روایتی تکان دهنده از کشتار مردم در لعل (عکس)
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۰۷    ۱۳۹۷/۷/۱۷ کد خبر: 155220 منبع: پرینت

در روزهای اخیر مردم شیعه و هزاره سخت داغدار عزیزان شان در ولسوالی لعل و سرجنگل غور هستند. نیروهای حکومتی به جای اینکه هسته فاشیستی و جنایتکار طالبان را مورد هدف قرار دهد که هرروز در نقش دزدان سرگردنه راه را برای مردم بی دفاع هزارجات می بندند، به دنبال قوماندان شمشیر که برای دفاع از مردم خویش و با حمایت همین مردم به مبارزه با هراس افکنان طالب مشغول بود، سیل عظیمی از نیروهای دولتی برای دستگیری وی از سوی حکومت فرستاده می شود.
به گزارش شفقنا، روایت زیر نوشته عبدالحکیم نورزاده شاهد عینی این ماجرا در هنگام جنایت عمال دولتی در ولسوالی لعل می باشد که برای افشا شدن دسیسه های طالبان ارگ نشین برای مخاطبین محترم شفقنا افغانستان منتشر می شود:

شرح آنچه به چشم سر دیدم…..
(من خود به چشم خویشتن دیدم که جانم میرود)
آنچه که از اوایل بامداد شنبه ۱۳/۷/۱۳۹۷ شروع و در اواخیر عصر خاتمه یافت. یک حادثه ی عادی نبود، بلکه فاجعه بود که روی قوم پرستان و فاشستان را برای همیشه سیاه تاریخ کرد.

ساعت پنج صبح بود که با تعدادی از همسایه ها رد صدای شلیک را دنبال و از قریه شهرک مهاجرین به سوی قریه اسدآباد روان گردیدیم. به محض رسیدن به قریه با تعدادی از مردمی که در آنجا جمع گردیده بود یکجا شده و باهم پیش تانگهای حکومتی رفته و محترمانه از سربازان خواستیم که ساحه ملکی است و با فیر نمودن باعث تشویش اهالی ساحه نگردند. با بلند شدن صدای اعتراض، سربازان شروع نمودن به فیر نمودن، اما نه هوایی بلکه مستقیمآ جمعیتی که شامل زن ومرد می شد را، هدف قرار دادند. در دو متری من یکی از جوانان مرمی به چشمم اصابت کرد و چشمم از حدقه بیرون شد. مردم متفرق شدند و از کوچه پهلو صدا آمد که چهار نفر شهید و تعدادی هم زخمی داریم. اوایل صبح برای انتقال شهدا و زخمی ها نه موتر وجود داشت و نه موتور. پس از کمی روشنای از مردمی که پراکنده بودند توسط بلندگوی مسجد خواسته شد که منسجمتر شوند. در طی یکی دو ساعت که هوا روشنتر و گرمتر شد، بارها با کاندیدا وکلا و دیگر بزرگان لعلی تماس گرفته شد، تا برای اینکار چاره بسنجند، اما هیچکدام اقدام نکردند و جواب هم ندادند. گفتند که نیرو از بامیان و کابل آمده اند. اما سربازانی که تشنه خون مردم بودند و عمدآ به سوی جمعیت فیر میکردند، هیچکدام هزاره نبودند. پسان معلوم گردید که سربازان هزارگی را برای حفاظت از قومندانی گمارده و بودن و سربازانی از دیگر اقوام را برای کشتن به قریه اسدآباد روان نموده بودند.

