جنرالان فراری جمهوریت در آمریکا
یا ماموران سی آی ای با اینها کمی شوخی کردند و یا اینها را ابزاری برای فشار بر طالبان میسازند تا سرکشی و بلند پروازی شانرا تعدیل کنند 
تاریخ انتشار:   ۰۱:۰۰    ۱۴۰۲/۷/۲۸ کد خبر: 174218 منبع: پرینت

جبهه متحد افغانستان در آمریکا اعلام موجودیت کرد.
شماری از (به اصطلاح) جنرالان جمهوریت فروپاشیده بریاست سمیع سادات در ویرجنیای ایالات متحده امریکا، جبهه متحد افغانستان را برای بازگشت به افغانستان و احیای جمهوریت تشکیل دادند.

شگفت آور این بوده و هست که بینی یک جنرال از میان ده ها جنرال ارتش سیصد هزار نفری جمهوریت که برای دفاع از جمهوریت، مقام و مکلفیت داشتند در دوره ی سقوط جمهوریت خون نشد. تمام این (به اصطلاح) جنرال ها، سربازان و نظامیان تحت قومانده ی خود را در میدان رها کردند و گریختند. سر قوماندان اعلای شان اشرف غنی که پیش از آنها گریخته بود. آنها، وطن را، دولت را، ارتش را و تسلیحات ده ها میلیارد دالری را بدون جنگ و ایستادگی به طالبان گذاشتند.

بلی، بدون جنگ!
بدن زخمی هیچ جنرالی در میدان جنگ دیده نشد. جسد خونین هیچ جنرالی از همین جنرالان جوانی که حالا از ویرجنیا، افغانستان را می گیرند و جمهوریت را اعاده میکنند، در سنگر جنگ و خاک وطن نیفتید و باقی نماند.

حالا، شاید اینها را کدام مامور سی آی ای چیزی در گوش شان گفته باشد که ممکن است امریکا به افغانستان برگردد و شاید این برگشت پس از انتخابات سال آینده 2024 قطعی و عملی شود، شما آماده شوید تا در رکاب امریکا برگردید و جمهوریت را اعاده کنید.
اما به نظر میرسد که آن مامور یا ماموران سی آی ای با اینها یک کمی شوخی کرده باشد و یا آنها را ابزاری برای فشار بر طالبان بسازد تا سرکشی و بلند پروازی شانرا تعدیل کند.

واقعیت این است که نه امریکا به جنگ افغانستان بر میگردد، نه این (به اصطلاح) جنرالان و جمهوریت را بر می گرداند. امریکا، هم اینها و هم جمهوریت را در دوحه قطر حراج کرد.

محمد اکرام اندیشمند


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جنرالان فراری
جبهه متحد
نظرات بینندگان:

>>>   از ایلا گردی در سرک های امریکا و شب گردی در کلوپ های شبانه خسته شدند.
گفت هر گز نمیروم سویش
لاکن از دور میکنم بویش
معلوم نیست از کدام راه به جان طالبان می آیند ، ایران و پاکستان که فعلا" در معاشقه با ریش و لنگوته طالبان هستند و جرءت رفتن به ناجکستان را هم ندارند ، به هر حال اگر بتوانند یک جبهه گرم ضد طالبان فعال کنند ، کمال میکنند ، دیده شود چه میشود.

>>>   جنرالان فراری جمهوریت!!!
هههه. کدام جمهوریت؟! او ذلیل بدخت نیمه دیوانه (اشرفک) که حتی رای گوسپندی هم نداشت و چوکی حکومت از وزیرخارجه رژیم جلاد امریکا(جان کری) داشت و منصوب رژیم سفاک امریکا بود. بنا" جنرالان دوران 20 ساله اشغال امریکا باید گفت.

