از نشست ها و تصامیم پنهانی در قطر مطلع شوید
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۰۷    ۱۳۹۷/۵/۲۰ کد خبر: 153579 منبع: پرینت

تا کنون دو دور از گفتگو میان نماینده های آمریکا با نماینده های طالبان در قطر علنی شده است. در این میان چندین نشست دیگر نیز در سطح پایین تر از رهبران تصمیم گیرنده هر دو طرف، دایر شده است.
در نشست های غیر علنی و بدور از چشم رسانه ها در کمیته های فنی ایجاد شده میان دوطرف، موضوعاتی مطرح شده است که قابل توجه بوده و قرار است این موضوع ها پس از بررسی های لازم به جلسه اصلی ارایه گردد.
در جلسه اصلی که سومین دور گفتگو میان نماینده های تصمیم گیر آمریکایی و نماینده های تام الاختیار طالبان در قطر انجام می شود، به احتمال قوی اکثر موضوع های مطرح شده در کمیته های تخصصی هردو طرف تصویب شده و به مراحل اجرایی هدایت خواهد شد.

تاریخ های اعلام شده برای برگزاری انتخابات باطل اعلام می شود و برگزاری انتخابات مجلس و شوراها و همچنین ریاست جمهوری تا اطلاع بعدی به تعویق می افتد.
کنفرانس بین المللی مانند (بن اول) اما اینبار نه در آلمان که در یکی از شهرهای آمریکا برگزار می شود.
طرح حکومت موقت دو ساله در این کنفرانس مطرح می شود و یک نماینده از جانب طالبان، یک نماینده از جانب حکمتیار، یک نماینده از جانب اشرف غنی، یک نماینده از جانب حامد کرزی، یک نماینده از جانب تاجیک ها، یک نماینده مشترک از جانب ازبک ها و هزاره ها و اقلیت های قومی و مذهبی، حکومت موقت را رهبری خواهند کرد.
در این میان به احتمال قوی، حامد کرزی یکبار دیگر به عنوان رییس دولت موقت انتخاب خواهد شد.

طبق اطلاعات واصله به دفتر شبکه اطلاع رسانی، در کمیته های تخصصی گفتگوها میان نماینده های آمریکایی و نماینده های طالبان در قطر، هردو طرف بر تضعیف اقلیت های قومی و مذهبی از جمله ازبک ها و شیعه ها تاکید کرده اند.
آمریکایی ها پیشنهاد کرده اند که در آینده از ازبک ها و هزاره ها در هیچ منصب بالای دولتی استفاده نشود و تاجیک ها هم در رده بعدی از قوم پشتون قرار داشته باشند. این پیشنهاد مورد استقبال نماینده های طالبان قرار گرفته و قرار شده است تا در کمیته های تخصصی روز جزییات آن کار شود.

(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
شایعات
قطر
آمریکا
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   مقصد صلح سرتا سری برقرار جنگ ختم و امنیت تا مین شود خیر است تا جیگها و ازبیک و هزاره ها تا حال در ردیف اول بودند و خوردند یک پا نزده بیست سال در ردیف دوم و سوم قرار گیرند از گرسنگی که نخواهند مرد.
صلحجو

>>>   چی یک تصمیم احمقانه است که هیچ کاربرد ندارد. تنها خواب است و خیال است و محال. کرزی، غنی احمدزی و گلبدین هر سه یکی اند به هیچ وجه برای مردم قابل قبول نیست.

>>>   یعنی که چهار نماینده از پشتون ها و تاجک ها یک نماینده و هزاره ها و ازبک ها نیم نیم نماینده؟
مزه دهان تان چطوست؟
مگرم ده خاو بینید!

>>>   اگر همین موضوع واقعیت داشته باشد باید ازبیک ها هراره ها و تاجیک ها اگر ذره از غیرت در وجود شان وجود داشته باشد باید در نشست شرکت نکنند

>>>   تاجیک ها ازبیک و هزاره های غیرتمند
متحد شوید کشور مستقل خود را بسازید.احترامات
کاوه

>>>   Paiez
آقای غنی، کرزی، حکمتیار، احدی، یون، اخوانی، سنتی، تاریک فکر، روشنفکر و... همه و همه، " سر و ته یک کرباس اند(تمامیت خواهان بلا منازع) فقط فرق شان در تاکتیک و روش است... چنانجه، آقای غنی، در لویه جرگهء قانون اساسی خطاب به احمد ولی مسعود، آشکارا گفته بود:
" اگر روزی به قدرت برسم؛ یا به به زور شمشیر، یا به زور خارجی، یا به زور قوم و..." از این کشور بیرونتان می کنم؛ صراحتی بیشتر از این میشه دگه؟!
تمام خونریزی ها و فجایع دو دههء اخیر، در یک تفاهم پنهان بین قوم پرستان تمامیت خواه جاری ست... هر جنگ و کشتار در هر ولایتی؛ وامروز در غزنی، در راستای سیاست های حذف جریان دارد؛ این ما و شماییم که از جبن، خود ها را به در بی خبری زده ایم... به فکر من، تا باغنی و طالب و ... به عنوان یک طرف وارد مذاکره ویا معامله نشویم؛ مردم ما، تا رسیدن آن ها به اهداف شان، بیشتر و بیشتر تباه خواهند شد

