ناز و عشوه عبدالله در راه سفر به بروکسل
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۴    ۱۳۹۷/۴/۲۱ کد خبر: 152614 منبع: پرینت

ناز و نخره عبدالله در راه سفر به بروکسل جهت اشتراک در جلسه سران ناتو چه معنی دارد؟

بسیاری خبرگزاری ها از جمله خبرنگار واشنگتن پست گزارش داده اند که آقایان رییس جمهور و رییس اجرایی در دو پرواز جداگانه عازم بروکسل شده اند تا در جلسه سران ناتو اشتراک نمایند و از مقدار کمک های ناتو در افغانستان آگاهی حاصل نمایند.

در حقیقت از هر نگاه که وضعیت افغانستان را به بررسی بگیریم دیده می شود که تمام شیرازه های افغانستان از هم پاشیده است رییس جمهور با پشتبانی کمک های خارجی قاطعانه در جهت تحکیم، تکمیل و برپایی حکومت تک قومی و حتی کوچکتر از تک قومی قدم برداشت و همه ارگان های دولتی و بخصوص قوای مسلح را به نفع یک قوم مورد تصفیه قرار داده و وزرای مربوط به تیم عبدالله را یا سلب صلاحیت و یا هم از کار برکنار کرد و حتی یکی از آنها را بدون هیچ جرمی به محکمه معرفی نمود.

تمام این کارها را رییس جمهور در پیش چشمان عبدالله عملی کرد و عبدالله به مثابه شریک نیمی از قدرت در برابر عملکرد رییس جمهور اطاعت و تمکین نمود پس واضح است که در تمام نابسامانی های کشور نقش عبدالله مساوی نقش احمدزی است اگر چنین نیست پس چرا عبدالله به مثابه شریک نیمی از قدرت مانع تطبیق پلان های احمدزی نگردید و اگر نمی توانست پس چرا راه شرافتمندانه را که عبارت از استعفا است انتخاب نکرد تا مشروعیت حکومت ساخته جان کری را از بنیاد و ریشه زیر سوال می برد بنابراین ناز و عشوه عبدالله فقط بخاطر گمراه کردن افکار عمومی و جستجوی پایگاه و جایگاه برای خود در ایتلاف ها و انتخابات آینده است.

حسن علی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عبدالله
غنی
بروکسل
نظرات بینندگان:

>>>   هر دو انها خو غلا مان حلقه به گو ش کفار است
هر دو انها علاقه به کفار دارند و به نام مسلمان اند

>>>   ای خواب برده گان غفلت زده گان تاریخ الآن متوجه شدید فاشیست دارد ریشه و تان بکلی از بیخ و بنیاد برای آبد میکنند.

>>>   فراخوان
کمپاین جهانی به محاکمه کشانیدن اشرف غنی احمدزی رییس جمهور افغانستان به دادگاه لاهه
به خاطر کشتار مردم بیگناه افغانستان به بهانه های مختلف
۹ جولای ۲۰۱۸

