انكار و كشتار، دو تاكتيك يك استراتژي است
خنجر غربي ها در آستين حكومت است. انكار و كشتار، دو تاكتيك يك استراتژي است، اگر اينگونه نيست، حكومت عكس آن را ثابت كند. حالا مناطق شيعه نشين، ميدان جنگ است. 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۵۲    ۱۳۹۷/۵/۲۵ کد خبر: 153834 منبع: پرینت

سال هاي ٨٧ تا ٩٢ كه اوج ورود دانشجويان هزاره به دانشگاه هاي دولتي بود، همه داد و فرياد مي كردند تا اگر بشود، راهكاري اداري بسنجند و در برابر رشد علمي جامعه مظلومان، سد معبر كنند.
حتي برنامه تبعيض مثبت به تصويب رسيد و از مناطق جنگ زده جنوب و شرق، در چارچوب همين برنامه صدها جوان كم سواد به پوهنتون ها راه يافتند.

در بازسازي نيز همين اتفاق افتاد. موسي قلعه جنگ زده كه يك ولسوالي است و امكان تطبيق پروژه هاي انكشافي هم نداشت در يك سال سه برابر باميان بودجه انكشافي مي گرفت.

سهم شيعيان از استخدام در ادارات دولتي كمتر از ٧ درصد است. سهم ما در پست عالي افسري و جنرالي وزارت هاي دفاع و داخله و نيز رياست امنيت، ٤ درصد است. در بورسيه ها، تقسيمات اداري، بودجه انكشافي و خلاصه هرجا كه سخن از حق و امتياز است ما با حذف و انكار روبرو مي شويم.
چه فرقي مي كند؟ دولت و حاميان غربي آن شيعيان را حذف اداري و نهادي مي كنند و داعش، حذف فيزيكي.

انكار و كشتار، دو تاكتيك يك استراتژي است.
اگر اينگونه نيست، حكومت عكس آن را ثابت كند.
مانند چندسال پيش جنوب و شرق، حالا مناطق شيعه نشين، ميدان جنگ است.

موثرترين راه اين است كه حكومت، هدفگذاري دشمن را ناكام كند و حملات بيشتر دشمن به جامعه تشيع، سبب دادن امتياز بيشتر علمي، دولتي و اقتصادي براي اين گروه هميشه سركوب شده و محروم گردد. همان فورمولي كه كرزي براي جنوب داشت. ناامني بيشتر؛ امتياز بيشتر!

- آيا حكومت حاضر هست همان فورمول بودجه و تحصيلات را در مورد جنگ زده هاي هزاره اعلام كند؟
- آيا حاضر است اعلام كند براي حفظ جان جوانان هزاره و تشيع از حملات احتمالي در كورس ها، برنامه تبعيض مثبت را در كانكور سال آينده دولتي پياده مي كند؟
- آيا حاضر است مكاتب بيشتر و بهتري در ساحات هزاره جات كه امنيت نيز دارد، بسازد؟
- آيا حاضر است بودجه انكشافي بيشتري براي معياري ساختن دانشگاه باميان و راه اندازي دانشگاه دايكندي بدهد؟
- آيا حاضر است پروژه هاي معطل ده ساله سرك سازي در هزاره جات را به اتمام برساند؟
- آيا حاضر است به نسبت تحميل شده براي استخدام جامعه تشيع در دولت، كه بسيار كمتر از ميزان واقعي جمعيت آنان است تغييري وارد كند؟
- آيا حاضر است براي ناكام كردن توطئه دشمن، سهم ٤ درصدي از كرسي هاي جنرالي وزارت دفاع و داخله به هزاره ها را به همان ٢٠ درصد توافق شده در بن برساند؟

خارجي ها و غربي ها هم نه تنها ارزشي براي مردم آرام، صلح جو و دموكرات در افغانستان قايل نيستند بلكه برنامه سركوب آنان را در سر دارند.
جنبش روشنايي، تجربه شكست خورده اعتماد به حمايت مدني، امريكايي و غربي براي جامعه هزاره بود.

