نشست صلح افغانستان در مسکو افتتاح شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۴۴    ۱۳۹۷/۸/۱۸ کد خبر: 155796 منبع: پرینت

نشست صلح مسکو، با حضور نماینده های طالبان، نمایندۀ آمریکا و ده کشور منطقه در شهر مسکو برگزار شد.
سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه این نشست را افتتاح کرد.

وی در افتتاح این نشست گفت که افغانستان نباید دوباره به میدان رقابت قدرت‌ها مبدل شود. کشورهای ما با تهدیدهای هراس افگنی جهانی روبرو هستند که یکی از هدف‌های آنها افغانستان است. پیشتاز این گروه‌ها داعش است که با حمایت خارجی ها، می‌کوشد از افغانستان برای گسترش ناامنی به آسیای میانه و فراتر از آن استفاده کند.

سرگئی لاوروف افزود: هیچکس نباید در باره گروه بازی های ژیوپولتیک فکر کند و افغانستان را به یک حوزه رقابت بین بازیکنان خارجی تبدیل کند، چرا که این مساله پیامد های ناگواری برای مردم افغانستان و همسایگان خواهد داشت.

کد (10)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نشست مسکو
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   Salam
امریکای ها و روس‌ها هر دو می خواهند تا طالبان مشروعیت جهانی یابند تا کنار آمدن با این نیروی افراطی قومی و دینی را سهل تر کند . روس ها تا زمانی که نیرو های مقاومت تحت رهبری شهید مسعود و استاد در شمال و شمال علیه طالبان مبارزه می کردند و سد محکم علیه نیروهای افراطی مذهبی بودند ، تشویش نداشتند ، اکنون این نیرو ها همدست با امریکا اند و‌روس ها دیگر اعتماد به این نیرو های تسلیم شده ندارند ، و چاره ندارند تا طالبان را باخود داشته باشند زیرا باور روس ها این است که طالبان دیر یا زود در شمال و شمال شرق دست بالا خواهند داشت و نیروی که بتواند قدرت نظامی طالب ها را به چالش بکشد وجود ندارد، روس ها نمی خواهند تا این نیروی نظامی و سیاسی که پشتیبانی حاکمان پشتون را در کابل با خود دارند از دست دهد .

>>>   Noor
نه به صد آب، به صد چشمه حیوان نرود
آنچه با خرقه صوفی می انگوری کرد !

ملاها، یا طالبان به بهشت واهی موعود چنان دلبسته اند و خمار شراب بهشتی اند که برای رسیدن به آن، از ریختن خون هیچ انسانی دریغ نمی کنند
صدبار هم به مسکو و کعبه بروند، همان خرک و همان درک
چون، صدای حوران بهشتی را از همان دریچهء (استخبارات پاکستان و پول انگلیس) که در گوششان نواخته شده است، فرمان قعود و قیام شان هم تنها وابسته بهمان صداست !

نه به این قوم نماید نفسی عیسی کار،
نه مقالات "بهار"
نه نسیم سحری بگذرد از سنگ رخام

>>>   Ahmadi
اینها لشکر اجیر و خرید شده ای هستند، که به سر تا پا یشان نگاه کنی، میگی دو تا پول ندارند.
اما در قطر، دوبی، عربستان، کراچی، کویته...گفته خود شان بنگله ها دارند.
پشت نگردید اینها در قطر از دختران روسی، اوکراینی....سیر و‌ سیر هستند.
اینها سر دیو را مسکه مالی کردند.

>>>   Khorasani
هر قدر که بی اتفاق شویم تا که سه قوم اتحاد فولادین نکند حنا بخدا قسم که حتی خر های پشتون سرما حکومت خواهد کرد همین اکنون دو احمدزی مذاکره دارد استانکزی سخن گوی طالب واین گوساله سخنگوی غنی احمد زی ولی سر از اقوام دیگر برای بدست آوردن چوکی به اینها بریده میشود وبس؟ مردم‌جهاندبنظرم دیوانه است که نمی پرید خودت هردو از یک قوم چرا جنگ دارید به سر چی؟؟

>>>   خیلی هم آفتابیست که دین افغانیت، چند رویه گیست!
آنگاه و آنجا که منافع فاشیزم افغانسازی در میان باشد، دین را فراموشیست.
حجاب چیست؟
دین بازیچه و ابزار تامین منافع سیاست افغانسازیست.
طالبان افغان از دفتر قطر (برادران متفکر ارگ کابل) در مسکو برای گفتمان افغان با افغان و پاس به زن و «حجاب اسلامی»!

>>>   طالبان شما اولین اشغالگران هستید که از پاکستان به امر باداران تان ای اس ای به افغانستان امدید کشتید و مردم را لت و کوب کردید و امروز به امر باداران تان ای اس ای انتحاری میکنید و مردم مسلمان ما را میکشید شما که میخواهید با عساکر خارجی مجادله کنید چیزی کرده نتوانستید در ده سال گذشته شاید ده خارجی را کشته باشید اما در عویض صد ها هزار مسمانان بیگناه را از بین بردید به نام اسلام زور شما به امریکا نمیرسد ما یک حکومت با دسپلین مانند اندونیزیا و یا بنگلدیش و یا مصر کار داریم که شما را نابود و مردار کند و از صحنه دنیا از بین ببرد
بصیر نظری


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است