>>>   🤩 خبردار مردمان فارسیزبان و ترکتباران:
که این جنرالان پشتون تبار پشتونیست های طالبانی و روی سکه دیگر طالبانی است،
که سیستماتیک و هدفنمدانه از سوی اتمر کرزی غنی ملا غنی برادر و از سوی طالبان پشت پرده طرح ریزی شده است که برضد جهاد فارسیزبان مزاحمت و دشمنی ایجاد کند و به نفع کوچی ها تمام شود، که باخبر باشید ازین پلان ....زشت نیمه مسلمان.
که نیت درونی این جنرالان قومی پر از تعصب قومی زبانی هست و اینها روش های ماکرانه دو استندرد آمریکایی-نازیستی را داشته و دارند، و احیانا یهودی انگلیس هستند،
و این جبهه متحد نیست بلکه جبهه نازی-پشتونی هست،
اینها کودک کشان، کوچ اجباری دهندهگان، غاضبان قومی-....هستند.
بخاطر بقای ....متعصب ایجاد شده است

>>>   اینها از داکو هایی گردنه هم پست تر و بی غیرت تر اند. داکو ها بالای مردم بینوا حمله میکردند و از گیر پلیس ها می گریختند. این بی غیرت ها که بنام حفظ ناموس و وطن قسم خورده بودند مثل بودنه فرار کردند!!!!
آتش خاوری

>>>   این لیچک های بی بند وبار می خواهد بار دیگر ازساده گ یوبیچارگی نیروهای امنیتی سابق استفاده سو کنند برادران عزیز افغانستانی عزیز خصوصا نیروهای امنیتی سابق فریب این لیچک هارا نخورید
یادتان است خوشحال سعادت اکثریت پشتون های بی سواد وبی تجربه را ازقطعه خاص آورد وزمینه ازهم پاشیدن پولیس افغانستان را مساعد ساخت
سمیع سادات باچند نفر بادیگارد لوچک ده افسر ورزیده را درقول اردوی هلمند لت وکوپ بی عزت کرد

>>>   بادرود بر همه
واقعیت اینست که اینها دست پروردگان سیا هستند. اینها نقش سرگرگ بازی میکنندوهرزمانیکه طالبان بسوی چین و روسیه طوری متمایل شوند که امریکا منافع جیواستراتیژیک را در خطر ببیند از اینها استفاده میکند.مگرانگلیس ها از آل یحیی به همین قسم استفاده نکردند. اکنون چین پروژه جاده ابریشم را براه انداخته که افغانستان در آن نقش تعیین کننده دارد. امریکا وانگلستان باید این پلان را بی ثبات کنند. بیاد داریم که انهابه همین شکل جنبش ابغورها وچچن هارا به وجود آوردند تا پروژه های گازپروم روس را عقیم بگذارند. اینها درست است که هیچ چیزی نیستند واز ایله گردیدر پس کوچه های غرب بستوه آمده اند اما خود شان نه آنقدر سواد وفکر دارند ونه هوای امدن به افغانستان را اما سیا مانند معتصم با الله از آنها سرگرم میسازد.
خوب یار زنده صحبت باقی.کوچک همه حسین

>>>   وطن فروشان پس از وطن فروشی رفتند به عیاشی پول شان را در کاباره ها تمام کرده اند دوباره به فکر چپاول وطن افتاده اند و فیل شان یاد هندوستان کرده است. بی غیرت های وطن فروش

>>>   هردوی این جنرالان ویشکی بچه بیریش میلر بودن، این متحد نه بلکه جبهه واشل ها است

>>>   سمیع جان و خوشحال جان بچه های میلر هستن، میلر بود که جنرال شدی بچیم برو کونته بتی تو را به گپ های کلان غرض نیست،

>>>   💔 مردم فارسیزبان یا هزاره اگر می خواهند که به سرنوشت مردم و فرهنگ شان معامله و سازش شخصی نشود، باید آغای اکبری چاپلوس و بی خاصیت را به ترور بگیرند و به جهنم روان کنند قبل از آنکه خود شمارا همین اکبری توسط پشتون=طالبان به قتل برسانند !

