سربازان پاکستان در قالب نظامیان اماراتی
درحالیکه غزنی زیر رگبار گلوله های آتشین آمریکایی و عربی می سوزد، امارات برای آوردن نظامیان پاکستانی در افغانستان تحت پوشش "حمایت قاطع" تاکید دارد و تصمیم گرفته است تا سربازان اجاره ای پاکستانی را بنام نظامیان اماراتی وارد افغانستان کند 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۵۶    ۱۳۹۷/۵/۲۲ کد خبر: 153703 منبع: پرینت

درحالیکه غزنی زیر رگبار گلوله های آتشین آمریکایی و عربی می سوزد و مردم بی دفاع غزنی تیکه و پاره می شوند، امارات برای آوردن نظامیان پاکستانی در افغانستان تحت پوشش "حمایت قاطع" تاکید دارد و تصمیم گرفته است تا سربازان اجاره ای پاکستانی را بنام نظامیان اماراتی وارد افغانستان کند.

امارات پس از حمله امریکا به افغانستان در سال 2001، شمار محدودی نیرو به افغانستان فرستاد و این نیروها در هلمند مشغول فعالیت‌هایی ظاهرا در زمینه بازسازی بودند.
تا اینکه در نتیجه انفجاری در مهمانخانه والی قندهار، پنج دیپلمات این کشور کشته شدند و سفیر امارات در افغانستان نیز در اثر جراحاتی ‌که در این انفجار برداشت، بعدا در امارات جان داد.
امارات در چارچوب ایتلاف به رهبری عربستان در یمن نیز نیروی نظامی دارد اما بجز افسران عالرتبه بقیه از نیروهای اجاره ای پاکستانی هستند.

در همین حال یک مقام آگاه در وزارت دفاع افغانستان گفت که امارات متحده عربي درخواست فراهم شدن زمينه اي جهت تاسیس پايگاه نظامي در خاک افغانستان را از دولت داشته اند.
قبول اين پيشنهادات در شرايط پيچيده افغانستان، وضعيت را وخيم تر ساخته و بحرانهاي قومي و مذهبي را در پي خواهد داشت.

برخی نگراني ها حاکی از آن است که پول عرب ها در این مواقع سبب چشم پوشی مقامات دولتی به همه مخاطرات احتمالی این موضوع در آینده خواهد شد.
در همین رابطه اماراتی ها مكانهاي مشخصي را نيز در ولایت های فراه، هرات، ننگرهار و فارياب مشخص کرده تا در آنجا اقدام به تاسيس پايگاه نظامي خود کنند.
چندي است كه بر اساس اعلام رسانه ها باشندگان عرب به بهانه شكار وارد افغانستان شده و به ولایت فراه عزيمت مي کنند.

شورای امنیت ملی افغانستان پیشنهاد امارات متحده عربی را در مورد اعزام نیروهای ویژه آن کشور در چوکات ماموریت حمایت قاطع مورد بررسی قرارداده و آنرا تایید نمود.
جنرال جان نیکلسون، فرمانده قبلی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان نیز حضور نظامیان اماراتی را در افغانستان تایید کرده گفت که امارات و قطر می‌خواهند به افغانستان نیرو بفرستند.
جنرال نیکلسون، از طریق کنفرانس تلفنی از کابل به خبرنگاران در واشنگتن نیز اطلاع داد که کشورهای امارات متحده عربی و قطر پیشنهاد کرده‌‌اند که می‌خواهند به "ماموریت حمایت قاطع" بپیوندند و به افغانستان نیرو بفرستند.
در همین رابطه دوماه ونیم قبل، جان نیکلسون فرمانده فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان در آخرین روز ماموریت خود در افغانستان با ولیعهد امارات متحده عربی دیدار و گفتگو کرد.
وی در این دیدار از ولیعهد امارات متحده عربی خواست تا نیروی نظامی به افغانستان بفرستد.

فرمانده نظامیان امریکا در افغانستان که فرماندهی نیروهای ناتو را نیز در قالب ماموریت حمایت قاطع برعهده داشت در حالی با ولیعهد و معاون فرمانده نیروهای مسلح امارات در آن‎ کشور دیدار کرد که مقامات ابوظبی پیش از این تمایل خود را برای افزایش نقش نظامی در افغانستان نشان داده بودند.

