ایران: اخراج مهاجران از پاکستان انسانی نیست
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۳۸    ۱۴۰۲/۸/۱۶ کد خبر: 174301 منبع: پرینت

دستیار وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران می‌گوید: حق هر کشوری است که حضور و اقامت اتباع خارجی در سرزمین خود را مدیریت نماید، اما اگر پاکستان در آستانه زمستان در تصمیم خود به اخراج اجباری مهاجران افغان تجدید نظر کند و به مهاجران تا بهار سال آینده فرصت بدهد کاری اسلامی و انسانی محسوب می‌شود.
به گزارش اسپوتنیک؛ سید رسول موسوی، دستیار وزارت خارجه ایران در صحفه اجتماعی اکس نوشته حق هر کشوری است که حضور و اقامت اتباع خارجی در سرزمین خود را مدیریت نماید، اما اگر پاکستان در آستانه زمستان در تصمیم خود به اخراج اجباری مهاجران افغان تجدید نظر کند و به مهاجران تا بهار سال آینده فرصت بدهد کاری اسلامی و انسانی محسوب می‌شود.

او تاکید کرده است که از نگاه انسانی اگر در تصمیم به اخراج خانواده‌ها، زنان و کودکان افغان از پاکستان در آستانه زمستان تجدید نظر می شد، این کار بر روابط دو کشور تاثیرات مثبت را می گذاشت.این در حالی است که حدود یک ماه پیش حکومت پاکستان به ۱.۷ میلیون مهاجر "فاقد اسناد اقامت" تا اول نوامبر(۱۰ عقرب) مهلت داد تا این کشور را ترک‌ کنند. پاکستان هشدار داده که در صورت عدم ترک، این مهاجران بازداشت شده و اخراج خواهند شد.این تصمیم حکومت پاکستان با واکنش‌های جهانی مواجه شده است.

سازمان عفو بین‌الملل در نامه‌ای سرگشاده به نخست‌وزیر موقت پاکستان‌ از او خواست تا تصمیم اخراج اجباری مهاجران به‌ویژه افغان‌های فاقد اسناد را لغو کند.سازمان عفو بین‌الملل، که چند روز پیش گزارش مفصلی از آزار و اذیت مهاجران افغان به دست پلیس پاکستان منتشر کرد، بار دیگر تاکید کرده است که وضعیت این مهاجران نگران‌کننده است.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ایران
اخراج مهاجران
نظرات بینندگان:

>>>   یه زربون مثل است میگه ده دیگ خود شوتور نمی بیند ده دیگ مردم مو میبیند ایران خودش از پاکستان بشتر مهاجرین را اخراج میکند چرا خود شون متوقف نمیکند اخراج اجباری را

>>>   دیگ به دیگ می گوید رویت سیاه است.

>>>   نظر دهنده اول
بخاطر فلسطین نشدن


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است