آفرین ، هم به میخ بزنید هم به نعل !
بعضی وقت ها به همه این امور شک می کنی. انگار همه این ها یک بازی است که فقط مردم ما را می کشد ، معادن کشور ما را خالی می کند و جیب کشور های قدرتمند در افغانستان را پر می سازد. 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۱    ۱۳۸۹/۱۲/۲۱ کد خبر: 19970 منبع: پرینت

رییس جمهور کرزی در نشست شورای امنیت ملی کشور یکبار دیگر کشتار غیر نظامیان را توسط نیروهای خارجی محکوم کرد و تکرار این حوادث را غیر قابل تحمل دانست.
وی پس از آنکه معذرت خواهی فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان را از بابت قتل 9 کودک در کنر ، نپذیرفت ، میزبان وزیر دفاع آمریکا گردید و بسیار براحتی کشته شدن غیر نظامیان را تا اکنون ، موضوعی تمام شده تلقی کرد.
اما همانگونه که تا کنون این حوادث را پایانی نبوده است ، دو روز قبل پسر کاکای رییس جمهور در جریان عملیات نظامیان خارجی در ولسوالی کرز قندهار ، توسط نظامیان آمریکایی کشته شد . بالاخره کشتار افراد ملکی و غیر نظامی به خانواده جناب کرزی نیز سرایت کرد.
اینکه این قتل ربطی به رفتن کرزی به بریتانیا داشته و آمریکایی ها از توجه بیش از اندازه حامد کرزی به انگلیسی ها ، عصبانی ساخته و این زنگ خطری برای وی بوده است ، چیزی نگوییم بهتر است !!

در بسیاری از صحبت ها و عکس العمل های جناب کرزی ، موضعگیری جدی و احساساتی وی پیرامون کشته شدن غیر نظامیان بدست نظامیان خارجی به خصوص آمریکایی ها ، برهمگان به تشخیص رسیده است. اما آنچه بسیاری از مردم ما را می رنجاند ، اول عدم برنامه ریزی دقیق جهت تکرار نشدن این وقایع و دوم عدم توجه به بانیان اصلی و یا بهتر است بگوییم بهانه نظامیان خارجی است که بصورت کاملا سطحی از کنار آن عبور شده است.

رییس جمهور در مواقع مختلف ، از روی احساسات کلماتی را بر زبان می آورد که بعدا پشیمان می شود. این موضوع بیشتر در برخورد با خارجی ها صورت می گیرد و این موضعگیری هرگز در رابطه با برادران طالبش به جدیت نزدیک نشده است. در حالی که همین طالبان دست پروردگان خارجی هایی هستند که جناب رییس جمهور نسبت به آن ها گاه و بیگاه عکس العمل های احساساتی از خود بروز می دهد.

آیا احساساتی شدن رییس جمهور نسبت به نظامیان خارجی ، ربطی به اختلافات موجود میان بریتانیا و آمریکا در افغانستان دارد؟
آیا رییس جمهور کرزی در میان بریتانیا و آمریکا در حال امتیاز گیری های شخصی است که هر روز به یکی از این دو قدرت فعال در افغانستان می تازد و بر دیگری چراغ سبز نشان می دهد؟
آیا رییس جمهور کرزی از جانب جاسوسان پاکستانی که در اطرافش حلقه زده اند ، تحت فشار است و به همین دلیل نمی تواند در رابطه با دخالت های مکرر و مشخص پاکستان به یک نتیجه قطعی برسد؟
آیا رییس جمهور کرزی خود با طالبان و پاکستانی ها در حال زد وبند بوده و یا پیش پاکستانی ها نقطه ضعف دارد که نمی تواند بر ابهامات موجود میان افغانستان و پاکستان روشنی اندازد؟
و ده ها و بل صدها اما و اگر و چرا و آیا هایی که مردم ما را می آزارد و هر روز در پیش چشمان شان عزیزان شان را بخاک و خون می کشد.
تقصیر همه این ها بر گردن چه کسانی است؟
چرا کسی حاضر به پاسخگویی روشن و مشخصی در این زمینه ها نیست؟

بعضی وقت ها به همه این امور شک می کنی. انگار همه این ها یک بازی است که فقط مردم ما را می کشد ، معادن کشور ما را خالی می کند و جیب کشور های قدرتمند در افغانستان را پر می سازد.

بگذریم که مردم بر همه اینها واقفند و این مسولین هستند که سرهای شان را مانند کبک زیر برف کرده فکر می کنند که همه را ببازی گرفته اند.

خداوند عاقبت همه ما را بخیر کند.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   جناب کرزی فکر انروز را کردی که اسم مبارک شما هم ردیف اسم شاه شجاع نوشته میشود ۱۰ سال سر مبارک زیر برف بود فکر کردید سر همه زیر برف است من فکر میکنم گناه شما با خارجی ها یکی است چون انها مردم با گناه و بی گناه را با هم می کشند و شما هم به مال و به اینده شان خیانت می کنید

>>>   آقای کرزی در غم تلفات مردم ملکی نبوده و نیست بلکه میخواهد خویشاوندان اش را ثروتمندتر و قدرتمندتر بسازد وبس.

حسن غمخور
از مزارشریف

>>>   بچه کا کا ی کرزی همرا ه دوقوماندان طا لبان مهما ن نورروز خان بودند...داوود

>>>   اقای کرزی ملامت نیست بلکه ایشان یک فرد اند. ای نیست که اقای کرزی رئیس جمهور است همه کاره دولت وجکومت است. هستند اشخاصی که در کنار جناب ایشان قراردارند ونمیگذارند که اقای کرزی راه درست را پیشه کند. هرکی به طرف خود شبازی را میکشاند. اقای کرزی در کابینه افغانستان جاسونی را استخدام نموده است که حالا زور خودش هم نمی رسد که ایشان را از کرسی وزرات کنار بزند. کرزی صاحب را ملامت نکنید.تمامی گناه از اطرافیانش است که همیشه از باداران خویش هدایت گرفته وبالای شانه های کرزی صاحب به نفع انها بار میکنند. به نظر من جناب کرزی صاحب به اندازه یک نخود هم صلاحیت در امور مملکت ندارد. پس چرا به ایشان این وان بگویم . زمانیکه برایش شاه شجاه خطاب میکیند. پس معلوم دار است که گذشته شاه شجاه چه بوده است. جناب کرزی صاحب باری ثانی انرا در افغانستان عملی میکند.
با احترام حقجو پروانی

>>>   برادران دعا کنید به جای کرزی یکی از برادران هزاره و یا تا جک رئیس جمهور شود اول از هزاره ها در زمان قدرت چند ساله خویش در فرق همه اقوام دیگر میخ می کوبید ودر ان زمان به جای میخ های 20 انچ 50 انچ را خوا هد کوبید و دوم تاجک های شورای نظار و جمیعتی نان خشک را از دست تمام اقوام دیگر دزدی و چور خوا هد کرد و تحمل سیری شکم هیچ طفل دیگر ق.م را قبول وتحمل نخوا هد کرد به جز از اطفال اطرافیان وفامیل های خود


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است