آرای مردم هرات، در معرض دستبرد!
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۵۹    ۱۳۹۷/۹/۱۶ کد خبر: 156338 منبع: پرینت

گفته می‌شود کمیسیون سمع شکایات انتخاباتی، آرای ولایت کابل را به دلیل تقلب گسترده، باطل اعلان کرده و احتمال دارد که انتخابات مجلس نمایندگان آن ولایت، هم‌زمان با انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار گردد!

از طرفی نتایج انتخابات هرات به عنوان مهم‌ترین ولایت پس از کابل، تا کنون در هاله‌یی از ابهام قرار دارد؛ صرف نظر از به تأخیر انداختن اعلان نتایج این ولایت، گفته می‌شود که آرای ولایت هرات در هنگام بازشماری مورد دستبردهایی قرار گرفته و آرای ناپاک در روند بازشماری دخیل شده است.

با توجه به آمار و ارقامی که از روز برگزاری انتخابات در دست است، می‌توان ادعا کرد که روند انتخابات در سایت‌های شهر هرات و اطراف نزدیک به شهر تا حدود زیادی از گزند تقلب در امان بوده است؛ اما در مورد ولسوالی‌های هرات موضوع از قراری دیگر است. در برخی از ولسوالی‌ها به دلیل ناامنی انتخابات برگزار نگردیده و در برخی دیگر اشتراک مردم محدود بوده است! با این وجود یافته‌ها حاکی از آن است که گاهی چند نامزد در توافق با یک‌دیگر آرای مردم را در بین خود تقسیم و صندوق‌ها را به نفع خود پر کردند!

از احتمال به دور نیست که این آرا که از آن به آرای گوسفندی تعبیر می‌گردد، آرای پاک شهروندان هرات را متأثر ساخته و نتیجه‌ی انتخابات را به نفع متقلبان تغییر دهد. روی این ملحوظ انتظار می‌رود که کمیسیون‌های انتخابات و سمع شکایات انتخاباتی در کار خود دقیق‌تر عمل کنند و اجازه ندهند که جامعه با بحران‌های دیگری سر دچار گردد! بی‌گمان اگر با آرای پاک مردم هرات، بازی صورت گیرد، برای اهالی این شهر قابل قبول نبوده و مردم در برابر سرنوشت خود بی‌تفاوت نخواهند نشست!

سید مسعود حسینی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انتخابات
آرای هرات
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است