تازه ترین گزارش جنگ غزنی
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۱۲    ۱۳۹۷/۵/۲۰ کد خبر: 153616 منبع: پرینت

شب گذشته نیروهای کمکی از کابل به حومه های شهر غزنی رسیده‌اند اما تا هنوز موفق شده‌اند که از قلعه امیر محمد خان که تحت تسلط طالبان بود عبور نموده و بعد از تصرف قلعه این نیروه ها خود را به شهر برسانند.

گزارش ها از شهر غزنی حاکی از آن است که جنگ از صبح امروز دوباره به شدت در شهر جریان دارد و بخش های مهم شهر از جمله بالای حصار غزنی، ساحه مرتبط با قرارگاه پی آر تی، قرارگاه واکنش سریع واقع مسیر شاهراه قندهار-غزنی، شاهراه پکتیکا-غزنی بصورت کامل ریاست کشف وزارت دفاع واقع در منطقه‌ی بهلول صاحب همینگونه از سرک موی مبارک تا پُل حیدر آباد و ساحه سید احمد مکه ای هنوز نزد دشمن قرار دارد.

جنگ در شهر غزنی میان طالبان و نیروهای امنیتی همین اکنون بشدت جریان دارد و مناطق شهر میان طالبان و دولت دست بدست می شود علاوه بر اینکه نیروی های کمکی که از کابل شب در حومه های شهر رسیده اند هنوز در نزدیکی شهر غزنی در استقامت مسیر کابل-غزنی با دشمن در جنگ هستند نیروی ارتش لوا نیز نتوانسته اند به شهر غزنی از استقامت شاهراه پکتیکا بیایند طالبان در ساحه حیدر آباد، حوزه دوم و مناطق نزدیک به محبس غزنی در فراز بام خانه های مردم جابجا شده اند و تلاش دارند تا محبس غزنی را در کنترل خود درآورند. ساحات ادارات دولتی داخل شهر دست دولت است و نیروهای دولتی حضور گسترده دارند.

مردم همه سراسیمه و وحشت زده اند هر چند که دیروز از تلفات ملکی کم گزارش شده است اما با تغییر تاکتیک جنگی طالبان و مستقر شدن آنها در خانه های مردم در برخی از نقاط حاکم و سپر قرار دادن مردم احتمال تلفات ملکی امروز بیشتر می گردد در واقع سرک موی مبارک تا پل حیدرآباد خط مقدم جنگ است و دو روز است که مردم نان و غذا ندارند و قربانیان پولیس تا هنوز در محل باقی مانده اند.

گزارش هایی که از جانب سخنگویان حکومت در رسانه ها نشر گردیده دروغی بیش نیست بنابراین از نمایندگان مردم در پارلمان و جوانان قلم بدست غزنی خواهشمندیم که صدای مردم مظلوم غزنی را به گوش مسوولین حکومتی برساند.

صبور بیات


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غزنی
جنگ
نظرات بینندگان:

>>>   پلان احمدزی .....فاشیست است. غم نخورید عمر حکومت احمدزی فاشیست بیش از چند هفته ای دیگر نیست.

>>>   خدایا! غزنی دودش برآمد. شهر غزنی پایتخت مرکز اسلامی افغانستان نامگذاری شده است لذا تخریب این شهر ازنظر شرعی وعرفی خیانت آشکار به ولایت باستانی و فرهنگی غزنی میباشد. دولت باید تلاش کنند که صلح و آشتی ملی درجامعه و ولایت غزنی حکمفرما گردد.اکثر ولسوالیهای ولایت غزنی صلح حکمفرماهستند با آنهم راه گیری وگروگان گیری دراکثر راه های مواصلاتی این ولایت تا هنوز دیده میشود.هرجنگ چه داخلی باشد و چه خارجی باشد پایانش صلح وآشتی است لذا بهتر است که هرچه زودتر صلح درجامعه جنگ زده افغانستان با شرکت و رهبری سیاست مداران داخلی و همکاران بین المللی حل و فصل گردد.خداوند متعال مردم شریف غزنی را ازین ناامنی و هرج و مرج داخلی برای همیشه نجات دهد وصلح وارامش در جامعه حاکم گردد.
ومن الله التوفیق.
الحاج انجنیر عبدالرشید ناصری از آسترالیا