سفر نیکلسون به امارات متحده عربی و دیدارش با «شیخ محمد بن زیاد» ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده نیروهای مسلح امارات می تواند نقش کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و عربستان را در صحنه درگیری های جاری افغانستان زیر پرچم امریکا رسمی کند.

«امارات دچار چنان توهمی شده است که به دنبال تاسیس پایگاه نظامی در برخی کشورهای فقیر و گرفتار منطقه است... این توهم تا جایی بر اماراتی‌ها غلبه کرده است که بی‌شرمانه و از موضعی که سلاطین با رعیت صحبت می‌کنند، از پاکستان و بنگلادش می‌خواهد که در قبال دریافت پول، سرباز بدهند و جنازه پس بگیرند.
یک نظامی ارشد پاکستانی طی مصاحبه ای با روز نامه اکسپرس تریبیون، ضمن اشاره به کج روی‌ها و نخوت اماراتی‌ها که آنها را «بادیه‌نشینهای میلیاردر بی‌فرهنگ» نامید، گفت: «آنها به دولت‌های پاکستان و بنگلادش مراجعه کرده و گفته‌اند قصد استقرار نیروی نظامی در مناطق غربی افغانستان را دارند و ادعا داشته‌اند که این استقرار، با اطلاع و موافقت دولت امریکا انجام می‌شود در حالی که هر کودکی نیز می‌داند که حضور هر دولت کوچک و ضعیفی همچون امارات در آن منطقه‌ی خطرناک، نه با موافقت امریکا بلکه فقط با دستور و تحکم ایالات متحده صورت می‌گیرد.»

افسر برجسته‌ی پاکستانی اضافه کرده است: «این تازه به دوران رسیده‌ها به ما پیشنهاد کرده‌اند به ازای هر سرباز پاکستانی، حاضرند ماهانه 3000 دالر بپردازند که 25 درصد را مستقیماً به خود سرباز و 75 درصد مابقی را به دولت پاکستان پرداخت نمایند.»
نظامی یاد شده در ادامه اظهارات خود افزوده است: «امیدوارم مقامات افغانستان بدانند که حضور نیروهای امارات در هر منطقه، تقویت کننده ی نیروهای القاعده خواهد بود؛ چنانکه در یمن، آشکارا و رسماً به تجهیز و تقویت لوجستیکی نیروهای القاعده پرداخته تا از آنها علیه حوثی‌های یمن استفاده کنند.»

این افسر ارشد سپس از قول یک افسر قطری افزوده است: « قطری‌ها اسناد و مدارکی در اختیار دارند که نشان می‌دهد «اختر منصور» نایب رییس القاعده و در مراحل بعدی، فرمانده‌ی طالبان که در سال 2016 در مرز افغانستان و پاکستان کشته شد، دیدارهای متعددی از امارات داشته و توسط امیرنشین دبی تأمین مالی و تسلیحاتی می‌شده و این سفرها جدا از سفرهایی است که دستیاران و فرستادگان «اختر منصور» به امارات داشته‌اند. قطری‌ها می‌گویند ده‌ها مدرک از این نوع در اختیار دارند که برخی را به مقامات و ژورنالیست‌های غربی داده‌اند و برخی دیگر را برای استفاده در زمان مناسب ذخیره نموده‌اند تا از طریق شبکه‌ی الجزیره منتشر نمایند.»

این نظامی پاکستانی در پایان سخنانش گفت: «مقامات دولت پاکستان بدشان نمی‌آید که از طریق اجاره دادن مزدور، درآمدی کسب کنند و علی‌الظاهر، اشتغال ایجاد نمایند کما اینکه در گذشته نیز چنین معامله‌ای داشته‌اند. اما این کار، غرور ملی ما را بخصوص در برابر هندی‌ها جریحه‌دار می‌کند و امیدوارم که مقامات افغانستان عدم موافقت خود را با درخواست امارات اعلام و کشور خود را درگیر مشکلات جدید و پیچیده که تقویت گروه‌های تروریستی را به دنبال دارد، ننمایند.»