ساعت هفت و نیم صبح خبر آمد که نیروهای مسلح مردمی بخاطر دفاع از ناموس مردم از مناطق سرحنگل، گرماب و تلخک به سوی مرکز در حرکت هستند. صدای گلوله باران بطور مداوم ادامه داشت. تلفن ها قطع گردیده بود، و سه شهیدی که از شهرک مهاجرین بودند به قریه شان انتقال داده شدند. به خانه بازگشت نمودم تا آخرین حرفهایم را به خانواده انتقال بدهم و پس از آن با موتور به قریه ی اسدآباد برگشتم. اهالی محل و باقی مردم واقعآ از خود رشادت به خرج میدادند و جلو تانگها را برای لحظه هم رها نمیکردند. خواستار مزاکره با سید ضیا شدیم اما او قبول نکرد. ساعت نه بجه هم مردم منتظر نیروهای کمکی بودند تا آنها را از محاصره نجات بدهند و هم نیروهای دولتی منتظر کماندو. کسی خبر داد چون موتور داری صحنه را ترک کن که نیروهای مسلح مردمی نزدیک هستند، با موتور به قریه شهرک مهاجرین برگشتم. یک ساعت منتظر نشستیم، اما هیچ خبری نشد. در جلو قومندانی افراد زیادی جمع شده بودند. حدود ساعت ده بجه به همراه جمعیت یکجا شده و به سوی قریه اسدآباد حرکت نمودیم. وقتی به قریه رسیدیم تعداد اندکی جلو تانگها باقی مانده بودند. تصمیم بر این شد که آهسته آهسته حرکت نماییم، خوشبختانه اینبار تعداد موی سفیدانی که در این کار تجربه داشتند نیز با ما همراه بودند. بلاخره آرام آرام به سوی تانگها پیش رفتیم، تعداد جوانانی که عزیزان شان را از دست داده بودند، احساساتی بودند می خواستند سنگ اندازی کنند، اماجلوی آنها گرفته شد. از نظامیان خواسته شد که عقب نشینی نمایند، نظامیان مقاومت میکردند، اما چون جمعیت زیاد بود، در آخر مجبور گردیدند، عقب نشینی نمایند. تانگها آرام آرام پس میرفتند و جمعیت الله اکبر گویان پیش، تا اینکه ساحه محاصره شده کاملآ از دسترس نظامیان خارج گردید. مردم که در محاصره قرار گرفته بودند، آزاد گردید و نیروهای که بخاطر دفاع از مردم آمده بودند نیز به منطقه رسید و ساعت ۱۱:۳۰ با فیر نظامیان ساحه را ترک نموده و به خانه های اقوام مان در قریه اسدآباد پناه بردیم. سربازان باز هم مستقیمآ غیر نظامیان را هدف قرار میداد. چرخبالها در اسرع وقت همراه کماندوها به ساحه رسیدند، تا قدرت شانرا برای مردم بی دفاع ما به نمایش بگذارند. چرخبالهای که بارها سربازهای اردو بی سلاح و بی غذا در سنگرهایشان روزها در محاصره ماندند و اقدام نکردند، اما در کوتاه ترین مدت در ولسوالی دور افتاده لعل و سرجنگل رسیدند.
وقتی نیروهای مسلح مردمی بخاطر دفاع از ناموس شان به ساحه رسیدند، تانگها و نیروهای ویژه و کماندو که شجاعانه غیر نظامیان را به گلوله می بستند، در مقابل نظامیان خود منطقه، فرار را بر قرار ترجیح دادند، اما در هنگام فرار نیز ناجوانمردانه دو نفر انسان بیگناه یکی از قریه گردالنگ و دیگری از قریه مختار را به شهادت رساندند.

مجموع شهدا به ۹ نفر و زخمیان این عملیات ۱۹ نفر اعلام گردید، در این بین حتی یک نفر نظامی هم وجود نداشت.

پ.ن: درود می فرستم به روح شهدای که مظلومانه به شهادت رسیدند و آرزوی سلامتی دارم برای زخمیان این جنگ تحمیلی که دسیسه بود به منظور نا امن جلوه دادن، ولسوالی صلح دوست ما.