>>>   ته ینج گفت:
ازقیصاری خواستیم حرف بزند. او صبورانه چنین آغاز کرد: یادم هست که شام روز دوشنبه، رییس امنیت فاریاب بخاطر یک جلسه‌ی امنیتی تماس گرفت و از حضور مهمان مهمی که از مرکز آمده، خبر داد. ساعت ۵ عصر مرا به جلسه‌ای که با حضور مهمان کابل برگزار می‌شد، خواستند.
جلسه با حضور قومندان قول اردو، رییس امنیت، معاون والی و مهمان خاص که داکتر یاسین ضیا، معاون شوراى امنیت معرفی شد، تشکیل شد. داکتر یاسین بسیار گرم احوال‌پرسی کرد و مرا در صندلی کنار خود نشاند. جلسه تقریباً یک ساعت طول کشید. در طول جلسه هم بحث بر سر اتخاذ تدابیر لازم بخاطر راه‌اندازی عملیات بازسازی شاهراه میمنه جریان داشت. من اطمینان دادم که چهارصد سرباز خیزش مردمى را آماده‌ی جنگ می‌سازم. پس از ختم جلسه و صحبت در مورد مسایل امنیتی من از مهمانان کابل دعوت کردم که شب مهمان من باشند تا عزت و حرمت‌شان را بکنیم. داکتر یاسین خندید، افراد غیرنظامی عضو مجلس را رخصت کرد و گفت که ما نظامیان یک جلسه‌ی مهم دیگر داریم. به همین دلیل از من خواست به منزل دوم بروم تا در آن‌جا با رییس جمهور صحبت تیلفونی داشته باشد، من موافقت کردم. در حالی که از زینه‌هاى منزل دوم بالا می‌رفتیم، به من گفت: «ممکن است رییس صاحب جمهور با خودت هم صحبت کنند.»
هنگامی که به اتاقی که برای ورود ما آماده شده بود، وارد می‌شدم، شش تن از محافظانم نزدیک شدند تا با من وارد شوند، اما چون موضوع صحبت با رییس جمهور بود، به آن‌ها گفتم بهتر است در منزل پایین اتاق منتظرم بمانند؛ زیرا با اعتماد کامل به رفتار افراد حکومتی هیچ نگرانی‌ای در مورد احتمال بروز رفتار ناجوانمردانه‌ای را نداشتم، اما بر خلاف تصورم، همین که وارد اتاق شدم، ده سرباز مسلح کوماندو در دو طرف اتاق ایستاده بودند. از جمله‌ی آن، سه نفر یعنی قومندان قول اردو و رییس امنیت دروازه را قفل کردند و داکتر ضیا تفنگچه‌ی خود را بر دهانم گذاشت و گفت: «تفنگچه‌ات را بینداز.» من تفنگچه را در سیت موترم گذاشته و با خود نیاورده بودم. در آن لحظات با آرامش کوشش کردم به آن‌ها بفهمانم که این عمل درست نیست و عواقب بدی به بار می‌آورد که ناگهان یکی از سربازان با میل تفنگ به عقب سرم «وار» کرد، آنگاه داکتر ضیا دستمالی را به بینی‌ام نزدیک کرد و من با اولین تنفس از هوش رفته، بر زمین افتادم.
وقتی به هوش آمدم، از سر و صدای فراوانی که در گوش‌هایم می‌پیچید، فهمیدم که درون یک هلی‌کوپتر در حال پرواز هستم. چشمانم بسته بود، دست‌و‌پایم را زنجیر پیچانده بودند. در همان حال متوجه شدم که ضیاخان نیز با عده‌ای از بادیگاردهایش سوار همین هلیکوپتر است. با وجودی که هنوز کاملاً هشیار نشده بودم، درد فراوانی در مچ دست‌هایم احساس کردم، فهمیدم دستان بسته‌ام به شدت آسیب دیده است. درد تا استخوان رسیده بود.
همراهان من که متوجه شدند به هوش آمده‌ام، به سرعت خود را به من نزدیک کردند. چهار نفر از آن‌ها بی‌ هیچ دلیلی بر سینه‌ام فشارهای دردناکی وارد می‌کردند، در حدی که نفسم بند می‌آمد. به سختی سرم را کمی بلند کردم و به ضیا گفتم:
— چرا مرا بسته کردی؟ چه می‌خواهی؟ دستم را باز کن، من که جایی نمی‌روم.
ضیا گفت:
— صبر کن حالا ترا با همان دست‌های بسته به زمین پرتاب می‌کنم و می‌میری. آن وقت دست‌های باز به چه دردت می‌خورد؟
گفتم:
— بینداز که بمیرم، من اگر از مرگ می‌ترسیدم با طالب و داعشی که حمایت می‌شود، در صف اول جنگ نمی جنگیدم.
ضیا با خشم به سربازانش دستور داد
او را ببندید و بدنش را طوری بیرون از هلیکوپتر آویزان کنید که با ترس از مرگ سکته کند. سپس دست‌های مرا با استفاده از همان زنجیری که در اطراف بدنم پیچیده بودند، در جایی در سقف طیاره، فکر می‌کنم در بست ماشین‌دار طیاره بستند و نیم بدنم را از دروازه‌ی طیاره آویزان کردند. من هر لحظه منتظر سقوط به زمین بودم. تمام بدنم از شدت خستگی شل شده بود، فریاد کشیدم که رها کنید که به زمین بیفتم. یکى از سربازانش فریاد زد که زنجیر کنده می‌شود، آن‌ها مرا دوباره به داخل هلیکوپتر کشیدند.

