اعلام نتیجه ابتدایی انتخابات بازهم به تاخیر افتاد
 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۱۰    ۱۳۹۷/۸/۲۷ کد خبر: 156016 منبع: پرینت

دودستگی میان کمیشنران کمیسیون؛ نتیجه‌ی ابتدایی باز هم با تاخیر اعلام خواهد شد.

به گزارش یک، کمیسیون انتخابات اعلام می داشت، به علت بازشماری و تفتیش بخش زیادی از رای‌های ولایت‌ها، نتیجه‌ی ابتدایی انتخابات پارلمانی بگونه‌ی کامل در دوم قوس اعلام نخواهد شد. این در حالی است که بر اساس جدول زمانی انتخابات پارلمانی، نتیجه‌ی ابتدایی باید یک هفته پیش اعلان می‌شد.
ملیحه حسن، عضو کمیسیون انتخابات گفت کمیسیون تلاش می‌کند تا دوم قوس نتیجه‌ی ابتدایی برخی از ولایت‌ها را اعلام کند.

از سویی، عضوهای کمیسیون انتخابات در پیوند به جدول زمانی انتخابات ریاست‌جمهوری دو دسته شده‌اند.

بیش از دو هفته از وعده‌ی کمیسیون انتخابات برای اعلام جدول زمانی انتخابات ریاست جمهوری آینده می‌گذرد؛ ولی کمیسیون انتخابات در این مدت موفق به اعلام این جدول نشده است. اختلاف نظر میان کمیشنران این کمیسیون دلیل این تاخیر عنوان می‌شود.

عده‌ای از کمیشنران تنها خواهان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و انتخابات پارلمانی غزنی در پایان ماه حمل سال آینده اند؛ اما شمار دیگری از کمیشنران خواهان برگزاری همزمان چهار انتخابات یعنی انتخابات‌های ریاست جمهوری، شورای ولایتی، شورای ولسوالی‌ها و انتخابات پارلمانی غزنی می باشند.
ملیحه حسن، عضو کمیسیون انتخابات گفت که متاسفانه بین عضوهای کمیسیون وحدت نظر وجود ندارد.

در سوی دیگر، شماری از نامزدان در ولایت قندوز دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات را بستند. این نامزدان خواهان بازشماری رای‌ها اند و ادعا دارند که به شکایت‌های‌شان رسیدگی نشده‌است.
مولوی عبیدالله، نامزد انتخابات مجلس نمایندگان از قندوز گفت که رای‌های سفید از رای‌های سیاه جدا نشده و در کنار آن رای‌های بدون برچسب بایومتریک باید باطل شمار شوند.

در حالی‌که کمیسیون انتخابات ۳۱حمل سال آینده را روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تعیین کرده؛ ولی روز ثبت نام نامزدان این انتخابات و پیکارهای انتخاباتی آنها تا کنون مشخص نشده است. دیده شود که این دو دسته‌گی کمیشنران تا چه زمانی مانع اعلام جدول زمانی انتخابات ریاست‌جمهوری شد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انتخابات
ملیحه حسن
نظرات بینندگان:

>>>   او برادر اگر شش مليارد افغاني را برايشان بدهي در ظرف يك شب حساب ميكنند حالا شش لك راي را در دوماه حساب كرده نتوانستند. يا بيسواد اند يا كاسه زير نيم كاسه است و دربين كاسه هم طلا وسط ماسه است.
معلم نصرالدين

>>>   اصلا امریکا و دولت ع وغ روز خود را در این کشور گم می کند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است