انتخابات مجلس نمایندگان در غزنی برگزار نخواهد شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۷    ۱۳۹۷/۶/۷ کد خبر: 154187 منبع: پرینت

عبدالبدیع صیاد رییس کمسیون انتخابات در نشست خبری در کابل اعلام کرد که روند چاپ برگه‌های رای در خارج از کشور آغاز خواهد شد.

به گزارش آریانا نیوز، وی افزود: کشورهای کمک کننده در هماهنگی با کمسیون انتخابات قرار است 9.9 میلیون برگه رای را در تناسب با آمار لیست رای دهندگان به چاپ برسانند. رییس کمسیون انتخابات تصریح کرد که اشتباهات انتخابات گذشته تکرار نخواهد شد و برگه‌ های رای متناسب با آمارهای رای دهندگان چاپ خواهد شد.

وی افزود: بیش از 9 میلیون نفر برای رای دهی ثبت نام کرده‌ اند به همین دلیل کمیسیون انتخابات افغانستان نیز تنها 9.9 میلیون برگه رای چاپ خواهد کرد تا زمینه سوء استفاده از این برگه‌ ها فراهم نشود.

صیاد خاطرنشان کرد که هر ولایت بر اساس آمار ثبت نام رای دهندگان برگه‌های رای دریافت خواهند کرد اما هیچ برگه رای دهی برای ولایت غزنی در نظر گرفته نشده است. رییس کمسیون انتخابات ادامه داد: زیرا در ولایت غزنی ثبت نام رای دهندگان تکمیل نشده است به همین دلیل امکان برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان در 28 میزان ماه سال جاری در این ولایت وجود ندارد.

کمسیون انتخابات و رهبری حکومت وحدت ملی متهم هستند که عمدا از برگزاری انتخابات در غزنی جلوگیری می‌کنند این در حالی است که دولت و کمیسیون انتخابات با ارایه پلان حوزه بندی انتخاباتی تلاش کردند تا زمینه حضور نمایندگان بیشتر پشتون از ولایت غزنی در مجلس نمایندگان را فراهم کنند اما این اقدام کمسیون انتخابات اعتراض نهادهای ناظر بر انتخابات و اقوام هزاره در ولایت غزنی را برانگیخت و کمیسیون انتخابات نیز روند ثبت نام رای دهندگان در این ولایت را اجرایی نکرد.

کد(14)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انتخابات
مجلس نمایندگان
غزنی
نظرات بینندگان:

>>>   وقتی تمام نماینده ها از یک قوم باشند پس تدویر انتخابات کدام معنی نداره بهتر است غزنی حذف گردد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است