قانونی)به هروسیله ممکن درنظام جادهیدبخاطریکه پیروزی جهاددرافغانستان ثمره مجاهدت ومبارزات شمابوده است.!!!
مردم پنجشیربخصوص مجاهدین فداکارومومن آن تورابهتر وبیشترازدیگران میشناسند توکسی بودی که دردوران مقاومت به لندن فرارنموده بودی وبریالی خان عضوفامیلت که شرمست نام مجاهدرابالای آن گذاشت به هالندفرار نموده بودوتنهاکسیکه ازین مثلث مستثنی است بسم الله است که بحق خدمت نموده ومجاهدین ازان حمایت میکنند.بس است دیگرخودراوارث انقلاب معرفی نکید زیرا پیروان مسعودبزرگ کسانی اندکه سرمایه اندوزی نکردندومانند مردم شان زندگی کردند چه فکرمیکنیدکه مردم ازخریداری تعمیرهای مفشن شما درامارات متحده عربی باخبرنیستند؟شمافقط کسی هستید که نفع تان بالاتر ازفامیل تان بکس دیگر نرسیده است ودرآیند هم نخواهد رسید.
تواگرشخصیت ملی درسطح ولسوالی تان میبودی حداقل میتوانستی رضایت وکمک آقای عبدالحفیظ منصور رابخود جلب میکردی که بیشتر ازتودرسنگرجهادومبارزه چه دردوران مقاومت وچه قبل ازآن فداکاری نموده است...
انـــــــــــــــــدیشه

>>>   اینها کمی ...بکند خوب چرا که افغانستان به حال دورد همین وطن فرو شانبود به بوجی کچالو وطنرا فروخته هیچ از خود خبر ندارید لاف از عدالت میزنید.

>>>   درد به هموطنان عزیز افغا نستانی ما هموطنان عزیز بسیار متوجی باشی که پشتون های نمک ...از نام والایت فارسیان اسفاده می کنند که تفریق اندازی کنند !!!
من برای شما ها وطن فورش های پاکستان میگیم که محترم محمد يونس قانونى، رهبر عزیز مابود و است

>>>   قانونی صاحب وقتی به مجلس رفتیدید یک کمی آب بروی هم نمایندگان مجلس زده تا آنها نیز مثل شما ازخواب بیدارشوند تامامردم بدانیم لااقل دراین کشور مجلس نمایندگان و نماینده های مردم در تالار حاضرهستند. خیر است که کار نمیکنند. بعضی وقت ها ازخاطر شما نمایند های ملت پریشان میشویم آیا کدام واقعه خدای ناخواسته دسته جمعی بشما رخ نداده باشد. حداقل یک چند کلمه مقت خو بزنید.

>>>   قانون مرد است مرد میدان است و به کرزی خصیل هیچ گونه اجازه تمیدید حکومت را نخواهد داد

>>>   نظام که اساس ان اسلام نباشد اصلاح نه بلکه از بیخ باید بیرون آورد.
زمانیکه بیناد های اساسی یک کشور به قوانین کفری گذاشته شده باشد تغیر پذیر نیست.

>>>   سلام علیکم .
قانونی صاحب حالا وقت ماجراجویی شما گذشته آب را دیگر خت نسازید و بخاطر اهداف سیاسی تان که ارزش ندارد . مضاحمت نکنیدتا صلح در افاانستان بر قرار شود این خواست اکثریت مردم افغانستان است.ما بخاطر برقراری صلح از هرنوع فداکاری دریغ نمی ورزیم .و ریس جمهور را با کمبودی و مشکلات امروز ی که دارد پیشتبانی مینمایم.
چنار گل از شهر گردیز.

>>>   مردم افغانستان باید به وجود آقای قانونی افتخار ورزند قانونی یگانه شخصی است که مسله پشتون تاجیک و هزاره را به میان نمی آرد و نخواهد آورد تنها هدف وی خدمت و اصلاحات است وی در هر پوست که کارنموده است آنرا باموفقیت رسانید است .به گونه مسال.
در وزارت معارف کارنمود در آن وقتیکه هیچ تصحیلات وجود نداشت حالا تمام تصحیلات وجود دارد آقای وردک را ببین که چی میکند تمام روز جاسوسی پاکستان را میکند نه کار به وزارت معارف.
وهم چنان پارلمان قبلی را ببین و پارلمان فعلی را چرا حرف حق را نمی گوید.
وسلام
غوری از دیار غورباستان

>>>   سلام بینینده گان:
درافغا نستان هر کس از صلا حیت دور شوند یگان گپ خوده میگو یند په خلاف جا نیشین ویا از کس کی میتر سد درافغا نستان زنده خوب ومرده خراب وجود ندارد قدر انسان بعد از مرد نش قدر چو کی بعد از بر طرف شدن وقدر وطن بعد از مها جر شدن می اید.