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امارات
سربازان پاکستانی
نظرات بینندگان:

>>>   شهزاده دخترهای شان برای محفل شش نفره در یکوقت به امریکا وانگلیس میروند ودر مقابل از پول های باد آورده که مال مردم است به آن گروپ مرد مزد می پردازند، مردان شان سرباز پاکستانی وبنگله دیشی استخدام میکنند
ر

>>>   می گویند یک فرقه کوماندو از خود سربازان امارات تشکیل میدهند که غذای شان شیر شتر ومارمولک ومار است وسیله حمل ونقل شان شتر است وهم برای اینکه سربازان به قیمت جان خود درپیشروی تلاش کنند دست شان برای غنیمت گرفتن باز گذاشته شده
برای عرب اگر غنیمت باشد همه جهان را پتح میکند

>>>   Amirzada II
چرا برای " غنی جهانسوز" سوختن غزنی در آتش وحشت فرزندان طالبی او ارزش یک "آیس کریم" را هم ندارد؟
غزنی زیبا و مظلوم، یکی از گهواره های تمدنی خراسان بزرگ برای چند مین روز است که در آتش جهالت در پیش چشمان جهانیان می سوزد.
غزنی برای نخستین بار بدست سلطان علاوالدین معروف به جهان سوز سوخت و اینک بدست فرزندان وحشی" غنی جهان سوز" در سده بیست و یکم می سوزد.
غزنی مظلوم روی تصادفی نمی سوزد. "غنی جهانسوز" و فرزندان وحشی طالبی او نسبت به غزنی عقده حقارت تاریخی دارند.
آنها نه در بستر کدام تمدن زاده شده اند و نه میراث دار کدام تمدن بشری اند و نه هم نقشی در آفرینش کدام تمدن و فرهنگ والا دارند.
برای آنها جهالت، توحش و ویران گری نمادی از افتخارات" افغانیت" به حساب می آید. در وجدان آنان انسانیت، اسلامیت و وطن دوستی مرده است. برای آنها سوختن غزنی به اندازه یک آیس کریم هم ارزش ندارد.
غزنی مظلوم در ماتمت شریکیم!
تو مثل مجسمه های بامیان به خاکستر بدست وحشیان قرن تبدیل شدی.
از دست ما به غیر از دوعا برای نجاتت و نکوهش دشمنانت چیزی بیشتر ساخته نیست.
سردمداران کاخ سفید که سر زمینت را در اشغال خود دارند سوختن تمدن تو را با جام ویسکی تماشا می کنند و کوچکترین تلاشی برای نجات تو و فرزندان مظلوم تو نمی کنند.

>>>   Ayoob Dawar
دو بار پشتون در لباس طالب کندز را اتش زدند و به دود و خاکستر مبدل کردند .ایتنبار غزنی را ب خاکستر تبدیل کردند.
چندی قبل طالبان کندز هدف حمله جنگنده ها قرار گرفتند اوعانهای متمدن و غیر متمدن اشک ریختند گویی کودکان کشته شده.

>>>   Hai Khurasani
مسؤل فاجعه غزنین کیست؟
کشف بزرگ و محیرالعقول جلالتمأب وزیر امور داخله حکومت فخیمه کابل .
خبرنگار:
وضعیت قابل پیش بینی بود،شهر خراب شد، مسؤل حادثه‌ی غزنی کیست؟
جلالتمأب جنت مکان عالیشان وزیر امور عالیهٔ داخله کابل:
«مسؤل خرابی غزنی که است ؟ طالب ها هستند به خاطری که به حیث نیرو بغاوتگر در برابر دولت افغانستان می جنگند به تمام اهداف که حمله می کنند اونها را خراب می کنند،معلومدار است که مسؤل حادثه و خرابی و ویرانی و آتش زدن طالبان هستند، طالبان بغاوت کردند و حمله کردند،ما که حمله نکردیم، اونها خراب کردند،ما که خراب نکردیم ..»
من واقعاً مانده‌ام، که این شخصیت فوق العاده تحفه‌ی کدام جناح قدرت است، که این مغز متفکر و استراتیژیست را کشف و معرفی کرده است؟
شرم آور نیست که یک وزیر معنی و مفهوم سوال راهبردی یک خبرنگار را نفهمد و معنی مسؤولیت را درک نکند؟

>>>   Bakhshi Zafari
مجاهدین کرام!
امیدوارم حالا دانسته باشید که برای چه (دی دی آر) شدید؟!
اگر مردم غزنی مسلح میبودند پدر طالب شهر شان را سوختانده نمیتوانست.

