مردم، نجات داعش در دوساعت را فراموش نمی کنند
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۷    ۱۳۹۷/۵/۲۱ کد خبر: 153655 منبع: پرینت

فاصله ی كابل (پايتخت كشور) و شهر غزنى در حدود 120 كيلومتر بيشتر نيست اما هيچ كمک هوايى و زمينى از سوى كابل فرستاده نشد تا اينكه سرانجام شهر غزنى بجز ساختمان ولايت سقوط كرد و گروهى از مردم بى دفاع و مدافعان راستين و فداكار نظامى افغانستان کسته شدند.

دارايى هاى دولتى و خصوصى به آتش كشيده شد، طالبان كه وارد شهر شده بودند با بلندگو از مردم هزاره، تاجيک و اقليت هندو خواستند تا از خانه هاى خود بيرون نيايند و در خيابان ها گشت و گذار نكنند زيرا از ديدگاه طالبان و حاميان خارجى شان تنها مردم غيرافغان (غيرپشتون) دشمن طالبان است.

پس از حدود سيزده ساعت كه شهر غزنى به تصرف طالبان درآمد نيروى كمكى از كابل به غزنى رسيد و درگيرى ها مجددا شروع و برخى مناطق شهر دوباره به تصرف نيروهاى دولتى درآمد. درحالیكه حافظه مردم افغانستان نجات دادن جنگجويان داعش را در ظرف زمانى دو ساعت توسط هليكوپترهاى دولتى از ولسوالى درزآب فراموش نكرده است.»

حسن رضایی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غزنی
طالبان
دولت
نظرات بینندگان:

>>>   ایده این مردک ...شرف غنی این است که شهر ها را طالبان اشغال کنند و خراب کنند و اموال را دزدی کنند تا بنیه مالی آنها تقویت شود. پس از آن دوباره برگردند به مواضع خود و دفعه دیگر قوی تر حمله کنند.

>>>   وری
از كمپ چينايى ها در ولسوالي قيصار فارياب خبرهاى بد به گوش مى رسد.
سه روز پيش از محاصره نزديك به ١٠٠تن از نيروهاى امنيتى در اين كمپ گزارش شده بود.
وزيردفاع، معاونين وزير دفاع، لوى درستيز و فرمانده قول اردو مستحق يك يك رتبه فوق العاده هستند.
قاآنی

>>>   Najib Salam
قبيله گرايان همه را خر ساخته اند ، يكعده شان در شهر غزنه آدم مى كشند و شهر مى سوزند و عده يى شان به شمال مى روند تا تحت نام پيام دروغين صلح انتهارى حمل كنند ، از اين پاى لچ ها بپرسيد مردم شمال چه وقت عليه صلح سلاح كشيده اند ، اگر مردمانى هم آنجا صلح را كشته اند ، همتباران شما اند ، برويد به كندز و بغلان و دهنه غورى كه آنجا ها كيها مى جنگند !


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است