اشرف غنی احمدزی در انتخابات سال ۱۳۹۳ خورشیدی/۲۰۱۴ مسیحی به نماینده گی تیم «تحول و تداوم» بعد از تلاش های سودجویانه و غیر قانونی به همکاری یک کمسیون فاسد اداری انتخابات، سهم ۵۰ فیصد را به دست آورد و رقیب دولتی و امور حکومتی داکتر عبدالله "اصلاحات و همگرایی" گردید. با گذشت زمان بیشترین امور کاری دولت را از عبدالله و وزرای او سلب کرد و کرسی های کلیدی وزارت خانه ها را برای تیم خویش کسب کرد.
با مرور زمان، نظریات و علایق برتری جویی او و گروه اش نسبت به اقوام دیگر کشور در کارکرد ها، سخنرانی ها و واکنش هایش تبارز یافت و مردم بیشتر از پیش به ماهیت اهداف او پی بردند. دولتی که از آمیزش دو تیم متخاصم به میان آمده است، نهایت بی مسؤولیت، فاسد و غیر مردمی است. بیشترین تلاش تیم غنی نا امن سازی صفحات شمال کشور بوده است. پیش از قدرت او مردم شمال در آرامش نسبی به سر میبردند. اینک مردم همه ولایات کشور در دشوار ترین شرایط امنیتی،‌ اقتصادی و سیاسی به سر میبرند و نسل کشی در کشور جریان دارد.
ما اشخاص و نهاد های اجتماعی، فرهنگی، حقوقی و سیاسی در داخل و خارج کشور، به نماینده گی مردم ستم دیدهٔ افغانستان، با اطمینان کامل میگوییم که اشرف غنی و تیمش در مواردی از این دست مجرم و محکوم میشوند:
گلبدین حکمتیار را که نامش در لست تروریستان جهان بود و متهم به کشتار مردم افغانستان به ويژه هزاران کابلی در جنگهای سال ۱۹۹۲ میباشد، بر علاوه یی که به محاکمه نکشانید، با حرمت و امکانات فراوان با تمام ملیشا و افراد مسلح در کابل راه داد؛
در صورتی که طالبان دست به حملات انتحاری می زنند و هزاران هموطن ما را در این بیش از ده سال اخیر کشته و یا زخمی نموده اند، اشرف غنی ایشان را از زندانها رها نموده و مورد عفو قرار میدهد؛
به عساکری که در برابر تجاوز طالبان می جنگند اکمالات محاربوی صورت نمی گیرد و حتی گرسنه می جنگد تا جان میدهند؛
حوادث انتحاری حتی در قلب پایتخت کشور به ساده گی سازمان دهی و تطبیق میشود و دولت صرف مردم را تسلیت میگوید و از تضمین امنیت مردم شانه خالی می کند؛
حوادث انتحاری، کشتار فارسی زبانان و ترک تباران در فرقه های عسکری، شفاخانهٔ جمهوریت، هوتل کانتیننتال، به خون کشانیدن جنبش روشنایی، جنبش گذار، جنبش رتاخیز، کشتارهندوان در جلال آباد وصد ها مورد دیگر برعلاوه که پیگیری نشد، به فراموشی سپرده شد؛
در جریان جنبش ها و حرکت های مدنی و مسالمت آمیز مردم، یا از جانب دولت به روی مردم آتش کشوده میشود یا این که مردم مورد حملهٔ انتحاری قرار میگیرند و دولت هیچگونه حس مسؤولیت نکرده است؛
در صورتی که دولت هیچگونه تضمینی برای امنیت شهروندانش داده نمیتواند، این حکومت چه معنی دارد و چرا استعفا نمیدهد؟
دولت برای بهبود وضعیت مناطق جنوب و کشیدن پشتون ها از سطلهٔ فرهنگی و سیاسی طالب هیچگونه اقدام ننموده و طالبان و داعشیان بیشترین عسکر خود را از این اقوام میگیرند و درنهایت جوانان پشتون قربانی بی تفاوتی دولت و اعمال شوم طالبان می شوند که در نتیجه این جنگ، به جنگ تباری میان اقوام مبدل شده است؛
وضع زنان در دوران حکومت اشرف غنی رقتبار بوده، قتل فرخنده در کابل، سنگسار رخشانه در ولایت غور، بریدن گردن شکریه تبسم در ولایت زابل از نمونه های هولناک این جنایات اند که متخلفین در پناه حکومت فاسد و جنایتکار بدون مجازات زندگی می کنند.
قتل و کشتار انفرادی و جمعی ژورنالیستان در دوران حکومت غنی بخاطر خاموش ساختن صدای مردم و خفه نمودن آزادی بیان به اوج رسیده که در تاریخ بشریت نظیر آن دیده نشده است. کشتار جمعی کارمندان تلویزیون طلوع به علایم قومی و مذهبی از نمونه های آنست.
و در نهایت، ما همواره شاهد خطکشی های تبعیض آمیز منطقوی و قومی در داخل مردم نجیب پشتون، همچنان کشتار هزاره ها، تاجیک ها، ازبیکها و اقلیت های مذهبی و قومی کشور چه در شاهراه ها و چه در مراکز دولتی و فرقه های عسکری بوده ایم. در حالی که این موارد هیچگاه پی گیری نشدند و هرروز ادامه دارد، اینک کماندو های دولتی شماری از جوانان شمال را بدون محاکمه با دستان بسته تیر باران می کرده و حکومت اشرف غنی، سران قومی را تبعید یا ترور نموده و یا با شکنجه در بند می کشند.

