غنی و دانش به دایکندی فتند
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۰۲    ۱۳۹۷/۸/۱۸ کد خبر: 155794 منبع: پرینت

محمد اشرف غنی و سرور دانش و شمار دیگری از وزرای کابینه به ولایت دایکندی رفتند.

اشرف غنی از مدیریت خوب مسوولین ملکی و نظامی ولایت دایکندی در انتخابات، تشکر نمود و به رییس ستاد وزارت دفاع ملی هدایت داد که آسیب پذیری‎ها در ولایت دایکندی بگونۀ همه جانبه بررسی شود و اقدامات عاجل صورت گیرد.

‏بخشی از آجندای سفر رییس جمهور و معاون رییس جمهور به دایکندی:
١- افتتاح پروژه تولید برق آفتابی
٢- آغاز كار شبکه انتقال و برق رسانی به شهر نيلی
٣- افتتاح كار سرك داخلی شهر نيلی
٤- افتتاح آب گيری بند سوختوك
٥- ديدار با مسوولان ملكی و نظامی
٦- جلسه امنيتی
٧- ديدار با اعضای شورای ولايتی
٨- ديدار با علما و متنفذين
٩- سخنرانی در اجتماع بزرگ مردمی
١٠ ديدار با زنان و لايت دايكندی
١١- ديدار با استادان دانشگاه ها و معلمان
١٢- ديدار با جوانان و اعضای جامعه مدنی

کد (10)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غنی
دانش
دایکندی
نظرات بینندگان:

>>>   غنی احمدزی عوام فریب بخاطر انتخابات پیشرو بولایات میرود و با وعده های دروغین مانند دوران انتخابات گذشته میخواهد باز هم مردم را اغوا کند اما غافل ازین است که در دوران انتخابات قبلی مردم بی خبر از عوام فریبی و قومگرای و تعصب و بیکاره گی اش بودند اما در زمان بیشتر از چهار سال گذشته عملکرد غنی احمدزی نشان داد که عهد شکن عوام فریب قومگرای معتصب قوم و سمت و زبان است و حکومت تگ قومی و زبانی خودش را میخواهد و وعده هایش همه دروغین و غیر عملی است پروزه هایرا که افتتاح میکند چندین بار و بدون انجام کار افتتاح میگردد تا بچم مردم خاک زند و انها را باین عوام فریبی رای شانرا بخود بگیرد اما مردم دیگر فریب انرا نمی خورند چونعملکرد انرا در برابر دیگر اقوام بجز قوم خودش ظالمانه و معتصبان بود و سرور دانش را با دادن چوکی بی صلاحیت و دادن پول انرا مطیع و فرمانبردار خود کرده مردم هزاره نشین سرور دانش و کریم خلیلی زر اندوز مقام پرست را از خود رانده اند مردم هزاره دیگر پشتوانه این دوتن قوم ازار فراموش کار نیستند .

>>>   سفر های کمپاینی
به ارزگات خاص میرفتی و به شجاعی مدال میدادی که از عزت و ناموس هزاره دفاع میکند.
هر کاری کنی دیگر هزاره و ازبک و تاجک به تو رای نمیدهد.
از اوغان ها هم عقط غل زوی از تو است

>>>   سفرهای کمپاینی است

>>>   b Salam
برای مردم دایکندی شرم آور است که کودکان و پیر ‌جوان در مناطق اروزگان و دیگر جا ها توسط قوم غنی و دستور او قتل عام می شوند و اینها دختران خود را به استقبالش می برند . من خجالت کشیدم از این بی همتی .

>>>   این ملت در بدترین حالت مظلومیت و احمقی قرار دارد . نمیدانند ونمیدانند .

>>>   Hussain Faizy
وقتی مردم فاقد فهم و شعور سیاسی، اهداف اساسی و بلند مدت بود ازین بهتر نمیشود!

>>>   Hamidullah Hamid
در قدم نخست باید تمام هزاره جات و سپس تمامی اقوام غیرافغان اگر شعور و شرف داشته باشند، از وجب وجب هزاره جات متحداً و مشترکاً دفاع کنند.

