ابطال آرای انتخاباتی مجلس به چه معنا است؟
 
تاریخ انتشار:   ۲۱:۱۲    ۱۳۹۷/۹/۱۵ کد خبر: 156330 منبع: پرینت

کمیسیون شکایات انتخاباتی آرای حوزه کابل را باطل اعلام کرد.
کمیسیون برای موقف بی نهایت جدی و خطیر ملی، دلایلی را ذکر کرده است.
اشکال کار بر می گردد به کارهای غلط کمیسیون انتخابات.

کمیسیون انتخابات در شمارش آرای انتخاباتی هم از جمع آوری اطلاعات بایومتریک استفاده کرده است اما در چه حد و در چه پایه برای ناظران معلوم نیست و کمیسیون هم از اوراق نتیجه بدون بایومتریک، آرا را حساب کرده است و نتایجی را که تاکنون اعلام کرده به صورت مختلط بوده است یعنی بایومتریک و بدون بایومتریک.

موقف احزاب و ایتلاف بر اساس اعلامیه های که صادر کردند، این است که آرای بایو متریک از آراء بدون بایو متریک باید "تفکیک" شود. آنها اعلام کردند که نتایج جمع آوری شده از طریق بایو متریک را قبول دارند اما آرای بدون بایومتریک را قبول ندارند.

اشتباه کمیسیون انتخابات این است که آرا را به صورت مختلط و بدون تفکیک اعلام کرده و می کند و خطای کمیسیون شکایات هم این است که با ابطال کل آرا در حوزه کابل آرای شفاف را هم باطل کرده است.

آرای بایومتریک شده شفاف است و نباید باطل شود نتیجه اینکه کمیسیون باید تفکیک نماید و آراء را پس از تفکیک و شفاف اعلام نماید و موقف احزاب در واقع تفکیک بین بایومتریک و بدون بایو متریک می باشد.

محمد ناطقی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ابطال آرا
مجلس
کمیسیون
نظرات بینندگان:

>>>   انچه ازین انتخابات انتظار داشتنند بدست نیامد و عزیز ترین کاندیدهاشان رای در نیاورد فرزند حکمت یار که مبالغه هایش گوشها را کر نموده بود ناکام وحکمتیار یک بار دیگر نامراد شدهمین قسم سایر کاندیدهای ارگ در پاین ترین درجه ای منتخبین قرار گرفتند با وجود همه تقلب ها وفرمایش هامراتب پاین را حایز گردیدند ازینرو راه وچاره ای دیگر نداشتند تااصل ارا وانتخابات را ابطال نمایند این امر باعث سرمشاری وخجالت انها وارباب هاشان میباشد اینها اگر از تقلب نفرت داشتند چرا در ریاست جمهوری وسایر انتخابات تقلب را اجرا نمودند وباز جان کیری بیشرمانه گفت که اقای غنی برنده ای انتخاباتبود!!!
مولانا قربان

>>>   مولا نا صاحب خوب شد که غنی را برنده اعلان نمودند اگر عبدالله ای کچه می امد اب وابروی باقیمانده ای ما وشما را هم می برد حال هر بد نامی وشرمساری به اسم غنی تمام میشود صلاح ب... ربانی اعلان نموده که جمعیت کاندید خاص خواهد داشت کدام جمعیت جمعیت تکنوکراتها وبی دینها وغرب زده ها دیگر ان جمعیتی که با خون ملیونها شهید تاسیس شده بود وجود ندارد وجمعیت اسلامی یکجا با مسعود وربانی دفن گردیده وبا تعیین صلاح .... اخرین میخ در تابوت ان کوبیده شد واین جنازه از منزل اسماعیل خان برداشته شده ودر هدیره ای ابای اش پنجشیر در جوار شورای نظار به خاک سپرده شد وجنازه توسط حافظ معروف ومشهورامریکای حامد کرزی ادا گردیده وتوسط قانونی وبسم الله خان در لحد گذاشته شد فاتحه گیری مردانه در مزار شریف ومراسم زنانه درقصر سپیدار انجام شد
انا لله وانا الیه راجعون
زید الله بیگ از هومرزپنجشیر


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است