زنان نظامی ناتو در معرض تجاوز جنسی
نظامیان زن آمریکایی در افغانستان و عراق در معرض دو خطر هستند، یکی کشته شدن و دیگری تجاوز از سوی همقطاران و همرزمان مرد! 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۳۳    ۱۳۸۹/۹/۲۹ کد خبر: 17521 منبع: پرینت
به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان ، نظامیان زن آمریکایی در افغانستان و عراق در معرض دو خطر هستند، یکی کشته شدن و دیگری تجاوز از سوی همقطاران و همرزمان مرد!

به گزارش خبرنگار بولتن نیوز، زنانی که در نیروهای مسلح امریكا خدمت می کنند و اکنون در کشورهایی همچون افغانستان و عراق حضور دارند، بیشتر از آنكه در جنگ هدف گلوله دشمن قرار گیرند، از طرف همرزمان خود در معرض تعرض جنسی هستند!

چندی پیش تلویزیون "راشاتودی" روسیه، در گزارشی که در این خصوص پخش کرده به این مسئله مهم که وزارت دفاع آمریکا را مشغول کرده، پرداخت و اذعان کرد که تجاوز به زنان در ارتش امریکا در حالیست که مسئولان از افزایش این آمار ابراز نگرانی کرده‌اند و بررسی‌ها نشانگر آن است که یک سوم از زنان ارتش امریکا هدف تجاوز جنسی مردان ارتشی خود قرار گرفته ‌اند.

آمارهای رسمی دولت امریکا نشانگر آن است که از هر سه زن در ارتش امریکا یکی هدف تجاوز به عنف نظامیان قرار می ‌گیرد. حتی در این مورد کتابی هم با عنوان "تجاوز به عنف دشمن خودی" انتشار یافته است. این كتاب داستان تکان دهنده زنان نظامی را شرح می دهد که قربانی سوء استفاده جنسی همرزمان امریکایی خود شده‌ اند.

 http://files.afghanpaper.com/pics/201012/201012201455454741.jpg

یکی از فیلمسازان که سرگرم تهیه فیلمی در این خصوص است، می گوید: جرائم جنسی در ارتش امریکا به امری عادی تبدیل شده است. زیرا عاملان آن به ندرت تحت بازجویی و تعقیب قضایی قرار می ‌گیرند. مرسدس گالگو گفت: "به علت اینکه زنانی که هدف تجاوز قرار می گیرند، معمولا از طرف فرماندهان و رده های بالاتر ارتش تهدید می شوند، جرات پیدا نمی کنند چنین مواردی را گزارش کنند."

هم اکنون، زنان، پانزده درصد نیروهای ارتش امریکا را تشکیل می دهند. بسیاری از مطالعات نشان می دهد، احتمال تجاوز به عنف به آنها در مناطق جنگی حتی چهار برابر می شود. تجاوز جنسی در ارتش امریکا مشکلی است که روز به روز بدتر می‌شود.

 

وزارت دفاع امریکا، پنتاگون، گزارش داده است، موارد تجاوز به عنف در عراق و افغانستان در یک سال گذشته۲۶ درصد افزایش داشته است. اما آمارهای واقعی بسیار بیشتر از این است، زیرا این آمار فقط با استناد به اظهارات کسانی که قربانی بوده‌اند تهیه شده است.

کسانی که هدف تجاوز جنسی در ارتش امریکا قرار گرفته ‌اند معتقدند که ارتش برای آنها ارزشی قائل نیست و از آنها فقط به عنوان یک ابزار استفاده می‌کند.