با توجه به این وضعیت در افغانستان وبه منظور درجریان نهادن مردمان، مؤسسات و نهادهای مدافع حقوق بشری و جلب توجه دادگاه لاهه نخست برای محکومیت اشرف غنی این فراخوان را انتشار میدهیم.
ما همه اقوام مردم افغانستان برای راه اندازی این کمپاین جهانی از داخل و خارج کشور همصدا و هم پیمان برای به محاکمه کشایندن اشرف غنی در قدم اول می ایستیم و هرگونه اسناد و شواهد را در دسترس این حرکت قرار خواهیم داد و از دادگاه جهانی لاهه خواهشمندیم تا بر این وضعیت دشوار مردم افغانستان توجه کنند.
ما مردم افغانستان در سراسر جهان اعم از از مهاجر و متوطن از نهاد حقوقی بشری و کیفری جهانی خواهشمندیم که اشرف غنی و گروه وی را مطابق میثاق های جهانی محاکمه نمایند.
غنی و دستگاه استبدادی اش ناقض آشکار اعلامیه جهانی حقوق بشر و کلیه میثاق های بین المللی، منجمله کنوانسیون ضد شکنجه و سایر مجازات یا رفتار بی رحمانه، غیر انسانی یا تحقیر آمیز، مصوب 18 دسامبر 2002 در پنجاه و هفتمين اجلاس مجمع عمومي سازمان ملل متـحد؛ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی؛ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی؛ کنوانسیون رفع کلیه تبعیضات علیه زنان؛ کنوانسیون جلوگیری از نسل‌کشی و مجازات آن ؛ کنوانسیون ژنو در مورد رفتار با اسیران جنگی و نورم ، اصول و قوانین جنایات علیه بشریت هستند که خلاف این رژیم خون آشام در هزاران تصویر، مقاله و اسناد در رسانه ها نشر شده اند و مردم افغانستان و سربازان قوای بین المللی شاهد این جنایات بوده اند.
به آرزوی امنیت، برابری و عدالت در کشور!
با حرمت
کمپاین جهانی به محاکمه کشانیدن اشرف غنی احمدزی

>>>   عبدالله پول آرایش را چندین برابر میگیرد میگوید دیگه بلا ده پس مردم.

>>>   یکی شان اضافی بود دونفر چرا؟کسی را به ده جا نمیدادند گفت اسپ مرا خانه ای حاکم ببندیددر جلسه ها ونشست ها معمولا ملاقاتهای در حاشیه ای کنفرانس دوستانه وتعارفی به عمل می اید با این دو هرزه هیچ یک از روسای کشور های ناتو وقت ملاقات نیافتند انها خود مزدور وغلام اند چیزی بنام حیا وشرم را نمی شناسند ویا حیای خودرا در کابل مانده رفته بودند این اعمال زشت وناروا برای یک ملت سر افراز وسربلند بسیار حجالت اور وشرمناک تمام میشود حال دیگر خارجی ها به کسی محتاج نیستند اردو را تصفیه نمودند اعضای سی ای ای وایم ای سکس مانند وزیر داخله را در اردو وپولیس جابجا کردند وبزرگان قومی را خریداری وهریک را در جای خود موظف ومامور گر دانیدنددیگر ضرورت احساس نمیکنند که باغلامهای زر خرید خود برای ملاقات وقت خودرا ضایع سازند
زلمی مجددی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است