طلوع‌ نیوز و شخصیت‌ تراشی‌ هدفمند
حنیف‌اتمر هرگز در صف مخالف اشرف غنی نخواهد ایستاد و بزرگ‌نمایی‌ رسانه‌ها از اختلاف‌های او با رییس دولت، ریشه در برنامۀ انتخاباتی غنی دارد که طرح آن قبل از استعفا در اتاق فکر ارگ ریخته شده است 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۲۰    ۱۳۹۷/۶/۱۱ کد خبر: 154243 منبع: پرینت

گزارش شش‌ و نیم طلوع‌ نیوز این هفته به استعفای حنیف اتمر، مشاور پشین شورای امنیت ملی پرداخته است. انتظار داشتم خود اتمر به عنوان طرف اصلی قضیه در این برنامه صحبت کند، اما چنین نبود. در مقابل افرادی دیگر از آدرس حکومت، احزاب و آگاهان به طور خواسته و یا ناخواسته از اتمر شخصیت‌ سازی کاذب می‌کردند و طوری وانمود می‌کردند که عدم حضور او، شکاف بزرگی در رهبری امنیت ‌ملی و ثبات سیاسی و اجتماعی کشور به وجود می اورد.

طلوع ‌نیوز نیز بدون ملاحظه این برجسته ‌سازی را پوشش داده و با گزارش یکجانبه، بر تعریف‌های واهی و شخصیت‌ سازی‌های کاذب مُهر تایید گذاشته است.

در این شکی وجود ندارد که اتمر از مهره‌های کلیدی اشرف غنی بود، اما او در رهبری استخباراتی، امنیتی و دفاعی کشور، نه تنها که هیچ دستاوردی نداشت، بلکه در دورۀ تصدی او، بیشترین جنایات جنگی و امنیتی در نقاط مختلف کشور صورت گرفت. قندوز و غزنی سقوط کرد، مردم به خاک و خون افتادند، به عزت و ناموس‌شان تجاوز صورت گرفت. خود همین اتمر باری در گفتگویی با بی‌بی‌سی رد نکرد که طالبان با تصرف قندوز، به زنان این ولایت تجاوز کردند، مگر شرم‌آورتر و ننگین‌تر از این؟

فراه، غور، فاریاب، بدخشان، بغلان و حتی کابل شاهد مرگبارترین حملات طالبان بودند، داعش خیالی در کشور به وجود آمد و رشد یافت، گراف تلفات نیروهای امنیتی و دفاعی کشور به صورت بی‌پیشینه افزایش یافت، اختلاف‌های قومی، ترورهای هدفمند، خلا در رهبری حکومت، فساد و... به اوج رسید، پس کجای کار اتمر شایستۀ تقدیر و ستایش است؟

گلوله ‌باران جنبش رستاخیز، سکوت در برابر حملات مرگبار انتحاری در پایتخت، کنار زدن چهره‌های مخالف حکومت، تبعید جنرال دوستم، کدام یکی از اینها دستاورد مهم تلقی می‌شود؟

اگر واقعاً شایستگی یعنی قومی‌سازی قدرت و افزایش حملات مرگبار انتحاری، بله حنیف اتمر شخص شایسته و بایستۀ این حکومت بود و رفتنش خلای بزرگی به میان میاورد.

طلوع ‌نیوز بدون ذکر حتی یک مورد از سیاست‌های مغرضانۀ حنیف اتمر، بر اهمیت و موثریت حضور او در مشاوریت امنیت ملی تأکید می‌کرد و به طوری او را به عنوان یک طرف بزرگ انتخابات ریاست جمهوری سال آینده مطرح کرد.

تحلیل‌های سطحی و تبلیغات غیر مستقیم به چهره‌های ناکام حکومت از کاربران شبکه ‌های اجتماعی دور از انتظار نیست، اما از یک تلویزیونی که ادعای کار حرفه‌ای دارد، بعید است.

من کارهای طارق مجیدی (گردانندۀ گزارش شش‌ و ‌نیم) را می‌ستایم، اما انتظار ندارم به ‌طور ناخواسته همدست حلقه‌های مغرض حکومت شود و افکار عمومی را به مسیر منحرفی هدایت کند.

یک نکتۀ دیگر را هم در اینجا اضافه کنم؛ دانش سیاسی من در حدی نیست که آیندۀ سیاسی اتمر را تحلیل کنم، اما به باور کامل می‌توانم ادعا کنم که حنیف‌اتمر هرگز در صف مخالف اشرف غنی نخواهد ایستاد و بزرگ‌نمایی‌ رسانه‌ها از اختلاف‌های او با رییس دولت، ریشه در برنامۀ انتخاباتی اشرف غنی دارد که طرح آن قبل از استعفای اتمر در اتاق فکر ارگ ریخته شده است.

حمید فرهادی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حمید فرهادی
طلوع نیوز
نظرات بینندگان:

>>>   اتمر یګانه سیاستمدار واقعی است! ما به اتمر ضرورت داریم تا این شخصیت واقعی ریس جمهور باشد...

>>>   بله همینطور است شعله های جنگ از برکتش از جنوب به شمال انتقال کرد و حالا سراسر کشور در ناامنیتی و آتش جنگ می سوزد.

>>>   اقای فرهادی! شما ازتلویزیونی صفت میکنید که درک نمیکنند ۸۰۰ کیلو متر چقدر مسافه است. باری خودم با دو گوش گنهکارم از ت.ط شنیدم ک بخا طر خنثی سازی یک بم دربرلین ساکنین محل تا فاصله ۸۰۰ کیلو متر تخلیه شدند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است