شبكه تلویزیونی بی ‌بی ‌سی در گفتگو با "مارتی ریبیرو " یكی از سربازان زن شاغل در نیروی هوایی آمریكا، از سختی‌های كار زنان در ارتش این كشور خبر می‌ دهد؛ به طوری كه بسیاری از زنان شاغل در ارتش آمریكا مورد آزار و اذیت همكاران مرد خود قرار می‌گیرند و در عین حال تمهیداتی برای برخورد با متخلفین از سوی مقامات آمریكایی در نظر گرفته نمی‌شود.

http://files.afghanpaper.com/pics/201012/201012201455452221.jpg 

"ریبیرو " در این مصاحبه  گفت: با ورود به ارتش چیزی را دیدم كه انتظار دیدن آن را نداشتم. وی با اشاره به اینكه پدر بزرگ و پدرش نیز در نیروی هوایی آمریكا خدمت می‌كردند، گفت: آن ویژگی‌های شخصیتی كه در پدرم هرگز مشاهده نكردم، در ارتش آمریكا دیدم.

این سرباز آمریكایی كه قربانی تجاوزات جنسی در ارتش آمریكا قرار گرفته بود، در چگونگی این اقدام گفت: در ارتش آمریكا به هر فرد دستور داده می‌شود كه در مناطق جنگی اسلحه خود را به روی زمین نگذارند، اما من برای لحظه ‌ای برای استراحت و كشیدن سیگار این كار را كردم و این زمانی بود كه از سوی همكار مرد خود مورد تجاوز قرار گرفتم.

وی با اشاره به اینكه برای طرح شكایت خود، این موضوع را با مسئولان ارتش آمریكا در میان گذاشته است؛ گفت: متأسفانه آنها به من اخطار دادند، در صورتی كه علیه آنها تشكیل پرونده دهم، از آن به اتهام ترك وظیفه ( زمین‌ گذاردن اسلحه) بر علیه خودم استفاده می‌ كنند.

بنابر این، وی پس از ترك خدمت و بازگشت از افغانستان در این باره شكایاتی مطرح نكرده است؛ زیرا این طور گمان می‌ كرد كه در این جریان وی مقصر است.

 http://files.afghanpaper.com/pics/201012/201012201455451493.jpg

این درحالی است كه رهبران كنگره آمریكا در جلساتی كه به منظور رفع مشكل تجاوز جنسی در ارتش آمریكا برگزار شد، به این نتیجه رسیده‌اند كه اقدامات بسیاری برای برخورد و ریشه‌كنی این پدیده در میان سربازان آمریكایی مورد نیاز است.

بنا بر این گزارش، در یك نظرسنجی منتشر شده در سال ۲۰۰۳ كه توسط دانشگاه آیووا و با بودجه دپارتمان دفاع آمریكا انجام شد، از میان ۵۰۰ زن شاغل در ارتش آمریكا بیش از ۳۰ درصد آنها مورد تجاوز قرار گرفته یا تجاوز به آنها ناكام مانده است و این در حالی است دپارتمان دفاع آمریكا، در گزارش سالیانه خود در سال 2010 تخمین زد؛ كه علی رغم گستردگی تجاوزات صورت گرفته در ارتش آمریكا، ۹۰ درصد این تجاوزات گزارش نمی‌شود.

 http://files.afghanpaper.com/pics/201012/201012201455454206.jpg

در این باره گفتنی است، کشته شدن یک سرباز زن در ارتش امریکا در حالی که باردار بود، موجی از نگرانی ها را درباره افزایش خشونتهای جنسی در ارتش امریکا ایجاد کرد.
مادر این سرباز پس از مدتها توانست موافقت کنگره را به دست آورد و نگرانی خود را از نبود مدیریت صحیح در ارتش در خصوص سوءاستفاده های جنسی از سربازان در صحن کنگره بیان کند.

او در اظهارات خود در کنگره گفت: اگر ارتش نظام مؤثری در حمایت از کسانی که هدف تعرض و سوء استفاده جنسی قرار می گیرند داشت، اکنون دخترش زنده بود. او تاکید کرد، بی توجهی مسؤولان ارتش به شکایت دخترش در خصوص تجاوز عنف به وی در نهایت به کشته شدن او منجر شد.

کریستوفر شیس” از نمایندگان جمهوریخواه مجلس کنگره پس از اظهارات مادر سرباز مقتول، گفت: در خصوص تعرضات جنسی، وزارت دفاع امریکا هیچ اعتبار و آبرویی ندارد.