>>>   آقای قانونی خوب شد که شما از ریاست پارلمان پس شدید شما صرف به قوم خود وبرادران تان فکر کرده اید نه به مردم دیگر
تاکی به مردم دیگری فارسی زبان اعتماد نکنید در وقت قدرت چرا
صرف به قوم پنجشیری فکر کرده اید چرا شمالی وار نیست چرا
کابلی هانیست خاموش

>>>   پیش پنج هم پنج پشی صایب پنج هم پنج. حال دیگه کل مردم اوغانستال در سیاست Phd دارن.

>>>   ازدیدگاه من قانونی یک شخصیت فراقومی درسطح کشور است شخصیت بادید وسیع . جذاب . بافرهنگ . دارای فکر مدارا . حوصله مند . با تدبیر . انتقاد پذیر . دارای افکار ونظریات مدرن ومترقی . افغانستان شمول . هوشمند . بی تعصب . حتی مبالغه نشود شخصیت جهان شمول است . وهرگاه دنیا خواستار ثبات کشور باشد . قانونی یک مدل وفیگور مناسب برای زعامت کشور کثیر الاقوام میباشد .

>>>   اګراقای قانونی تبصره فوق رادرباره خودش مطالعه کند درانصورت خودش قضاوت کرده میتواند که دربین مردم چقدرجای دارد

>>>   نمیدانم چرا صالح صاحب در هالند، داکتر عبدالله در واشنگتن و قانونی صاحب در لندن (البته دو هفته قبل) در مخالفت به پروسه ای صلح بیانات میدهند ؟ این محترمان که هر سه شان به زعم خود کاندیدای ریاست جمهوری سال 2014 نیز هستند آغاز کمپاین انتخاباتی خود را از پایتخت های غربی شروع کردند. آیا این آقایان فکر میکنند با مخالفت با پروسه ای صلح و با استفاده از واژه های زیبای مانند منافع ملی، بسیج ملی، روحیه و باغرور زیستن، پیام شان شنونده پیدا خواهد کرد.
این دوستان فراموش کردند که این ملت شاهد آنروز نیز بود و است که همه اینها در رکاب آقای کرزی سوگند وفاداری به نظام و شخص آقای کرزی یاد نمودند. آیا روحیه با غرور زیستن این برادران در زمانیکه همه آنان در نظام آقای کرزی بودند حفظ بود؟ ولی حالا که در نظام حضور ندارند به ملت درس با غرور زیستن را میدهند؟ چه عجب است که این عالی جنابان از آدرس مجاهدین و بخصوص ملیت تاجک سخن میرانند. تو گویی همه اینها رهبران منتخب ملیت تاجک هستند. با مخالفت به صلح، در حالیکه موفقیت این پروسه تا حدی روشن هم نیست، این به اصطلاح رهبران "نیمچه مدرن" و ضد عقبگرایی، بزرگترین جفا را به ملیت تاجک روا میدارند. با مخالفت به آوردن صلح می خواهند بگویند که آنها طرفدار بمباردمان مناطق مسکونی در جنوب کشور هستند، طرفدار ادامه کشتار هستند و طرفدار ادامه وضع فعلی در کشور هستند. این چه پیامی است این ها به هموطنان خود میدهند؟
اگر این عالی جنابان خود را سیاست مدار فکر میکنند این چه سیاستی است که شما بقای خود را در نا آرامی و بی ثباتی در کشور خود میبینید. جای تاسف این است که همه اینها از یک ولایت هستند و به عباره دیگر میخواهند بگویند که مردم پنجشیر مخالف صلح در وطن خود اند، با چنین سیاستی این نادان ها بزرگترین جفا را در حق مردم خود روا میدارند. لحظهء فکر کنید آیا استاد عطا محمد نور تاجک نبود، آیا اسماعیل خان تاجک نیست چرا این تاجک ها با صلح مخالفت نمی ورزند، و فقط شما اید که دم از منافع ملی و وطندوستی میزنید. پس واضح است که سیاست این برادران از منافع خودشان آغاز و در منافع خود اینها خاتمه میابد. تا روز که در قدرت بودید هیچ مشکلی نبود امروز که در قدرت نیستسد همه جهان را شور و غوغای شما گرفته است. همهء شما ثابت نمودید که فاقد هرگونه استراتیژی هستید و فقط با بیانیه ها و مصاحبه های مقطعی اکتفا نموده میخواهید مردم را بازی دهید. ولی بدانید که پیام شما فقط در پایتخت های غربی و در محافل گروه های استخباراتی گوش شنوا دارد، نه در میان توده های مردمی که در داخل افغانستان تشنه صلح و آرامش در کشورشان هستند.

