کرزی: نیروهای امریکایی افغانستان را ترک نمی کنند
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۰    ۱۳۹۷/۱۰/۲۱ کد خبر: 156851 منبع: پرینت

حامد کرزی که جهت اشتراک در نشست سالانۀ «رایسینا» به هند رفته است، طی گفتگویی خروج آمریکایی ها را از افغانستان ناممکن دانسته گفت: نیروهای امریکایی از افغانستان بیرون نخواهند شد و گفتگوهای امریکایی ها با طالبان نیز دربارۀ پایگاه‌های نیروهای امریکایی و تحویل آن ها به طالبان در افغانستان است.

رییس‌جمهور پیشین کشور هشدار می‌دهد که هرگاه روند صلح بگونۀ کامل بین‌الافغانی نباشد و کشورهای همسایۀ افغانستان و منطقه از آن پشتبیانی نکنند، این روند به موفقیت نخواهد رسید.

کرزی اضافه کرد: من از جمله کسانی هستم که باور دارند ایالات متحده افغانستان را ترک نخواهد کرد. آنان برای ترک نیامده اند. بنابراین آنان در افغانستان حداقل در چارچوب توافقنامۀ دوجانبۀ امنیتی خواهند ماند. امریکاییان با طالبان نیز در بارۀ پایگاه‌های شان گفتگو کرده‌اند. کتاب رابرت کیلن را بخوانید که در آن آمده است که افغانستان دارای اهمیت حیاتی راهبردی است زیرا همه همسایه‌های آن ابرقدرت‌ها است.

رییس جمهور پیشین، در بخش دیگری از سخنانش هرچند نقش پاکستان را درروند صلح افغانستان نسبت به هرکشور دیگر مهم می‌داند، اما می‌گوید که امیدوار است تا نظامیان آن کشور از مداخله در امور افغانستان دست بکشند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کرزی
آمریکا
نظرات بینندگان:

>>>   کرزی راست می گوید امریکا هر گز این کشور را رها نمی کند زیرا غلا مان حلقه به گوش در سر قدرت هستند و نمی گذارند که امریکا از این کشور برود باز این قدر پو ل و دالر را برای انین رهبران کی می دهد

>>>   گفته های کرزی درست است او از جمله کسانی است که امریکا را آورد بهمین دلیل او بیشتر از همه قصد امریکارا میداندوحتما معامله هم با آنها داشته دربدل 14 سال سلطنت قیمتی برای امریکائی هاپرداخته است

>>>   اقای کرزی هم یک سیاست مدار خوب وکار ازموده وبا تجربه است هم یک جاسوس بسیار مهم وقدرتمند اند تا حدی که به او ازادی عمل داده اند که هر گاه گاهی علیه خود انها نیزسخنهای نه چندان مهم را بگوید این که امریکای ها خارج نمیشوند ویا برای امر بسیار مهم وحیاتی امده اند همه میدانند کمتر کسی است که ازین راز بیخبر باشد ولی در پهلوی همه اهداف نظامی وسیاسی جنبه های اقتصادی این لشکر کشی نیز کم رنگ نیست که جناب کرزی ازان لب بسته اند وحرف نمی زنند واین که چه کسی پیشاپیش انها ایشان را بدرقه نموده است هم لب نمیگشایند با این روش به مجالس ومحافل اعتبار خودرا پخته نموده رازها واهداف دیگران کشف مینمایند ومنابع لازم میرسانند
مولانا قربان

>>>   كرزي ايلا كردني نيست. كسيكه ثابت كرد، لياقت اداره علاقداري را نداشت و نه دارد، از طرف معامله گران پول و چوكي پرست مانند قانوني و عبدالله مطرح و از طرف امريكايى ها بالآي گرده هاي مردم تحميل شد. او كه خود باعث رشد، تمويل برادران ناراضي خود شد، حالا خودرا باز در هر درو ديوار ميزند تا دوباره قدرت را بدست بياورد. كرزي بحيث شاه شجاع سوم از طرف بادار هاي غربي خود چهارده سال حكمروايي كرد، خود، فاميل و اطرافيان خودرا به ميلياردر ها تبديل كرد، حالا ميخواهد با دست بوسي از رهبران روس،چين و هند وارد ميدان شود. پاكستان خو وطن اصلي اش است. اين روباه مكار چه كاره است كه در كانفرانسها اشتراك ميكنند. او اگر يك ذره وجدان دارد، دست از سر مردم بردارد و أشك تمساح نريزد.
امیدوار بود آدمی به خیر کسان
مرا به خیر تو امید نیست،بد مرسان

>>>   کرزی را شما نمیشناسید من شنیدم آن روز که در آمریکا در شراب فروشی کار میکرد منتخب آمریکایی ها واقع شد.