>>>   Najib Salam
اگر اين كشور مردم داشت و پارلمان ، رهبران ، سران و اعضاى كابينه و مسؤولين دست اول امنيتى، اين حكومت را استيضاح مى كرد و به جرم خيانت به مردم محاكمه مى نمود . همين مردم مرده و همين رهبران مرده نواز .

>>>   ۳۵ سال قبل شهید داکتر نجیب الله این حالت را پیش بینی کرده بود،مردم ما درک نمی کردند و اشرار بی فرهنگ این( واقیعت) را به مردم واژگونه می فهماندند.حالا دیده شد که اشرار این وطن را به ۲۴ گروه های تروریستی خارجی و ۴۲ کشور اجنبی و دشمن بشریت به رایگان فروختند.

>>>   امارات درپی جاسوسی ودوباره حاکم کردن طالبان است، امارات اولین کشوری بودکه امارت طالبان رابه رسمیت شناخت وهزاران دستگاه تویوتا به این تروریستان ظالم هدیه داد. اما امروز میخواهد همان هارا اینبار نابود کند، اینجاست که ضرب المثل معروف جامعه ما؛ سیاست پدر ومادر نمی شناسد. معنا پیدامیکند.
باکول

>>>   نه اعراب را خواستیم نه کمکشان را ، کمک اعراب نفوذ اعراب را میاورد و منجر به قتل و خونریزی بیشتر خواهد شد

>>>   خوب است بیایند و کمی از این آش بچشند

>>>   از بین خود افغان ها استخدام کند
درهیچ جای دنیا اجیر ارزانتر فراوانتر مطیع تر وجنگی تر از افغانستان یافت نمیشود ارینجا اجیر بگیرید

>>>   امارات و عربستان خودشان بزرگترین تولید کننده تروریزم در جهانن داعش در عراق سوریه توسط اینا انجام شد الانم به یمن بدبخت حمله کردن دارن تجزیش میکنن
امیر کرج

>>>   عجب سياستي
خود امارات با اين سرمايه دار بودنشان تمامي عساكر و لشكر دفاعي شان از بيرون و همه با بول هاي كزاف ميباشد و جه نوع نيرو هاي باشد كه ان هم از امارات عربيه و يا قطري اش به خدمت امنيت افغانستان بياييد و اولا نيرو هاي خارجي كه از قبل هستند جه كردن ؟ و همه به مناطقي تقسيم و و طبق برنامه تمامي هست و بود افغانستان را به يغما برده رايستند و اين امارات هم حتما كدام بروزه را قرداد كرده كه اموالش را به اين بهانه مثلي ديكران ميبرد و يا ممكن حالي دشمنان افغانستان را مستقما با طياره هاى اماراتي و در لباس عساكر اماراتي در افغانستان مي اورند و در مناطق طبق بروكرام تقسيم مي كنند و عساكر همه همه نيرو هاى باكستاني باشد ؟ و در غير ان صورت امارات و نيرو دفاعي بديكر ممالك؟

>>>   حتما برای دزدی و کمک به طالبان میایند

>>>   میدان بز کشی هر کسی نیرو بفرسته
چرا در این ۲۰ سال امنیت بر قرار نشد کسی میتوانه جواب بدهد
که حال نیرو بالای نیرو فرستاده میشه ولی از امنیت خبری نیست
احمد از کابل

>>>   مردم افغانستان با فرستادن نیرو از کشورهای عربستان،امارات ،اسرائیل ودیگران مخالف است،ناتو با نزدیک به30 کشور هیچ کاری نکرد جز قربانی کردن سربازان غیور کشور ما ، فساد، فحشا، ظلم، زور گیری، انفجار، انتحار. فقر، آواره گی وبدبختی چیزی نداشته و ندارد این سه کشور که هدفشان معلوم ومشخص است.
نادرشاه

>>>   چـرا به فلسطین نمیروند اگر جرئت دارند میدانند که اسرائیل استخوان های شانرا باد میکند !