>>>   یار !ای خازجی ها بخاطر چه هستند شاید در طرف مقابل قرار گرفته ارذوی ملی را هدف قرار میدهند وگرنه خارحی ها چه دردی را دوا مینمایند جای بسیار تعجب است که زور ۴۵ کشور به یک طالب نرسد مگر راست است که ملایکه ها در کمک طالب میباشد؟
ده باشی

>>>   واقيعا شرم اور است كه كسي بعد از خواندن اين مطلب أرام نشسته زير بيرق پشتون زندگي كنه
بايد همه اين ها را دار زِد بدون انكه ازشان سوال كرد
احمد از كابل

>>>   اگر سخن تينج راست باشد، ديگر دستم را مرد نگوئيد، و بايد مردم جنبش اين قضيه را به سطح جهاني رسوا نموده و به محكمه جهاني عرض نمايند، اين ظلم بغير از دوران خلقي ها در هيج جاي صورت نگرفته، و حتماً پلان آن از طرف اتمر كمونيست طرح شده كه ويرا از طياره آويزان نمايند، عجيب تَر از همه عمل داكتر ضياء كوني بايد بي جواب نماند، مردم ازبيك بصورت خاص و سمت شمال بصورت عام بايد دسته جمعي تظاهرات نمايند و بنادر را دوباره بند نمايند تا اين ....هاي ارگ نشين بدانند كه يك نان چند فتير است.
.....

>>>   این حکومت نامردهست وبه زودی سقوط میکند

>>>   ایشچی آخر کار خود را کرد.
او قصد خود را از دوستم گرفته نتوانست، درعوض اش قیصازی را بیهوش ساخت و عمل ناجایز را با او ،بدون آن که در حالت بیهوشی خبر شود،انجام داد و او را لت و کوپ نیز کردند و بندی کردند.
قیصاری باید یک مرتبه طب عدلی برود و ببیند که عمل لواط همرایش اجرأ شده است و یا نه؟
اگر اجرأ شده باشد،درینصورت دعوی ایشچی در مقابل دوستم از بین میرود و خلاص به خلاص میشوند.