امتنانیه: میدانم پس از حادثه قهرمانهای زیادی پیدا خواهد گردید، چنانچه دیروز بسیاریها میخواستند از این آب گل آلود ماهی سیاسی بگیرد و آنان که در روز واقعه به دنبال سراخ موش میگردیدند تا آسیب نبینند، با خبر نگاریها مصاحبه کرده و حادثه ی که به چشم ندیده اند، شکمبه ی شرح میدهند. امروز نیز هییت از کابل و غور می آیند و تیم های سیاسی میخواهند به هر نحوی خودی نشان بدهند. از من نیز دعوت به عمل آوردند، اما نخواستم این دفاع مقدس از مردم محروم را آلود با مرداری سیاسی نمایم.فقط تشکر میکنم از عزیزانی که شجاعانه جانهای شانرا در مقابل گلوله سپر کردند.
و من الله توفیق

ناگفته نماند: که همه زخمیان و شهدا به دست سربازان دولتی به قومنده سید ضیا حسینی به شهادت رسیدند. نیرهای فاتح که انسانهای بیگناه را به رگبار بستند در برگشت چهار نفر از انسانهای بیگناه را با خود بردند که امیدارم به زودی آزاد شوند.


روایتی تکان دهنده از کشتار مردم در لعل

روایتی تکان دهنده از کشتار مردم در لعل

روایتی تکان دهنده از کشتار مردم در لعل

روایتی تکان دهنده از کشتار مردم در لعل

روایتی تکان دهنده از کشتار مردم در لعل

روایتی تکان دهنده از کشتار مردم در لعل

روایتی تکان دهنده از کشتار مردم در لعل

روایتی تکان دهنده از کشتار مردم در لعل

روایتی تکان دهنده از کشتار مردم در لعل

روایتی تکان دهنده از کشتار مردم در لعل

روایتی تکان دهنده از کشتار مردم در لعل

روایتی تکان دهنده از کشتار مردم در لعل



کد (10)

این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
روایتی از کشتار
مردم لعل
نظرات بینندگان:

>>>   مردم در اسرع وقت سیدها را از منطق هزاره نشین اخراج کنند .این خائنین همیشه از پشت خنجر زده اند.

>>>   ....به این رییس جمهور خایین و وطنفروش که به حال و زندگی این مردم بیچاره وآواره نگاه نمی کند. شرف و عزت در روح و روان این وطنفروشان پاکستانی و امریکایی دیده نمیشود. اشرفعنی یک روز در پایه دار ببینمت و مفهوم زندگی به حانواده ات روشن میشود. مهاجر وطن هستم. نه نوکر ایران هستم و نه دشمن هموطنان عزیزم. بلی غنی مردم یک روز ترا به پایه دار آویزان میکنند.
مهاجر هموطن

>>>   شفیع های دیوانه ای تانرا "نیرو های مردمی" می نامید، اما از دیگران را تروریست.
یک بام و دو هوا.

>>>   نفرین الهی برمتعصبین وآدم کشان بی رحم

>>>   لعنت به تمام سران هزاره معامله گر

>>>   رهبران خراسان کجایید؟؟؟؟
پدرام بزرگ .عارف رحمانی ، بهزاد ودیگر رهبران خراسان سکوت نکنید.
انتقام هم وطنانتان را از متجاوزان افغانستانی بگیرید.

>>>   .....بر غنی و هر کسی از او حمایت می کند و یا در مقابل او سکوت کرده است.
غنی امروز نماد فاشیسم عبدالرحمانی و مزدوری 250 ساله فاشیست های پشتون در افغانستان/خراسان است. باید در مقابل او ایستاد باید او و همفکرانش را تخریب و تحقیر کرد تا فاشیسم در افغانستان به خواب ابدی فرو برود.

>>>   شهیدان زنده اند الله اکبر--- بخون غلطیده اندالله اکبر

>>>   بلی ضرب المثل است=که را زور داد که ظلم نکرد
که پول داد که سود نخورد
ترحم نکرد پلنگ تیز دندان= درید شکم گوسفندان=
لعت بر ظالیم لعنت بر شیاطین
وسلام هم وطن مهاجر

>>>   درودخدابرشهدا واتحاد مردانگی وغیرت یکپارچگی برشما باد این سید پسرهمان سیدابراهیم شاه است که صدهانفر سالها درپای اودویدند وجان دادند حالا بابت تشکر پسرش. این مردم را تیرباران میکند تیرباران میکند. اما سرنگون است سرنگون