>>>   تبریک،تبریک، منبع عواید جدید تبریک!
هر وقتی که امارات به گفت امریکا نکرد، یک صندوق شامل یک شهید سرباز اماراتی در جنگ افغانستان، تقدیم امارات متحده عربی میشود.
اما امریکا باید دقت کند که سربازان امارات از ملیت خود امارات و عرب و عربی زبان باشند.
در غیر آنصورت اگر اتباع هند و بنگلا دیش و پاکستان را، تابعیت و تذکره اماراتی بدهد، صد نفر شان هم در یک روز کشته شود، برای عمارات بی تفاوت است و به گفت شما نخواهد کرد.
این پروسه میتواند شامل دیگر کشور های عربی خر پول نیز شود، مثل قطر و بحرین و عربستان سعودی و دیگران.
منتهی باید سربازان عربی باشند و کوشش کنید که یگان فرماندهان این سربازان نیز از خاندان های معتبر این عرب های خر پول، همراه سربازان شان یکجا بیایند.

>>>   مگرهمین امارات متحده عربی اولین کشوری نبودکه امارت طالبان رابه رسمیت شناخت؟ مگرهمین شیوخ کثیف وسرسپرده نبودندکه حکومت طالبان را تمویل میکردند؟ دادسون های طالبان معروف بود، که تمام آنهارا همین امارات متحده به امارت طالبان هدیه داده بودند؟ اگردولت ماعقل وشعورندارند، ملت آن روز وروزگاررا ازیادنبرده اند، روزگاری که درکابل تاجیکان خودرا پشتون معرفی میکردند.توخود حدیث مفصل بخوان ازاین مجمل.
باکول

>>>   از محالات جهان هستی است که آمریکا اجازه دهد تاجیکها یا هزاره ها در افغانستان به قدرت برسند ، قدرت هزاره و تاجیک در افغانستان یعنی نزدیکی بیشتر به ایران و نفوذ و راهیابی ایران در آسیای میانه ، آمریکا پشتونها را به هر قیمتی بر افغانستان حاکم نگه خواهد داشت حتی اگر به قیمت خون میلیونها افغانستانی و صدها هزار سرباز آمریکایی باشد !
پشتونها هم نوکر خوبی برای متحدان عرب و پاکستانی آمریکا هستند ، هم ضدیت و دشمنی شدید با ایران دارند ، هم زمینه غارت افغانستان را برای آمریکایی ها فراهم میکنند بوسیله نا امن سازی افغانستان ، فرض کنید آمریکا اجازه دهد در افغانستان دولت با ثبات و مقتدر حاکم شود ، آنوقت اولین اقدام همین دولت چه خواهد بود جز کوتاه سازی دست آمریکایی ها از منابع و معادن افغانستان ؟
پس آمریکا نیز شریک جرم پاکستان و عربستان و امارات در نا امن سازی افغانستان است
میگویید نه ؟
با چشم خود مشاهده خواهید کرد که آمریکا در انتخابات آینده افغانستان با کمک پاکستان و کشورهای عربی با هزاران لطایف الحیل پشتونها را حاکم افغانستان خواهد کرد و حق هزاره ها و تاجیکها را تضییع خواهد نمود ، آمریکا و اعراب و پاکستان بوسیله قدرت دادن و نفوذ پشتونها بدنبال ضربه زدن به ایران است

>>>   Ahmad Parwan
ایتلاف نجات افغانستان کجاست؟
غزنی مگر جز افغانستان نیست که ایتلاف نجات افغانستان برای نجات این ولایت حتی یک اعلامیه و موضع گیری معنی دار نداشته است.