>>>   قیام ملی برعلیه حامیان طالب این مردم حسود هستند و ازاین به بعد شهر ما را توسط طالب وحشی خراب به زمین سوخته مبدل می کنند.
بخاطریکه ارگ نشینان وحشی از صدای عدالت خواهی مردان شجاع سخت در حراس اند و از ریختن خون اقوام عیر افغان توسط تروریستان مزدور پاکستان لذت می برند.

حکومت نا مشرو ع غنی « یعنی حکومت حفظ الله امین ادم کش » اشرف غنی احمدزی پیشا هنگ نیروهی ا شغالگر امریکایی مقصر همه بدبختی درکشور اسلامی ما همین غنی احمدزی کوچی روانی و متعصب و گذافه گو است که غنی شهر باستانی مرکز زا بلستان مارا توسط برادران طالب خود به آش کشد .
اشر ﻏﻨﻲ احمد زی ﻓﺎشیست و ﻣﺘﻌﺼﺐ تنها ﺭﻳﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭ احمدزی های متعصب است ﻧﻪ ﺭﻳﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭ نه پدر معنوی ازبک ، تاجیک ، هزار ه دیگر اقوام شریف کشور است.

در بین قبیله احمدزی کوچی ناقلین هندی الاصل ملتانی یک آدم روشنفکرد با تفکر انساتی و اسلامی دیده نمی شود ولی صد ها تن فاشیست وطن فروش آدم کش تروریست دارند که امروز نسل کشی می کند، حکومت قبیله احمدزی کوچی با طالب وحشی هم دست است , جوانان پولیس و ارتش ، امنیت ملی مربوط به یک قوم خاص غیر افغان را اشرف غنی احمدزی کوچی هر روز دسته دسته می کشد و یا به دست طالب می سپارد.

غنی احمدزی کوچی هیچ درک فهم از بدامنی ، بیچاره گی ، فقر ، ناداری، گرسنگی و بیکاری و بی دفاعی مردم عام کشور از دست تروریستان ندارد ، مفکوره غنی احمدزی مانند حفظ الله امین یک شخص خون آشام و خون خوار کم اصل و کم درک است و تنها غنی احمدزی درک حیوان صفت مانند کفتار ها دارد . سیاست و رفتار کردارغنی در مقابل جان بی دفاع مردم عام کشور و سربازان شجاع ما و مردم شریف وطن ما مانند افکار حفظ الله امین خون خوار و خون ریز است به آگاهی همه جامعه مدنی و سران احزاب سیاسی کشور چه در داخل و خارج به عرض می رسانم که ادامه حکومت اشرف غنی مزدور انگلس و پاکستان و خون خوار در قدرت باعث بحران کلان مانند جنگ بین اقوام در کشور است حتی کشور را بسوی تجزیه می برد و در این چهار سال حکومت نابکار بی برنامه غنی احمدزی کوچی فاشیست فقد آغوشته تعصب قومی بین مردم غیر افغان و انها را آغوشته به فساد ، رشوت ، را ه د گیری نمی می برد .

از اینکه هر روز تابوت عزیزان مان را با اجسادشان به زیر خاک دفن کرده خسته شدیم، هیچ بی وجدان و بی غیرت تاجیک هزاره و ازبک نیست که تمام جوانان ما را از جنوبی جمع کرده بیاورد تا هر قوم باید امنیت ولایت و خانه و محل زندگی خود را بگیرد، ما هر روز از جنوبی محافظت می کنیم، با تاسف در بدل محافظت از خانه و منزل این بزرگواران نا سپاس کوچی تابوت جوانانمان را هدیه می گیریم. شهود است که مظاهره چیان زن در ولایت جوزجان گفته اند که غنی مسلمان نیست و آنها غنی کوچی را به صفت ریس جهمور مشورع نمی شا ناسند ؛ بخاطریکه طلبان به کمک غنی در نواحی شان ظلم ستم و بیدا می کنند .

مبارزان دلسوز به بوطن مردم شریف چه در داخل و خارج کشور همه خواهان برکناری غنی متغصب و خون ریز و دیگر رهبران بی کفایت دولت نا و حدت ملی هستند و محاکمه ای علنی آنها میخواهند.

