چرا در دقیقه 90 دوستم به میدان آمد؟
متاسفانه خیزش مردمی زیر هر نامی برای سیاسون جز یک دانه سوخته چیزی بیش نبوده است ولی قیصاری برای مردمش به مرد آزاده تبدیل شد و سال های سال در قلب مردمش جایی خواهد داشت 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۴    ۱۳۹۷/۵/۷ کد خبر: 153166 منبع: پرینت

چرا در دقیقه 90 یا سرنوشت ساز جنرال دوستم را وارد میدان کردند در حالیکه نظام در حالت دست پاچگی و سقوط حتمی قرار داشت.

پرسش های زیادی در این رابطه موجود است که هنوز پاسخ قاطع که بتواند قناعت مردم را فراهم نماید و همه در روشنایی کامل قرار گیرند متاسفانه وجود ندارد. اینکه چه کسانی از جمله ممکن سفیر آمریکا، عطامحمد نور، محقق و یا سرور دانش و یا هر گروه دیگری که این سناریوی حساب شده را در دقیقه اخر که در نجات فروپاشی حتمی این نظام پوسیده دست داشته است و معامله ننگین را انجام داده است در حقیقت خیانت تاریخی است زیرا این بازی خطرناک و نابخردانه از یک طرف توهینی بود به خون شهیدان و خفه نمودن فریاد عدالتخواهی این ملت به پا خواسته و از طرفی هم نجات دادن سقوط حتمی این رژیم متعصب که در حقیقت افتخار بزرگش برمی گردد به این مردم سرفراز و مصممی که در هوای سوزان 40 درجه گرمی ایستادند و فریاد کشیدند و قریب تمامی دستگاه های این حاکمیت را در چند ولایت شمال فلج ساختند.

اگر این توطیه وسناریو را به دستور به اصطلاح دوستان بین المللی شان مانند عطامحمد نور که در حقیقت تجربه کافی در مهار به خیزش مردمی دست بالای دارد و یا هم ممکن است کس دیگری انجام داده باشد در حقیقت یک خیانت ملی و نابخشودنی را در حق این وطن خونین مرتکب شده اند در اینصورت دیگر هیچ شکی باقی نمی ماند و من هم بارها تاکید کرده ام که عطامحمد نور و بقیه معامله گران که از متحدین اصلی این حاکمیت به شمار می روند و حتی برای بقای این نظام استبداد و آلوده به فساد بهتر از یون اتمر فکر می کنند و در این راه از هیج عملی دست بردار نبوده و نیستند زیرا ایشان خود می دانند که یگانه راه برای بقای قدرت و حفظ سرمایه تنها و تنها همین نظام فاسد پوسیده "آمریکایی داده" است اما بقیه بازیگران سرگردان پرحاشیه اند که خود نمی دانند چه کاری کنند.

یادتان باشد که این همه جان نثاری ها و ضربه های جبران ناپذیر پی در پی علیه حرکت های عدالتخواهانه و خیزش های مردمی ممکن است انعامش یک پست معاونیت اول و یا دوم و در نهایت امر با دایر نمودن مجلس قومی پست نخست وزیری فرمایشی چون ریاست اجراییه خدا بیامرز خواهد بود.

با اینکه هنوز سرنوشت زندگی قیصاری در پرده ابهام باقی است و گفته می شود که گویا قیصاری کشته شده است واقعا من قضاوت کرده نمی توانم ولی امیدوارم که این نظام مرگبار به چنین جنایتی دست نزده باشد اما حالا هر چه که هست یک چیز کاملا آشکار است که متاسفانه خیزش مردمی زیر هر نامی برای سیاسون جز یک دانه سوخته چیزی بیش نبوده است ولی برای مردمش به مرد آزاده تبدیل شد و سال های سال در قلب مردمش جایی خواهد داشت.

واقعا این ملت مصمم آنچه انجام داد ثبت تاریخ این سرزمین خواهد شد اینکه دوستم برای "نجات نظام" و یا نجات مردمش کاری انجام خواهد داد و در عقب این بازی ها چه رازها و بازی های دیگری در جریان است به بقین کامل منتظر زمان می مانیم.

یادداشت: صاحب این قلم امیدوار است که اشتباه محاسباتی در این زمینه مرتکب نشده باشد.

عطا صفوی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دوستم
ارگ
همدستان حکومت
نظرات بینندگان:

>>>   بخاطری که در دقیقه نود عطا محمد نور استعفی داد، یعنی هردویشان آمادگی انتخابات بعدی ریاست جمهوری را میگیرند.

