زن افغانستانی نامزد عضویت در کمیته المپیک
 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۰۱    ۱۳۹۷/۴/۳۰ کد خبر: 152926 منبع: پرینت

کمیته بین المللی المپیک خبر داد که نام یک زن جوان افغانستانی را در فهرست ۹ نفری کاندیداهای عضویت در این کمیته گنجانده است تا به این ترتیب وضعیت حقوق زنان ارتقا یابد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، توماس باخ، رییس کمیته بین المللی المپیک روز جمعه گفت که نامزدی سمیرا اصغری، زن ۲۴ ساله افغانستانی برای عضویت در کمیته بین المللی المپیک یک پیام نیک است. باخ گفت: «او یک زن جوان از افغانستان است که بسیار در زمینه ارتقای حق ورزش زنان در افغانستان فعال بوده است. همه شما می دانید که این کار آسانی نیست».

سمیرا اصغری به ورزش بسکتبال می پردازد و شماری از وظایف مدیریتی را در عرصه ورزش به عهده داشته است.

باخ در کنفرانس مطبوعاتی در شهر لوزان سویس افزود: «با نامزدی این خانم، ما می خواهیم پیامی را، نه فقط به مردان و زنان در افغانستان، بلکه به همه کشورهایی بفرستیم که زنان در آن جا برای انجام ورزش با موانعی مواجه هستند».

پنج تن از ۹ کاندیداهایی که قرار است در ماه اکتوبر با رایگیری انتخاب شوند، "افراد مستقل" هستند. سه تن از این افراد زن هستند.

چهار نامزد دیگر از این گروه از کمیته های ملی کشورها و یا رییسان فدراسیون های ورزشی هستند. علاوه بر این، جیانی اینفانتینو، رییس فدراسیون جهانی فوتبال (FIFA) و سباستین کو، رییس انجمن بین المللی فدراسیون های ورزش های میدانی (IAAF)، نیز شامل می باشند.

دو زن دیگر در کنار سمیرا اصغری، دیانا گودزینوکوت، رییس کمیته المپیک لیتوانیا و فلسیت وماریکا، معاون کمیته المپیک رواندا هستند.

کد (10)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کمیته المپیک
اصغری
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است