وزارت دفاع امریکا اعلام کرد، در سال ۲۰۰۷ به پرونده ۶۰۰ مورد تعرض جنسی رسیدگی شد. از این میان فقط ۳۰ درصد در دادگاه نظامی و ۴۰درصد هم در دادگاه غیر نظامی پیگیری شد.

جین هارمن” از دموکراتهای کنگره، گفت: این وضع باعث می شود تا قربانیان تعرضات جنسی از شکایت منصرف شوند و متخلفان نیز در جرم خود جری تر شوند. او در ادامه افزود: بیش از ۴۱ درصد از زنانی که در نیروهای مسلح امریکا خدمت می کنند هدف تعرض و تجاوز جنسی واقع می شوند. زنانی که در نیروهای مسلح خدمت می کنند از طرف همرزمان خود بیشتر در معرض تعرض جنسی هستند تا اینکه در عراق هدف گلوله قرار گیرند.

در این جلسه “مایکل روچل” از افسران بلندپایه ارتش نیز از کلیه نظامیانی که در ارتش مورد تعرض جنسی قرار گرفته اند عذر خواهی کرد.

 http://files.afghanpaper.com/pics/201012/201012201455451444.jpg

جالب این جاست که کمیته کاری که وزارت دفاع دو سال پیش برای بررسی موارد تعرضات جنسی در ارتش تشکیل داده بود، هنوز اولین جلسه خود را تشکیل نداده است.

بر اساس آمارهای وزارت دفاع امریکا شمار تجاوزات جنسی به زنان در نیروهای مسلح امریکا در سال گذشته ۳۰۰۰ مورد بوده است.

نشریه تحقیقات کنگره آمرمکا "سی کیو ریسرچر " نیز اخیراً در گزارشی نوشت: اریکا کراولی، گروهبان یکم ارتش آمریکا در کتاب جدید خود با عنوان "تصاویر زنان کهنه سرباز جنگی " آورده است: "هنگامی که وی (کراولی) به ارزیابی سربازان پیش از اعزام به عراق مشغول بود، دریافت که بسیاری از زنان پیش از اعزام، باردار می‌شوند. "
 
این گزارش می‌افزاید: لوری سوینی، سرگرد بازنشسته ارتش نیز اذعان کرده است که در زمان خدمتش در عراق، مشاهده کرده که زنان باردار می‌شوند.
"
مری آن رایت" سرهنگ بازنشسته ارتش آمریكا یكی از حوادثی را كه بیشتر نظامیان زن با آن روبرو می‌شوند تجاوز جنسی می‌داند كه بسیاری از این زنان نظامی كشته شده ، یا بطور مستقیم توسط متجاوزان كشته شده یا در اثر فشارهای روحی كه پس مورد تجاوز قرار گرفتن به آنها وارد می‌شد، دست به خودكشی زدند.

رایت یكی از سه مقامات وزارت امور خارجه آمریكا است كه در ماه مارس سال ۲۰۰۳ در تظاهراتی كه علیه تجاوز آمریكا به عراق به راه افتاد شركت و از سمت دولتی خود استعفا كرد.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   خداوند این ها را هدایت کند. ارسال زن برای کارهایی مانند جنگ اصلا کار انسانی نیست.
عبدالله از غزنی

>>>   خیلی هم جالب نیست
چون اگه زن ها بخواهند از دست مردهای بیگانه نجات داشته باشند باید در خانه بمانند .
هه هه هه هه

>>>   وقتی که زن و مرد در یک قرار گاه نظامی باشه چطور طاقت می تانه بدون تجاوز. ولو که فرشته باشه

>>>   واقعا جاى تاسف است، به نظر بنده بايد از ارسال زنان به صحنه هاى نبرد كاملا خود دارى شود، وزنان مى توانند تنها در كارهاى مدنى در داخل شهرهاى خود فعاليت كنند، من در اينجا از غير مسلمانان مى خواهم تا راجع به سربازى زن از نظام اسلامى در بياموزند، وزنان را در جنين امورى به كار نكيرند.
كل حق شناس از مكه مكرمه

>>>   سلام
ما به همه انسانیت اهمیت میدیهیم ، زن آمریکایی باشد یا از جای دیگر زن ، زن است نباید کار که شایسته یک انسان نیست در حق زنان نظامی آمریکایی صورت بگیرد . ما این را تقبیح میکنیم .

