نامزدان هزاره چرا به داد هزاره های ارزگان نمی رسند؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۴۲    ۱۳۹۷/۸/۱۱ کد خبر: 155674 منبع: پرینت

تنها در غرب کابل اضافه از یکصد و ده نفر برای رأی گرفتن از هزاره ها برای رسیدن به کرسی پارلمان، خود را کاندیدا کرده بودند که اکثر مطلق آنها در قبال حوادث خونین ارزگان سکوت اختیار کرده اند!

بیاد دارید هرکدام آنها برای جلب آرای رأی دهندگان از نر ماده می ساختند و از ماده نر، اینها ادعای رهبری و نمایندگی هزاره ها را در پارلمان داشتند، امروز که هزاره ها در ارزگان در میان دود و آتش تروریزم می سوزند، زنان و اطفال آنها در دشت ها و بیابان ها آواره شده اند و عملا به کمک نیاز دارند چرا آنهایی که ادعای رهبری و نمایندگی هزاره ها را داشتند اکثرا خاموش گردیده اند؟

این صد نفر اگر هر کدام پنج نفر داشته باشند مگر نمی توانند در حدود پنجصد نفر یکجا شده یک تظاهرات را در شهر کابل علیه تروریزم و حامیان تروریزم راه اندازی نمایند تا صدای مردم ارزگان را به گوش جهانیان برسانند.

اینها که امنیت ده ها محفل را برای خود گرفتند نمی توانند امنیت یک روزه راه پیمای را هم بگیرند، اینها که برای صدها نفر پلو و چلو دادند مگر نمی توانند باهم یکجا شده برای آوارگان ارزگان هم خود اعانه دهند و هم اعانه جمع آوری نمایند.

بیاد دارید که من در باره مشهور ترین آنها نقد نوشته کردم که در روز بد در کنار هزاره ها نمی مانند، فداییان آنها من را متهم کردند که درک سخنان آنها بسیار مشکل است و آنها ملی می اندیشند. مگر ارزگانی ها جدای از ملت هستند که ملی اندیشان مهر سکوت به دهن زده اند؟

خوش بود گر محک تجربه آید به میان
تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
هزاره
ارزگان
نامزدان
نظرات بینندگان:

>>>   این نامزدان می روند تا با دلار ازدواج کنند هیچ کدام شان درد ملی و دینی ندارند. گرگان که از دنبال گله راه افتاده اند و یکایک مردم را شکار می کنند.

>>>   Salam
هزاره ها و تاجیک ها در داخل و خارج مصروف قهرمان سازی های تملق آمیز بودند و در سوگ اچکزی ها اشک ریختند ، اما خون کودکان و مردم بی گناه باشنده گان استان اروزگان را ار یاد برده اند و یک شمع هم روشن نمی کنند . عده ی هزاره ها در خارج و داخل برای مرحوم جنرال رازق چه اشک ها که نریختند و چه شمع ها که دود نکردند

>>>   متاسفانه که ماجراجویان وتوطئه گران خاین ، مردم مومن،صادق،زحمت کش وصلح دوست هزاره را هدف قرار داده اند.
مردم هزاره جات درطول 100 سال گذشته با تمامی اقوام برادر افغانستان رابطه نیک وزندگی مسالمت آمیز داشته اندوخصوصا سال های جهاد مقدس در جبهات ضد تجاوز شوروی رابطه خیلی حسنه و صمیمی داشتند که تاریخ پرافتخار جهاد شاهد این واقعیت است.مردم هزاره زحمت کش همیشه در دور ترین نقاط افغانستان مشقت ترین وسخت ترین کارها را برای آبادانی کشور انجام داده اند علاوه بران این مردم مومن و صادق در تولیدات زراعت ومالداری نقش موثر و مفید داشته اند.انواع میوه جات تر وخشک برای داخل و خارج از افغانستان از محصولات مهم افغانستان به شما میرود.
اما چرا وضعیت بدینحالت رسید؟سوء تفاهم، مداخله بیشرمانه ماجراجویان خائن این جنگ قومی را در داخل افغانستان دامن میزنند تا پروسه صلح واشتی ملی را درافغانستان زیر سوال قرار داده و ناکام سازند.این ماجراجویان وخاینین بدانند که این خیانت و تفرقه افکنی قومی و مذهبی شان محکوم به شکست است.هرجنگ درنهایت به صلح منجر میشود.افعانستان به طرف رشد،ترقی،انکشاف متوازن وصلح وارامش به پیش میرودودرین جای شک نیست که روزی صلح و امنیت سرتاسری در افغانستان تحقق میابدونقشه شوم منافقین وماجراجویان خائن مطلقا نقش برآب میشود.شاعری میگوید! خون نا حق دست از دامان قاتل بر نداشت!
دیده باشی لکه های دامن قصاب را!
اقوام مومن و متحد افغانستان باید برای تحقق وحدت ملی بیش ازین اجازه ندهند که نفاق افکنان و دشمنان رنگارنگ مردم متحد افغانستان دست به توطئه و دسیسه های شیطانی و غرض آلود بزند و جنگ قومی و مذهبی را که همانا آخرین پلان شوم دشمنان خائن به وحدت ملی افغانستان است در مناطق مرکزی افغانستان پیاده کنند.گرچه همچنین پلان های خطرناک در حکومات گذشته گاهی بروز میکرد اما با زیرکی و هوشیاری سیاست مداران و اشخاص باصلاحیت اقوام وریش سفیدان حل و فصل میگردیدند.حالا هم وظیفه وطنی،ملی و اسلامی رهبران سیاسی و وزعمای اقوام وطوایف مختلف افغانستان هستند که دیر نشده برای رفع تشنجات منطقوی وقومی بدون تاخیر بشتابند ونگذارند که خدای نخواسته درگیری به سطح وسیع گسترش یابد ونقشه های شیطانی ماجراجویان ودسیسه گران تحقق یابد بالعکس باید صلح و برادری قومی در افغانستان جنگزده وویران شده باسرعت حکمفرما گردد.
ومن الله التوفیق.
الحاج انجنیر عبدالرشید ناصری از آسترالیا

>>>   محقق تان تا جاي خوب است اما از خليلي تان چيزي توقع نداشته باشيد. اميدوارم برادران شير مرد هزاره ما ناراحت نشوند. خليلي تان چندان غيرتي نيست.
بهلول دانا

>>>   از خیلی هایشان از همان اول امیدی نبود ولی داود ناجی و احمد بهزاد برای مه جالب هستند که صدایشان در نیامده

>>>   کار بندل های دالر را نیمه کاره نمیگذارند

>>>   وظیفه تمام نمایندگان مردم ومسئولان ونهاد های مدنی افغانستان است که به تبعیض وظلم اعتراض کنندوباید درچوکات قانون وبه دورازقومگرایی باشد

>>>   خوبست مردم گوسفندی بفهمند که اینها صرف معامله گر هستند و در مورد هیچ بیچاره و بی سرپناه تشویش ندارند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است