ثبت ۱۹۲ رویداد ضد امنیتی در انتخابات روز شنبه
 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۰۳    ۱۳۹۷/۷/۲۹ کد خبر: 155436 منبع: پرینت

در جریان انتخابات روز شنبه در کشور ۱۹۲ رویداد ضد امنیتی بزرگ و کوچک در کشور رخ داده است.
ویس احمد برمک، در گفتگو با طلوع‌نیوز گفت که در این میان، نیروهای امنیتی توانستند از ۱۷۲۵ رویداد ضدامنیتی در کشور جلوگیری کنند.

آقای برمک تأکید دارد که در رویدادهای گوناگون امروز در کشور، ۱۷ غیرنظامی کشته و ۸۳ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند. به گفتۀ او در این روز، ۱۱ تن از نیروهای امنیتی نیز کشته شدند و ۱۹ تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.

در همین حال، منابع امنیتی می‌گویند که در یک حملۀ انتحاری که ساعت پنج شام امروز در یک مرکز رأی دهی در منطقۀ سرکوتل خیرخانه کابل، ۱۵غیرنظامی جان باختند.
اما در جریان روز، یک انفجار در مکتب عبدالهادی داووی در ناحیه نهم شهرکابل رخ داد و انفجار دیگر، در منطقۀ ده کیپک کابل – مکان‌هایی که در آن‌ها مرکزهای رای‌دهی بودند.

گواهان رویداد می‌گویند که در حمله بر این مرکز رأی دهی چندتن از نظامیان و افراد ملکی جان باختند و یا زخمی شده اند.
یک بمب دستی بر یک مرکز رأی دهی در مکتب قیام الدین خادم در ناحیۀ دوازدهم نیز امروز پرتاب شد.
بربنیاد گزارش‌ها در جریان روز شنبه، سه تن در رویدادهای جداگانه در تخار جان باختند و هفت تن زخم برداشتند.

از ولسوالی «اله سای» کاپیسا نیز خبر می‌رسد که برخورد یک موشک ۱۵تن را زخمی کرد و جان یک زن را گرفت؛ در حالی که رویداد مشابه در ارزگان هفت زخمی برجا گذاشت.
با این هم شهروندان کشور تأکید می‌ورزند که حضور گستردۀ مردم، امروز نشان داد که رویدادهای هراس افگنانه جلو رفتن آنان را به پای صندوق های رأی دهی گرفته نتوانست.

کد (10)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ضد امنیتی
انتخابات
نظرات بینندگان:

>>>   تمام انفجارات روز انتخابات در مناطق ازبك ها و فارسي زبان ها (هزاره تاجك ) بود. در حاليكه تمام خود كفان ها در ساحه پشتون نشين حضور دارند ولي يك تاي شان هم خود را در ساحه پشتون ها نكفاندند .عاقلان را تفكر در كار است.
بهلول دانا


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است