>>>   به گزارش خبرگزاری روس اسپونتیک اعلام کرده: مقامات واشنگتون گفته اند بهتر است فعلاً در افغانستان بمانیم! در آنجا طلا و بریلیم وجود دارند!

>>>   کرزی ....، بلی تو خودت همین امریکائی ها را آوردی و خوب از مرام ها و برنامه های آنها خبر داری.
اگر آمدن امریکائی ها نمیبود تو اصلن کی بودی و اصلن ارزش و مقامی نداشتی و شاید هنوز هم مصروف پختن کله پاچه در کدام رستوران امریکائی میبودی.

>>>   اگر مدیریت درست درآن بالا بالا ها وجود داشته باشد همین ارتش و وپوليس ملی افغانستان خودش.به تنهایی از عهده همه این مشکلات ها بیرون می آید اما صد افسوس که در رأس دولت اشخاص بز دل ترسو ودو دله که تمامی این بدبختی ها را بوجود آورده.قرار دارند.ما از مسئولان میخواهیم که برای خوشحال نمودند مردم.برای یکبار هم که شده یک تصمیم قاطع وسرنوشت ساز بگیرند دیگر مردم واقعا خسته شدن.بس است دراین17سال این مردم را17 بار کشتید وزنده نمودید.

>>>   پرواندارد که میبرآید یاخیر قابل تشویش نیست زیرا حالا روسها وکمونست ها را بزانو درآورده اند فعلا خطر بچ است

>>>   حقیقت است آمریکا از افغانستان نمیرود همانطور که گفت از سوریه میرود اما نرفت همانطور که قرار بود از عراق برود اما دوباره به عراق برگشت آمریکا از آنطرف دنیا به خود اجازه میدهد برای مردم اینطرف دنیا تصمیم بگیرد به افغانستان و عراق حمله کند برای کمک به کردها به سوریه برود با فشار اقتصادی بر ایران ارزش پول ملی ایران را کاهش دهد و با تهدید مشتریان نفت ایران فروش نفت ایران را کاهش دهد زمینهای فلسطینیها را تقدیم اسرائیل کند به عربستان برای حمله به یمن پیشرفته ترین تجهیزات نظامی و بمب افکنها را بفروشد آمریکا از خاورمیانه دست برنمیدارد چون در حال دزدی و استفاده از معادن افغانستان است از هر کشوری به نحوی میدزد از معادن افغانستان از نفت عراق و سوریه با کمک کردهای عراق و سوریه با تحریمهای ایران و بلوکه کردن پولهای ایران از ایران حدود ۵۰ درصد از درآمد نفت ایران در صندوقی زیر نظر آمریکاست و هرگز به ایران نمیرسد و ۵۰ درصد باقیمانده را هم با تحریم و تهدید مشتریان نفت ایران به صفر میرساند از عربستان ۵۰۰ میلیارد دلار پول میگیرد و سلاح و بمب به آل سعود میفروشد . کرزی راست میگوید آمریکا از افغانستان نمیرود .آمریکا در نهایت همه این کشورها را نابود میکند و تنها در خاورمیانه از اسرائیل و کردها حمایت میکند .

>>>   كرزي صاحب تا گپ زدن اول پول هاي فابريكه فاميلي ات سمنت غوري را به دولت تسليم كن بعدا سر كشور گپ بزن. تو وطن را چور كردي حالي كه دو دوره ات پوره شده و قانونا حق نداري ديگر كانديد كني ميخواهي حق ديگران را تلف ساخته و خراب كاري كني؟ ترا مردم خوب شناخته اند.

>>>   کدام به زانو درآوردند رفع شده؟ چاکرک نماینده امریکا هر روز برای بوت پاکی و عذر و زاری گاهی نزد روس میدود گاهی نزد هند و گاهی هم راهش را گم میکند. لاف نزنید اوغان های لافوک


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است