یکی از اولین گام درراه ازبین بردن اختلافات و تعصبات قومی وقبیلوی است تخییر نام افغانستان به بنام خراسان ، باختر و آریانا است. زیرا افغان ، علاوه بر اینکه درزبان انگلیسی به سگ شکاری ، اطلاق شده است، وهم در اروپا این نام بد نام از نظر مواد مخدربنام سورته افغان« جرس سیاه افغان » ! از نظر تاریخی متاسفانه یکی ازسه نامهای یک قوم واحد است، یعنی ، افغان؛ پتان، پشتون یا پختون، هرسه این نامها به یک قوم خاص اطلاق میگردد. بقیهء ملیتهای این کشور هرگز نه افغان استند ونه هم با افغان کدام پیوند تاریخی وفرهنگی ویا نژادی دارند.

افغانها مطابق تیوری پدر ژورنالیزم اوغانی، محمود خان طرزی، زبان قومی خودشان را دارند، که زبان اوغانی یا پشتو می باشد.
ازنظر تباری،افغانها یا پشتونها تعدادی ازقبایل هندی الاصل ملتانی بوده که سرزمینهای آبایی شان اطراف کوه سلیمان، خیبر پشتخوا و وپشین وژوب می باشد و این مناطق درتاریخ بنام افغانلند یاد شده است و دریاد داشتهای تاریخی بعضی ازنویسنده گان انگلیسی منجمله ( الفنستون) مولف کتاب افغانان نمایندهء انگلیس در دربار شاه شجاع نامهای تمام مناطق افغان نشین با تفصیل آن ذکر گردیده است.

درقرن بیست ویک برای ازبین تعصبات قومی وقبیلوی، یگانه راه حل در افغانستان کنونی، تغیر نام قومی افغانستان است که اساس تعصب های قومی پنداشته میشود.

ظلم کن اشرف غنی امروز فردا می شود
شمر ثانی گر شوی مختار پیدا می شود
مثل فرعون گر همه مردم در کشتن دهی
کودک این سر زمین یکروز موسی می شود
گیرم این قصر ریاست از تو قوم تو شد
قوم طغیان گر آخر غرق دریا می شود
قوم پرستی کن رها پرهیز استبداد را
ورنه از هر کوچه یک خالق هویدا می شود
ملت آزاده را گویید از ما این خبر
شاد باشید روز ظالم زود بیگاه می شود
اگر برنامه ناقلين کوچی توسط غنی احمدزی کوچی تكميل و کامیاب شود و كوچي ها در تمام نواحي شمالمی و شمال جاي يافتند عاقبت اش چنين خواهد بود ، لکد مالی باغ و حاصلات و چرگاه هر روز جنگ و خونريزی با کو چی ها ! باید برنامه اسکان کوچی های جاهل آفت طبیعی آور ا کرفته شود اگر فردا دیر خواهد شد.
بلی این مفکوره رقابت سالم من برای بهبود وطن عزیزم افغانستان ا ست.