>>>   وقتی خودشان به جنگ میایند حتما فکر همه جای انرا کرده اند

>>>   سلام! غربی‌ها داد از حقو قی میزند که در آن زن و مرد یکی است آلا نمیدانم این تشویش برای چی‌ است
اجمیر نروژ

>>>   این اشغالگران تنها به همکاران خود نه بلکه به بسیاری زنان افغان پاکدامن که در خانه هایشان به نام خانه طالب و القاعده از طرف شب و یا روز یورش میبرند و تجاوز میکنند که فلم های مستند هم وجود دارد کدام زن افغان میتواند از چنین حالت خود شکایت کند و اگر شکایت کند به کجا شکایت کند از مردم مارجه خبر دارید که هر شب در آنجا چه واقعه ها صورت میگیرد در ولایات نا امن و جنوب آنها همه ننگ ناموس این ملت است.

>>>   خواننده گان عزیز !
شماخودتان مقاله مطاله کردید. که اسلام عزیز برای زن ها چقدر ارزش قاعل است که درجامعه کفار به نام این که ما متمدن هستیم ببینید که چه کارها صورت میگیرد زن بیچاره را مورد تجاوز قرارمیدهند. آنان که کفار هستند ارزش قاعل نیستند ماکه الحمدالله مسلمان هستیم برایشان ناراحت هستیم چراکه یک زن مادر.خواهر.دختر.همسر و.....است مابرای برادران افغان خود توصیه میکنیم که دختران وخواهران خودرادرارتش نگذارند
برادران پندبگیرید نگویید که این ها کفار هستند ماکه الحمدالله مسلمان هستیم وصاحب ایمان هستیم باید مراقب خود وفامیل خودباشیم درجامعه که زنا رواج پیدا کند خداوند آن جامعه راویران ونابود میکند برادران و پدران عزیز !
میوه های دل تان را بدست این اشغالگران ومزدوران ندهید بنام اوردو و پولیس ملی این ها گرگ درلباس انسان هستند خداشاهد من وشما باشد که در روزحشر این ها یخن من وشمارامیگیرد پاسداری از خانه وبیرون خانه وظیفه مردها است نه زن ها برای این که زن عفیفه وپاک اند بزرگان دین میگویند که یک زن باتقوا درخانه بهتر از صدمرد است برادران هوشیار باشید گول این وطن فروشان رانخورید گاهی شما ازاین ها سوال کرده اید که چرا خواهر یادخترخودرا دراوردو یا پولیس باخود نمیـآورند که به مردم میگوییند درتلویزیون ها ورادیو ها که خواهران خودرا شامل اردویا پولیس ملی کنید . نظر بنده این است
امان الله حیدری ازمزارشریف

>>>   خدایا؛
این مملکت را از چنگان این درنده ها نجات دهی، ما ومردم مارا هدایت کن تا از این عمل اجتناب ورزیم.
محمد سهراب

>>>   آقای امان الله حیدری از مزار شریف ، کلمه قائل را اشتباه نوشته ای ، قاعل اشتباه است و درست آن ، قائل میباشد.

>>>   غرب همیشه لاف از دیموکراسی حقوق زن وغیر ه میزنند وهمیشه کشور های اسلامی را متهم میکنند که در کشور های اسلامی حقوق زن مراعات نمیشود اما این ها به عیب خود کور وبه عیب دیگران بینا اند در حالیکه اسلام بیشترین حق را برای زن قایل شده است .
از بغلان

>>>   حقیقت این است که مردان نا مرد اففانستان به اسم پرچمی-خلقی-مجاهد و طالب روزی را بر سر مردم بیچاره افغانستان اورده اند که حالا زنان خارجی برای کمک ما امده اند !!!
بلال از دبی !