>>>   از نام دایکندی چنین استفاده می شود که این مردم برای پیشرفت نیاز به زمان دارد. اشرف غنی مانند روباه سیاه ...

>>>   شما ها در غوندی خیر یعنی در خارج نشسته اید، اما میخواهید که مردم هزاره را گوشت دَم توپ بسازید. بگذارید که لااقل چند بند آب، سرک و برق برای این مردم ساخته شود.

>>>   Ismail Azimi
ای آدمک!
ما میدانیم که تو چه استی و کی استی. حیله و نیرنگ تا بکی، ریا و تظاهر تا چه وقت. اگر ده بار محمد را پیش از نامت بنویسی، اگر صد بار عبد (الله) را در اخیر نامت اضافه کنی، اگر پنجصد بار حسین را نواسه خدا بخوانی، اگر هزار بار حین ادای نماز جنازه به رکوع و سجده بروی و اگر ده ها هزار بار قصه های شکمبه یی به نقل قول از بخاری شریف در مجالس رسمی بیان کنی و ملیونها بار با قهقه های بی دول و چیغ های گوش خراشت بخواهی زهر خندی های پر از نفرت و برتری جویی اترا پنهان کنی بدان که کور خوانده ای.
مردم هوشیار تر از آنند که تو با آن کله بی مغز و جست و خیز های غیر ارادی و یاران دوران تقلبت دیگر بر شعور مردم بتوانند تمسخر کنند. مردم میدانند که دیگر چه فتنه های در سر دارید.
مردم عصبیت و نفرت را به سادگی در زیر لبخندهای زهراگینت به وضاحت میبینند و میدانند که تو چه موجودی استی.
جای افتخاره که ، هز اره بر شانه های کم عرض اوغو سواره؟

>>>   سرور دانش و اشرف غنی در دایکندی .
چرا دایکندی ؟
آیا مردم اروزگان ، بهسود ، جاغوری و بامیان مربوط مردم هزاره ما نیست ؟ یا
حفیظ الله امین ثانی فقد دایکندی را انتخاب کرده و مناطق دیگر هزاره نشین آهسته آهسته باید قتل عام شوند .
من نمیدانم مردم با دانش هزاره ما در چه اندیشه ای اند .

>>>   Azimi heeft een bericht gedeeld.
چندی پیش وقتی غزنی را ویران کرد و برای دیدن ویرانه هایش به غزنی رفت چنین نوشتم . و آمروز نوبت بامیان، جاغوری و ارگان است.

>>>   بگو چرا به ارزگان نرفتي كه ما هزاره ها از دست برادران طالبت قتل عام شديم . ديگر مردم هزاره فريب شما را نميخورند كه سر انتخابات بياييد و بعد از انتخابات ما را تار و مار كنيد. اينبار راي ما هزاره ها يكسره و همنواع با برادران ازبك و تاجك ما در چوكات ايتلاف است. و از ايتلاف ميخواهيم كانديد شان از قوم ظالم نباشد.
قربانعلي غزنوي

>>>   غنی از تمام این کار های که در برنامه سفر خود به بامیان و دایکندی دارد یک کار حیاتی به مردم این دو ولایت انجام دهد ان اینکه به فاصله دو کیلومتر راه میدان شهر را امنیت و از زیر کنترول طالبان نجات دهد. زیرا وعده که غنی نموده بود که شما مردم را از زندان طبیعت نجات می دهم از زندان طبیعت خود مردم خود را نجات میدهد مگر تو اگر خودرا ریس جمهور به حساب می آوری صرف دو کیلومتر سرک را که طالبان در اختیار دارد و در آن مردم و مسافرین ولایت بامیان ، دایکندی وغور را اذیت و آزار میدهند و گرو گان می گیرند. در کنترول نیروی های دولتی بیاور . واقعاٌ اگر برای ازار و اذیت مردم با طالب همدست نیستی.؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است