نشست عربستان اینبار نیز بی نتیجه است
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۰    ۱۳۹۷/۴/۲۱ کد خبر: 152602 منبع: پرینت

نظر شخصی من در مورد اجلاس علما در عربستان سعودی از این قرار است.

در حدود 97 نفر علمای دینی از 53 کشور اسلامی به استثنای ایران که دعوت نشده بود از پاکستان هم کسی نیامده بود تنها یک پاکستانی که در سعودی بود و باش داشت شرکت نموده بود طالبان نیز شرکت نکرده بودند.

دو روز اجلاس ادامه یافت فکر نمی کنم فتوایی صادر شود شاید قطعنامه ای بخاطر محکوم کردن جنگ در افغانستان صادر گردد به عقیده من این نشست نیز مانند نشست های دیگر نتیجه ی موثری را با خود نخواهد داشت بعضی از اشتراک کنندگان این اجلاس بشمول عربستان سعودی همان کشورهایی اند که در گذشته و حال از جنگ افغانستان نفع می برند، در پشت سر این جلسات مخالفان مسلح از جمله طالب و داعش و دیگر اشرار را تمویل و تجهیز می کنند و این نشست ها زیادتر نمایشی و تشریفاتی است.

گفته می شود که سعودی ها از یک طرف فتوا علیه جنگ در افغانستان می دهند و از سوی دیگر کمک های مالی فراوانی را در دسترس مخالفین دولت افغانستان قرار می دهند در چنین وضعیتی احساس می شود که در حال حاضر اراده ای برای توقف جنگ در افغانستان وجود ندارد زیرا در پناه جنگ و درگیری هم آمریکا و هم تعداد زیادی از کشورهای اسلامی و غیر اسلامی منافع خود را دنبال می کنند در دوران جهاد و بعد از آن با پول های همین عربستان سعودی گروه های تروریستی در پاکستان رشد کردند و تا امروز در راستای منافع آمریکا و عربستان و یک تعداد کشورهای دیگر می جنگند.

در اخیر از طریق همین نوشته به رهبران حکومت وحدت ملی، رهبران سیاسی، متنفذین قومی و جهادی دوستانه پیشنهاد می نمایم به لحاظ خدا دیگر اینقدر ساده اندیش نباشید و در پی فریب مردم و دادن وعده های واهی، مردم مظلوم ما را دلخوش و امیدوار به آینده نکنید بجای وعده های واهی و دروغین واقعیت های پشت پرده را با ملت افغانستان شریک سازید بگویید آمریکا و مزدوران آن پشت ادامه این جنگ قرار دارند حقیقت را بگویید تا هم بار خود را سبک کنید و هم دعای خیر مردم را همراهتان داشته باشید.

احمد سعیدی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عربستان
نشست صلح
علما
حکومت افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   مشکل اصلی جنگ افغانستان همان افکار خبیث و خشن وهابی است که از سوی آل یهود(سعود)تمویل می شود. خیلی جالب است که برای صلح خواهی نزد گرگ وحشی رفته اند. امروز دنیای اسلام گرفتار خباثت و کینه رژیم مسلمان نمای آل یهود است. این ژی مسبب بسیاری از جنگهایی است که مسلمانان را گرفتار کرده است. به نظر من مسلمانان برای رهایی از جنگ و تقرقه باید رژیم آل یهود را از بین ببرند. در این صورت جهان اسلام روی آرامش را خواهد دید. در همین چند سال اخیر هرجا که جنگ شده است دست آل یهود آلوده بوده است. برای مثال می توان به جنگ های اعراب با رژیم صهیونیستی، جنگ صدام با ایران، جنگهای طولانی در افغانستان، جنگهای تحمیلی در عراق و سوریه که هنوز هم ادامه دارند و اخیرا هم می توان به جنگ تحمیلی علیه ملت مظلوم یمن اشاره کرد. بهتر است که دولت مردان افغانستان به رژیم آل یهود اعتماد نکنند. جنگ و خونربزی بخشی از اعتقادات گروه وحشی وهابی است. اصولا این گروه را انگلیس برای تفرقه و جنگ در بین مسلمانان ایجاد کرده است. اعتماد به وهابی ها همانند رها کردن گوسفندان در مقابل کفتار های وحشی است

>>>   بیادر ازی گپا چیزی جور نمیشه، هشتاد در صد مردم اوغانستان شاه سلمانه ولی امر مسلمین میدانند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است