>>>   ....
به هر حال کار کردن در اردوی ملی و پلیس ملی افتخار خواهران عزیز ماست به این بهانه حالا به ریشه خود نباید تیشه بزنیم ما به خواهران پلیس و اردوی ملی د تلاشی خانه ها و سیاسر ها و همچنان در طبابت و کار های اداری ضرورت شدید داریم
جامعه افغانی هیچوقت به جامعه امریکایی مقایسه نمیشود درینجا جزای هر چیز معلوم است
امان الله حیدری خود باید فکر کند.

>>>   دوست گرامی اقای امان الاه حیدری از مزار. شما از کدام اسلام و فامیل پاکدامن صحبت میکنید؟ ان ... شما که نه ابروی برای ما گذاشته نه برای خودی تان تلوزیونهای ناروی هر روز شاهکاری های امثال شما را پخش میکند. از بچه بازی گرفته تا دختران 12 ساله را در .....دختر 9 ساله به مرد 80 ساله دادن. این اعمال نه ابروی برای اسلام گداشته نه برای کشور. دوم که میگوید در هر جامعه که زنا رواج دارد جامعه نابود و ویران میشود! مگر امریکا و اروپا که ....ویران شده و افغانستان اباد و ارام است........ رضا

>>>   پيغمبر (ص) فرموده است: حتي با هم خون تان يكجا تنها نباشيد چرا كه آنجا وسوسه شيطان ميباشد. لعنت براين كفار كه كشور مارا بي بركت كرده اند. خداوند نابودشان كند انشاالله (آ مين)

>>>   بسیار جالبه! آن غربی های که در افغانستان از حقوق زن و حقوق بشر حرف می زنند، آیا از ارتش خود آگاه هستند که در آن بر علیه زنان چه نوع رفتارهای خشن و غیر انسانی صورت میگیرد؟ جای بسیار تاسف است.

>>>   این خبر باید در رسانه های تصویری کشور ما به نشر برسد تا زنان افغانستان بدانند که حامیان حقوق زن با زنان خود و همرزمان خود دارن چه کار میکنند، همچنان زنان و دختران افغان کور کورانه از تقلید و گفتن "زن و مرد مساوی است" و "برابری زن و مرد" خود داری کنند. زن و مرد در حقوق برابر هستند ولی در کار و توانائی هرگز!
از هرات

>>>   افسوس به حال آن دخترهاى افغان كه در ارتش امريكا اند كه من خودم چندين تن آنها را ديده ام. :( :( :( 007

>>>   سلام
آنطوریکه بارهاشنیده ایم وخوانده ایم"اسلام بهترین دین برای بشریت است"
فرستادن زنان درارتش آنهم به خارج ازکشور وبه مناطق جنگی کارنادرست است. ولوفرشته باشند امکان تجاوز وجود دارد.
شعیب-فراه

>>>   این خبر باید در رسانه های تصویری کشور ما به نشر برسد تا زنان افغانستان بدانند که حامیان حقوق زن با زنان خود و همرزمان خود دارند چه کار میکنند، همچنان زنان و دختران افغان کور کورانه از تقلید و گفتن "زن و مرد مساوی است"پرهیزکننددراسلام انچه مهم است عدالت است نتساوی واداشتن زنان به کارهای شاق ظلمی است نابخشودنی چنانچه دراین گذارشهاو مانندان می خوانیم
.ازقم غوری

>>>   خودکرده را نه درد است، نه درمان!
خدمت در ارتش امریکا اجباری نیست، بلکه حرفه ای است.