>>>   شرکت در چنین جلسه جنایت و خیانت نا بخشیدنی است

>>>   اشتباه است

>>>   اصلأ امکان ندارد از یک قوم ۴ نماینده در حالی که ۲۰ فیصد نفوس کشور هم نیستند. اینها همچنان بیشتر از ۸۰ فیصد دیگر را دچار مشکل و درد سر کردن. هر زمانیکه اینها از سطوح بلند دولتی حذف شوند این کشور آرام و سیر پیشرفت را آغاز خواهد کرد

>>>   یکبار مراجعه شود به تاریخ و به اساس منطق روی معضل این مملکت فیصله و قضاوت شود. افتخارات این کشور مربوط کدام قوم است و مشکلات تجاوز دزدی غارت چور و چپاول و بعد شکست مربوط کدام قوم است نام افغان که معادل انتحار و انفجار دزدی بد اخلاقی بی فرهنگی از دست کیست باز حق به حقدار

>>>   Parwani
این نظریات از نهایت درماندگی است.
نمیشود با این گفته های گمراه کننده واقعیت را کتمان کرد.
ناقلین عملا بستر طالب پروری اند.
یک به یک ولسوالی های شمال که ناقلین جابجا شده اند بستر طالب شده
1

>>>   حمد یاسینی زاد
اینکه پشتون در هر جا طالب است
انکار کردنش مانند این است که از آفتاب انکار کنی
هر جا که صد خانوارها ساکن باشد
هر که تروریست انتحار و ناامنی و تریاک است همانجاست
در مزار هم همین حالت است چمتال و چهار بولک فقط مناطق پشتونها طالب است تعدادی تاجیک و اوزبیک هم یا از ناچاری ترس از کشتار قومی یا چند لچک با آنها

>>>   Ahmad Parwani
هر جا که ناقل داریم تبدیل به بستر طالب پروری شده
در نتيجه يك حمله طالبان بر يك پاسگاه نيروهاى امنيتى در منطقه جر خشك بيش از ٣٠ نيروى امنيتى كشته و زخمى شده اند.

>>>   Hendokosh
خداوند این قوم یهود را از افغانستان نیست نابود کند.

>>>   درتمام حهان یک کشور اسلامی را نشان دهید که درانجا مردم از حکومت راضی وزندگی مرفه داشته باشند درسراسردنیا بیشترین ظلم بی عدالتی فقر بیسوادی امراض کشنده وجنگ وخونریزی در کشورهای اسلامی است

>>>   نه امریکا ونه ترورستان طالبان ونه کسی دیگری اقوام دیگری را خارج از قوم افغان را نمیتواند از نظر دور داشته باشد از نگاه نفوس قوم تاجیک بلندترین امار را دارد و پس از ان قوم هزاره و قوم پشتون و ازبیک از جمله اقوام بزرگ کشور هستند نادیده گرفتن یکی ازین چهار قوم بزرگ مشکلات عمده را میتوانند بهدولت ایجاد کنند ودردسر ساز دولتمردان ونارامی در کشور گردند اشتباه بزرگ دیگر این خواهد بود که یکی ازین اقوام چهارگانه را نادیده گرفته شود پشتون ها نه اکثریت هستند و نه دارای دانش کامل از نگاهعلم و دانش هزاره ها در قدم اول و تاجیک ها در قدم دوم و ازبیک ها و پشتون ها در قدم سوم قرار دارند رهبران پشتون ها همیشه به جنگ و نا امنی کشور و خود فروشی به بیگانگان بخاطر پول سرمایه اندیشیده اکثریت قوم خودرا از علم و دانش دور نگهداشته تا از انها در جنگ استفاده کنند اما اقوم هزاره و تاجیک و ازبیک همیشه برلاوه از دفاع کشور به علم و دانش قوم شان هم فکر کرده وانها را تشویقبه علم و دانش هم کرده است .

>>>   واه واه داخو په رشتیا چی بله لویه خوشحالی ده
از طالبان، حکمتیار، اشرف غنی و حامد کرزی یعنی از قوم پشتون سر جمع ۴ نماینده اما از تاجیک ها صرف یک نماینده، متباقی از ازبکها، هزاره ها و غیره و غیره هم سرجمع یک نماینده. گک.
این هم شد نتیجه مذاکره مستقیم دو طرف اصلی جنگ در افغانستان
یعنی عدالت از نوع ترمپی و طالبی.

>>>   تصمیم خوبی گرفته اند زیرا در ین کشور دیگر جای برای جاسوسان نیست. ان کشور از خود صاحب دارد که دشمنان را از پا در آورده اند.

