کمیسیون انتخابات به ادعای حکمتیار پاسخ داد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۰    ۱۳۹۷/۴/۲۸ کد خبر: 152847 منبع: پرینت

کمیسیون انتخابات افغانستان هشدار می‌ دهد که اگر مذاکرات با جوانب ذیدخل در مورد قضیه انتخابات ولایت غزنی به نتیجه نرسد این پروسه ملی در آن ولایت با تاخیر برگزار خواهدشد.

سید حفیظ الله هاشمی سخنگوی کمیسیون انتخابات که روز گذشته در یک نشست خبری سخن‌ می‌ زد گفت: مذاکرات کمیسیون با جوانب ذیدخل درمورد قضیه ی غزنی جریان دارد و افزود که اگر این گفتگو‌ها به نتیجه‌ای نرسد کمیسیون گزینه ی دیگر ندارد جز از تاخیر در برگزاری انتخابات با یک تصمیم جدید.

خامه نوشت، این درحالی‌ است که کمیسیون انتخابات قبل از این طرح برگزاری انتخابات حوزه‌ای را برای ولایت غزنی پیشنهاد کرده بود که با واکنش‌های گوناگون مقام‌ ها و شهروندان کشور روبرو گردید ازسویی هم سخنگوی کمیسیون انتخابات از سخنان روز گذشته ی گلبدین حکمتیار انتقاد نمود و می‌گوید که این غیر منصفانه ‌است که آمار ثبت نام نزدیک به 9 میلیون شهروند را زیر سوال قرار دهیم.

وی هرچند می‌پذیرد کمی و کاستی در روند ثبت‌ نام انتخابات وجود داشته اما می‌افزاید که کمیسیون انتخابات در برابر هر استیکر که در شناسنامه‌ های برقی نصب گردیده پاسخگو می‌باشد.

هاشمی گفت: کسیکه ادعا دارد آمار ثبت نام رای‌دهندگان جعلی‌ است اسناد ارایه نماید و علاوه کرد که آمار ثبت نام نهایی رای‌دهندگان دقیق است و کمیسیون حاضرند که اسناد و شواهد در این بخش ارایه نماید.

این درحالی‌ است که روز گذشته گلبدین حکمتیار گفت که ادعای کمیسیون انتخابات به ثبت نام نزدیک به 9 میلیون تن دروغ و جعلی است و افزود که تنها سه میلیون و ششصد نفر خود را برای انتخابات ثبت نام کرده‌اند.

در عین زمان این مقام کمیسیون انتخابات درباره ی خواست احزاب سیاسی می‌ گوید: آنان طرحی را پیشنهاد کرده اند که خواهان تغییر قانون است که در این مدت کوتاه صورت گرفته نمی‌ تواند و غیرممکن می‌ باشد.

او گفت که اگر به خواست طرح احزاب سیاسی رسیدگی شود انتخابات در زمان معیین آن برگزار نخواهد شد که مخالف خواست شهروندان کشور می‌ باشد.

کد(14)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کمیسیون انتخابات
حکمتیار
احزاب سیاسی
نظرات بینندگان:

>>>   Omar Ahmad Parwani
به ادامه گزینش های قومی و سمتی
احمدشاه زمان زی رییس عواید وزارت مالیه بعنوان رییس دارالانشا کمیسیون تعیین گردید.
۱- عبدالعزیز صمیم
۲- عبدلاحد رشتیا
۳- رحیمه ظریفی
۴- غلام عباس برلاس
۵- احمد شاه زمانزی
۶- سید جمال الدین صاحبزاده
۷- حشمت رادفر
ازین جمع انتخاب اصلح زمانزی صیب بودند
تبریک عرض کنیم دگه ورنه ضد منافع ملی قلمداد میشویم، اگر قصد خدمتگزاری در موقعیت های مهم و ملی دارید باید به اخر تخلص ها تان یک زی اضافه کنید..
پ.ن۱: لطفا داکتر صاحب عبدالله ره هم خبر کنید. چون تا که شب رسانه ها اعلان کنند تا آنوقت دیر می‌شود
پ.ن۲: به ‌ابتکار عبدالله عبدالله رهبری کمیسیون از لوث شمالی وار های افشا گر پاک گردیده است.

>>>   هارون میر سعیدی
انتخاب نامیمون
#انتخابات_گوسفندي_و_شتري !
#احمد_شاه_زمانزى ، از نزديكان حضرت عمر زاخيوال و عضو حزب افغان ملت است كه امروز توسط ارگ با وجود مخالفت رياست اجراييه به حيث ريس دارالانشاي كميسون مستقل انتخابات تعين گرديد .
احمد شاه زمانزي در زمان تصدي رياست عمومي عوايد وزارت ماليه و پشتني بانك به اتهام اختلاس مالي از سوي سارنوالي متهم بود ، ولي با مداخله انوارلحق احدي تحت پيگرد قانوني قرار نگرفت.
احمد شاه زمانزي در ماه فبوري سال ٢٠١٧ ، در مصاحبه‌ که توسط ارگ براي انتخاب ريس دبيرخانه كميسيون مستقل انتخابات انجام شده بود ، از اينكه در مصاحبه ناكام شد ، نتوانست كه مورد تأييد رياست اجراييه و سرور دانش معاون دوم اشرف غني قرار بگيرد، از روند گزنيش خارج مي شود .
در مورد گزنيش احمد شاه زمانزي با #رياست_اجراييه هيچ مشوره صورت نگرفته و بدون كه رياست اجراييه اطلاع داشته باشد ، #ارگ زمانزي را به حيث ريس دبيرخانه كميسون مستقل انتخابات اعلام كرده است .

>>>   كلك هاي ششم رياست اجراييه
بر بنياد يك توافق نانوشته ميان ارگ و سپيدار، رياست دبيرخانه كميسيون مستقل انتخابات سهميه رياست اجراييه بود.
رييس اجراييه بايد پاسخ بدهد كه چرا حشمت رادفر را حمايت نكرد تا به صفت رييس دبيرخانه اين نهاد تعيين شود؟
مگر رادفر در حمايت از انتخابات شفاف و به هواداري از مواضع كاخ سپيدار كم قلم و قدم زده است؟ آيا سهم آن هايي كه براي تحكيم پايه هاي رياست اجراييه كوشيدند، از حكومت وحدت ملي تنها حذف و طرد و توهين و تحقير است؟
گزينش احمدشاه زمانزي به حيث رييس دبيرخانه كميسيون انتخابات، تنها نشان دهنده تماميت خواهي تام و تمام عيار تيم ارگ نيست، بل درد غربت نخبگان ما در رياست اجراييه را نيز حكايت مي كند.
باري آقاي سانچاركي در دوره مشاوريت خود در كاخ سپيدار، حضور خود در اين نهاد را به "كلك ششم" تشبيه كرده بود. با ستم و بي مهري كه در حق حشمت رادفر صورت گرفته است، به نظر مي رسد موقعيت همه نخبگان ما در اين نهاد را با اين استعاره بهتر مي توان توضيح داد.
عبدالله تا هنوز كم ترين حمايتي از بهترين حاميان خود نكرده، و فقط به حيث "كلك ششم" از آن ها استفاده كرده است.
عبدالشهید ثاقب


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است