>>>   👿 همین جنرالان قومی پشتون (در پشت پرده ملت و مردم فارسیزبانان را) به گیر طالبان=پشتون در گرو داد تا به نسل کشی و ترور شدن مواجه شوند...
👈 اینرا بدانید که همیشه سیاسیون حیله گر پشتون (از لفظ و کلمات فارسی برای نامگذاری جبهه و حزب شان استفاده کرده و می کنند) تا مردم قوم فارسیزبانان را فریب داده و خوش باور به اهداف شان بسازند که خبردار شوید ... (این جبهه متحد پشتونطالبانی و آمریکایی است).

>>>   🤩 همین جبهه متحد نوتاسیس در امریکا، در حقیقت یک پروژه بیرونمرزی طالبان=پشتونی تروریست هست و بس.که همین ها با طالبان قومی شان در پشت پرده معامله کردند و در جبهات قومی بسیار فارسیزبانان را به قتل رساندند.
✍ و منتظریم که آغای (ملک ستیز) در مورد جبهه متحد آمریکایی چه تبصره و قلمی دارد و یا از جنایات جنرالان پشتونتبارانش چشم پوشی میکند !؟

>>>   سلام به ایج وج به اینهامتکا نباشید کی زبان این شیطانهارانگلستان دشمن صدساله ما چوشیده اگربه فکر بیرون رفتن ازاین وزیت استید بایکدیگرهرچی فارس استید متهدشوید تجزیه کنید صدسال ازتاریخ این ویرانه میگزرد همش به امین بدبختی یک امپراتور یایک شاه یایک ریس جهمورفارس نه بوده مامردم فارس هم تابکی بیننگی به هرات باستان خوده نشان دادن این ....

>>>   به هر رنگی که خواهی جامه می‌پوش،
من از طرز خرامت می‌شناسم
مٌهره های برای کاغذ دستشویی!
امریکا میخواهدفقط پالان اینها را تغیر بدهد ،درحقیقت اینها همان جنرالان های جعلی فاسد وافراد مزدور کم مصرفی هستند که روزی به ملاهای جعلی طالبان مزدور وابسته تبدیل میشوند دیگر هیچ. ولی حالا برای شان تمرین میدهند تاآماده برای مرحله دیگر رسمااعلان پشتیبانی ازحاکمیت موجود فاشیزم قبیلوی طالبانی شوند وانچیکه امریکا این گروه ویا بهتر بگویم فرزندان خویشرا را قبلا به رسمت شناخته است دیر ویازود اتفاق خواهد افتید . ورنه امریکا اینقدر احمق نیست این تعمیر زیبا را دراختیار افراد خاکفروش فراری قرار بدهد . درحالیکه هموطنان حتما آگاهی دارند که امریکا بخاطر دستیابی برای منافع خویش حاضر است قتل عام کند ودرمقابل هرسنت مصرف خویش 100 چند منفعت باید بگیرد درغیرآن مفهوم امریکا ازبین میرود. چقدر زیباست که امریکا وانگلیس مزدوران کم مصرف را درخدمت شان قرار دارد.
ممکن برای بعضی از عزیزان این مسیله خیالی ودور ازامکان جلوه بدهد ولی زمان نشان خواهد داد که روزی همین افراد بازهم یک تکه ننگین دیگر را برفراز این قصربالا خواهند نمودند.وهرجبهه بوجود بیاید قطعا جبهه فاشیزم افغانی است. زیرامادر زاد عهد شکن اند . اینکه دربین اینها یک دونفر فروخته شده ازتبارمن وتو است نباید دلخورده شوید زیرا در این چنده دهه اخیر شرفباخته ها وناموس فروشانی داشتیم ومتاسفانه هنوز هم این لکه های ننگ راداریم.
عطا صفوی