>>>   Najib Salam
من واقعن نمى توانم بفهمم كه چرا اينقدر سرباز و افسر بى هوده با زنده و مرده خود بازى مى كنند ، وقتى آدم مرده هاى اينها را در جاده ها زير پا و سم طالبان مى بيند ، حيران و متعجب مى شود كه اينها چرا فهميده به خود چنين جفاى را روا مى دارند !
اگر ادعا اين باشد كه غريب اند و براى شكم نانى بايد اجير شوند مهم نيست در خدمت كى اند به اين كارى ندارم ، ولى هميقدر مى گويم كه سى مليون انسان ديگر هم در آن كشور فقير اند و محتاج!
و اما اگر ادعا اين است كه اينها از وطن ، حكومت و نظام دفاع مى كنند ، اينحا ديگر دچار اشتباه مى شوند و مرگ شان بى هوده ترين مر گ در تاريخ خواهد بود. از يادنبريد كه صد ها هزار تن افسر و سرباز در زمان اشغال روس ها هم با همين انديشه رزميدند اما امروز حتا خانواده هاى شان هم جرات ندارند آنها را شهيد بخوانند هر چند مظلومانه براى باور هاى باطل مردند .
كشور هم اكنون در اشغال شيطان استكبار قرار دارد و زمين هوايش در اختيار آنها است ، نظام، حاكمان و حتا همان دشمن هاى كه شما ظاهرن عليه آن مى جنگيد محصول استكبار است ، پس مردن تو در اين ميان جز مرگ بى هوده نيست ،اگر مسلمانى ، به روايت باور هايت شهيد نخواهى بود زيرا در خدمت اشغال قرار دارى و از آن فرمان مى گيرى و دشمن ظاهرى ات ادعاى مسلمان تر از ترا دارد .
اگر مى جنگى و مى ميرى بايد براى عدالت و مردمت باشدتا براى اهداف و بازى هاى اشغال گران .

>>>   Azary
نظام قبیله گرایی فعلا در سراسر افغانستان حاکم است حتی کندز را مثال بدهم از والی تا فرمانده پولیس و تمام بزرگان نظامی در این ولایت متعلق به یک قوم است و مطلقا اندیشه یی طالبانی دارند و هیچ برنامه یی سرکوب تروریست ها ره روی دست ندارند فقط فکر شان خلع سلاح بعضی افراد مسلح غیر مسئول که در برابر طالب میجنگند

>>>   Najib Salam
فقط يك قيام و يك سيلى مردمى در كابل و ساير شهر ها براى سر نگونى حاكميت قبيله مى تواند شعله هاى آتش غزنى و شهر هاى ديگر را خاموش كند . قبل از آنكه هرات ، مزار و كابل و ديگر جا ها بسوزد ، ارگ را بسوزانيد .

>>>   Homayoun Paiez
اگر کسی یا کسانی هنوز هم، میان غنی و طالب و کرزی و دیگر تمامیت خواهان قبیله پرست، فرق قایل می شود؛ به تعبیر حضرت مولانا، برای این کوران و ناشنوایان، گوش خر باید خرید..(.حد اقل با گوش خر که نمی توانند عذر کری پیش آرند)اگر امروز غزنی و مردم بی دفاعش، در آتش خون می تپند و می سوزند و فردا هر جای دیگر؛ بی هیچ شکی، این فاجعه ها و خون ریزی ها و آتش زدن ها، در تفاهم سران قبیله در هر نقابی که هسند صورت می گیرد..اگر در ارگ اند یا کویته و پشاور و یا هرکجای دیگر؛ در تفاهم باهم فاجعه می آفرینند...این فجایع تاکتیک های پلیدیست برای از نفس افتیدن و فرسایش هر چه بیشتر عدالت خواهان و برابری خواهان و هویت طلبان...مگر غنی آشکارا نه گفته بود که" یا به زور قوم، یا به زور شمشیر، یا به زور خارجی و..." از این وطن بیرون تان می کنیم؟ چرا آقای غنی،احمد ولی مسعود را چنین اخطاری داده بود؟ به خاطر آنکه آقای مسعود در همان وقت، دم از عدالت و برابری زده بود!
آری، آقای غنی، امروز چون زنگی مستی، با دو اسلحهء خون ریز ( طالب، همان قوم، امریکایی و انگلیس و...همان خارجی) افغان تازی و میدان داری دارد... این فجایع را قوم پرستان هر دو طرف برای تثبیت حاکمیت بلا منازیع شان تداوم داده و می دهند؛ و خارجی ها هم، منافع شان را در تحکیم حاکمیت این ها تشخیص داده اند؛ زیرا اینان، همان شیران خانه و روبهان مطیع و سر به زیر بیرون اتد...
آری، در تداوم این آتش و خون، دست امریکایی و انگلیس و مزدوران منطقه ای شان، صد در صد دخیل است

>>>   Omar Mehraban
افغانيت و اسلاميت غزني را به آتش كشيد.
زماني غزني مركز افتخار آفرين شعر، ادب، عرفان و گهوار تمدن اسلامي بود
زماني ديگر بادستان كثيف صاحبان افگار بدوي و آدم نماهاي وحشي به آتش كشيده مي شود.
تاريخ دردل داغ دار و پر خونت
نگهدار اين جنايت اندوه بار را.