>>>   درفاصله صد کیلومتری ارگ السوالی سید آباد اشرار قوماندان امنیه شش جوان پولیس را درهمان روز میکشند وچندین پل را تخریب میکنند اما حکومت هلیکوپترها وکوماندوها را درهمین روز به غور می فرستد تا مردم را بکشند وفلان فرد که مورد پسند ارگ نیست را دستگیر کنند این کار حکومت خیلی ناپسند وناروا است

>>>   نیش عقرب نه از پی کینست
مقتضای طبیعتش اینست
خواهر وبرادر وهم وطن قدرت های خارجی در پی کینه توزی ودشمنی با من وتو نیست انها برای تطبیق برنامه ها وپلان های خویش هر سد وسپر را از پیش رو برمیدارندیکی از اهداف بزرگ انهانابودی واضمحلال اسلام ومسلمین است واز چند دهه بدینسو این جنگ را یک طرفه اعلان نموده اند وبرای اولین بار این حرب را جورج بوش پدر از طریق تریبون ازادانه وبدون پرده اظهار داشت بعد از سقوط کمونیزم جنگ ما با اسلام است گرچه بعدا این اظهار خودرا کمی تغییر داد وگفت با تروریزم اسلامی !!! ازان زمان تا امروز شاید ده ملیون مسلمان را به هر اسم ورسمی به شهادت رسانیده اند بی خبر ازین که اسلام تروریزم ندارد دین صفا وصمیمیت وصلح وصفا است =لکم دینکم ولی دینی = میباشد = فمن شاّ فالیومن ومن شّاّ فالیکفر = ادعوا الی سبیل ربک بالحکمت والموعظت الحسنه وجادلهم بالتی هی احسن و...ده ها ایت وحدیث درینمورد گواه است این بیان را نه ازجهت خوف وهراس میگویم بلکه این ارشاد از بیش از هزار وچهارصد سال قبل موجود است وانهای که سر می برند وتباهی بارمی اورند ساخته وپرداخته ای خودشان است
با وجود این همه هدف انها فقط اسلام است بیچاره ها ازین این ودین سماوی ترسیده اند تا مبادا انسانهای مظلوم ومحروم واگاه واصحاب مطالعه ودانش همه به ان نگرایند ومنافع امپریا لیستی شان در خطر واقع نشود امروز تورا درلیست شمامل میسازد فردا دیگری ودیگری را تا میتواند مسلمان را توسط حکام ظالم خود کشور ها ازبین میبرند وانها را تخویف مینمایند که حکمروای شما از فلان وفلان در خطر است باید انها را نابود نماید انها نیز چون ایمان ندارند از قلع وقمع مسلمان باک ندارند تا میتوانند دستورات خارجی ها را اجرا میدارند خلاصه این که علینور ها وقیصاری ها و... همه موانعی اند که باید از جلو تهاجم خارجی ها در کشور برداشته شوند نباید قوم وقبیله وطایفه را ملامت کرد ملامت اصلی استعمار است واستثمار واستعباد خوب این موانع را که بر داشتند باز کجا میروند وچه میکنند انگاه میرسندبه اهداف اساسی واصلی خویش نه سلطه جوی ورسیدن به ثروت وسرمایه ونفا اسیای میانه ونزدیک شدن به سایر اهداف استرتا تیجیک وتوسغه طلبی ومنفعت جوی های دراز مدت خویش وجهان گشای حتی این دنیای پهناور در انظارشان تنگ وننگ است با این قدرت وابر قدرتیباید مریخ بروند وزهره وعطارد واین که کشان ما برایشان تنگ وکوچک معلوم میشود نه تنها اینها اگر من وتو هم ایمان نداشته باشیم از انها بهتر وبیشتر فکر نمی نمایم ونمی توانیم

ومکروا ومکر الله والله خیر الماکرین

>>>   تاجک را کشتند هزاره و ازبک تمشا کردند.
ازبک را کشتند دو دیگر تماشا کردند
و حال هزاره را میکشند در پیش چشم دو تای دیگر
همه با هم شوید تا کسی شما را نکشد

>>>   خدا انتقام این مردم مظلوم را از جانیان بگیرد ان شاءالله


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده است



پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است