همين مدني كاران و استادان غرب زده دانشگاه ها و نمايندگان جو زده مجلس، با شعار دموكراسي، با مذاكرات پيهم درون سفارتي و با پشت گرمي سفارت هاي غربي به مسلخ دهمزنگ رفتند و سرانجام ديدند خنجر غربي ها در آستين حكومت است. ماشين اعتراض؛ تنها ابزار پاسخ طلبي جامعه آرامش طلب هزاره را مانند رهبران سنتي و قومي اين جامعه اخته كردند و حالا درمانده تر از آنان دست زير الاشه نشسته اند.

جامعه تشيع، پاك باخته است، همه عليه ماست و شيعيان هدف مشترك سركوب براي حكومت، امريكا، طالب و داعش مي باشند.

شجاع محسنی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
شجاع محسنی
سهم شیعیان
نظرات بینندگان:

>>>   رهروان راه رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم و مولای متقیان علی علیه السلام و راه حسین علیه السلام حماسه ساز کربلا هیچگاه تسلیم ظالم وهمدست خائنان نمیشوند

>>>   شما شیعیان افغانستان به امید دولتی هستید که اگر نگویم خائن ولی حداقلش این است که بی عرضه گی و بی تفاوتی اش را نشان داده از داد و فریاد حکومت نترسید خودتان باید مسلح شوید اگر دولت به جای جنگ با داعش و طالبان سراغ شما امد با دولت هم بجنگید اگر عادل بودند وضع شما این نبود رییس جمهور ایران هم امروز با ترامپ مسخره بازی اش گرفته حزب الله جوری شده اسرائیل از او حساب می برد انها هم یک روزی مثل شما بودند جنگیدن از مسخره شدن بهتر است چون دلخوشی الکی نتیجه ای جز افسوس ندارد

>>>   اویانی
برده های فکری، باز پچ پچ دارند!
باز گپ گپک است از «استقلال؟» دروغین و برساخت شده تهدابگذار فاشیزم افغانسازی؛ از نام کسی که پدر کشت و اندیشه و فرایند تحمیل کوچی بر بومی و ناقل سازی را پایه گذاری کرد.
هیچ کشور و هیچ تاریخی نشناسد این ۲۸ مرداد/ اسد را.
آری و اما؛ براستی این روز، آغاز فرمانروایی بنیانگذار فاشیزم تحمیل افغان و کوچی سازیی کشور است که تا هنوز کوچی یورش بر بومی دارد و کوچی کشتار بومی!

این روز، روز بینیانگذاریی اندیشه و مکتب فاشیزم است؛ نه هیچگاه روز آزادی، که نداشته ایم و نداریم تا هنوز و تا ایندم تاریک و خونبار و‌ در اشغال همان انگریز، بابای آن امان افغان، تهدابگذار این دبستان تبهکاری.
به ساز برساخت های «پته خزانه» های افغانی
نرقصیم بیش ازین در خود فریفتگی و از بیهوشی

>>>   ادی AZADI
داعش كيست؟
داعش گروه از طالبان وطن فروش است كه با رياست جمهوري ارتباط داشته و توسط اشرف غني توسط رهبري مي شود و براي سركوب اقوام غير پشتون بخصوص برادران هزاره ما مورد استفاده قرار ميگيرد . اين گروه از تروريستان در مهمانخانه هاي امنيت ملي نگهداري و توسط وسايط شوراي امنيت و امنيت ملي تا محل مورد نظر جهت انتحار انتقال داده ميشوند.
برادران عزيز و فاميل و وارثين شهدا!
نگذاريد شهيدان ما همچنان شهداي قبلي خاموشانه دفن تاريخ شوند و جز فاتحه و چند روز سوگواري و داغ بر دل فاميل ها چيزي باقي نماند .
بايد شهدا ي گلگون كفن ما را دسته دسته به دروازه هاي رياست جمهوري ببريد تا اين فاشيست وطن فروش قاتل در وجدان هاي جمعي دنيا رسوا و شرمسار گردد و زمينه تداوم حاكميت ظالمانه اين صفاك تاريخ ازبين برود.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است