>>>   این جنرالان را مرض ایدز گرفته حالا می خواهند این مرض را به کشور انتقال دهند هر گز برای شان خدا توفیق ندهد که تمام ملت را مبتلا به ایدز می کنند.
جنرالان فراری بچه بی ریش های غنی.... لوگری
اریا

>>>   ضرب‌المثل معروفی است که می‌گویند آزموده را آزمودن خطا است. تعدد جبهات ضد طالبان و رهبری این جبهات را که نگاه می‌کنیم، اولین سئوالی که خلق می‌شود این است: وقتی ارتش و دولت داشتند، جنگ نکردند و در مقابل طالب ایستاد نشدند،حالا که آواره‌اند و به گفته‌ محمد محقق، در زمین بوریا و در آسمان ستاره ندارند، چگونه با هیولا مبارزه خواهند کرد؟ سوال دیگر هم این است که چرا مردم به این افراد اعتماد کنند؟»

>>>   این افراد نه توانایی مبارزه با طالبان دارند و نه از جایگاه اجتماعی در افغانستان برخوردار هستند تا بتوانند تغییری در وضعیت ایجاد کنند.

>>>   مردمان هزاره دو خاین مرتجع وطنفروش که در زمان جمهوریت از نام ملیت هزاره خود را به وکلات شورای ملی و معاون انتخابی یکی از کاندیان ریاست جمهوری رسانده بودندو با قدرت بخشیدن به طالبان سر شان از یخن طالبان بدر امد که عبارت از نظری معین وزارت اقتصاد ومهدوی به اصطلاح ریس دبیر خانه حزب وحدت مانند اکبری از خود برانید نه اینکه بنام قوم به انها بچسپانید و حمایت از انها کنید دشمنی انها با ملیت هزاره و سایر اقوام شریف چون تاجیک و ازبیک قلباً و عمیقاً است دوست نه تنها که سایر اقوام با هم برادر بل از ملیت مردم هزاره هم بوده هرگز دوست ملت افغان نمی گردند چون اجیر و غلام ای اس ای پاکستان شده اند حلقه غلامی بگردن دارند.

>>>   ایکاش اینها وطن دوست وصاحب منصب مسلکی می بودند اینهادر وقت جمهوریت تقلبی غنی ارکانهای مهم دولتی را باوجود. نداشتن مسلک وتجربه در. اختیار داشتند. اما در وقت که افغانستان ومردم ان در خطر. قرار گرفت اینها بدون اینکه یک تق بکنند بزدلانه فرار کردند حالا چه میتوانند کرد وقت که در. قدرت بودند. ومعاش های گزاف هم میگرفت هیچکار نتوانستند زیرا اینها اهلیت وجرحت وسواد عسکر نداشتند وفقد. خواهی وقدرت طلبی کار اینها بود وحالا چون برای خود. وچهار نفر.بیکاره دوران جمهوریت را گرد خود. جمع نموده اند تا یگان پول کمک جمع اوری کنند. زیرا اینها در دوران غنی همه پول وچوکی در اختیار اینها بود اما حالا این جبهه انها یک خواب اس وخیال است وبس باید.
با تقدیم احترام کریم

>>>   همه خسته های بد بختی اولا در پای داوود و به درجه دوم و سوم در پای کرزی و اشرف غنی می شکند .
م . حقگو

>>>   اگر میخاهید افغانستان از دست این طالبان بی فرهنگ خلاص باید متحد باشیم این اتحاد حفظ شود همه یگ بدی خوبی داره این تجربه برای شان هست

>>>   ....به او انسانی که درپشت کسانی استاده شوند که تابیعت دو گانه دارند روز شوید که بیگ های خود گرفته مملکت را ترک میکنند باید همین نظام کنونی تقویت گردد تمام مردم افغانستان از هر قوم در آن شریک باشند فعلا همین نظام از فرار های کرده بهتر است ....


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است