>>>   پس از آنکه حکمتیار دامادش "غیرت بهیر" را برای نمایندگی در سنای افغانستان به ارگ ریاست جمهوری معرفی کرد اختلافات در شورای رهبری این حزب افزایش یافت.
قاضی محمد امین وقاد، عضو حزب اسلامی و شورای عالی صلح می‌گوید، حکمتیار به وی وعده عضویت سنا را داده بود، اما به جای وی داماد خود را معرفی کرده است.
قاضی محمد امین وقاد در مصاحبه با تلویزیون خورشید گفته است، حزب اسلامی را وی تأسیس کرد، اما این فرصت را به حکمتیار داد. حالا حکمتیار مدت زیادی است که از امتیازات آن بهره می‌برد.
وی با انتقاد از حکمتیار گفت که وی پول کرایه خانه‌اش را ندارد. در حالی‌که حکمتیار در قسمت کرایه دفتر، تبلیغات و دیگر مسایل حدود ۶۰ هزار دالر هزینه می‌کند

>>>   امریکا و روسیه بالای تقسیم افغانستان به دو بخش شمالی و جنوبی توافق کرده اند. طالبان سیزده ولایت را زیر سلطه می گیرند و بقیه بین اقوام دیگر در واحدی به نام افغانستان شمالی قرار می گیرد. امریکا می خواهد که در آینده تاجیکستان و اقفانستان شمالی و ایالات خراسان ایران زیر نام کضور خراسان ظهور کنند.
عبدالله خادم خراسانی

>>>   Abdul Hai Khurasani
ورود حامدكرزی؛ رویای طلایی ائتلاف را درهم شکست.
خبر های مؤثق رسیده حاکیست که مطرح شدن طرح حکومت موقت به رهبری حامدکرزی و یک چهره سرگردان نام آشنا، با مخالفت جدی استاد سیاف روبرو شده و طرح حامدکرزی با شکست و بن بست جدی مواجه گردیده است.
ظاهراً طرح استاد سیاف، معرفی یک کاندید واحد از آدرس تمام شخصیت های جهاد و مقاومت در انتخابات آینده است.

>>>   اگر یک نماینده از اشرف غنی ویک نماینده از طالب ویک نماینده از تاجک ها ویک نماینده از هزاره ها وازبک ها واقلیت های کوچکتر دیگر میداشتیم.نسبتاً عادلانه تر میبود.از حامد کرزی وگلبدین هیج نماینده نباشد،بخاطر اینکه گلبدین وحامد کرزی در پروسه صُلح وامنیت هیچ نقش ندارند.گلبدین وحامد کرزی مُهره های سوخته اند.وهمین نماینده ها یک بار اشرف غنی را در راس رئیس دولت موقت برای 5 سال دیگر تاآمدن صُلح وامنیت دایمی انتخاب کنندوبعدابروند به انتخابات عمومی وسرتاسری در کشور.
م.م کابل

>>>   به این پلان شوم پشتونها چهار حق میگیرد .برای تاجک ها یک حق برای ازبک ها هزاره ها یک حق یعنی حق ازبک و هزاره میشود نصف .که تا ابد پشتون برداری کند .مرگ به رهبران تاجک و هزاره وازبک اگر به این ذلت تن دهد .
پیشنهاد من .
چهار نماینده از پشتونها قبول .چهار نماینده از تاجکها .چهار نماینده از ازبکها .چهار نماینده از هزاره ها .دو نماینده از عربها و سادات .یک نماینده از ایماق ها .یک نماینده از پشه ای ها .یک نماینده از اسمعلیه ها یک نماینده از ترکمنها .یک نماینده از اهل هنود .
در غیر آن سایر ملیت ها جبهه خودرا نمایان کند از ترکیه روسیه چین .ایران و سایر کشور کمک بخواهد جز تجزیه دیگر راه و چاره به این ملتها نگذاشتی .به بهانه طالب حکمتیار وداعش فرزندان این اقوام را هرروز میکشی وبعد حاکمیت را بدست یک قوم تروریست وحشت افگن نادان میدهی مگرم این اقوام همه مرده باشند .
جمشید

>>>   بیایید یک ارتش بنام ارتش خراسان متشکل از تاجیکان هزاره ها ازبیک ها تشکیل دهیم تا پشتونهای .....را سر عقل بیاوریم. این چوچه های انتحاری به زبان نمیشود اینها را باید به زور فهماند.

>>>   این طرح افغانستان را به یک در گیری شدید مواجه خواهد ساخت وهمانگونه که طالبان نتوانست ادامه دهد هیج قوم به تنهابی نمی تواند حکومت کند

>>>   همه باید بدانند امریکای ها گاهی با دسنتنشانده های خود مذاکرهتمی تمایند واین ظاهرا نشست ها ومذاکرات بخاطرتخدیر اذهان عامه و جهانیان صورت میگیرد وشاید هم انها زا بخاطر سر زنش وتنبیه جها کم کاری های گذشته هحضار نموده باشند ویا بیشتر تعلیمات و تریننک بدهند تا در اینده اشتباهیات گذشته را تکرارنکنند ولی اگر راستی خارجی ها تا این اندازه مضطر وبیچاره گردیده باشند که با جیره خوران حود داخل مذاکره شوند دیگربه قدرت های نظامی واستخبلراتی انها بایدخندید ویا این اطفال دامن گیر گریبان گیر شده باشد
لالی از ننگرهار

>>>   خواب است و خیال است و محال بر خیز که صبح شده ............


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است