ناصر جمال
امارات متحده عربی

>>>   آقا قانونی اگر توان براندازی راداشته باشید همین کار راخواهید
کرد: نه اینکه 10 سال قبل چوکیرا در پشت خویش سرش رده
بودید (عبدالعظیم از پاکستان)

>>>   سلام عزیزان بدخوا قانونی صاحب وکسانیکه نظرات واقعی داده اید!
امیدوارم بدتان نیایدهمین قانونی وامثال شان بودکه شماعزیزان امروزدرعقب انترنیت ودفاتردولتی ویاغیردولتی نشسته ایدونظرمیدهید!!!
وگرنه حالاکه روی همین طالبان صحبت میشودماوشماراکه اصلا"انسان به حساب نمی آوردحتی مثل حیوانات درهرگوشه وکنارشهروخارج شهرچوب وچماق ودره میخوردید!!!
ودرهریکصدمترراه که میپیمودیدیکدفعه ریش تان به شیشه ارکین اندازه ومترمیشد!!!!
بازچی بلایی برسر تان خدای نخواسته آمده که ازموقف غلط حکومت وپالیسی آوردن طالبان ودره بدستان که شب وروزحتی به زنان وکودکان هم رحم نمیکرددفاع میکنید.
به هرصورت اگربیادتان نیست ازیگان دوستانیکه شلاق وچماق آن وحشی هارانوش جان کرده بودبشنوید.
خالدلوگروال - خاک پاک - افغانستان

>>>   واقعیتهای زنده ګی در اوغانستان همین است.
جوانان روشن ، انسانهای ازاده ، مردان سربلند وفداکار اینها هیچ درین وطن جاندارند.
بګذارید اقای قانونی ،مردم اوغانستان همین ارزوی شان است و هدفشان مزدوری و غلامی. حیف شما فرزندان راستین ومقاومتګران که درفکر این مردم بدبخت و بیفرهنګ باشید.
همان طالب بیفرهنګ و همین مزدوران پاکستانی ارګ نشین فقد برای این مردم کفایت میکند، چون به ګفته خودایشان که از زیان پاکستانیها حرف میزنند ،جایګزینی دیګری نیز ازین بدتر برایشان نخواهد بود.
ضمیر از دنمارک

>>>   همین قانونی بود که از شر وفساد اش طالبان بوجود امدند. و طالبان این شر وفساد را نابود کرده بود که امریکا و انگلیس به این چوچه های خود رسید و از طالبان نجاتش داد. شر وفساد نخو بدتر از طالبان بود.

>>>   جای خیلی تاسف است که از آدرس یک ملیت (تاجک) که بالاترین سطح فرهنگ و دانش افغانستان را دارند، چهار شیر فروش (فهیم، داکتر عبدالله، قانونی، امرالله صالح و امثال هم) صحبت مینمایند. باور به خدا کنید که امروز ستون حکومتداری در ادارات دولتی همان تاجک های غیر پنجشیری هستند که صرفاً با قدرت قلم خود ادارات دولتی را به پیش میبرند. در هر اداره دولتی که کار میکند یکبار به اطرافیان خود نظر بیندازید و ببینید که اصل کار را کی ها میکنند. ده نفر از اصحاب مقامات پنجشیری را نام ببرید که غیر پنجشیری باشند؟ ولا که اگر دو نفر هم پیدا کرده بتوانی چی برسد به ده نفر. به همان شکل که اکثریت از برادران پشتون ما غافل شده اند و بدون اینکه منفعت از کرزی برایشان رسیده باشد و چهره از ملا محمد عمر را دیده باشند سرا پا چشم بسته از آنها صرفاً تحت نام زبان و ملیت حمایت مینمایند، به همین شکل تاجک های غافل از واقعیت های عینی.

