لیست تیم مذاکره کننده طالبان با آمریکا
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۳۹    ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ کد خبر: 157378 منبع: پرینت

تیم مذاکره کننده طالبان با هیات آمریکایی برای رسیدن به صلح در افغانستان مشخص شد.

در خبرنامه طالبان آمده است ملا برادر، معاون سیاسی طالبان با راهنمایی ملا هبت‌الله، رهبر این گروه، تیم گفتگو کننده ۱۴ نفری به رهبری عباس استانکزی را برای گفتگو با آمریکا تعیین کرده است.

طالبان افراد زیر را برای مذاکره با آمریکا معرفی کردند.
۱ - شیرمحمد عباس ستانکزی
۲ - ضیاء الرحمن مدنی
۳ - عبدالسلام حنفی
۴ - شیخ شهاب الدین دلاور
۵ - عبداللطیف منصور
۶ - عبدالمنان عمری
۷ - امیر خان متقی
۸ - محمد فاضل مظلوم
۹ - خیرالله خیرخواه
۱۰ - مطیع الحق
۱۱ - محمد انس حقانی
۱۲ - نورالله نوری
۱۳ - محمد نبی عمری
۱۴ - عبدالحق وثیق

قرار است در روزهای 24 و 25 ماه فوریه پنچمین دور مذاکرات طالبان و آمریکا آغاز شود.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
طالبان
آمریکا
نظرات بینندگان:

>>>   كرزي ، غني و ديگر مزدوران امريكا نتوانستند پلان هاي بادار شانرا پياده نمايند ، و پولها را دزديدند ، حالا امريكا مجبور شد همان مزدور فقير سابقه و أرزان قيمت را دو باره بكار بگمارد ، خدا كند كه مزدور هاي دزد را توسط طالبان بجزاي اعمال شان برسانند.

>>>   ازین جمله چند نفر آنها اولاد های ملاعمر و ملا منصور و حقانی هستند؟
در ترکیب شان مدنی هم وجود دارد و متقی هم که در تضاد یکدیگر اند
در ترکیب شان حنفی است،اما شیعه یی هیچ وجود ندارد.
در ترکیب شان در حالی که شیر محمد وجود دارد،اما مظلوم نیز وجود دارد.

در هیات کرزی در مسکو،پسر صبغت الله مجددی با عبا و قبا پدرش رفته بود و از دور مثل پدرش معلوم میشد.
پسر ربانی اشتراک نکرده بود،در عوض اش یکنفر با عبا و قبا برهان الدین ربانی وجود داشت که نمی فهمم از طرف کرزی بود و یا طالبان.
بهرصورت تیاتر سازی در افغانستان ادامه دارد و تماشاچیان غرق در خنده هستند و برگزار کنندگان تیاتر فکر میکنند که مردم را بازی میدهند.
غافل از آن که مردم در قرن بیست و یکم زندگی میکنند و نه در قرون وسطی که پیغمبران همراه رعد و برق و آفتاب گرفتگی و مهتاب گرفتگی و آتش فشان و طوفان و سونامی و حرکت تپه های ریگی و حرکت سیارات و ستاره ها و انفجارات آنها و نزدیک شدن سیارات به یکدیگر و در خشش زیاد تر آنها و نشان دادن برای مردم که ستاره جدیدی رونما شده است و پیغمبر جدید می آید و یا جز و مد ابحار و بحیره ها و دریا ها در اثر حرکت مهتاب بدور زمین که در نتیجه راه ورود و تیر شدن برای قوم یهود که با موسی از مصر فرار کرده بودند فراهم میشود و هنگامی که لشکر فرعون آنها را تعقیب میکنند و میخواهند از لب دریا و یا بحر و یا بحیره تیر شوند.دوباره دریا به حال اولی خود میگردد و در نتیجه همه آنها غرق میشوند و آنرا نشان غضب خدا بالای لشکریان فرعون میدانند.
حتی در زمان حال نیز این خرافات وجود دارد.
در هر ثانیه در دنیا چهار نفر تولد میشود و دو نفر میمیرد.
بنأ یک طفلی که تولد میشود،حتماً یا در همان روز و یا چند روز بعد یک نفر میمیرد.عاجل نزدیکان و خویشاوندان این طفل تبصره میکنند که دیدیدی؟چطور پاو وقدم شوم داشت؟چطور سرخور بود؟سر فلان بیچاره را خورد و بیچاره مرد.
شاید اینگونه افراد هنوز هم به ندرت وجود داشته باشد،اما اکثریت مردم در قرن بیست و یکم در عصر تخنیک و تکنالوژی و کمپیوتر و انترنت و عصر تکنالوژی معلوماتی و هوش مصنوعی،دیگر با ور به این خرافات ندارند.

>>>   نوکر و بادار باهم مذاکره میکنند
شرم بر هر دو باد

>>>   درسطح جهانی ما یا جایی اول هستیم ویاهم جای دوم...
خدا سایه این چنین آدم بی برکت را از سراین ملت آگاه و شجاع ومجاهد پرور; هرچ زو د تر کم کن دومین متفکر «جهان»! که صد ها هزار نفر کشته وزخمی تنها 45000 هزار سرباز شهید . واین خاک را به قبرستان تبدیل و اوج تعصب قبیله گرایی بینظر که درهیچ نقطه کره زمین وجود ندارد.
- دست آورد هروز به سه ملیون لشکر معتادین مواد مخدره یک ملیون مهاجر در کشور فزوده میشود. شفاخانه های دهلی واسلام آباد پر از مریض مردم افغانستان ا ست.
اشر غنی در این فرصت 18 سال شکوه و جلال خود را برای زن بچه های خود نشان داد؛ این روزها اما افول غنی رخ کشیده است.
او در برنامه‌های کلان-صلح و انتخابات-حمایت هیچ طرف مطرح سیاسی کشور همسایه ها را ندارد، برنامه‌های او تنها در داخل ارگ حمایت می‌شوند و گاهی هم تاییدیه‌های سرور دانش چین‌های پیشانی او را صاف می‌کنند.
امروز این تنهایی، غنی عصبی را بیشتر از پیش عصبی و پریشان ساخته است. حاشیه‌رانی‌های غنی از طرف امریکا با داراش و بعد به حاشیه رفتن خودش درس بزرگی در تاریخ افغانستان است، این درس "نه" به انحصارطلبی و دیکتاتوری است.
تصمیم گیری های سبکسرانه و دیکتاتورمابانه آقای غنی روند حکومتداری را مختل و نظم اجتماعی و ثبات سیاسی را برهم زد، نه تنها فاصله بزرگ میان ملت و حکومت وحدت ملی ایجاد شد بلکه ایالات متحده آمریکا، به شکل فوری و یکبارگی، آقای غنی را تحریم کرد و تمام صلاحیت ها و امکانات واگذارشده پیرامون روند صلح را نیز از او گرفت. تحریم آمریکا چنان بزرگ و جدی بود که حتی رهبران آمریکایی از پذیرش و ملاقات با آقای غنی نیز خودداری


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است