>>>   قلمت رسا وگهر بار. .....
جناب داکتر عطا صفوی

>>>   Mansoor Badry
دقیق پیش بینی می توان کرد که ائتلاف تازه جور شده هنگام انتخاب رهبری از هم می پاشد . اگر در رهبری این ائتلاف اوغانی مقرر نگردد ، متباقی اواغنه به گلبدین خواهند پیوست !

>>>   انگلیس و امریکا چون از قدرت یافتنِ ایران ترس دارند، همیشه افغانها (پشتونها) را به ضد فارسی زبانان تقویت و بزرگنمایی کرده اند و یک اقلیت را به اکثریت مسلط ساخته اند.
Walya Nadershah مالک

>>>   Feroughi
وقتی اعتراضات شجاعانه ی جوانان عراق علیه حکومت فاسد شان را امروز دیدم ، از خود پرسیدم :
چرا جوانان ما همانند جوانان عراقی ، کوریایی ، تونسی وغیره نمیتوانند ویا نمیخواهند علیه فساد گسترده در دولت ، علیه کشتار و ویرانی دایمی ؛ علیه بی قانونی و زورگویی و علیه دزدان ، غاصبان و قاچاقبران مواد مخدر که علت اصلی بی ثباتی و بیعدالتی درکشور اند ، شجاعانه به پا برخا سته ، صدای اعتراض و پرخاش شان را به گوش جهانیان برسانند ؟
این روزها مردم عراق شجاعانه بپا خاسته ، علیه فساد گسترده در عراق اعتراض نموده اند . چندی پیش مردم کوریای جنوبی ، روزها به خیابان ها ریختند تا رییس جمهور فاسد شانرا به چنگ قانون سپردند . همینگونه مردم تونس و مردمان دیگر...
تنها مردمانی که فساد ، بیعدالتی و بی ثباتی دایمی را تحمل دارند ما استیم .
این خاموشی و تحمل بی پایان درد از نظر شما چگونه تعبیر می شود ؟