>>>   مجترم خالد لوگروال - ما از برکت امریکا در عقب میز وانترنت نشسته ایم ولی در مقابل اشخاص بی مسئولیت که زمین های مردم ودارای عامه را به سرقت برده اند
خاموش

>>>   این خوب است و خیال است و محال ای چوکی دولتی که برایت واگذار نشد گیریه کن
نامــــــــــــــــرد

>>>   قانونی جان ما دردیت توره ازکل کده میفامم !
بیادرا بیکاری هم بد مرض است
نه پیدا باشه
نه پناه
نه وند
نه گیرو گرفت
آدم باز خی چی کنه دیگه
قانونی ره چی ملامت کنید
نو بیچاره پلان داشت خانه های باقی مانده کوچه ره بخره و به کل ماوشما معلوم است که جای اش هم تنگ بود
و ای کرزی ناجوانه تو سیل کو
که خواب های بیچاره نیمه مانده
ای ره هم خیره که حالی
با مخالفین صلح میکنه که باز آنها بیایه و خودش میفامه که حتی در هر سر دنیا هم پت شده نمی تانه
خو دیگه میگفتن
که ظلم خوب نیست اینه آخرش ا ز آدم قانونی و داکتر عبدالله جور میشه .
مجاهدین افغانستان

>>>   افغان پیپر نظریات مردم را در باره قانونی منفی باشد به چاپ نمیرساند او هم طرف دار قانونی بی قانون است
از کابل

>>>   در این کشور ابراز نظر هم جرم است,

>>>   سلام به همه!
آقای جمال ....است برای تان و یکمی خجالت بکش ، تو هم یکی از انسانهای ماجراجو هستی که حتی قوم را مانده مادرت هم میفروشی . پشت گپ نگرد یک روز جزا تانرا خواهد دیدی.
فریدون از خیرخانه کابل

>>>   جركه را كه آقاي كرزي وتيم كارآن براه آنداخته بخاطر جمعى آورري آراى مردم أفغانستان براى باقي ماندن كوره بين المللى در افغانستان اين مخالف قانون أساسي أفغانستان است واين يك نوع مصرف نمودن أموال ملت فقير أفغانستان بدون كدام موجب وأسناد شرعي ميباشد واين يك نوعي از دزدي آقاي كرزى را آشكار مى نمايد

>>>   جواب به عبدالعظیم از کشور پاکستان ترورزم جهانی که خود شخص نویسنده از جمله جنایت کاران بودید که حالا بخاطر درس های تخریبی وترویستی وطن خود را بر پنجابی ها فروختید .مثل شما انسانهای بی خرد را پاکستان تربیه نموده به افغانستان روان میناید . نه از خود خبر هستی و نه از دنیا .
صمیمی.

>>>   سلام !
بعض ازبرادران پشتون داد میزند که فلان کس قوم پرست میباشد .من هم فکرمیکنم که قوم پرستی یک پدیده شوم دربین یک ملت است این پدیده مثل موریانه بنیه های ملی یک جامعه را ازبین میبرد ولی سوال ازین برادران ایناست که شما یکدفعه تاریخ حکومت پشتون,درافغانستان را ورق بزند که چی کرده اید فعلا شماچی میکنید ؟!!!
یک برادر مانویشته کرده ماازاقای کرزی وبرنامه صلح اوپشتیبانی میکنم
صلح باکی آیاصلح باکسی که انسان را گردن میبره آیاصلح باکسی که چهل نفررادریک دقیقه تیرباران میکنه جایز است؟ یا بخاطرپشتون بودنش تمام جنایت های انهارافراموش میکنید.
راستی دربین پشتونها اگر انسان وجود دارداز کرزی گرفته تاملا عمر..........بایدازعمل کرد شان شرمینده باشد درکابل بانگ جلال اباد چی کار کردند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
میرویس کابل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است