پیروزی تیم ملی فوتبال کشور بر بوتان
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۵    ۱۳۹۰/۱/۶ کد خبر: 20301 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، تیم ملی فوتبال افغانستان در دومین دیدار از مسابقات مقدماتی چلنج کاپ آسیا، با شکست دادن به تیم ملی فوتبال بوتان به مرحله گروهی راه یافت.

این دیدار روز جمعه در استدیوم تائو دوی لال دهلی کشور هندوستان برگزار شد.

مختار احمد رستمی، سکرتر جنرال فدراسیون فوتبال به پژواک گفت که تیم ملی فوتبال کشور با حساب دو بر صفر بر تیم فوتبال بوتان غلبه کرده است. افغانستان دو روز قبل نیز با حساب سه بر صفر در مسابقه اولین بوتان را شکست داده بود.

بر اساس معلومات آقای رستمی، این دیدار از جمله دیدارهای مرحله مقدماتی مسابقات چلنج کاپ آسیا سال ٢٠١٢انجام شده بود.

با غلبه در دیدار دوم بر بوتان، تیم ملی فوتبال افغانستان در گروه D با تیمهای کوریای شمالی، نپال و سریلانکا هم گروه گردید.

گفتنی است که مسابقات گروهی نیز قرار است دو هفته بعد برگزار گردد.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   مسولین مواظب باشند که اعضای تیم ملی ازبیش شان فرار نکنند{محسنی_ایران}

>>>   خسته نباشند كه مقابل يك كشور گمنام بوتان پيروز شدند واقعا مانده نباشند!!!!!!

>>>   امید است تیم ملی ما به زودی درمسابقات آسیایی به پیوندد جای بسا افتخار است برای مردم رنجدیده کشور همیشه پیروز وکامیاب باش کشور عزیزم ! شغنی

>>>   زنده باد افغانستان شما برنده شوید تا ما تشویق تان نمائیم....

>>>   خواهان موفقیتهای بیشتر بر تیم فوتبال افغانستان...

>>>   از افغان پیپر خواهش میکنم که تاریخ و ساعت برگزاری مسابقات فوتبال کشور باگروه D را اگر امکان دارد به نشر بسپارید لطفاً
 

>>>   با تقدیم سلام
پروزی تیم ملی فوتبال افغانستان را تبریک می‌‌گویم

>>>   ای چی معنی میته که یک روز بوتان را دو صفر برده یک روز دیگه سه صفر !!!
تیم ملی فوتبال کشور با حساب دو بر صفر بر تیم فوتبال بوتان غلبه کرده است. افغانستان دو روز قبل نیز با حساب سه بر صفر در مسابقه اولین بوتان را شکست داده بود.

>>>   تبریک به همه افغانها و به خصوص فوتبال دوستان. امید است انشاالله در بازی های بعدی هم نتیجه خوب بدست بیاورند.

>>>   آقای محسنی!
از عقل و هوش کار بگیر. تیم ملی کشور به تشویق و همکاری نیاز دارد نه به زخم زبان، تا در آینده بخیر بهتر شده نتایج بهتر بدست آورند. یک موضوع کاملا واضح است. یگانه کسانی که میتوانند نام و بیرق افغانستان را در خارج از کشور به نیکی بالا میکنند ورزش کاران عزیز کشور است. سیاست مداران این وطن بجز آبرو ریزی کاری دیگری برای این وطن نکرده است.
به امید پیروزی های بیشتر تیم ملی کشور و تبریک به ملت افغانستان

ضیا

>>>   تبریک به همه افغان های شجاع دایم زنده و سربلند باشید
همیشه برد از آن شما باشد.
یک تشکری دیگر از فدارسیون فوتبال افغانستان

>>>   در جام ا سی سی آسیایی فوتبال تیم افغانستان با بوتان قسمیکه در مسابقات حذفی (ناک اوت) معمول است دو مسابقه داد یکی بقسم مهمان و دیگری بقسم میزبان. در مسابقه اول تیم بوتان را 3 بر صفر و در مسابقه دوم دو بر صفر شکست داد. گولهای افغانستان را ندیم وحید در دقیقه 61 و کوهستانی در دقیقه 65 به ثمر رساندند.
افغانستان بتاریخ 7 اپریل با نیپال، 9 اپریل در مقابل سریلانکا و در مقابل کوریای شمالی بتاریخ 11 اپریل سال جاری مسابقه میدهد.
تیم فوتبال افغانستان تیم قویی نیست ولی با آنهم برای رشد سپورت از جمله فوتبال درکشور چنین موفقیت های کوچک هم قابل افتخار و خوشی است.
جمیل

>>>   در مسابقه 3 برصفر در مقابل بوتان صدیق ولیزاده هر سه گول افغانستان را در دقایق 2 ، 36 و 80 مسابقه به ثمر رساند.
جمیل

>>>   خوب شد که کامیاب شدند ولی تیم یونان خیلی ضعیف بود اگر تیم فوتبال کوجه ما هم با آنها مسابقه میدادند حتمأ پیروز میشدند!! هه ه ه هه هه هه

>>>   خیلی ها جای خوشی است که بالآخره تیم فوتبال ما هم چنین افتخارات آفریدند، مسابقه روز جمعه در شهر گرگاون که مربوط ایالت هاریانا میشه و از جمله مقبول ترین شهر های هند به حساب می آید برگزار شده بود که با لطف خداوند افغانها برنده شدند...
به همه افغانهای عزیز تبریک باد...
شریفی از دهلی..

>>>   تیم کوره شمالی بسیار قوی شده فکر تان باشد. در جواب محسنی و غیره : برای افغانستان کار کلان است ؛ این اولین با ر است که ما برد داریم .

>>>   من به تيم ملى كشورم افتخار مى كنم و خوشحالم كه تيم ملى ما امروز مى تواند افتخار به دست بياورد و اميدوارم افتخارات بيشترى بدست آورد٠
حسن از ايران

>>>   مصطفی امینی بازیکن افغان تیم ملی 21 ساله های آسترالیایی قرار است با تیم فوتبال بورسیا دورتموند یکی از قویترین تیمهای لیگ اول فوتبال آلمان که فعلآ در جدول رقابت ها در صدر قرار دارد بزودی قرارداد امضا کند. اگر مسوولین سپورت افغانستان تلاش کافی به خرچ دهند و جوانانی با استعداد مثل امینی را برای بازی در تیم ملی جذب کنند بدون شک بازی تیم فوتبال افغانستان بمراتب خوبتر خواهد شد.
جمیل

>>>   از بوتان کرده کدام کشور ضعیف تر وعقب مانده تر دیگری پیدا نمی شد که همرای تیمش مسابقه می دادید افغانستان در ردیف آدم کش ترین کشور های دنیا قرار دارد چرا در فوتبال این این قدر ترسو وضعیف هستیم آقای ظاهر اغبر ریس فدراسین ورزش هزار نفر به وزارت دفاع ملی پیشنهاد می کند ولی ورزش کاران خودش در امریکا وکانادا وغیره جاها که سفر می کنند برای مسابقه قبل از انجام مسابقه فرار را بر قرار ترجیح داده ومتواری می شوند یک کمی ورزش کاران را با ادب وبا مسولیت تربیت کنید چرا فرار می کنند وآبروی افغانستان را می برند .
غ-ک از کاپیسا

>>>   یک ضرب المثل است که میگن چوچه ره در آخر پایز میشمارند.
در مسابقات بعدی باز می بینیم

>>>   همین بوتان در کجا موقعیت دارد ؟ چقدر نفوذش است و پایتخت ان چه نام دارد؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است