>>>   خدایا! غزنی دودش برآمد. شهر غزنی پایتخت مرکز اسلامی افغانستان نامگذاری شده است لذا تخریب این شهر ازنظر شرعی وعرفی خیانت آشکار به ولایت باستانی و فرهنگی غزنی میباشد.ولایت غزنی عالمان مورخین مشهوردرطول تاریخ این ولایت باستانی افغانستان داشته اند مانند البیرونی،حکیم سنایی غزنوی،پادشاهان سلسله غزنویان ومورخ مشهور کشور فیض محمد کاتب وامثالهم که هرگز فراموش نمیشوند.عزنی مرکز تولید اجناس قیمتی ازجمله پوستین های باکیفیت خیلی عالی و ظروف مسی وانواع چلم ها وانواع البسه های پشم گوسفند و بز مانند دستکش،جوراب،جرسی،کرتی شالی وبالاکوت وهم فرش های پشمی مانند گلیم،نمد وقالین که بعضی های شان در خارج از افغانستان نیز صادر میگردد.علاوه بران‌ انواع میوه جات تر وخشک در صادرات کشور نیز دولت قابل توجه داشته اند ودرعواید دولت سهم بسزایی دارند.این ولایت ازنظرعلمی وفرهنگی نیز خیلی درحال رشد و ترقی هستند طوریکه بیشترین مکاتب لیسه های دولتی ومراکزتعلیات عالی را در خود جاه داده اند.لذا با نهایت تاسف که این خصوصیات و دارایی های خیلی ارزنده و مفید این ولایت در جنگ های بیفایده نیست و نابود گردند. دولت باید تلاش کنند که صلح و آشتی ملی درجامعه و ولایت غزنی باهر قیمت وهزینه که باشدحکمفرما گردد.اکثر ولسوالیهای ولایت غزنی صلح حکمفرماهستند با آنهم راه گیری وگروگان گیری دراکثر راه های مواصلاتی این ولایت تا هنوز دیده میشود.هرجنگ چه داخلی باشد و چه خارجی باشد پایانش صلح وآشتی است جنگ های اول ودوم جهانی وجنگهای دیگری مانند جنگ ویتنام وباقی جنگ های پارتیزانی وداخلی سرانجامش به صلح وآشتی منجر گردیده اند.لذا بهتر است که هرچه زودتر صلح درجامعه جنگ زده افغانستان با شرکت و رهبری سیاست مداران داخلی و همکاران بین المللی حل و فصل گردد.خداوند متعال مردم شریف غزنی را ازین ناامنی و هرج و مرج داخلی برای همیشه نجات دهد وصلح وآرامش در جامعه افغانستان هرچه زودتر حاکم گردد.
انشالله وتعالی ومن الله التوفیق.
الحاج انجنیر عبدالرشید ناصری از آسترالیا

>>>   اين چهارده نَفَر از برادران هزاره كه به تقلب خودرا از مربوطا ولايت غزنى نماينده مردم در پارلمان شده بودن چطور اينها ادَّعاه. ميكردن كه ما نماينده مردم غزنى هستيم و همين مردم توسط همين منقلبين پارلمان از آقاى سجادى شروع و به شاه گل جان ختم اين ها كدام قسم نماينده ها هستند كه گويا ميگفتن ما پشتيبانان مردمى در غزنى داريم در حاليكه غزنى ، مردم غزنى در خاك وخون غلت ميزنند اين تيكه داران در پارلمان چى ميكنند بايد هر چى زودتر از پارلمان اخراج و به مراجع عدلى و قضائى معرفى. شوند به اين نماينده ها شرم آور است

>>>   ته ينج جان نماينده جناب دوستم چرا از جنايات تجاوزات بالاى ناموس ملت شريف ميمنه ، ظلم ، گروگان گيرى و انواع فجايع قتل وغيره تخلفات كه از جانب اين غدار كه شما. به ان لقب قيصارى. را داده ايد صورت گرفته و توسط يكى از همكاران اش افشا گرديده چرا اعتراف نميكنيد كه از اين جانى و قاتل پشتيبانى ميكنيد و نام محتر م دوستم را بد ميكنيد بگزاريد كه قانون تطبق شود بكزاريد جنايت كار به جزايى اش برسد كه سبب پند ديگران شود پشتيبانى بنام قوم قبيله در حق اين ملت ظلم است ظلم نابخشودنيست بدانيد كه فرزندان اصيل اين كشور قلم بدست در حال نوشتن تاريخ اين ملت است كوشش نكنيد كه نام شما منحيث لكه ننگين ثبت تاريخ شود زنده باد مردم شريف افغانستان ، زنده باد مدافعان سرسپرده افغانستان مرگ بر خائنين افغانستان ، مرگ بر جاسوسان كه به خارجي ها كارميكنند.

>>>   متاسفم برای اشرف غنی که فقط بلده کب بزنه ولی کاری نمی توانه.
ماباید خودمان کار انجام دهیم و نباید به امید دولت بی غیرت پشتون بمانیم.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است