متهم‌شدن ۱۸کارمند شفاخانه افغان جاپان به فساد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۲    ۱۳۹۹/۳/۱ کد خبر: 163492 منبع: پرینت

فیروزالدین فیروز، وزیر صحت‌عامه هژده تن از کارمندان آزمایش‌گاه‌های مرکزی شفاخانه افغان-جاپان را به فساد متهم می‌کند.
آقای فیروز که از این شفاخانه دیدار می‌کرد، گفت که این کارمندان کارشکنی، غفلت وظیفوی و از امکانات سو استفاده کرده‌اند.

شفاخانه افغان-جاپان یکی از مرکزهای مهم آزمایش و نگهداری بیماران کووید نزده در کابل است و پیش از این بارها کم‌کاری‌ها در این شفاخانه خبرساز شده‌اند.
آقای فیروز که خود نیز به بیماری کووید نزده مبتلا شده‌ بود، موفق شد این بیماری را شکست بدهد.
او پس از سپری کردن دوره قرنطین به این شفاخانه سر زد: «کسانی که غفلت می‌کنند، کسانی که سوء استفاده می‌کنند و کسانی که نمی‌خواهند کار به‌گونه درست آن انجام شود و حتا نفوذ سکتور خصوصی به شکل غیرمعقول آن از سوی افراد ما وجود دارد.»

بربنیاد گفته‌های وزیر صحت‌عامه در آزمایشگاه‌های مرکزی شفاخانه افغان-جاپان سه دستگاه «پی سی آر» وجود دارند که هرکدام ظرفیت دوصد آزمایش را در یک روز دارد، اما بدلیل کم‌کاری‌ها در بیست و چهار ساعت تنها دوصد آزمایش در این آزمایشگاه گرفته می‌شود: «جایی را که ما آسیب شناسی کردیم، هژده تن از این لابراتوار مرکزی امروز رخصت می‌شوند. اما هیجده نفر دفعتا نیز به شما سوء ظن ایجاد می‌کنند که چرا این چنین برخوردی شد، اما باید شود.»

مسوولان این آزمایشگاه در گفتگو با طلوع‌نیوز انتقاد کرده بودند که ظرفیت آزمایش در این آزمایشگاه پایین است و باید بلند برده شود.
بربنیاد گفته‌های این مسوولان، روزانه بیش از چهارصد بیمار برای تشخیص به این آزمایشگاه مراجعه می‌کنند در حالی‌که ظرفیت آزمایش در این آزمایشگاه تنها دوصد آزمایش است.
این در حالی است که شیوع ویروس کرونا در افغانستان به ویژه در کابل شدت بیشتری گرفته‌است؛ چنان‌که در بیست و چهار ساعت گذشته ۴۹۲ رویداد تازه ویروس کرونا در کشور ثبت شده‌اند که ۲۶۲ آن در کابل بوده‌اند.

شماری از کسانی‌که روزانه برای آزمایش به شفاخانه افغان – جاپان مراجعه می‌کنند می‌گویند که ساعت برای آزمایش انتظار می‌کشند و نیز نتیجه آزمایش آنان روزها طول می‌کشد تا مشخص شود.
نجیلا پنجشیری یکی از این مراجعه کنند‌گان گفت:‌ «وقتی مراجعه می‌کنیم می‌گویند برگه تمام شده‌است. من نمی‌دانم مشکل در کجا است.»
اما مردم نیز محدودیت‌های گشت و گذار در شهر را جدی نمی‌گیرند؛ چنان‌که این روزها در کابل رفت و آمد مردم به‌گونه عادی جریان دارد.
نوید، باشنده کابل گفت: «به خاطر گسترش ویروس کرونا ما نگران استیم و همه در خطر است و گفته می‌شود باید رفت و آمد نکنیم اما نیاز می‌شود به خاطر خرید خانه بیرون شویم.»

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
افغان جاپان
بیماری
نظرات بینندگان:

>>>   اینها باعث تعجب نمیشود اگر می خواهد خبر شما جالب ونادر باشد از اداره ئی خبرنشر کنید که فساد نباشد ، این کیمیا است !
ر

>>>   درشفاخانه هرات صرف از نان نمریضان هفته پنج ملیون غنیمت میگرند

>>>   وقتی فساد اخلاقی نباشد، تشویش نباید کرد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است