ردپای سازمان موساد اسراییل در بحران افغانستان
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۷    ۱۳۹۷/۱۰/۲۱ کد خبر: 156853 منبع: پرینت

گزارش‌های موجود نشان می‌دهند که موساد طی چند دهه با برخی رهبران افراطی پشتون و عرب در افغانستان سعی به ارتباط داشته و همچنان تلاش می‌کرده تا میان کابینه دولت پس از شوروی حتی در دوران امارت طالبان و همچنین دولت جدید افغانستان نفوذ کند.

به گزارش تسنیم، در نخستین گزارش از پرونده "اسراییل در افغانستان" با وجود این که افغانستان و اسرائیل هیچ نوع روابط غیررسمی و دیپلماتیک ندارند اما سربازان اسراییل با هویت جعلی امریکایی در افغانستان و به ویژه پایگاه‌های نظامی امریکا همچون پایگاه نظامی شیندند در غرب افغانستان حضور و فعالیت دارند.

با توجه به اینکه اسراییل در دولت‌های اسلامی از کارنامه بدی برخوردار است و همچنان مردم افغانستان هرساله در روز قدس سیاست‌های رژیم صهیونیستی در قبال فلسطینی‌ها و جهان اسلام را محکوم می‌کنند بنابراین تل‌آویو روش کاری‌اش را بر فعالیت‌های گسترده جاسوسی استوار نموده و برای دنبال کردن سیاست نفوذ و به دست آوردن زمینه مانورهای عملیاتی، تمرکزش را به‌روی نفوذ میان افراد و چهره‌های مؤثر در افغانستان گذاشته است.

بر اساس گزارش‌های متعدد رسانه‌ها، تماس‌های سازمانی موساد با افراد مشخص، به دوران جنگ‌های شوروی و یا پیشتر از آن برمی‌گردد و این روابط شامل رهبران و جنگجویان افراطی پشتون و عرب و تلاش‌هایی برای نفوذ میان مقامات دولت‌های پس از شوروی در افغانستان می‌شود.

منابع متعدد انگلیسی‌زبان گزارش داده‌اند که اسراییل با گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان که میان مردم این کشور نیز به "قصاب کابل" مشهور است، از دوران جنگ شوروی و احتمالاً تا کنون در این کشور روابط گسترده داشته است.
این منابع افشا کرده‌اند که چارلی ویلسون عضو مشهور مجلس نمایندگان آمریکا از حامیان مهم اسراییل برای پیشبرد اهداف صهیونیسم در جنگ‌های افغانستان محسوب می‌شود.
وی از جمله افرادی بوده است که در تحویل‌ صدها میلیون دالر پول و اسلحه موساد به حزب اسلامی حکمتیار نقش کلیدی داشته است.

یک روزنامه‌نگار امریکایی در یادداشتی در سال 2016 درباره رابطه اسراییل با حزب اسلامی فاش کرد که این ارتباط توسط چارلی ویلسون انجام می‌شده است.
کریستوفر بولین نوشته است: ویلسون شخصاً با گلبدین دیدار کرد و به توافق رسید که حزب اسلامی از اسراییل اسلحه دریافت کند و با مأمورین موساد در پاکستان ارتباط داشته باشد تا افراد حزب او را آموزش بدهند.

حدود چهار هزار تن از جنگجویان حزب حکمتیار در راستای این توافق، توسط کارشناسان اسراییلی آموزش‌های نظامی دیدند که تعدادی از جنگجویان عرب نیز در جریان این آموزش‌ها در حزب اسلامی ادغام یا جایگزین شدند.
پیش از این، برخی از رسانه‌ها از اعزام سربازان اسراییلی در پوشش نیروهای اماراتی به افغانستان در آینده نزدیک خبر دادند.

روزنامه " ویسا" چاپ کابل در یک گزارش نوشته است که حدود 90 نفر از نظامیان اسراییل که به زبان عربی تسلط دارند در پوشش نیروهای اماراتی بزودی به افغانستان اعزام می‌شوند.
این روزنامه می‌نویسد نظامیان اسرائیل قرار است مدیریت جنگ علیه طالبان در شمال و غرب افغانستان را به عهده گیرند.
بر اساس توافق انجام گرفته بین دولت افغانستان و امارات قرار است این کشور حدود 200 نظامی به افغانستان اعزام کند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
موساد اسراییل
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   بیگانه ها دردی هیچ وطن فروش را دوا کرده نمیتوانند
(مردم اگر باتو نبود کارت تمام است )
کسانی هستند که برای رسیدن به قدرت حتی باشیطان هم پیمان برادری می بندند واگر دانستند کسی مانع رسیدن به قدرت شان میشود حتی اگر پدروبرادرشان باشد آنرا ترور ونابود میکنند
با همه اینها عزت وزلت از جانب پروردگار است
آنکه هفت اقلیم عالم را نهاد
هرکسی راهرچه لایق بود داد
ر

>>>   در صورتیکه نیروهای اسراییلی در چوکات نیروهای امارتی برای جنگ علیه طالبان و یا برای آموزش نیروهای افغان فرستاده شوند یک کار نهایت مبارک است و باید برای شان خیر مقدم گفت. بهتر است تا این نیروها به نیمروز و یا هرات فرستاده شوند .

>>>   بايد قواي اسرائيل به مناطق هزاره نشين بروند، در پهلوي تربيت نظامي خوب ، ورود و رخنه طالب و داعش را مانع شوند.

>>>   گلبيدين را نيست نصيب در ارگ خفتن يك شبي
گر شود نوكر يهود را يا نصارا را چه سود

>>>   اسرائیل از نظر تاریخی از شیعه متنفر است چون شیعه پیروان حضرت علی است و حضرت علی در صدر اسلام هزاران یهودی را کشته وزمینهای شان را مصادره کرده بود بلخصوص کشتار اسرای قبیله بنی قریضه‌ در اطراف مدینه توسط حضرت علی. حتی کشتار هزاره ها که در سال ۱۸۹۳ توسط عبد الرحمن صورت گرفت ریشه در همان کینه های تاریخی دارد چون عبدالرحمن اصالت اسرائیلی داشت دست به کشتار هزاره هازد‌‌ و۶۲‎٪ جمعیت آن زمان هزاره را کشت و بیش ۷۰‎٪ زمینهای هزاره هارا مصادره کرد که می توان گفت که انتقام کشتار۴قبیله‌ یهودی های خیبر و اطراف مدینه توسط حضرت علی در صدر اسلام صورت گرفته بوده است.این در جواب همان برادر خوش باور که گفته سربازان اسرایلی در مناطق هزاره جابجا شود ودر برابر طالب و داعش از هزاره ها دفاع کند آن بیچاره از دنیا بی خبر. اگر سربازان اسرایلی در افغانستان بیاید به داعش و طالب کمک خواهد کرد که پشتون هست واصالت اسرایلی دارد نه اقوام دیگر.
سید سرفراز حسین گردیز

>>>   یا بنی اسرائیل گم شوید از کشور ما بطور کامل ههههههه


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است