یازده مرکز رای دهی در هرات تعطیل است
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۲    ۱۳۹۷/۷/۲۰ کد خبر: 155276 منبع: پرینت

«احمد شاه قانونی» رییس کمیسیون انتخابات هرات در گفتگو با فارس با اشاره به وجود تهدیدات امنیتی و حضور گسترده طالبان در ولسوالی های هرات گفت: یازده مرکز رای‌دهی در هرات که با تهدید امنیتی مواجه است در روز انتخابات تعطیل خواهد بود.
وی تاکید کرد: گزارش امنیتی این کمیسیون نشان می‌دهند که این مراکز در ولسوالی های شیندند، ادرسکن، چشت، فارسی و گلران قرار دارند.

قانونی افزود: از آغاز روند ثبت نام رای دهندگان در هرات کمیسیون انتخابات برنامه‌های امنیتی را تدوین کرده تا امنیت در سراسر افغانستان برای روز انتخابات تامین شود، اما با وجود فعالیت‌های مختلف در راستای تامین امنیت چندین مرکز در ولسوالی ها در هرات مسدود مانده است.
وی تصریح کرد: شهروندان در ولسوالی های ناامن از رای دادن به فرد دلخواه شان بازخواهند ماند.

از سوی دیگر سید «اشرف سادات» فعال مدنی در هرات گفت: مسدود ماندن یازده مرکز رای دهی سبب خواهد شد تا 6 هزار و 600 تن از شهروندان در انتخابات پارلمانی محروم بمانند.
وی تاکید کرد: این روند ظلم بزرگی در حق مردم در مناطق ناامن هرات است و حکومت هم در تامین امنیت انتخابات ناکام بوده است.

«جیلانی فرهاد» سخنگوی والی هرات گفت: در حال حاضر حکومت به جای امنیت در مناطق ناامن در هرات بیشتر به شفافیت این روند تاکید دارد.
وی بیان داشت: نیروهای امنیتی نیز تلاش دارند تا در مناطق ناامن زمینه ایجاد مراکز رای دهی را ایجاد کنند.

هرات 401 مرکز رای دهی دارد که تنها در کمتر از 300 مرکز انتخابات برگزار خواهد شد. در سایر مراکز به دلیل حضور طالبان و تهدیدهای امنیتی انتخابات برگزار نمی‌شود.

کد (10)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مرکز رای
هرات
نظرات بینندگان:

>>>   اگر قرار باشد مناطق نا امن بسته باشد برعلاوه شهرستان های یاد شده اکثرریت مناطق اوبه. پشتون زرغون گذره زنده جان. غوریان ادرسکن. کشک. کشک کهنه باید بسته باشد حتی انجیل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است