"چک سفید" خاک افغانستان در قرارداد امنیتی با امریکا
 
تاریخ انتشار:   ۲۲:۵۸    ۱۳۹۷/۶/۲۳ کد خبر: 154634 منبع: پرینت

خراسان و یا افغانستان بیش از سه سده است که بحیث "چک سفید" خاک فروشی و خیانت از شاه شجاع درانی تا عبدالرحمن و از نادر خان تا کرزی و اشرف غنی به این و آن قدرت خارجی هدیه شده است.

در حال حاضر کشور ما برای بیش از ۴۰ کشور جهان در محور امریکا در بدل تحکیم حکومت فاشیستی و فاسد بحیث "چک سفید" فروخته شده است.
اصطلاح "چک سفید" و یا به کرایه دادن وطن در برابر چند تا امتیازات زود گذر را اولین بار کرزی در معامله با جورج بوش مطرح کرد.

در کتاب سپنتا "سیاست افغانستان: روایتی از درون "در زمینه اشاره شده است. مطابق به این کتاب کرزی به بوش می گوید افغانستان را بحیث "چک سفید" در اختیار تان قرار می دهم و در بدل آن چند خواست دارم" خواست اول کرزی، احیای حاکمیت از دست رفته پشتونها از طریق حذف تاجیکان از قدرت.
خواست دوم او گرفتن امتیازات اقتصادی و اجازه کشت تریاک برای دهقانان قندهار و هلمند.
خواست سوم او سر کوب جنگ سالاران شمال بجای طالبان فرزندان مظلوم قبایل پشتون. و بلاخره خواست ناممکن او تجزیه دو بر سه حصه خاک پاکستان تا"پل اتک" تحت بهانه جنگ با تروریزم.

امریکا در بدل "چک سفید" خاک افغانستان تمام خواستهای کرزی را برآورده کرد، بغیر از تجزیه پاکستان.
تجدید قرار داد امنیتی با امریکا در واقع باز پرداخت" چک سفید" میهن مظلوم در بدل امتیازات بیشتر است.

کرزی که در دادن "چک سفید" خاک افغانستان به بیگانگان در بدل چند تا امتیاز هیچ شرم و حیایی ندارد، اخیرا خواهان امتیازات بیشتر از آمریکا در تحت نام تجدید قرارداد امنیتی با امریکا شده است. کرزی به آمریکاییها اخطار داده است اگر امتیازاتی سپردن ارگ بجای غنی بوی ندهند "چک سفید" خاک افغانستان را از آنها پس گرفته به روسها تسلیم می کند.

انگلیس ها از زمان استعمار کلاسیک دو ضرب المثل معروف دارند، که می گوید "شما می توانید یک پشتون را به کرایه بگیرید، ولی نمی توانید بخرید"
ولی در ضرب المثل دوم می گویند "با پول هر کی را در جهان می توان خرید و بویژه قبایل پشتون را"

سنت خریدن و یا به کرایه گرفتن را انگلیس ها شروع کردند، روس ها، عرب ها، پاکستانی ها، ایرانی ها، ترک ها و تا آمریکاییها ادامه دادند. حتی امروز جمهوری بی نام و نشان کرواسی و خانم رییس جمهوری زیبای این کشور یک گوشه ای از "چک سفید" این ملک بی صاحب را در اختیار دارند و بر ما فخر می فروشند.

هارون امیرزاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
چک سفید
قرارداد امنیتی
نظرات بینندگان:

>>>   ٰدر کتاب اسبنتا در هیچ جای نامده که سر کوب جنگ سالاران شمال بجای طالبان فرزندان مظلوم قبایل پشتون.

>>>   افغانستان سرزمین جنگ وخشونت خونریزی ومستعمره است تاریخ 5018 ساله اش همین است برای همین است که تروریست ها به افغانستان وتوریست ها به ترکیه می ایند

>>>   جناب امیرزاده اشتباه گفته ای. افغانستان را چندتن از دزدان شمال یعنی آقای فهیم مارشال و ربانی برهان الدین و امثالهم به امریکا فروخت، نه کرزی. شکی نیست که کرزی یکی از حلقات مهم این زنجیر بود ولی اصلاً همین مادرزادهای دزد این خیانت را در حق کشور ما انجام داد.

کرزی به نسبت احمق بودن خود که برعکس اصل دیموکراتیک همین فاتحان کابل را در پهلوی خود جاداد، حالا میخواهد دوباره به بالهای آنها نشسته و قدرت را دوباره به انحصار درآورد.
در اخیر! حالا شما خریداری شده اید نه پشتونها. به برکت همین تن فروشی خود، صاحب املاک، قدرت، جایگاه سیاسی و ... شده اید.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است