افسران آمریکایی بجای امنیتی ها منصوب می شوند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۰    ۱۳۹۷/۴/۳۱ کد خبر: 152934 منبع: پرینت

بر اساس گزارش های رسیده قرار است افسران آمریکایی بجای افسران پیشین نیروهای امنیتی افغانستان به کار گرفته شوند...

پس از برکناری اجباری افسران باتجربه از وزارت‌ های داخله و دفاع کشورمان، فرماندهی مرکزی اردوی آمریکا تصریح کرد: افسران جدیدی که از سوی آمریکا آموزش دیدند بجای افسران پیشین نیروهای امنیتی افغانستان به کار گرفته خواهند شد.

ارگ ریاست جمهوری طی یک سال گذشته پلانی را برای برکناری افسران ارشد و باتجربه نیروهای امنیتی افغانستان در حال اجرا دارد که بسیاری از مقامات و اعضای مجلس نمایندگان با آن مخالف هستند. اعضای مجلس نمایندگان و بسیاری از کارشناسان برکناری افسران باتجربه ی اردوی ملی و پولیس را اشتباه بزرگی دانسته ‌اند که باعث تضعیف نیروهای امنیتی افغانستان می‌شود اما این پلان در نتیجه پافشاری اشرف غنی اجرایی شد.

آریانانیوز نوشت، پس از برکناری تعدادی از افسران ارشد افغانستان حالا جنرال جوزف وتل فرمانده فرماندهی مرکزی اردوی آمریکا اعلام کرد که قرار است افسران جوان نزدیک به آمریکا بجای افسران پیشین نیروهای افغانستان بکار گرفته شوند.

جنرال وتل گفت: با اجرایی شدن قانون جدید تقاعد نیروهای مسلح افغانستان افسران جوانی که از سوی نیروهای آمریکایی آموزش دیده و با این کشور ارتباط دارند بجای افسران پیشین افغانستان بکار گماشته خواهند شد.

ارگ ریاست جمهوری پلان تقاعد افسران ارشد نیروهای امنیتی افغانستان را سال گذشته به مجلس نمایندگان ارایه کرد که مخالفت نمایندگان و احزاب سیاسی افغانستان را در پی داشت. با وجود مخالفت مجلس نمایندگان ماه دلو سال گذشته اشرف غنی فرمان تقاعد 164 جنرال را به امضا رساند و قرار شد تا دو هزار افسر ارشد امنیتی نیز در ظرف دو سال متقاعد شوند.

این در حالی است که با آغاز روند تقاعد بسیاری از افسران ارشد که فرماندهان پیشین جهادی و افسران پیشین کمونیستی بودند تلفات نیروهای امنیتی افغانستان بصورت بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است.

کارشناسان امور نظامی بر این باور هستند که اشرف غنی افسران کهنه کاری که مخالف نقش غیرسازنده نیروهای خارجی در افغانستان هستند را برکنار می‌کند.

کد(14)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نیروهای افغان
افسران آمریکایی
نظرات بینندگان:

>>>   درکمپنی خصوصی پنشیر وردک که سابق بنام ریاست عمومی امنیت ملی یاد میشد هم باید تغیرات بیاورد بجای خادیست های دسیسه باز افراد مسلکی وبا کفایت را استخدام کند نه از یک ودو ولایت بلکه از همه ولایات تا بتوانند اقلا از صد عمل جنایتکارانه پاکستان جواب یکی را بدهند نه اینکه مانند این شرکت انحصاری بدروغ مردم را فریب بدهد

>>>   روز اجنبی را ببینید و غیرت افغانی را.
پارلمان کشور مخالفت جدی خود را در برابر این برنامه رذیلانه غرب اعلام داشت.مردم همه مخالف.
اما دشمن چراغ به دست، کار خود را میکند.
بگویید!!! کجاست غیرت افغانی؟؟؟
گلا جان


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است