>>>   خداوند افغانستان را ازشرهردو مظالم چون امریکا ، انگلیس ،طالب وغیره که به ویرانی این کشوربیچاره قد علم نموده اند نجات دهد تا این .....نیزازملک افغانستان پاک گردد.
احمد ازکابل

>>>   برادارن که درخارج ازکشور هستید میگویم که انشاالله املاام راخوب میکنم .
برادرانم رضاخان وآقای که نام خودراننوشته است بگویم که فکرمیکنم که شما ازاسلام خبرندارید کمی مطاله درباره اسلام کنید البته پیش کسی که اسلام شناس وعالم دردین باشد نه کدام کارشناس که خودش نمازخودرایادنداشته باشه شمانباید
بیخبرازاسلام باشید اگربافامیل هستید مراقب فامیل تان باشید واین رابدان که فرعون نمرود هم دعوای خدایی میکرد میدانم که درشما(عون)دیده میشود بایدبدانیدکه خداوند جزای دوستداران زنا وبی حجابی رامیدهد کمی فکرکنید درچه کارنظرمیدهید انگیزه های غلط میدهید درباره اسلام فکرکنید مطاله کنید وروزآخرت راهم درنظربگیرید
انشاالله که خداوند من شماهدایت کند من دعامیکنم برای تان که خداوند شماراهدایت کند که درروزآخرت پیش خود وفامیل خود شرمنده نباشید . بدانید پیدایش آدم برای چه است...

>>>   برای دست گیری یک زن مجرم، پلیس زن ضرور است، چه از لحاظ شرعی و چه از لحاظ حقوقی و بشری. همچنان در اردوی ملی نیز برای باز رسی خانه ها زنان ، باید زن وارد خانه شده با زنان افغانستانی مکالمه و آنها را باز رسی کند.
نقش زنان در همه ای شئون زنده گی ضروری است، ولی باید کار مطابق شرایط و توانائی ها زنان به آنها سپرده شود.
بطور مثال در اردوی آمریکا زنان نباید در خط اول جبهه بروند، زنان باید به عنوان نیروی کمکی و پشتیبانی کار کنند، در بازرسی خانه های مسکونی استفاده شوند، در مراکز بهداشتی و پزشکی مستقر شوند، وغیره.
کریمی

>>>   انجانب که مقیم کشور استرالیا هستیم باخواندن موضوع میگویم چطور تاحالا جلو فجائیع رانگرفته درحال این عمل غیر اخلاقی از نظری این بد بخت هاست میگویند در عمل طرفین رضایت نداشته باشد چنین عمل بزگترین جرم است
اگربرحال دیگران خندید وبرحال خود بایدگریست من شاهد یک فلم مستند بچه بازی سمت شمال کشود در شبکه تلویزونی آسترالیا بودم که هان مردخبیص ازطفلیت نذد ملا رفت دروقت جوانی بچه ها را لواد کرد ومیرفت آذان برای نماز هم می داد قرآن هم تلاوت وتفسیر میرد برای مردم فردای همان روز اکثری انگریز ها در داخل بس میگفت امشب فلم افغانستان ومسلمانها رادیدی منم ازخداوند بری خود مرگ آرزومیردم درهمان لهظه
خدایا این چه حالت است درمحضر تان این همه معصیت میشود
حوصله بس است به فریاد جنایت کاران بیرس

>>>   برادران امروز همه گی میگویند که اسلام اینطوراست آن طوراست نقص اسلام نیست نقص ازخود انسان است تلویزیون استرالیا کدام تلویزیون اسلامی است نه کفر است این کفار ازهمه راه ها اسلام رانام بد میسازد درنظر مسلمین شماخود تان پناهنده اید ازمجبوریت میدانم خداناخاسته اسلام خارج نشده اید که برادران این ها میخواهند که اسلام را ازهرطریق نام بد بسازد من وشما که مسلمان هستیم الحمدالله افکارناپسند این ها خوریم هرجای که هستیم یک روز به رفیق اعلی میپیودیم خود وفامیل خودرانگاه کینیم آخرزمان است هرچه ممکن است خداوند من وشمارا هدایت نیکی وعمل صالح بدهد به فکر پروپاگند های این کفارنباشیم
برادر خوردتان امان اللهمهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است