>>>   صالح فیضی راننده سابق جنرال، شهادت می دهد که جنرال دوستم او را نیز در سال ۲۰۱۳ به سرنوشت ایشچی و اکبربای دچار کرده بود.
هارون امیر زاده
صالح محمد فیضی معروف به خلیفه صالح، که اکنون در کشور اتریش پناهنده است برای بیست و سه سال از سن 16 سالگی راننده شخصی جنرال دوستم بوده است. او شاهد عینی جنایات تکان دهنده جنرال دوستم از جمله تجاوز به خودش، دختران و پسران زیر سن بوده است. او هم چنان شاهد زنده قتل همسر دوستم توسط وی بوده است. او آگاهی از گور های مخفی و افراد سر به نیست شده بدست دوستم دارد.
آقای صالح فیضی برای مدت طولانی از ترس و تهدید دوستم بخودش در اطریش و خانواده اش در شمال افغانستان با تحمل رنج طاقت فرسا خاموشی اختیارنموده بود ، ولی اخیراً به روزنامه نیویارک تایمز پرده از یک گوشه ی کوچک از صد ها جنایت دوستم برداشته است.
*****
روزنامه نیویارک تایمز بقلم Rod Nordland بتاریخ 22 جولای 2018، روزیکه جنرال دوستم از ترکیه به کابل بر می گشت مقاله ی را تحت عنوان" معاون رییس جمهوری افغانستان ، که متهم به تجاوز جنسی و شکنجه است از تبعید برگشت" منتشر نمود. روزنامه ی مذکور با صالح محمد فیضی راننده سابق جنرال دوستم در محل زندگی او در کمپ مهاجران در اطریش مصاحبه نموده است. این در حالی بود که قبلاً اکبربای و انجینیر ایشچی پرده از جنایات دوستم برداشتند، ولی تا کنون ده ها قربانی دیگر او از ترس و یا شرم اجتماعی جرات نکرده اند، که پرده از گوشه های دیگر جنایات او بردارند.
نیویارک تایمز در آغاز مقاله اش از کابل می نویسد:" جنرال عبدالرشید دوستم، که به تجاوز جنسی و اختطاف و هم چنان بی رحمی، نقض حقوق بشر و قتل همسرش متهم است بعد از بیشتر از یک سال تبعید به کشورش افغانستان روز یک شنبه برگشت".
روزنامه در بخشی از مقاله اش می نویسد، که بسیاری ها دوستم را متهم می کنند، که از تجاوز جنسی برای مطیع ساختن دشمنان و حتا دوستانش استفاده می کند.
روزنامه داستان تجاوز دوستم به صالح فیضی را از زبان وی چنین حکایت می کند:" زمانیکه من امر جنرال دوستم را رد نمودم، که باید با معشوقه او که یک دختر بانزده ساله است، ازدواج کنم با خشم او مواجه شدم. دوستم می خواست که تحت نام خانم من با او رابطه جنسی خود را مخفیانه ادامه بدهد". فیضی می گوید که دوستم قبلا دو همسر داشت، ولی هنوز قناعت نداشت، می خواست زن سوم هم بگیرد."
روزنامه در ادامه می نویسد:" وقتی آقای فیضی امر جنرال دوستم را نپذیرفت، جنرال خشمگین شده به کمک محافظانش به او برای چندین روز متواتر تجاوز و شکنجه نمود، سر انجام دهن اورا بسته کرد و در کانتینر یک کامیون زندانی نمود، که آثار زخم بر بدنش هنوزباقیست." آقای صالح می گوید پس از آنکه یک تیم سازمان C.I.A.او را در 2013 از چنگال دوستم آزاد ساختند، او فرار می کند و بعد تر کشور را ترک می گوید.
آقای فیضی هم چنان دوستم را متهم به قتل همسرش خدیجه و تجاوز به چندین نفر مخالفان سیاسی اش و هم چنان دختران و پسران زیر سن می کند. موصوف می گوید:" کسانی را، که دوستم بقتل رسانده من می شناسم، که چه وقت و در کجا کشته و جسد شان در کجا دفن است."
یک تعداد دپلوماتها و مقامات دولتی بلا های راکه دوستم بر سر فیضی آورده است، تایید می کنند، ولی در مورد ادعا های دیگر او مثل تجاوزات جنسی و قتل دیگران هنوز نیاز به مدارک و شواهد مستقلانه است.
نیویارک تایمز میگوید، که خدیجه همسر دوستم بیست سال قبل کشته شده بود. داستان قتل خدیجه را آقای فیضی چنین روایت می کند:" یکی از شب ها ، که من در سر کار بودم خدیجه شوهرش را با یک دختر زیر سن در حالت زنا گیر کرد. بعد از یک بحث قهر آمیز میان آنان، جنرال دوستم کنترولش را از دست داد و به یکی از بادیگارد هایش دستور داد که" به خدمت خانمش برسد". بعد تر محافظ با مخابره به دوستم خبر داد:" جنرال صاحب! ماموریت مطابق به امر تان انجام شد." فیضی در ادامه گفت:" وقتی آنها بخانه برگشتند جسد خدیجه را یافتند، که با کله شینکوف کشته شده بود، ظاهراً طوری صحنه سازی شده بود، که گویا خودش اشتباها خود را کشته است. از جمله 9 فرزند دوستم، خدیجه مادر 4 فرزند بزرگ سال ترین بود."
روزنامه می نویسد آقای فیضی مدعی است که سکرتر شخصی جنرال دوستم آقای سرباز شخصاً به او در اطریش زنگ زده و خانواده او را در شمال افغانستان تهدید کرده، که نباید در مورد رهبر(جنرال دوستم) چیزی به رسانه ها بگوید. اما آقای سرباز ادعای آقای فیضی را رد می کند و می گوید" ما با او هیچ تماس نداریم. ادعا های او دروغ است."

>>>   از این گپ ها بگذرید باید نام افغانستنان را از سر این کشور دور کنیم تا که نامش افغانستان باشد یعنی کشور درد و غم و اه و ناله این وضعیت خراب دامن گیر ما است . نام با شخصیت و هر چه که هست در ارتباط است و باید به ان توجه کرد و باید این نام نحس را تبدیل کنیم

>>>   Saboor Raheel
تا دشمنان موج‌سوار و معامله‌گر داخلی در نقش ستون پنجم آزادی و میدان عمل داشته باشند، پیروزی دشمن خارجی- فاشیزم، تضمین شده است. راه نجات پاک کردن خانه از لوث مارهای آستین است!

>>>   اویانی
وجدان چیست؟
رهبر محبوب، یعنی کدام؟
آقای دوستم، کم از کم، باید از احمدزی می پرسید که کجاست تن و گور قیصاری و باید میرفت روی گور او و همراهانش، مشت خاکی می انداخت و از قیصاری و یاران وفادارش، پوزش میخواست.

>>>   به تایید حرف های هارون امیرزاده باید گفته شود که دوستم در زمانی که استاد ربانی به مزار تشریف برده بود و همچنان به قهرمان ملی و لطیف پدرام نیز تجاوز جنسی نموده است. استاد و قهرمان ملی این درد را قورت کرده و حیثیت خود را نگهداشتند. ولی لطیف پدرام که تا هنوز زنده است بخاطر آینده سیاسی خود هنوز خاموش است. ولی این خاموشی دیر دوام نخواهد کرد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است