>>>   Khurasani
شیطان همین جاست،رمی جمرات در غزنین و فاریاب فرض است نه در جایگاه نمادین و اساطیری آن ...
اینها شیاطین هستند،که برای نابودی انسان و انسانیت آمده اند.....
اگر به جای چشم ظاهر بین چشم باطن بین بودی هیج عملی مبارک و فرخنده تر از تقویت نیروهای ارتش،پولیس و پاسداران مرز های تمدن و فرهنگ خراسان نبودی ....
حج همینجاست .... آری همین جا ...

>>>   ریانفر
آمریکایی ها شخصن مدیر و ناظر و مسئول این فاجعه ای انسانی در غزنی و تمام نقاط دیگر افغانستان اند! دولت تروریست منش و دست نشانده ای واشینگتون و طالبان که از خزانه یی کابل تغذیه میشوند، همیشه در مناطقِ دست به جنایت و توحش میزنند که گراف مخالفت با دولت شئونیزم کابل بالا باشد و دَم عدالت و برابری بر نای زندگی روزانه ای مردم پُر نواخته.
تصاویر و ویدیو های تازه از غزنی وحشت آور است !

>>>   مردمان هرات مزار بلخ کابل فاریاب همه مسلح شوید واماده باشید اشرف غنی دارد ازمردم غیرپشتون انتقام میگیرد هوشیارباشید واماده باید ازخود وشهرمان دفاع کنیم حتی به قیمت جانمان

>>>   غفوری»»»»»
تمام مردم افغانستان مسلح شوید همینقدر کفایت میکند مرګ یک مرګ است چنان درسی به چتلستان امپریالیزم جهان خوار وانګریزان منفور بدهید تا دندان های خود را جمع نتوانند امریک از این ملک چی میخواهد تمام نسل جوان و مسلمان را نابود کرده و میکنند اخر چرا تمام ملت در خون غرق هستند تاکی لعنت بر غنی و عبدالله وکابینه اش مګر به نام وجدان در وجود کثیف ایشان چیزی هست نی اصلا نی غنی ریس جمهور نیست رولا یهود ریاست جمهوری میکند این ظلم اسراییل است بالای مردم مسلمان افغانستان شرم باد بر عبدالله که زیر دست یهود بنام مجاهد اسلام از اسلامیت وجهاد میګویید

>>>   ما جوانان قهرمان داریم.بز دل تر بی غیرت تر بی ننگ تر از این اعراب دیگر در روی زمین نیستند.اونوقت این شغالان سربازان امارت به کمگ ما میاد.ما نه سرباز اعراب میخواهیم ونه کمگ اعراب تمام غرب اسیارا همین اعراب مزدوران امریکا به خاگ و خون کشیده ابنها که هدف خاصی ندارد بجز بردگی و پیروی از امریکا.
همین اعراب تا هنوز شبکه های تلویزیونی شان علنی از داعش النصره ودیگر گروهای زد بشریت تبلیغ وحمایت میکند..
امریکا هرکاری کرد با ایران کاری نتوانست.
حالا خود امریکا میترسد.چهار تا عرب بزدل رو سیاه تاریخ که دخترانشان را زنده به گور میکردند.
را میخواهد بفرستد در مرزهای های افغانستان با ایران.
.امیدوارم دولت مردان ما خم بداند اگر چه چند تا دوز و چوپان در راس قدرت است..

کشور مان را قربانی سیاست های ایران و اعراب نکند.
ایران در یگ روز میتواند امارت را وعربستان را با خاگ یگسان کند.
در این میان مبادا کشور ما قربانی این سیاست ها گردد
هدف اعراب جاهل به پیروی از امریکا..
مقابله با تروریزم نیست بلکه اینها حامی تروریرم است
هدفشان نزدیگ شدن به مرز های ایران است..
مصطفی ورزگانی.

>>>   تازمانیکه سازنده گان ائتلافات بخاطر بقای خود به شمول این متفکر دوم و آریشگر و تیمکی قرن 21 هستند ما روی آرامی را نخواهم دید و در عین حال کشور های که در سدد منفعت خود هستن نظامی های خود را سرازیر میکند

>>>   فاطمه اسم دختر است که از ولایت غزنی ولسوالی ناهور و در روز افتتاح برنامه ملی میثاق شهروندی در ارگ ریاست جمهوری یکی از بخش های این برنامه که بنام اراده مردم و همکاری و تعهد مردم با دولت بوداجرا میکرد و فاطمه بعد از ادای سلام و احترام به ریس جمهور و اشتراک کنندگان در این مجلس با خواندن
قطعه شعری پوستر بزرگ را به خوانش گرفت شعر که فاطمه به خوانش گرفت را خوب به خاطر دارم از تلویزیون ملی افغانستان زنده پخش میشد اما مفهوم آنرا دران زمان ندانستم شعر فاطمه این طور بود که رویش را به طرف اشرف غنی کرد و خواند (اگر سوزند کتابم را به روی خاک بنویسم سوال امتحانم را به برگ تاک بنویسم ) آن وقت فکر کردم که این اشعار کهایف خاص ندارد اما امروز که صد تن دانش آموز در هنگام آموختن و پیمودن موفقانه راه زندگی تلاش عادلانه مینمودند نعش بر زمین شد و حریق گردید شعر فاطمه در ذهنم خطور کرد که فاطمه از ابتدا دانسته بود که فرزندان علم و انسانیت در افغانستان جایگاه ندارد کتاب هایشان را میسوزانند دروازه های مکاتب را به روی شان میبندد کتابچه های شان را با رنگ خون شان رسامی میکنند و آرزو های شان را پایمال و لگد مال میکنند. قدرت و توانایی را از ایشان میدزدند بعد مانند خفاشان خونخوار در انتظار جسم شان مینیشینند . فاطمه عزیز شاگرد برومند و آزاده در هر کجایی که هستی توانایی هایت برازنده باد ذهنیتت پر از استعداد و قلبت پر از آرامش و قلمت رسا باد . زنده باد فاطمه عزیز ای کاش یک بار دگر فاطمه را از یکی از تلویزیون ها میدیدیم و از ایشان میپرسیدیم که این شعرا رابه کدام مناسبت انتخاب کرد و در قصر ریاست جمهوری به خوانش گرفت ؟

>>>   خطاب به نجیب سلام ، آقای نجیب جان ، قوای مسلح افغانستان چه در گذشته و چه در شرایط کنونی واقعا از وطن دفاع می‌کنند ، جای تاسف است که افرادی چون شما چنین میاندیشید که آنها به خاطر مقدار پولی این کار را می‌کنند ، فرض کنیم چنین باشد عمل بهتر از دزدی و غارت و چپاول دارایی مردم چون زمرد پنجشیر توسط مافیای پنجشیری ها و لعل بدخشان توسط مافیای منطقه است و مردم به شهامت این سربازان و افسران. افتخار دارند اینکه آنها قربانی توطیه های تنظیم های جهادی شوونیست های تاجیک و عده ای از پشتون های معامله گر میکردند طرف دگر قضیه است . در بخش سربازان دوران حاکمیت حزب دموکراتیک خلق افغانستان باید گفت که آنها قهرمان تر از سر بازان و افسران امروز بودند زیرا آنها با تمام اشرار ، پاکستان ، عربهای وهابی ناتو میجنگیدند و معاش نا چیز در یافت میکردند زیرا در آن هنگام خدمت عسکری اجباری بود به همین خاطر مردم برای نجات پسران شان به جای جنگ علیه اهریمنان به پاکستان و ایران فرار میکردند . خون آن شهدای راه آزادی و ترقی هرگز نمیخشکد.انها در راه دفاع از حقوق زنان اطفال ، پلان های توسعه ای و آبادی سراسر وطن میرزمیدند نه به خطر حوران بهشتی و یا
غنیمت مال مردم و نه به خاطر چپاول منابع طبیعی کشور ، تاریخ معا صر
کشور به نام این قهرمانان افتخار می‌کند و خواهد کرد،
حنظله....


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است